Currently browsing: Eğitim Portalı

ebeveyn bagliligi

Ebeveyn İlgisi: literatür bize ne söylüyor? -1-

Bu alandaki literatür Ebeveyn ilgisinin çocuğun eğitimini, öğrenme arzusunu ve nihayetinde öğrenme çıktılarını güçlü bir biçimde etkilediğini göstermektedir. Bu etki okulun kendisinden daha güçlü olup, öğrenme sürecine etki edebilen bu kadar güçlü çok az etmen bulunmaktadır (Desforges and Abouchaar, 2003).

Oku
evde ogrenmeyi destekleme

Evde Öğrenmeyi Destekleyin

Ebeveynlerin çocuklarının eğitimine katılımının tüm öğrenciler için sonuçları yeniden iyileştirmek zorunda olduğumuz en etkili yöntemlerden biri olduğu bulunmuştur. Bu değişiklikler [...] Oku
sinav kaygisi

Sınav Kaygısı

En popüler strateji oyunlarından biri olan satrancın çocuğunuza ne gibi faydalar sağlayacağını biliyor musunuz?

Oku
sokratik tartisma

Sokratik Tartışma Yöntemi

Attike-Alopeke’de doğan ve Atina’da ölen Yunan filozof Sokrates, tartışmalı bir kimliğe sahip. O, edebi verimin yüksek olduğu bir dönemde hiçbir [...] Oku

Dershane Yazılımı

Çevrimiçi öğrenmenin büyümesi, daha önceden sahip olduğu tüm sınırlarını aştı. Akıllı cihazların kolay erişilebilirliği, yüksek hızlı internet ve 4.5 gibi yeni teknolojiler ile çevrimiçi eğitimi ve paralelinde dershane yazılımı gibi eğitim uygulamalarını geliştirdi.

Oku

Okul Bilgi Sistemi

Bilgi akışının çok hızlı yaşandığı günümüzde eğitim sektörüde bu durumdan etkilenmektedir. Okuldaki öğrencilerin, velilerin öğretmenlerin ve yöneticilerin sürekli bir bilgi akışı içinde olduğunu düşündüğümüzde okul bilgi sistemi oldukça önem arz etmektedir.

ABC Okul Bilgi Sistemi ile okul, veli ve öğrenci iletişimini güçlendirin. ABC OBS, okulunuzun prestijini artırır, öğretmenlere yardımcı olur.

Oku