öğrenci bilgi sistemi

Günümüzde öğrenci bilgi sistemi yazılımının avantajları açıklanamaz ancak özetlenebilir. Yazılım sadece zaman tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda gibi önemli kaynak kullanımınızı da sınırlar. Çok basit ve her kurumda geçerli olan bir örnek verelim. Personeliniz, aynı evrak işlerini tekrar tekrar doldurmak yerine, diğer önemli görevleri yerine getirebilir.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Öğrenci Bilgi Sistemi, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Dünya, son birkaç on yılda teknolojide yüzyıllara kıyasla muazzam bir büyüme gördü. Bulutlanma ve veri yönetiminin önemi anlaşıldı. Böylelikle birçok kuruluş, insan çabasını azaltarak prosedürleri basitleştirmek için kapılarını açtı.

ABC’nin bilgili e-öğrenme ve eğitim geliştiricileri, bulut tabanlı öğrenci bilgi uygulamaları oluşturur. Böylelikle sorunsuz öğrenci bilgi sistemi entegrasyonları gerçekleştirir. ABC Öğrenci Bilgi Sistemi ile ders kaydı, transkriptler, not sonuçları, program oluşturma, yoklama takibi gibi birçok veriler incelenebilir. Böylelikle öğrenci verilerine dayalı analizler en üst seviyede incelenebilir.

Düzenli ve otomatik güvenlik güncellemeleriyle, sistemin güvenlik seviyesi çok yukarılardadır. Ek olarak, bulutta depolanan herhangi bir bilginin birden çok otomatik yedeklenir. Bu sayede önemli bilgilerinizin asla kaybolmamasını sağlar.

ABC Öğrenci Bilgi Sistemi'ni Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Öğrenci Bilgi Sistemi komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci takiplerini yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

ABC Öğrenci Takip Modülü

ABC Öğrenci Takip Modülü, öğretmenlerin velilerle anlık olarak iletişime geçmelerini sağlar ve hatırlatmaların, etkinliklerin ve faaliyetlerin düzenlenmesine önemli katkı sağlar. Bu sistem, gerçek başarıya hızlı ve etkili bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) ile Yadsınamaz Özellikler

Basit programlar ile öğretim üyeleri ve öğrenciler arasında iş birliğine dayalı koordinasyon sağlanabilmekte. Böylelikle duyurular tek bir tıklama ile detaylı olarak incelenebilmektedir.

ABC’nin özgün bir yazılımı olan öğrenci bilgi sistemi, olay izleme ve raporlama, özel dokümantasyon ve gelişim izleme özelliklerini en üst seviyede kullanır. Bunun yanı sıra ebeveyn bildirim sistemleriyle aileler her zaman öğrencilerden haberdar olur. Ayrıntılı dokümantasyon, özelleştirilmiş olay raporları ve doğrudan veri görüntüleme için mobil uygulamalar ile desteklenir.

Öğrenci Bilgi Sistemi ile beraber öğrenci verileri, özel native mobil uygulamaları aracılığıyla toplanmaktadır. Öğrenci / öğretmen uygunluk planlayıcılarını, online kurs seçimleri için planlama seçeneklerini içerir.

Yoklama yönetimi, katılım raporlama ve bir öğrencinin mevcut, geç veya devamsız olduğu incelenebilir. Gerçek zamanlı katılım durumu görünümlerini öğrenci bilgi sistemi ile kolayca takip edilebilir. Bildirim uygulaması sayesinde mesaj veya e-posta yoluyla bildirilir. Böylelikle öğrenciden her zaman ve her an haberdar olunabilir.

Profesyonel Okul Yönetim Sistemi

Öğretmen merkezli yapısı ile kullanıcıların gözdesi olan, modern arayüzü, kullanım kolaylığı, yenilikçi yapısı ile tüm okul kademelerinde kullanılan ABC Okul Yönetim Sistemi standartları yukarılara taşıyor.

ABC; okul yönetim yazılımını, inovatif bir sistem haline getirmiştir. Okul bünyesinde olması istenen öğrenci bilgi sistemi, mobil uygulama, muhasebe, ölçme değerlendirme gibi alanlarada girerek başarılı bir okul yönetim sistemi olmayı başarmıştır. ABC OYS komple bir sistemdir. Web sitesi ve mobil uygulama birbirine entegredir. ABC ile okulunuzu tek noktadan yönetmenin konforunu sizde yaşayın.

Öğrenci Bilgi Sisteminden Daha Fazlası

ABC OBS ile tüm öğrenci verilerinin 360 derecelik bir görünümünü sağlar. Öğrencilerle ilgili tüm etkinliklerin sekmelerini tutmak, okul yönetiminin kritik bir parçasıdır. Öğrenci bilgi sistemi, öğrencilerin katılımının ayrıntılı bir kaydını tutmanıza ve ayrıntılar eklemenize yardımcı olur. Anlık hatırlatıcılar, yöneticilerin öğrenci katılımındaki düzensizlikler hakkında bilgilendirilmesini sağlar. Ayrıca gerekli önlemlerin alınabilmesi için ayrıntı eklemesini sağlar.

ABC OBS’nin temel amacı öğrenciler, idare ve öğretmenlerle ilgili sorunları düzene koymak sayılabilir. Ayrıca merkezi bir bilgi kaynağı ve yönetim çözümü sunarak daha geniş bir bakış açısı sunar. ABC OBS, yöneticilerin uygulamaları ve işlevleri benzersiz yönetim ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirebilmesi için tasarlanmıştır. Kapsamlı kurumsal çalışma ve öngörü sağlar.

Her öğrencinin bir sınıfta benzer etkileşim düzeyine sahip olacağını varsaymak gerçekçi değildir. Okulunuzdaki atmosfer ne kadar samimi olursa olsun, her zaman bir sebepten ötürü geride kalan bazı öğrenciler olacaktır. ABC öğrenci bilgi sistemi ile herkes arasındaki iletişim kapılarını açmaya yardımcı olarak bu kadar kullanışlı olabileceği yer burasıdır.

Öğrenci bilgi sistemi makalemizi PDF versiyonundan okumak için tıklayınız.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin