sınav takvimi

Okul, veli ve öğrencilerin takip ettikleri ve odaklandıkları konuların belki de en önemlisi sınav takvimidir. İlkokul kademesinden başlayarak açıklanan sınav tarihleri ile birlikte derslere çalışma yoğunluğuda şekillenmektedir.

Bu makalemizde sınav takvimi modülümüz ile birlikte hem yüz yüze ve hemde online eğitimde kullanımına ilişkin yorum ve bilgilerimize yer vereceğiz.

Yüz yüze eğitimlerde okullarda yapılan sınavlar okulun akademik takvimine göre takip edilmekte idi. Akademik takvim içerisinde ayrıca yer alan sınav takvimi ilede öğrenciler ve tüm veliler okulların belirlediği sınav takvimini takip edebilmektedirler.

Çevrimiçi bir sınav takvimi ile sınavların zaman, mekân, resmileştirilmiş ve geleneksel yönteme bağlı kalmaya karşı çıkar. Globalleşen dünyamızda, öğrencilerin uzaktan eğitime geçmesi ile beraber sınıflar, sanal sınıf yazılımlarıyla, sınav sonuçları ise sınav takip sistemiyle değiştirildi.

Sınav Takvimi Modüllerini İnceleyin, Demo İsteyin!

ABC'nin kolay kullanımı ve profesyonel yapısı ile ön plana çıkan Sınav Takvimi modüllerini buradan inceleyebilirsiniz. Demo isteğinde bulunan okullarımıza modülleri ABC olarak online ve yerinde anlatıyoruz.

Ön Muhasebe Takibi

Ödemeler, taksitler, kayıtlar

Etüt Takip Programı

Öğrencilerin eksik konularını tespit edin, onları destekleyin.

Planlı Bir Çalışma için Sınav Takvimi ve Önemi

Sınav takvimi programı, öğrencilerin ilerlemesini istenmeyen kesintilerde bile sürekli olarak değerlendirir. Böylelikle eğitim hızını aksatabilecek durumlara karşı koymak için bir kurtarıcı rol üstlenir. Öğrenciler, online olarak sınav katılımlarını gerçekleştirebilir. Sınav tarihleri takibi için gereken tek şey iyi bir internet bağlantısıdır.

Eğitmenler sınav takibi modülü sayesinde her yerden değerlendirme yapabilirler. Çeşitli dersler ve birden çok kurs için çeşitli sınavları önceden ayarlama seçenekleri vardır. Tüm bunlar, öğrencilerin sınavlara ön hazırlıklarını tamamlayarak girmelerine yardımcı olur.

Sorunsuz bir sınav hazırlığı için sınavların ne zaman yapılacağının bilinmesi önemlidir. ABC sınav takvimi modülü ile bu ihtiyaç sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde gidermiş olursunuz.

Artık el ile soru kâğıdı oluşturma ve yazdırma artık eski zamanda kalıyor. Öğretmenlere görev dağılımı, sınavlara katılan öğrencilerin kayıtlarını yönetme, oda tahsis etme ve çok daha fazlasını içeren zaman alıcı etkinlikler artık gereksiz hale gelir.

ABC Sınav Takvimi Modülü

ABC Okul Yönetim Sistemi modüllerinden birisi olan sınav tarihleri modülünü kullanan bir sınıfta her şey çok kolaylaşır. Sadece birkaç tıklamayla öğrenciler ve veliler için birden çok özellik ile birlikte uygulama kullanıma hazırdır.

Öğretmenlerin çeşitli sınavlar için alt başlıklar oluşturmasına ve bunların altına gerekli dosya, belge ve medyayı yüklemesine olanak tanır. Yerleşik şablonlara sahip olan uygulama, kolay değerlendirme sağlamaya olanak tanır. Sınav sonuçlarını anlık olarak değerlendirmelerini yüklemek, öğrenci ve velilere paylaşmak için yalnızca tek bir tıklama yeterlidir.

ABC Sınav takibinin kolaylıkları sayesinde farklı parametreler ile ayrıntılı raporlar hazırlanır. Böylelikle öğrencilerin ilerlemesi hakkında daha fazla bilgi verir. Elde edilen gerçek zamanlı raporlar, kurumun akreditasyon sürecine bile yardımcı olabilir.

Okullarında Türkiye geneli sınavlara çalışan öğrenciler, il ve ilçe çapında rekabetçi sınavlara girme konusunda diğerlerine göre üstünlük gösterirler. Araçları kullanmada diğerlerine göre yeterlilik ve gerçek zamanlı gelişim kalma gösterirler.

Önemli ve pratik olan sınav tarihleri modülü sayesinde kurumsal etkinliği belgelemek için inceleme sürecini sağlamlaştırırken, sayısallaştırmayı kolaylaştırır.

Öğrenciler, ilerlemelerini izleme ve değerlendirme programları hakkında gönderilen anlık güncellemeleri alır. Bu sayede daha iyi bir öğrenim deneyimi kazanırlar.

ABC App Store
Mağazası

IOS işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
App Store'den İndirin

ABC Google Play
Mağazası

Android işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
Google Play'den İndirin