Bir eğitmenin ABC Öğrenci Takip Programında öğrencilerle iletişim kurması için temel iletişim aracına duyuru programı diyebiliriz.

Herhangi bir eğitim kurumunda duyurular, eğitmenlerin bir kursun tüm üyelerine veya kursun belirli bir bölümüne doğrudan gönderilebilir. ABC Duyuru Programı size bilgi ve güncellemeler göndermesine olanak tanıyan bir aracıdır. Öğrenciler ayrıca yeni bir duyuru yayınlandığında ekran bildirimi veya sms olarak bildirim alabilir.

Duyuruları programı kullanan kurumlara birdirinden yararlı özellikleri  vardır. Duyurular yayınlandığında bir ekran bildirimi almanın yanı sıra, Duyurular özelliği öğrencilerin programdaki bilgilere doğrudan erişmesine olanak tanır. Eğitmenler, duyuruları kurslarının ana sayfasının en üstüne sabitleyebilir, böylece öğrencilerin ilk gördüğü şey bu olur. Tüm Duyurular aracına kaydedilir, böylece eğitmenler geçmiş Duyurulara erişebilir. Böylelikle bunları gelecekteki duyurularda yeniden kullanabilir. Bir Duyuru yaparken eğitmenler, resim ve video gibi farklı medya ekleyebilir.

ABC'nin Profesyonel Modüllerini İnceleyin, Demo İsteyin!

ABC'nin kolay kullanımı ve profesyonel yapısı ile ön plana çıkan profesyonel modüllerini buradan inceleyebilirsiniz. Demo isteğinde bulunan okullarımıza modülleri ABC olarak online ve yerinde anlatıyoruz.

Ödev Takip Programı

Ödevler verin, değerlendirin.

Ölçme Değerlendirme Takibi

Sınavlar, değerlendirmeler, kazanımlar

Duyuru Programı Faydaları

Öğrencilerle iletişim, etkili çevrimiçi öğretimde en önemli uygulamalardan biridir. Günümüzde teknoloji aracılı iletişim kanallarından en iyi şekilde yararlanmalıyız. Çevrimiçi iletişimin bazı olumsuz izlenimlerine rağmen, çoğu çevrimiçi eğitmen, öğrencileriyle etkileşimlerinin derin ve anlamlı olduğunu bildirmektedir.

Eğer e-posta ile haberleşmeye yatkınlığınız varsa ABC duyuru takip programınıda rahatlıkla kullanabilirsiniz. ABC Duyuru Programı ile duyurular, e-posta ile hemen hemen aynı işlevi görür. Böylelikle öğrencilerin gelen kutularına gitmek yerine çevrimiçi kursunuzun belirli bir sayfasında yayınlanır. Bazı okul yönetim sistemlerinde duyurular otomatik olarak e-posta olarak da gönderilebilir.

E-postalara çok benzer şekilde, planlı duyurular yararlı olabilir. Örneğin öğrencilere önemli tarihleri ​​ve son tarihleri ​​hatırlatan ve onları doğru modüle yönlendiren duyurular planlayabilirsiniz. Böylelikle, dönem başında duyuruları önceden yükleyebilirsiniz. ABC Duyuru Takip Programı ile ayrıca doğru zamanda yayınlanacak şekilde planlanarak kolayca yapılabilir. Haftalık hatırlatıcılara daha zamanında bilgi eklemek için duyuruları yayınlanmadan önce veya sonra her zaman düzenleyebilirsiniz. Ayrıca önemli şeyler ortaya çıktığında planlanmamış bir duyuru gönderme seçeneğiniz de vardır.

Duyuru Takip Programı ile Planlayın

Müfredatınızda ve kursun başlarında öğrencilere duyuruları kullanacağınızı bilgilendirebilirsiniz. Onları nerede bulacağınızı ve ne tür bilgiler beklemeniz gerektiğini açıklayın. ABC Duyuru Takip Programını öğrencilerinizin kullanabileceği bildirimleri ayarlamak için bilgi yayınlamak iyi bir fikirdir.

Tüm metin kutuları gibi, eğitmenler de Duyurular aracında önemli bilgileri iletebilir. Bildirim gönderecek olan kişiler metin, ses, video veya resim gönderebilir. Birden fazla medya türü kullanmak, bildirimlerinizi daha erişilebilir hale getirir ve öğrenci katılımını artırır.

Zamandan tasarruf sağlamak mümkündür. Bu araç aracılığıyla Duyuru Göndermek, gelecekte bir duyuru planlamanıza olanak tanır. Öğrencilerin günlük davranışlarında kronik devamsızlık veya performans düşüklüğü gibi herhangi bir düzensizlik olması durumunda, velilerine otomatik olarak bildirim gönderebilirsiniz.

Sonuçta, öğrencilerin performansından bahsettiğimizde, öğrencilerin genel davranışları çok önemlidir. Aynı zamanda geri bildirimler ve durumun takip edilmesi hayati önem taşımaktadır.

ABC App Store
Mağazası

IOS işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
App Store'den İndirin

ABC Google Play
Mağazası

Android işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
Google Play'den İndirin