ders programı

Programlı bir çalışmanın temelinde yatan en önemli unsur zaman denetimidir. Zamanı planlayarak geleceğimizi bugüne taşıyabiliriz. Herkesin bildiği gibi bir gün 24 saat, bir hafta 7 gündür. Önemli olan bu zamanı en verimli bir şekilde kullanmaktır.

Öğrenciler için ise zamanları, okulda geçirilen zaman ve okuldan sonra geçirilen zaman olarak 2’ye ayrılmıştır. Okulda geçirdikleri zamanı iyi planlamaları için ders programı uymaları gereken ilk takip çizelgesidir.

İyi hazırlanmış bir ders programı, doğru yolda olmanızı sağlamak için iyi bir referans görevi görür. Temel düzeyden giderek karmaşıklaşan konular zamanla yığına dönüşebilir. Ders programları sayesinde öğrenciler derslerinin tekrarlarını konular yığınlaşmadan tamamlayabilir.

Ders Programı Takibi Modüllerini İnceleyin, Demo İsteyin!

ABC'nin kolay kullanımı ve profesyonel yapısı ile ön plana çıkan Ders Programı Takibi modüllerini buradan inceleyebilirsiniz. Demo isteğinde bulunan okullarımıza modülleri ABC olarak online ve yerinde anlatıyoruz.

Akademik Takvim Modülü

Yıllık Plan

Duyuru Takip Programı

Anlık veya zamanlanmış duyurular

Bildiğimiz üzere öğrenci sınavları, öğrencilerin gözünde bir maratondan ibarettir. Yarışlar kimi zaman zor, kimi zaman kolaydır. Aslında en önemli mesele bu yarışların sonucuna göre kendine bir ders çıkarmaktır. Her zaman bir adım daha ileriye gitmek öğrenciler için en büyük hedef ve bu hedefe ulaşma içinde ders programına göre planlı bir çalışma için ilk adım olarak nitelendirilebilir.

ABC Online Ders Programı

Profesyonel düşünen okullar veli ve öğrencilerine haftalık ve günlük ders programılarını manuel olarak sunmanın dışında online platformlarda da sunmaktadırlar. Ders programlarında yaklaşan bir etkinlik vb varsa bu öğrencilere hatırlatılmakta ve unutulma sorunlarının önüme geçilmektedir. ABC ders programlarını uygulama üzerinden sunmakta ve etkinlikleri anlık olarak kullanıcılara hatırlatmaktadır.

Öğrenci Haftalık Ders Programı

Kişisel gelişiminiz için sistemli bir çalışma şarttır. Günlük ders programınızı takip etmek size dersleriniz için önceden hazırlık yapma imkanı sunmaktadır. Örneğin, yarın en sevdiğiniz dersiniz mi var? Birkaç alıştırma çözmeye ne dersiniz? Ya da zorlandığınız bir ders için biraz ön hazırlık hiç fena olmaz. Özellikle girmediğiniz dersleri listeleyen yoklama görüntüleme sistemi ile derslerinizi telafi ederek, ortalamanızı yüksek tutmak sizin elinizde.

Öğrencilik sürecinin en sorunlu zamanı sınav zamanıdır. Özellikle derslere çalışmak için sınavların yaklaşması beklendiyse dağ gibi yığılan konularla baş etmek bir o kadar güç olur. Bu sorunla başa çıkmanın en iyi yolu planlı ve programlı çalışmaktır. Ders programı çizelgesine göre kendini planlayarak, süreç boyunca planlı çalışan öğrencilerin sınav zamanı yapacağı tekrar, öğrencinin sınava hazır olmasında yeterli olacaktır.

Planlı çalışmak, özellikle merkezi sınavlar için daha büyük bir ihtiyaçtır. Nasılsa sınava daha zaman var diyerek yapılan ertelemeler, ders çalışırken sevilen derslere ağırlık verip sevilmeyen dersleri çalışmayı ertelemek öğrencilerin en çok yaptığı hatalardır. Bununla baş etmenin en iyi yollarından biri planlı çalışmaktır.

Veliler İçin Haftalık Ders Programı

Ebeveynler, öğrencileri okul yaşantısına adapte etmek ve öğrencilerin kariyerlerini şekillendirmeye yardımcı olmak isterler. Okulda olup bitenlerin farkında olmak, ebeveynlik içgüdüsünün vazgeçilmezidir.

Çocuğunuz, onu hazırlayıp okula uğurladığınız andan itibaren okul yönetiminin sorumluluğundadır. Bu sorumluluğun bilincinde olan okul yönetiminiz, haftalık ders programı çizelgesine göre her ders yapılan yoklama taraması ile velileri bilgilendirmektedir. Ayrıca çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayabilmeniz ve sürecin içinde aktif olarak yer alabilmeniz için ders programları hem çocuğunuzla hem de çeşitli iletişim kanalları üzerinden sizinle paylaşılmaktadır.

Ders programı takibinde ebeveyn ilgisinin yoğun olması beklenilmektedir. Ebeveynler tarafından öğrenci ders programlarına yatırım yapmanın sonucu, çocukların kariyerlerinde başarı sağlamaya değerdir.

Ebeveynlerin çocuklarının gereksinimlerini anlamaları ve onlarla dostça bir ilişki kurmaları gerekir. Öğretmenler ve veliler el ele giderlerse öğrencilerin kariyerlerini modellemelerine yardımcı olur.

Öğretmen Ders Programı Çizelgesi

Her ders alanının hedefleri sadece öğrenciler için değil, aynı zamanda öğretmenler için de geçerlidir. Belirli bir yılda öğretmenlerin öğretmesi için müfredatta belirlenmiş hedefler vardır. Öğrencilerin de öğrenmeleri için hedefleri vardır. Müfredatta belirli olan konular haftalık ders programı çizelgesinde eşit bir şekilde dağılımı yapılmalıdır.

Öğretmen programı sayesinde ortak amaçlarda çok fazla birleşme olur. Paylaşılan hedefler, öğretmenlerin başarılı olmalarını sağlamak için öğretim yöntemlerini öğrencilerin akademik ihtiyaçlarıyla uyumlu hale getirmelerini kolaylaştırır. Her branşın kendi içerisinde işleyeceği ortak konular sayesinde sınıflar arası eksik bilgi birikimi ortadan kalkacaktır.

Bu modül sayesinde, öğretmenler ve öğrenciler arasında paylaşılan hedefler oluşturmanın ötesinde, tüm okul için öğrenme hedeflerini standartlaştırır. Böylelikle öğrencilerin bir sınıftan diğerine ilerlemesi için net bir yol sağlar. Öğrenciler, matematiği denemeden önce sayısal fizikte ustalaşmak gibi ileri konulara geçmeden önce belirli temel yetkinlikleri karşılamalıdır. Böyle standartlaştırılmış bir müfredat olmadan, eğitmenler kendi öğrenme hedeflerini oluşturmalı ve öğrencilerinin doğru yolda olmalarını sağlamak için bir şekilde birbirleriyle koordineli olmalıdır.

ABC App Store Mağazası

IOS işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
App Store'den İndirin

ABC Google Play Mağazası

Android işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
Google Play'den İndirin