canlı ders

ABC Okul Yönetim Sistemi’nin bir modülü olan canlı ders takibi, pandemi sürecinde çoğunlukla kullanılan uzaktan eğitim platformları Zoom, Microsoft Teams, Google Meets gibi programlar ile entegre çalışır.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Canlı Ders Takibi, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Canlı Ders Takibi'ni Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Canlı Ders Takibi komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci takiplerini yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

Canlı Ders Takibi Artık Eğitim Hayatımızda

Güçlü okulların, güçlü bir okul takip sistemine ihtiyaçları vardır. Okul takip yazılımları içerisinde olması gerekn modüllerden biriside canlı ders takibi özelliğidir. Çalışanlarınız ve öğrencileriniz, ihtiyaç duyduklarında tüm eğitim materyallerine güvenli bulut tabanlı sunuculardan ulaşabilir. Herhangi bir güvenlik sorunu bulunmamaktadır. Canlı Ders Takibinde bulut sistemde bulunan datalar yüksek güvenlik yazılımları ile korur.

Kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde öğrenciler ister telefondan isterlerse bilgisayardan derslere katılabilirler. Online eğitim için herhangi bir veli yardımı veya gözetimi gerekmemektedir. Öğrenciler, eğitime ve etkinliklere kolayca odaklanır.

Öğretmenler, öğrenciler ya da kullanıcılarınız istedikleri yerden ve istedikleri zamanda ulaşabilir. Canlı ders takibi ile, uzaktan eğitimde yaşanabilecek aksaklıklar en aza indirgenmektedir.

Canlı Ders Takibi İle Mükemmel Sınıf Yönetimi

Mükemmel bir dijital iletişim için ihtiyacınız olan her şeyi kapsayan ortamı tek platformda yaratabilirsiniz. Canlı Ders Takibi esnasında anlık olarak yeni etkinlikler oluşturabilir, dışarıdan yeni katılımcılar dahil edebilirsiniz.

Uzaktan eğitimde örneğin öğrencileri gruplara ayırıp bir proje üzerinde çalışmalarını isteyebilirsiniz. Böylelikle öğrenciler arasında gruplaşma ve adaptasyon süreçlerini başarı ile yürütürsünüz.

Soru sormak veya yayına katılmak isteyen öğrenci el kaldırabilir. Sınıf içerisinde tek düze ders anlatılması bazen sıkıcı olabilir. Canlı ders takibinde bunun yerine öğrenciler ile karşılıklı diyalog şeklinde oluşturmuş olursunuz.

Sınıfı yönetmek için harika bir araç. Çünkü sınıf içerisinde öğrencilerin tüm düzenleri tek bir tık ile öğretmenin inisiyatifine bırakabilirsiniz. Böylelikle öğrencilerin dikkati dağılmadan dersler işlenir.

ABC Canlı Ders Takibi İle Kurumunuz Daha Prestijli!

Günümüzde, eğitim kurumları özellikle pandemi nedeniyle uzaktan eğitime geçiş yapmalarıyla birlikte canlı derslerin etkin bir şekilde takibini yapmak zorunda kalmaktadırlar. ABC Okul Yönetim Sistemi’nin Canlı Ders Takibi özelliği, bu süreci daha da kolaylaştırmakta ve kurumun prestijini artırmaktadır.

ABC Okul Yönetim Sistemi’nin Canlı Ders Takibi özelliği ile eğitim kurumları, öğrencilerin canlı derslere katılımını, katılan öğrencilerin listesini, dersin başlama ve bitiş saatlerini, dersin içeriğini, öğrenci devamsızlıklarını ve öğrencilerin ders notlarını takip edebilmektedirler. Bu sayede eğitim kurumları, öğrencilerin eğitim süreçlerini daha yakından takip ederek, öğretim programlarına ve öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun şekilde gerekli düzenlemeleri yapabilmekte ve eğitim kalitesini artırabilmektedir.

Canlı Ders Takibi özelliği aynı zamanda kurumun prestijini artırmaktadır. Öğrenci, veli ve diğer paydaşlar, eğitim kurumlarının öğrenci başarısını ve eğitim kalitesini önemsemelerinin ve bu doğrultuda öğrencilerin takibini yapmalarının, kurumun saygınlığını artıracağını düşüneceklerdir. Bu nedenle, Canlı Ders Takibi özelliği kurumun prestijini artırmakta ve daha saygın bir imaj yaratmaktadır.

ABC Okul Yönetim Sistemi’nin Canlı Ders Takibi özelliği, eğitim kurumlarının uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin takibini daha etkili bir şekilde yapmalarını sağlamakta ve kurumun prestijini artırmaktadır. Kurumunuzun saygınlığını artırmak ve öğrenci başarısını artırmak istiyorsanız, ABC Okul Yönetim Sistemi’ni tercih edebilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Artık Çok Kolay

Canlı derslerde öğrenciler sadece mikrofonlarını kullanarak derste aktif olur. Böylelikle öğrenciler, genel oramın ses gürültüsü yerine sadece kendi sesleri ile derslere katılabilirler. Canlı ders takibi ile öğrencilerinizin katılımlarını ve öğrenci takiplerini çok kolaylıkla yapabilirsiniz.

Öğrenciler soru sormak için sohbet alanını kullanır. Diğer öğrencilerle de konuşabilir. Dersler aralarında tıpkı sınıf ortamında olduğu gibi birbirleri ile sohbet edebilirler.

İşitme engelli öğrencileriniz için altyazı oluşturabilirsiniz. Canlı ders takibi ile her öğrencinizin derslere katılımlarını görebileceksiniz. Böylelikle hiçbir öğrenciniz derslerini takip etmekten uzak kalmayacaktır.

Bazen küçük yaş grupları sınıflarında, sınıf yönetimi zor oluyor. Karmaşayı engellemek ve ders odaklanmasını arttırmak için kamera ve mikrofon açmalarını engelleyebilirsiniz.

Uzaktan eğitimde yapabilecekleri her şeyi kısıtlayabilirsiniz. Sohbet alanını kullanma ya da diğer öğrencileri görmesini bile kısıtlayabilirsiniz. Bu durumu çoğu zaman önermesek bile bazı derslerde öğretmenlerimiziz özellikle istediğiniz biliyoruz.

Herkesin kamerasını açabileceği görüntülü toplantı oluşturabilirsiniz. Böylelikle herkesin katıldığı bir sohbet ortamı oluşturabilirsiniz.

ABC Okul Yönetim Sistemi

Öğretmen merkezli yapısı ile kullanıcıların gözdesi olan, modern arayüzü, kullanım kolaylığı, yenilikçi yapısı ile tüm okul kademelerinde kullanılan ABC Okul Yönetim Sistemi standartları yukarılara taşıyor. ABC; okul yönetim yazılımını, inovatif bir sistem haline getirmiştir.

Okul bünyesinde olması istenen mobil uygulama, muhasebe, ölçme değerlendirme, canlı ders takibi gibi alanlarada girerek başarılı bir okul yönetim sistemi olmayı başarmıştır. ABC OYS komple bir sistemdir. Web sitesi ve mobil uygulama birbirine entegredir. ABC ile okulunuzu tek noktadan yönetmenin konforunu sizde yaşayın.

Canlı ders takibi makalemizi PDF olarak okumak için tıklayınız.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin