ders programı

Programlı bir çalışmanın temelinde yatan en önemli unsur zaman denetimidir. Zamanı planlayarak geleceğimizi bugüne taşıyabiliriz. Herkesin bildiği gibi bir gün 24 saat, bir hafta 7 gündür. Önemli olan bu zamanı en verimli bir şekilde kullanmaktır. Öğrenciler için ise zamanları, okulda geçirilen zaman ve okuldan sonra geçirilen zaman olarak 2’ye ayrılmıştır. Okulda geçirdikleri zamanı iyi planlamaları için ders programı uymaları gereken ilk takip çizelgesidir.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Ders Programı Takibi, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

ABC Ders Programı Takibini Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Ders Programı Takibi komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci takiplerini yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

İyi hazırlanmış bir ders programı, doğru yolda olmanızı sağlamak için iyi bir referans görevi görür. Temel düzeyden giderek karmaşıklaşan konular zamanla yığına dönüşebilir. Ders programları sayesinde öğrenciler derslerinin tekrarlarını konular yığınlaşmadan tamamlayabilir.

Bildiğimiz üzere öğrenci sınavları, öğrencilerin gözünde bir maratondan ibarettir. Yarışlar kimi zaman zor, kimi zaman kolaydır. Aslında en önemli mesele bu yarışların sonucuna göre kendine bir ders çıkarmaktır. Her zaman bir adım daha ileriye gitmek öğrenciler için en büyük hedef ve bu hedefe ulaşma içinde ders programına göre planlı bir çalışma için ilk adım olarak nitelendirilebilir.

Öğrenci Haftalık Ders Programı

Kişisel gelişiminiz için sistemli bir çalışma şarttır. Günlük ders programınızı takip etmek size dersleriniz için önceden hazırlık yapma imkanı sunmaktadır. Örneğin, yarın en sevdiğiniz dersiniz mi var? Birkaç alıştırma çözmeye ne dersiniz? Ya da zorlandığınız bir ders için biraz ön hazırlık hiç fena olmaz. Özellikle girmediğiniz dersleri listeleyen yoklama görüntüleme sistemi ile derslerinizi telafi ederek, ortalamanızı yüksek tutmak sizin elinizde.

Öğrencilik sürecinin en sorunlu zamanı sınav zamanıdır. Özellikle derslere çalışmak için sınavların yaklaşması beklendiyse dağ gibi yığılan konularla baş etmek bir o kadar güç olur. Bu sorunla başa çıkmanın en iyi yolu planlı ve programlı çalışmaktır. Ders programı çizelgesine göre kendini planlayarak, süreç boyunca planlı çalışan öğrencilerin sınav zamanı yapacağı tekrar, öğrencinin sınava hazır olmasında yeterli olacaktır.

Planlı çalışmak, özellikle merkezi sınavlar için daha büyük bir ihtiyaçtır. Nasılsa sınava daha zaman var diyerek yapılan ertelemeler, ders çalışırken sevilen derslere ağırlık verip sevilmeyen dersleri çalışmayı ertelemek öğrencilerin en çok yaptığı hatalardır. Bununla baş etmenin en iyi yollarından biri planlı çalışmaktır.

ABC Ders Programınız Kontrol Altında!

Okullar için planlama oldukça önemlidir ve birçok öğretmen ve yönetici, derslerin daha düzenli ve planlı bir şekilde işlemesi için çaba sarf etmektedir. Bu noktada ABC Okul Yönetim Sistemi’nin haftalık ders programı modülü devreye giriyor.

ABC haftalık ders programı modülü, okulların ders programlarını oluşturmasını, düzenlemesini ve takip etmesini kolaylaştırır. Modül, öğretmenlerin ders saatlerini belirlemelerine, sınıf ve öğrenci gruplarını oluşturmalarına, ders planlarını hazırlamalarına ve ders programlarını düzenlemelerine yardımcı olur.

Bu modül sayesinde okullar, öğretmenlerin ders programlarındaki değişiklikleri takip etmesini ve gerektiğinde planlarını güncellemesini kolaylaştırır. Ayrıca, öğretmenlerin ve yöneticilerin haftalık ders programlarını görüntülemesi ve izlemesi de mümkündür.

ABC haftalık ders programı modülü, okulların daha planlı ve organize bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Bu modül sayesinde okullar, öğrencilerin ve öğretmenlerin eğitim programlarına uygun bir şekilde ilerlemesini sağlayabilirler.

Veliler İçin Haftalık Ders Programı

Ebeveynler, öğrencileri okul yaşantısına adapte etmek ve öğrencilerin kariyerlerini şekillendirmeye yardımcı olmak isterler. Okulda olup bitenlerin farkında olmak, ebeveynlik içgüdüsünün vazgeçilmezidir.

Çocuğunuz, onu hazırlayıp okula uğurladığınız andan itibaren okul yönetiminin sorumluluğundadır. Bu sorumluluğun bilincinde olan okul yönetiminiz, haftalık ders programı çizelgesine göre her ders yapılan yoklama taraması ile velileri bilgilendirmektedir. Ayrıca çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayabilmeniz ve sürecin içinde aktif olarak yer alabilmeniz için ders programları hem çocuğunuzla hem de çeşitli iletişim kanalları üzerinden sizinle paylaşılmaktadır.

Ders programı takibinde ebeveyn ilgisinin yoğun olması beklenilmektedir. Ebeveynler tarafından öğrenci ders programlarına yatırım yapmanın sonucu, çocukların kariyerlerinde başarı sağlamaya değerdir.

Ebeveynlerin çocuklarının gereksinimlerini anlamaları ve onlarla dostça bir ilişki kurmaları gerekir. Öğretmenler ve veliler el ele giderlerse öğrencilerin kariyerlerini modellemelerine yardımcı olur.

ABC Online Ders Programı

Profesyonel düşünen okullar veli ve öğrencilerine haftalık ve günlük ders programılarını manuel olarak sunmanın dışında online platformlarda da sunmaktadırlar. Ders programlarında yaklaşan bir etkinlik vb varsa bu öğrencilere hatırlatılmakta ve unutulma sorunlarının önüme geçilmektedir. ABC Okul Yönetim Sistemi uygulamaları üzerinden sunmakta ve etkinlikleri anlık olarak kullanıcılara hatırlatmaktadır.

Öğretmen Ders Programı Çizelgesi

Her ders alanının hedefleri sadece öğrenciler için değil, aynı zamanda öğretmenler için de geçerlidir. Belirli bir yılda öğretmenlerin öğretmesi için müfredatta belirlenmiş hedefler vardır. Öğrencilerin de öğrenmeleri için hedefleri vardır. Müfredatta belirli olan konular haftalık ders programı çizelgesinde eşit bir şekilde dağılımı yapılmalıdır.

Öğretmen programı sayesinde ortak amaçlarda çok fazla birleşme olur. Paylaşılan hedefler, öğretmenlerin başarılı olmalarını sağlamak için öğretim yöntemlerini öğrencilerin akademik ihtiyaçlarıyla uyumlu hale getirmelerini kolaylaştırır. Her branşın kendi içerisinde işleyeceği ortak konular sayesinde sınıflar arası eksik bilgi birikimi ortadan kalkacaktır.

Bu modül sayesinde, öğretmenler ve öğrenciler arasında paylaşılan hedefler oluşturmanın ötesinde, tüm okul için öğrenme hedeflerini standartlaştırır. Böylelikle öğrencilerin bir sınıftan diğerine ilerlemesi için net bir yol sağlar. Öğrenciler, matematiği denemeden önce sayısal fizikte ustalaşmak gibi ileri konulara geçmeden önce belirli temel yetkinlikleri karşılamalıdır. Böyle standartlaştırılmış bir müfredat olmadan, eğitmenler kendi öğrenme hedeflerini oluşturmalı ve öğrencilerinin doğru yolda olmalarını sağlamak için bir şekilde birbirleriyle koordineli olmalıdır.

Haftalık Ders Programı için ABC Mobil Uygulama

Haftalık ders programı ve diğer bir çok modül ABC Okul Yönetim Sistemi mobil uygulama omurgası üzerine inşa edilmiştir. Sade ve ergonomiyi ön plana alan tasarımları ile kullanıcılarından yüksek puanlar alan ABC Mobil uygulamasını aşağıdaki mağazalardan indirebilirsiniz.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin