ilkokul yönetim yazılımı

İlkokul yönetim yazılımı sistematik okullar, kolejler ve çeşitli eğitim kurumlarını yönetmek için mükemmel bir yoldur.

Okul yönetim programı, eğitim kurumlarında idari işlemleri kolaylaştırır. Genel olarak okul yöneticileri ve öğretmenler, öğrenciler ve veliler tarafından kullanılır.

İlkokul yönetim yazılımı, eğitim kuruluşlarının kurumsal kaynakları daha verimli bir şekilde kullanmanıza fayda sağlar. Bir okulun, kolejin veya okulun yöneticisi iseniz, okulunuzu otomatikleştirmek ve dijitalleştirilmiş hizmetlerin tüm avantajlarından faydalanmanızı destekler.

Okul içerisinde tüm bilgilere ulaşmak için pratik yapabileceğiniz çeşitli modüller vardır. Bunların arasında, okul yönetimi yazılımı artık tüm okul birimleri için önemli bir unsurdur. Yazılım, okulun genel üretkenliğini ve performansını geliştirmek için birçok okul işleminin dijitalleştirilmesine yardımcı olur.

İdari Birimler Açısından İlkokul Yönetim Programı

Bir ilkokul yönetim yazılımı, bir okulun ve öğrencilerin tüm yaşam döngüsünü yönetmek için tek platform diyebiliriz. Zaman çizelgesi, kabul, not defteri, ücret toplama, mesajlar, raporlar, kütüphane, ulaşım vb. Gibi çeşitli modüllerden oluşur.

Herhangi bir okulda, her bölüm birbiriyle ilişkilidir ve okulun düzgün işleyişi, her bölümün sorunsuz çalışmasına bağlıdır. Dokümantasyonun çoğu burada tamamlandığı için yönetimin sağlam bir veri akışına ihtiyacı vardır.

Geleneksel öğrenci verileri excel sayfalarında tutulur. Bu veriler zaman zaman deformasyona uğrayabilir. İlkokul yönetim Yazılımı ile kısa sürede kullanıma hazır bir biçimde basit ve erişilebilir bir biçimde iyi organize edilebilirsiniz.

ABC İlkokul Yönetim Yazılımı

Öğretmen merkezli yapısı ile kullanıcıların gözdesi olan, modern arayüzü, kullanım kolaylığı, yenilikçi yapısı ile tüm okul kademelerinde kullanılan ABC Okul Yönetim Sistemi standartları yukarılara taşıyor.

ABC; okul yönetim yazılımını, inovatif bir sistem haline getirmiştir. Okul bünyesinde olması istenen mobil uygulama, muhasebe, ölçme değerlendirme gibi alanlarada girerek başarılı bir okul yönetim sistemi olmayı başarmıştır. ABC OYS komple bir sistemdir. Web sitesi ve mobil uygulama birbirine entegredir. ABC ile okulunuzu tek noktadan yönetmenin konforunu sizde yaşayın.

İlkokul Yönetim Yazılımı Sizi Her Zaman Destekler

İlkokul yönetim programı ile eğitim kurumlarına akademisyenlerdeki, müfredat etkinliklerinde her öğrencinin ilerlemesini izlemede yardımcı olabilirsiniz.

Çevrimiçi ilkokul yönetim sistemi ile, okulun elde ettiği birçok operasyonel verimlilik vardır. Bunlardan en önemlileri, düşük maliyetli bakım hizmetleri, azaltılmış takip kadrosu, operasyonların otomasyonudur. Ayrıca, okul diğer stratejik görevlere odaklanmak için daha fazla zaman kazanır. Okulun birden fazla kampüsü varsa, bu bile sistem tarafından yönetilebilir.

Devam izleme modülleri ile okullar her öğretmenin ve diğer çalışanların tüm geçmişini alabilir. Kayıtlar aylık olarak oluşturulabilir, bu da kayıt hesaplanmasını çok kolaylaştırır. Tüm sistem çevrimiçi olduğundan, çevrimiçi kayıtlarla sonuçlanır.

İlkokul Yönetim sistemi ile öğrencilerin sınavlara daha iyi hazırlanmasını sağlayan bir modüle sahiptir. Sonunda, bir ilkokul yönetim sistemi ile öğrenci, öğretmen, veli verimliliği önemli ölçüde artırılır.

İlkokul yönetim yazılımı makalemizin PDF versiyonunu okumak için tıklayınız.

Kullanıcılar bunları da inceledi

Okul Bilgi Sistemi

Okul bilgi sistemi, bilgi akışının çok hızlı yaşandığı günümüzde eğitim sektörüde bu durumdan etkilenmemesi için en önemli görevi üstlenen yazılımlardır.

Bir okulun kurulumunu tamamladıktan sonraki ilk araştırdığı konu kaliteli, velilerinin memnun kalacağı, öğretmenlerin ise zamanlarını çok almadan hızlıca işlemlerini yaptıkları, mobil alt yapısı olan bir okul bilgi sistemi olmaktadır.

Okuldaki öğrencilerin, velilerin öğretmenlerin ve yöneticilerin sürekli bir bilgi akışı içinde olduğunu düşündüğümüzde okul bilgi sistemi oldukça önem arz etmektedir.

Profesyonel bir okul bilgi sistemi ile kurumunuzu diğer okullara göre bir adım öne çıkarabilirsiniz. ABC Okul Bilgi Sistemi ile okul, veli ve öğrenci iletişimini güçlendirin. ABC OBS, okulunuzun prestijini artırır, öğretmenlere yardımcı olur.

Okul Yönetim Yazılımı

Tüm eğitim kurumlarında ve en çok da özel eğitim kurumlarında öğrencinin, velinin, öğretmen, personel, yönetici yani komple bir okulun eksiksiz bir işleyiş içinde olması gerekmektedir. Okul yönetim yazılımı kurumlardaki tüm kullanıcıların birbiri ile ilgili iletişimi bir düzene koyarken aynı zamanda da okuldaki tüm kullanıcılar arasındaki bilgi akışını sağlamaktadır.

Başarılı bir okulda, okul yöneticilerinin okuldaki tüm işleyişi, öğretmenlerin sınıflarındaki öğrencileri ve velilerini, velilerin öğrencileri ile ilgili her şeyi öğrencilerin ise dersleri ile ilgili sorumluluklarını düzenli takip etmeleri gerekmektedir.

Çıkacak eksiklikler anında tespit edilerek çözüm üretilmelidir. Okul yönetim yazılımı bir okulun en önemli yardımcısıdır. Okul içi bilgilendirme, veli bilgilendirmesi, öğrenci takibi gibi en kritik yönetim süreçlerini üstlenir.

Öğrenci Takip Sistemi

Öğrencilerin akademik gelişiminde öğretmenleri ve velileri tarafından takip edilmeleri önemli bir konudur. Eğitim yılı içerisinde öğrenciler motivasyon kayıpları yaşayabilmektedirler. Motivasyon düşüklüğü yaşamaya başlayan öğrencileri ise iyi bir öğrenci takip sistemi vasıtasıyla kolaylıkla tespit edilebilir.

ABC Öğrenci Takip Sistemi ile öğretmenlerin ebeveynler ile anlık olarak iletişime geçmesini sağlayarak hatırlatmaların, etkinliklerin ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde çok önemli katkı sağlar. Böylelikle gerçek başarıya etkili ve hızlı ulaşabilirsiniz.

Verilen testlerin, ödevlerin, işlenen konuların ve daha birçok bilginin veri olarak girilmesi ABC Öğrenci Takip Sisteminin en önemli özellikleri arasındadır.

ABC e-Okul Yönetim Sistemi ile Sorunsuz Bilgi Akışı

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından kullanılabilen okul yönetim bilgi sistemidir. Öğrenciler okula kayıt oldukları andan itibaren kişisel bilgileri üzerindene-Okul hesabı oluştururlar.

Öğretmenler tarafından sürekli sağlanan güncel veri girişleri ile birlikte eğitim öğretim yılındaki gelişmeleri e-Okul üzerinden takip edebilir. Öğrenciler ile birlikte veliler de e-Okul üzerinden öğrencinin eğitim hayatındaki durumunu takip etme imkanına sahip olur.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma açılmış olan e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi ile takip edelebileceğiniz bir takım hizmetler vardır.

Bu hizmetler arasında devamsızlık bilgileri, haftalık ders programları, sınav sonuçları, sözlü notları, sınav tarihleri, diploma notu sorgulama, alınan belgelerin görüntülenmesi (takdir, teşekkür, onur belgesi vb.), nakil işlemleri, öğrencinin okunan kitaplar, yerleştirme ve sınav bilgileri ve okul duyuruları gibi hizmetler yer almaktadır.

ABC, e-Okul ile senkronize çalışmaktadır. e-Okul üzerinden verilen zorunlu hizmetler ile senkronize olan ABC ile e-Okulda yapmak zorunda olduğunuz tüm işlemleri ABC Okul Yönetim Sistemi mobil uygulama üzerinden yapabilmekte siniz.

Öğrenci veli ve öğretmenlerin iletişimini maksimum seviyelere çıkararak öğretmenlere de zaman kazandıran ABC okulun prestijini de yükseltmektedir.

Veli Bilgilendirme Sistemi

Veli bilgilendirme sistemi ile veliler; öğrencilerinin okulda neler yaptığını, akademik gelişimlerinin seviyesini, arkadaşları ile sosyal ilişkilerini sorunsuz bir şekilde öğrenmektedir.

Veliler de oluşan bu bilgi ihtiyacı ise okul yönetimlerinde velilerin bilgilendirilmesi konusunu ön plana almalarını zorunlu kılmıştır. Veliler okullarından paylaşılan duyurular, öğretmenlerin verdiği ödevleri, değerlendirmelerini, yoklama durumlarını sınav takibini, öğrencileri hakkındaki öğretmen görüşlerini vb. profesyonel bir veli bilgilendirme sistemi ile takip edebilirler.

ABC, okul ile veliler öğrencisi hakkında Veli Bilgilendirme Sistemi, öğrencilerinin son durumlarını 7 gün / 24 saat aktif olarak takip etmektedir. Ailelerin çocuğu ile ilgili bilgilere anında ulaşma imkânı sağlar. Okulda öğretmenler tarafından verilen ödevleri, duyuruları, testleri, kitapları, alınan yoklama sonuçları gibi modüler olan tüm aktiviteleri ABC üzerinden takip edebilmektedirler.

Böylelikle velilerin dönemsel olarak ortak kaygısı olan çocuğum okulda mı, çocuğum okulu ile ilgilimi sorusuna, ABC Veli Bilgilendirme Sistemi ile anlık olarak yanıt bulabilirler.

Ücretsiz Tanıtım İsteği

    abc şimdi okulunuzda