öğrenci bilgi sistemi

Dünya, son birkaç on yılda teknolojide yüzyıllara kıyasla muazzam bir büyüme gördü. Bulutlanma ve veri yönetiminin önemi anlaşıldı. Böylelikle birçok kuruluş, insan çabasını azaltarak prosedürleri basitleştirmek için kapılarını açtı.

Öğrenci bilgi sistemi yazılımının avantajları açıklanamaz ancak özetlenebilir. Yazılım sadece zaman tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda gibi önemli kaynak kullanımınızı da sınırlar. Çok basit ve her kurumda geçerli olan bir örnek verelim. Personeliniz, aynı evrak işlerini tekrar tekrar doldurmak yerine, diğer önemli görevleri yerine getirebilir.

ABC’nin bilgili e-öğrenme ve eğitim geliştiricileri, bulut tabanlı öğrenci bilgi uygulamaları oluşturur. Böylelikle sorunsuz öğrenci bilgi sistemi entegrasyonları gerçekleştirir. ABC Öğrenci Bilgi Sistemi ile ders kaydı, transkriptler, not sonuçları, program oluşturma, yoklama takibi gibi birçok veriler incelenebilir. Böylelikle öğrenci verilerine dayalı analizler en üst seviyede incelenebilir.

Düzenli ve otomatik güvenlik güncellemeleriyle, sistemin güvenlik seviyesi çok yukarılardadır. Ek olarak, bulutta depolanan herhangi bir bilginin birden çok otomatik yedeklenir. Bu sayede önemli bilgilerinizin asla kaybolmamasını sağlar.

Okul Bilgi Sistemi Modüllerini İnceleyin, Demo İsteyin!

ABC'nin kolay kullanımı ve profesyonel yapısı ile ön plana çıkan okul bilgi sistemi modüllerini buradan inceleyebilirsiniz. Demo isteğinde bulunan okullarımıza ise modülleri biz online olarak yerinde anlatıyoruz.

Anket Takip Programı

Platform bağımsız online anketler

Okul PDR Servisi Programı

Rehberlik Hizmetleri

Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) ile Yadsınamaz Özellikler

Basit programlar ile öğretim üyeleri ve öğrenciler arasında iş birliğine dayalı koordinasyon sağlanabilmekte. Böylelikle duyurular tek bir tıklama ile detaylı olarak incelenebilmektedir.

ABC’nin özgün bir yazılımı olan öğrenci bilgi sistemi, olay izleme ve raporlama, özel dokümantasyon ve gelişim izleme özelliklerini en üst seviyede kullanır. Bunun yanı sıra ebeveyn bildirim sistemleriyle aileler her zaman öğrencilerden haberdar olur. Ayrıntılı dokümantasyon, özelleştirilmiş olay raporları ve doğrudan veri görüntüleme için mobil uygulamalar ile desteklenir.

Öğrenci Bilgi Sistemi ile beraber öğrenci verileri, özel native mobil uygulamaları aracılığıyla toplanmaktadır. Öğrenci / öğretmen uygunluk planlayıcılarını, online kurs seçimleri için planlama seçeneklerini içerir.

Yoklama yönetimi, katılım raporlama ve bir öğrencinin mevcut, geç veya devamsız olduğu incelenebilir. Gerçek zamanlı katılım durumu görünümlerini öğrenci bilgi sistemi ile kolayca takip edilebilir. Bildirim uygulaması sayesinde mesaj veya e-posta yoluyla bildirilir. Böylelikle öğrenciden her zaman ve her an haberdar olunabilir.

Öğrenci Bilgi Sisteminden Daha Fazlası

ABC OBS ile tüm öğrenci verilerinin 360 derecelik bir görünümünü sağlar. Öğrencilerle ilgili tüm etkinliklerin sekmelerini tutmak, okul yönetiminin kritik bir parçasıdır. Öğrenci bilgi sistemi, öğrencilerin katılımının ayrıntılı bir kaydını tutmanıza ve ayrıntılar eklemenize yardımcı olur. Anlık hatırlatıcılar, yöneticilerin öğrenci katılımındaki düzensizlikler hakkında bilgilendirilmesini sağlar. Ayrıca gerekli önlemlerin alınabilmesi için ayrıntı eklemesini sağlar.

ABC OBS’nin temel amacı öğrenciler, idare ve öğretmenlerle ilgili sorunları düzene koymak sayılabilir. Ayrıca merkezi bir bilgi kaynağı ve yönetim çözümü sunarak daha geniş bir bakış açısı sunar. ABC OBS, yöneticilerin uygulamaları ve işlevleri benzersiz yönetim ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirebilmesi için tasarlanmıştır. Kapsamlı kurumsal çalışma ve öngörü sağlar.

Her öğrencinin bir sınıfta benzer etkileşim düzeyine sahip olacağını varsaymak gerçekçi değildir. Okulunuzdaki atmosfer ne kadar samimi olursa olsun, her zaman bir sebepten ötürü geride kalan bazı öğrenciler olacaktır. ABC OBS ile herkes arasındaki iletişim kapılarını açmaya yardımcı olarak bu kadar kullanışlı olabileceği yer burasıdır.

ABC App Store
Mağazası

IOS işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
App Store'den İndirin

ABC Google Play
Mağazası

Android işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
Google Play'den İndirin