uzaktan eğitim

Uzaktan eğitim süreçleri ve öğrenme süreçleri, çeşitli nedenlerle eğitim hedeflerine ulaşmak için daha geleneksel bir yaklaşım haline geliyor. Online bir öğrenim ortamına geçmenin keyfini çıkarabileceğiniz bazı faydaların her geçen gün mecburiyet durumuna geçtiğini gözlemliyoruz. Öğrenci takip sistemi olarak geliştirilen uygulamalar da uzaktan eğitim metotlarını aktif haline getirmemize vesile olmaktadır.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Uzaktan Eğitim Modülü, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

ABC Uzaktan Eğitim Programını Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Uzaktan Eğitim Programı komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci takiplerini yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

Fiziksel bir eğitim ortamı, öğrencileri ve kurumları uzaktan eğitim ortamına yönlendirmektedir. Bu durum öğrenmeyi sizin için zorlaştırsa da, iş veya aile sorumlulukları gibi yolunuzda engeller varsa da, uzaktan öğrenme ortamı size aradığınız eğitimi ve çalışmak için ihtiyaç duyduğunuz esnekliği sağlayabilir. Özellikle öğrenci takip uygulaması ebeveynler için fiziksel ortamlardan dolayı oluşan engelleri azaltmanıza yardımı olmaktadır.

Uzaktan Eğitim ile Sistemli Planlama Yaparken Daha Fazla Esnekliğe Sahip Olabilirsiniz!

Eğitime online olarak devam etmeyi seçtiğinizde, öğrenci takip uygulaması bir çok avantaj sunmaktadır. Sabit bir programın sınırları olmadan öğrenciler uzmanlar eşliğinde, eğitimlerinde ve ev hayatlarında kendilerini dengelemek için daha fazla esnekliğe sahip olacaklar. Programınızı geleneksel ders saatleri etrafında çalışmak üzere yeniden düzenlemek yerine, oturum açıp ders çalışmanızı tamamlayabilecek, ders çalışabilecek ve ödevlerinizi programınıza uyabilecek zamanlarda yapabileceksiniz.

Öğrenme Hızınızı ve Ölçütlerinizi Uzaktan Eğitim Sürecinde Kendiniz Belirleyin!

Online Eğitim ile kendi gelişim hızınızı belirleyebilir, bu da size dersinizdeki bilgileri yeterince özümseme ve ezberleme şansı sağlayabilir. Dersler sırasında hararetle not almanız gereken geleneksel sınıfların aksine, materyali ve evraklarınızı daha sonra gözden geçirebilirsiniz, online öğrenme, kurs materyallerini istediğiniz sıklıkta ve en çok odaklandığınız bir zamanda gözden geçirmenize olanak tanır. Öğrenci takip uygulamaları içerdiği özellikler sayesinde tartışmalar ve dersler, takip ettiğinizden emin olabilmeniz için gerektiğinde izlenebilen, duraklatılabilen ve incelenebilen video ve görsel dosyalar şeklinde olacaktır. Aynı zamanda size daha kolay olan kurslarda materyalleri daha hızlı uyarlama lüksünü de sağlar, böylece daha zor ulaşabileceğiniz kurs ve programlara odaklanmak için daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Ayrıca, geleneksel bir sınıf yerine evden öğrenirken, çeşitli şekillerde paradan tasarruf edebilirsiniz. İlk tasarruf, her gün sınıfa gidip gelmek zorunda kalmayarak zaten sadece yol masraflarından bile tasarruf sağlanabilecektir. Sadece yakıttan ve araç bakımından tasarruf etmekle kalmayacak, aynı zamanda park etme gibi çevre birim maliyetlerinden de tasarruf edeceksiniz. Ek olarak, öğrenci takip sistemi kullanan kurumlar açısından okulun bir sınıf ortamını sürdürmenin genel masraflarına sahip olmayacağı gerçeğinden dolayı, öğrenim maliyeti birçok tuğla ve harç fiziki kurulumdan daha az olabilir.

Kendi Öğrenme Ortamınızı Uzaktan Eğitim Takip Uygulaması Sayesinde Oluşturabilirsiniz

Öğrenmeyi kolaylaştırmanın bir yolu, sizin için rahat olan bir ortamda öğrenip çalışabilmektir. Evde öğrenirken, eğitim ihtiyaçlarınıza uygun kendi benzersiz atmosferinizi yaratabilirsiniz. Bu, dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmayı, rahat bir çalışma alanına sahip olmayı ve bir sınıfa tonlarca şey taşımak zorunda kalmadan yakın çalışmanız gereken araçlara sahip olmayı içerebilir. Ayrıca daha kolay iletişim süreçleri oluşturabilirsiniz. Geleneksel bir sınıf ortamında, profesörünüzle yalnızca belirlenen çalışma saatleri içinde veya belki dersten sonra birkaç dakika boyunca bire bir iletişim kurabilirsiniz. Online öğrenirken, ihtiyaç duyduğunuz geri bildirimi almak veya online öğrenme deneyiminizi geliştirmenize yardımcı olacak yardımı almak için profesörünüzle e-posta, canlı sohbet veya telefon yoluyla iletişim kurabileceksiniz.

ABC Öğrenci Takip Uygulaması ile Ödevlere Kolayca Erişebileceksiniz

Eğitiminizi online anlamda uzaktan devamlılık haline dönüştürdüğünüzde, öğrenim için gereken tüm belgelerin saklanması ve kolayca erişilebilir olmasıdır. Tüm iletişim, tartışmalar ve eğitim materyalleri bir veri tabanında ve e-postalarda saklanarak daha kolay erişmenizi sağlar. Geleneksel bir ortamda, bu bilgileri elde etmek, derse devam etmeyi ve not almayı veya eksik olabileceğiniz bilgileri almaya çalışmak için profesörle toplantıları gerektirir. Uzaktan öğrenirken öğrenmekte olduğunuz belirli kuruma yakın olmanız gerekmediğinden, eğitim hedeflerinize en uygun programı seçme özgürlüğüne sahip olacaksınız. Farklı kurumlar belirli alanlarda ve derecelerde uzmanlaşacak ve ihtiyaçlarınızı sadece öğrenme açısından karşılayan değil, aynı zamanda eğitiminizde sizi ilerleteceğini düşündüğünüz kursları sağlayan bir kurumu seçerek en iyi fırsatları bulabileceksiniz.

Uzaktan Eğitim ile Yeni Teknik Beceriler Kazanacaksınız

Uzaktan Eğitim içerisinde mevcut olan öğrenci takip sistemi, yalnızca eğitim ile ilgili hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yeni bir kariyere başlarken faydalı olacak yeni beceriler kazanmanıza da yardımcı olabilir. Online çalışmalarınızı tamamlamak için, bir dizi dijital öğrenme aracı, içerik yönetim becerisi, işbirliği araçları ve temel teknik sorun gidermeye aşina olmanız gerekecektir. Uzaktan iletişim kurma deneyimine sahip olacaksınız, bu da dünya çapında işletmelerde daha yaygın hale geliyor. Buna ek olarak, Skype, Dropbox, Zoom vb. gibi programlara da aşina olacaksınız. Tüm bu programlar, sanal bir çalışma alanında başarılı olmanız için ihtiyaç duyacağınız araçları size sağlayabilir.

Uzaktan Eğitim Sürecinde Kendinize Güveneceğiniz Bir Program

Uzaktan eğitim sürecinde geliştireceğiniz bir diğer beceri de kendi kendini motive etmektir. Online bir ortamda, uygun zaman yönetimi becerilerini geliştirmeniz ve kendinizi görevleri tamamlamak için motive etmeniz ve kurs çalışmasını zamanında tamamlayabilmek için yolda kalmanız gerekecektir. Bu, kendi görevlerinizi ve son tarihlerinizi belirlemeyi ve bu hedeflere ulaşabilmeniz için gününüzü yapılandırmayı içerecektir. Bu özel beceri, potansiyel işverenler için sizi herhangi bir projeyle başa çıkabilecek kendi kendine başlayan bir kişi olarak görecekleri için değerli görülebilir.

Online öğrenme öğrenci takip sistemi ile birlikte didaktik düşünce yeteneklerinizi günlük rutininize uygulama ihtiyacını da sağlar. Bu beceri bir sınıfta da geliştirilirken, bağımsız bir öğrenme ortamında daha belirgin olabilir. Bunun nedeni, online öğrenmenin, yalnızca öğrenme materyali ile ilgili olarak değil, aynı zamanda zaman kazanmak için gününüzü nasıl şekillendireceğiniz konusunda daha fazla karar ve zorlukla karşı karşıya kalmanıza neden olan, daha kendi hızınızda ve kendi kendini motive eden bir ortam olması gerçeğidir. Düşünme ve engellerin üstesinden gelme yeteneği sadece bir öğrenci için değil, aynı zamanda potansiyel bir çalışan için de değerlidir.

Planlı ve Detaylı Düşünme Yeteneği

Online öğrenim programları ile geliştirilen öğrenci takip uygulaması programlarıyla ülkemizin her yerinden öğrencilerin yanı sıra dünyanın her yerinden birçok öğrenciyi bir araya getirir. Bu, online tartışmalarınızda daha geniş bir bakış açısı sağlamanıza yardımcı olacak ve aynı zamanda daha iyi kültürler arası anlayış sağlayacaktır. Farklı öğrenciler tarafından yeni fikirlere ve bakış açılarına maruz kalmak, eğitim deneyiminizi geliştirecek ve aynı zamanda sizi gelecekteki kariyer hedeflerinize hazırlayacaktır.

Daha fazla esneklik, daha fazla pazarlanabilir beceriler kazanmak ya da sadece kendi ortamınızda öğrenmek istiyorsanız, online eğitim hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir ve size yukarıda listelenen faydaları ve daha fazlasını sağlayabilir.

Okul Yönetim Sistemi

Öğretmen merkezli yapısı ile kullanıcıların gözdesi olan, modern arayüzü, kullanım kolaylığı, yenilikçi yapısı ile tüm okul kademelerinde kullanılan ABC Okul Yönetim Sistemi standartları yukarılara taşıyor. ABC OYS komple bir sistemdir ve uzaktan eğitim takibi ABC’de çok pratiktir. Aynı zamanda tamda olması gerektiği gibi web sitesi ve mobil uygulama birbirine entegredir.

Şimdi ABC ile okulunuzu tek noktadan yönetmenin konforunu sizde yaşayın!

Uzaktan eğitim makalemizi PDF ortamında okumak için tıklayınız.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin