yoklama programı

ABC Yoklama Programı, öğrencilerin okula devam etmelerini kaydeden bir takip sistemidir. Geleneksel yoklama sisteminin aksine, Yoklama Programı okulun öğrencilerin devamlılığını takip eder. Ayrıca yoklama geçmişini kaydetmesini, saklamasını, izlemesini ve sınıfı verimli bir şekilde yönetmesini sağlar.

Yoklama Programı, öğrencilerin devamını kaydetmek için tasarlanmış ve geliştirilmiştir.

Eğitimciler ve öğrenciler, günlük katılımı merkezi bir konumda işaretleyebilir. Öğretmenler ve ebeveynler için kullanılabilecek bireysel oturum açma bilgilerini ve şifrelerini kullanabilirler.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Yoklama Programı, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

ABC Yoklama Programı'nı Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Yoklama Programı komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci takiplerini yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

Öğretmenlerin Zamanı Değerlidir

Yoklama Programı aynı zamanda önemli ölçütler etrafında öğrenci performansını izlemenize olanak sağlar. Öğrenci güvenliğine katkıda bulunur. Yoklama programı ile zamandan tasarruf edilebilir.

Katılım otomasyonu öğretmenden çok az çaba gerektirir veya hiç çaba gerektirmez, bu da öğretmenin iş yükünün azalması anlamına gelir. Hiçbir evrak işi, manuel katılım ve zaman kaybının olmaması, güçlüklerin azalmasına yol açar ve zaten aşırı yükü olan öğretmenin öğretime daha fazla konsantre olmasını sağlar.

Devamsızlık Takibi

Devamsızlık, akademik kurumlardaki en büyük sorundur ve her zaman olagelmiştir. Öğrenciler genellikle çeşitli nedenlerle devamsızlık yapabilirler. Kalabalık sınıflarda yoklama sırasında karışıklık olabilir. Böylelikle devamsızlıkları takip etmek zorlaşır. Ayrıca çoğu öğretmen, öğretim süresinin yetersizliği ya da başka nedenlerle yoklama almayı atlar. Bu sadece öğrencinin akademik performansını etkilemekle kalmaz, aynı zamanda moralinin de etkilenmesine neden olabilir.

ABC Yoklama Programı, hangi öğrencilerin sınıfta bulunduğunu ve hangilerinin olmadığını otomatik olarak güncelleyebilir. Böylece sadece ders süresinden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda sistemi daha doğru ve verimli hale getirir.

Geleneksel bir yoklama takibi, bir okul yönetiminin belki de en verimsiz kısmıdır. Kâğıt tabanlı devam kayıtlarını yönetmek sorunlarla doludur. Bir bilgi parçası girerken hata yapılabilir. Verilerin bazı bölümleri çeşitli nedenlerle kaybolabilir.

Ayrıca, bazı öğrencilerin ebeveynlerinin imzasını taklit edebilir. Bir çocuğun gerçekten dersi kaçırmak zorunda kaldığı veya raporlu olduğunu bilmek zor olabilir. Bir derste mevcut olup diğerinde yoklarsa gerçeği doğrulamak daha da zorlaşır. Çünkü sorun kolayca bir öğretmenin hatasına atılabilir.

Geleneksel bir yoklama takibi güncellenmesi ve bakımı da son derece zaman alıcıdır. İster elden ister bilgisayardan giriş yapın, tüm okul veya kolej için güncellemenin yapılması en az birkaç saat sürecektir. ABC Yoklama Programı ile harcanan zaman daha önemli görevlerde daha iyi kullanılabilir.

Dönem sonunda bireysel öğrenci raporlarını hazırlamak için kayıtların tamamını derlemek çok uzun zaman alacaktır. ABC Yoklama Programına sahip olmak, tüm bu güçlükleri atlar ve bir kişinin müdahalesi olmadan tüm kayıtları derler. Böylece kazanılan zaman daha önemli yönetim görevlerine harcanabilir.

ABC Yoklama Modülü

ABC Yoklama Modülü, bir okul yönetim sistemi yazılımıdır ve okulların öğrenci devamsızlığına ilişkin bilgileri takip etmelerine yardımcı olur. Bu modül, öğrencilerin okula geliş-gidiş saatlerini kaydederek öğrenci devamsızlığına ilişkin verileri toplar ve okul yöneticilerinin ve öğretmenlerin öğrencilerin devamsızlık durumlarını izlemelerine olanak tanır.

ABC Yoklama Modülü, okulların öğrenci devamsızlığına karşı daha etkili bir şekilde mücadele etmelerine yardımcı olur. Bu modül, öğrencilerin okula geliş-gidiş saatlerini kaydederek devamsızlık durumlarını tespit eder. Bu sayede okul yöneticileri, öğrencilerin devamsızlık oranlarını izleyebilir ve devamsızlık konusunda gereken önlemleri alabilirler.

ABC Yoklama Modülü, öğretmenlerin sınıf devamsızlığına ilişkin bilgileri takip etmelerine yardımcı olur. Bu modül, öğretmenlerin öğrencilerin okula geliş-gidiş saatlerini kaydetmelerine olanak tanır. Bu sayede öğretmenler, sınıf devamsızlık oranlarını izleyebilir ve öğrencilerin devamsızlık nedenleri hakkında bilgi sahibi olabilirler. Bu bilgileri kullanarak öğretmenler, öğrencilerin devamsızlık oranlarını azaltmak için gereken önlemleri alabilirler.

ABC Yoklama Modülü, velilerin de öğrenci devamsızlığına ilişkin bilgileri takip etmelerine olanak tanır. Bu modül, velilerin öğrencilerin okula geliş-gidiş saatlerini takip etmelerine olanak tanır. Bu sayede veliler, çocuklarının devamsızlık durumlarını izleyebilir ve gerektiğinde okul yöneticileri ve öğretmenlerle iletişime geçebilirler.

ABC Yoklama Programı Önemli Kriterleri

ABC Yoklama Programı, bir öğrencinin kuruma girdiğini, ayrıldığını not eder. Öğrencinin gerçekten bir derse katılıp katılmadığını ve herhangi bir zamanda nerede olduğunu otomatik olarak kaydeder. Sistem kayıtta bir boşluk tespit ettiğinde, öğrenci anında bir mazeret sağlamak için çağrılabilir.

Bu nedenle, özellikle okuldan kaçan öğrencileri kontrol altında tutmakta fayda vardır. Bir devam takip sistemi, katılımı kaydedip, kayıtları tutabilir. ABC Yoklama Programı verileri derleme ve istendiğinde bir öğrenci veya sınıf için gerekli bilgileri sağlama sürecinin tamamını otomatikleştirir. ABC Okul Yönetim sistemi Yoklama Programı zamandan ve emekten tasarruf sağlar ve tüm süreci çok daha verimli hale getirir.

Devamlılık, öğrenci başarısı ile doğrudan bağlantılıdır. İyi bir katılım, onları müfredatla döngü içinde tuttuğu için öğrenci sonuçlarını iyileştirir. Ebeveynler devam yaşam döngüsüne dâhil olduğunda, öğrenci katılımında bir artış yaşanır. ABC Yoklama Programında mobil uygulama veya SMS yoluyla iletilebildiğinden, veliler doğrudan öğrenme yolculuğuna dahil edilebilir. Bu sadece güvenliği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda velilere sürekli iletişim halinde olmalarını hatırlatır. ABC Yoklama Programı böylece öğrencilerin öğrenme çıktılarını iyileştirir.

ABC Yoklama Programında verileri kullanarak kurumunuzun, belirli bir sınıfın, belirli bir konunun veya hatta belirli bir öğrencinin devam eğilimlerini belirleyebilirsiniz. Bir aylık bir süre boyunca bir öğrenci sınıfının devamını izleyebilirsiniz. Grafiği görebilir ve katılımın arttığını, azaldığını veya hemen hemen aynı olup olmadığını anında belirleyebilirsiniz.

Analiz sonuçlarına dayanarak zamanında kararlar alabilirsiniz. ABC Yoklama Programı sayesinde düzeltici önlemlerin etkili olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Böylelikle öğrenci performansını sürekli olarak izlemenizi ve öğrenci sonuçlarını iyileştirmenizi sağlar.

ABC Yoklama Programını öğrendikten sonra, yukarıdaki tüm kriterleri kolayca karşıladığını göreceksiniz. Daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin