okul yönetim yazılımı

Tüm eğitim kurumlarında ve en çok da özel eğitim kurumlarında öğrencinin, velinin, öğretmen, personel, yönetici yani komple bir okulun eksiksiz bir işleyiş içinde olması gerekmektedir. Çıkacak eksiklikler anında tespit edilerek çözüm üretilmelidir. Okul yönetim yazılımı bir okulun en önemli yardımcısıdır. Okul içi bilgilendirme, veli bilgilendirmesi, öğrenci takibi gibi en kritik yönetim süreçlerini üstlenir.

ABC ile okulunuzu ve okulunuzda ki her aksiyonu takip edebilirsiniz. Okul Yönetim Yazılımı sayesinde okulu bir tek bir odak merkezinde, kontrol altında tutabilirsiniz. Okul yönetiminin en büyük destekçisi rolünü kapsar.

Tüm süreçleri bir arada tutan okul yazılım sistemi aynı zamanda okulunuzun prestijini de olumlu yönde etkilemektedir.

ABC Okul Yönetim Yazılımı Kimler İçin?

Yöneticiler ve Öğretmenler

ABC Okul Yönetim Yazılımı ile okul, öğrenci ve veli takiplerini eksiksiz bir şekilde yaparsınız. ABC'nin birbirinden güçlü modülleri ile kurumunuzun ön plana çıkan ve geliştirilmesi gereken özelliklerini keşfedersiniz. Nokta atışı çözüm önerileri ile kurum prestijini yükletirsiniz.

Veliler ve Öğrenciler

Veliler öğrencilerini, ödevlerinden yoklama sonuçlarına veya sınav sonuç detaylarına kadar takip ederler. Bildirimleri otomatik olarak alırlar. Öğrencilerde kendi sorumluluklarında olan ödevlerini, duyuruları veya bildirimleri takip ederler.

mobilabc2

ABC'yi İnceleyin

Profesyonel eğitimcilerin yönergeleri, velilerin istekleri ve öğrenci gelişim takibi ön planda tutularak sürekli geliştirilen ABC'yi inceleyin.

Şimdi İncelemek İstiyorum

ABC Okul Yönetim Yazılımı İle Neler Yapabilirsiniz?

ABC Okul Yönetim Yazılımı ile yapabileceğiniz önemli önemli başlıkları buradan inceleyebilirsiniz. Profesyonel ve gerçek bir mobil uygulama olan (Android, IOS, Harmony) ABC Okul Yönetim Yazılımı’nın tüm özelliklerini incelemek ve öğrenmek için tanıtım isteğinde buluna bilirsiniz.

Okul Yönetim Yazılımı Nedir?

Öğrenci ve veli ile ön görüşmelerden başlayarak, tüm kayıt sürecini, tüm görüşmeleri ve neler görüşüldüğünü kayıt altında tutar.

Okul yönetim yazılımı ile öğretmenlerin ebeveynler ile anlık olarak iletişime geçmesini sağlayarak hatırlatmaların, etkinliklerin ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde çok önemli katkı sağlar. Gerçek başarıya etkili ve hızlı ulaşabilirsiniz.

Öğretmenlerin, personellerin, okulunuz için verimliliğini analiz etmenize yardımcı olan okul yönetim yazılımı, yönetici, veli, öğrenci ve öğretmenlerin artık daha mutlu ve daha başarılı seviyeye getirecektir. Çünkü aksayan bir noktanın tespiti hızlıca yapılacak ve giderilmesi için raporları alabilirsiniz.

Okulun en önemli temsilcisi olan Öğrencilerin, test sonuçlarıyla ilgili bilgi almaları, hatalarını düzeltebilmeleri için okul yönetim programı gerekli bir durumdur.

Yazılım sayesinde öğrenci çözdüğü test sonuçlarını, hangi konularda hata yaptığını, ne oranda başarılı olduğunu görmelidir. Çoğu öğrenci doğru yaptığını sandığı şeylerin iyi olduğunu düşünür. Bazı bilgilerinin okul yazılım sistemi yardımıyla yanlış bildiklerini düzeltmesini sağlar.

Öğretmenlerin sisteme girdiği görüşme notlarını, rehberlik notlarını, kanaatlerini görüntüleyebilir.

Okul Yazılım Sistemi sayesinde Öğretmen-Veli ilişkisi sürekli olarak dinamik yapıda kalır.

Veli Bilgilendirme ve Okul Yönetim Yazılımı Bir Bütündür

Okul ile sürekli iletişimde olan veliler daha huzurludur. Okul yazılım sistemi içerisindeki modüllerden oluşan veli bilgilendirme ile okulunuzun imajını üst seviyelere çıkarmakta önemli bir faktördür.

İlk olarak uygulama sayesinde öğrencilerin sınav sonuçlarına göre eksik kaldığı konular hakkında özel programlar hazırlayabilirsiniz. Her bir öğrenci için farklı ödev oluşturabilirsiniz ve ödevlerini yazılım üzerinden kontrol edebilirsiniz.

ABC Okul Yönetim Programı ile veli bilgilendirme adımları çok sıkı takip edilmektedir. ABC yazılımlarının entegre edildiği kurumlardan sürekli olumlu geri dönüşler alınmaktadır.

ABC veli bilgilendirme sistemi birebir takip sisteminin zaman noktasında da birçok avantaj sağlıyor. Özellikle saatlik olarak verilen proje ödevleri sayesinde zamandan tasarruf sağlar. Çünkü zamandan kazanan öğrenci ve öğretmenler, arta kalan zamanlarını kendilerini geliştirmek için özgürce kullanabilir.

Devamsızlık, giriş, geç gelme, erken çıkma, çıkış, yemekhane giriş, etüt giriş gibi bilgileri anlık olarak veli bilgilendirmesi yapabilirsiniz. Profesyonel bir okul yönetim yazılımı olan ABC bilgilendirmesi sayesinde oluşabilecek olumsuz gelişmelere karşı öğrencinizin durumunu kontrol altında tutabilirsiniz.

Aileler programı kurarken kendi şifrelerini değiştirebilirler. Okul yönetim yazılımı içinde bulunan veli bilgilendirme sistemi modülleri ile öğrencilerin farkında olmadan ailelerin özel görüşmelerini görüntüleyemez.

En önemli noktalardan biri de uygulama sayesinde öğrencilerin sınav sonuçlarına göre eksik kaldığı konular hakkında özel programlar hazırlayabilirsiniz. Veli Bilgilendirme Sisteminde her bir öğrenci için farklı ödev inceleyebilirsiniz ve ödevlerini yazılım üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Velilerin rehber öğretmenleri ile diledikleri zaman mesajlaşma sistemi sayesinde telefon ile arama zahmetine düşmeden görüşebilmektedir.

Veliler, çocuklarının başarıları oranında onlara nasıl destek olabilecekleriyle ilgili planlamalar yaparlar. Böylelikle daha ilgili aile bireyleri daha mutlu çocuk denklemine kavuşulmuş olur.

Veli Dostu Okul Yönetim Yazılımı

ABC okul yönetim yazılımı sayesinde ebeveynler çocuklarının ders programını görüntüleyebilir. Bir gün öncesinde öğrencinin okula hazırlıklı olarak gitmesine katkı sağlar.

Son zamanlarda gündem olan ve artık eğitim hayatına kalıcı olarak dahil olan uzaktan eğitim bağlantılarını günlük olarak görüntüleyebilir. Hangi saatte hangi dersin olduğunu okul yönetim yazılımı ile takip edebilir.

Aileler, dönemsel programlarını hazırlamak için ajanda yardımıyla akademik takvimi görüntüleyebilir. Böylelikle Veli Bilgilendirme Programında ileriye dönük planlar oluşturabilirler.

Ebeveynler dönem içi gönderilen duyuru ve mesajları okuyabilir. Gelen mesajlara cevap verebilir veya kendisine tanımlı olan personellere mesaj gönderebilir. Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde veli okula gitmeden, öğrencinin okulundan sürekli olarak haberdar olabilir.

Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde veliler, öğrencilerin ev ödev bilgilerini, ödev konularını ve ödevler için verilen süreleri görüntüleyebilir. Bu sayede, çocuklarının hazırlıklarını destekler ve başarılı olmalarının en büyük yapı taşı rolünü üstlenirler.

Veliler, Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde MEB e-okul sistemine işlenmiş tüm notlarını görüntüleyebilir. E-Okul sisteminden detaylı olarak inceleyebilirler.

Ebeveynler, öğrencilerin dersine giren öğretmenlerden görüşme randevusu alabilir, alınan tüm randevularını görüntüleyebilir. Ve takvim ajandası oluşturarak zamandan tasarruf sağlayabilirler.

Veli Bilgilendirme Sisteminde okul tarafından açılan online ve rehberlik anketlerini yanıtlayabilir, sonuçlarını görüntüleyebilir. Böylelikle demografik olarak okul hakkında bazı bilgiler edinebilir.

ABC Okul Yönetim Yazılımı Kullanıcıların Gözdesi

Öğretmen merkezli yapısı ile kullanıcıların gözdesi olan, modern arayüzü, kullanım kolaylığı, yenilikçi yapısı ile tüm okul kademelerinde kullanılan ABC Okul Yönetim Sistemi standartları yukarılara taşıyor. ABC; okul yönetim yazılımını, inovatif bir sistem haline getirmiştir.

Okul bünyesinde olması istenen mobil uygulama, muhasebe, ölçme değerlendirme gibi alanlarada girerek başarılı bir okul yönetim sistemi olmayı başarmıştır. ABC OYS komple bir sistemdir. Web sitesi ve mobil uygulama birbirine entegredir. ABC ile okulunuzu tek noktadan yönetmenin konforunu sizde yaşayın.

Okul Yönetim Programı ile Öğrenci Takibi

Öğrencilerinizi okul içinde takip edebilmeniz önemli bir ayrıcalık ve rahatlıktır. Okul Yönetim yazılımımız ile öğrencilerinizi okul içinde akademik ve sosyal olarak takip edebilir, bu takiplerinizi dijital ortamda kayıt altına alabilirsiniz.

Oluşan bu kayıtlarla öğrencilerini için gerekli raporlamaları yapabilir, öğrenci portfölyosunu oluşturabilirsiniz.

Oluşan bu kayıtların düzgün bir şekilde sunulabilmesi önemlidir. ABC Okul Yönetim Yazılımı ile en eski verileri bile kolaylıkla analiz edebilirsiniz.

Öğrenciye verilen izinlerden sonra veliye de anlık olarak bildirim gönderebilirsiniz. Öğrenci Takip Sistemi sayesinde oluşturduğunuz izinleri eşzamanlı olarak veliler de görebilir. Böylelikle öğrencinin dururumdan anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Hazırladığınız analizleri Office programlarına aktarabilir veya yazdırarak öğrenci dosyalarına kayıt edebilirsiniz.

Programın otomatik olarak buluta yedeklenme özellikleri sayesinde herhangi bir aksaklık durumunda geçmiş datalarınıza da erişim sağlanabilir. Okul Yönetim Programı her zaman öğretmen ve öğrenci dostu olarak güncelleştirmelerine devam etmektedir.

Öğrenciler için kişisel gelişimde en önemli konulardan biri de kitap okuma alışkanlığıdır. Öğrenciler ve öğretmenler Öğrenci Takip Sistemi sayesinde dönemsel olarak kitap listeleri belirleyebilirler. Öğretmenler, hangi öğrencinin hangi kitapta kaçıncı sayfada olduğunun anlık olarak bilgisini alabilir. Bunun sonucunda da öğrenciye özel kitap okuma alışkanlıkları hakkında notlar oluşturabilir.

Öğrenci Dostu Okul Yönetim Yazılımı

Programı kullanmak sınıfın ötesinde öğrenci-öğretmen iş birliğine yol açar. Bu durum, personel ve öğrenciler arasındaki etkileşimi artırır. Etkileşim, öğretmenin öğrencilerin sorularını yanıtlayabileceği uygulama üzerinden gerçekleşir. Aynı zamanda veliler ile dostça bir ortamı kolaylaştırır.

Günümüz çağının teknolojisini ve eğitim verilerini birleştirerek öğrencilere yeni nesil bir takip yöntemi sağlanmaktadır. Bu nedenle Öğrenci Takip Sistemi öğrenciler için önemlidir. Uygun olan çalışma saatlerinin ve ders dağılımının belirlenmesinde de önemli bir rol oynamaktadır. Öğrenci Takip Sistemi eksikliklerin giderilmesi konusunda avantaj sağlar.

Kolay erişilebilirliği sayesinde öğrenciler test sonuçlarından anında haberdar olur.  Ayrıca velilere ve yönetime anında bilgi verilmesini kolaylaştırır.  Yazılım sayesinde öğrenci çözdüğü test sonuçlarını, hangi konularda hata yaptığını, ne oranda başarılı olduğunu görmelidir. Çoğu öğrenci doğru yaptığını sandığı şeylerin iyi olduğunu düşünür. Bazı bilgilerinin yazılım yardımıyla yanlış bildiklerini düzeltmesi gerekir.

Okul Yönetim yazılımı sayesinde Öğrenci ve personeller kendilerine gönderilen SMS ve Bildirimleri sayfalarında görüntüleyebilirler. Gönderilen SMS iletileri için detaylı iletim raporları alınabilir. SMS şablonları oluşturabilir ve tek bir düğmeye tıklayarak toplu olarak mesaj gönderebilirsiniz.

Belirlenen kriterlere göre süzülmüş öğrencilere, annelere, babalara veya velilere özel metinler oluşturarak SMS ve Bildirim gönderilebilir. Sınav yeri bilgileri SMS veya Bildirim olarak gönderilebilir. Yazılım ile sınav sonuçları farklı formatlarda veli ve öğrencilere SMS veya Bildirim olarak gönderilebilir. Ders başlamadan önceki son dakika değişikliği ile zaman zaman karşılaşırız. Öğrencileri anlık SMS ile bilgilendirebilirsiniz.

Öğretmenler arasında hızlı bir iletişim biçimi oldukça önemlidir. Öğretmenlerin nöbet programları sisteme işlenebilir. Bülten ve başarı belgeleri veli sayfasında yayınlanabilir. Başarı belgeleri öğrenci pörtfolyosu olarak saklanabilir.

ABC Profesyoneldir

abc okul yönetimi sistemi
abc okul yönetimi sistemi

İletişim Sorunlarınızı ABC Okul Yönetim Yazılımı İle Çözün

Çoğu sorun ABC Okul Yönetim Yazılımı sayesinde gerçek zamanlı olarak iletilir ve çözülür. Programlar, bildirimler, ev ödevleri, ödevler, güncellemeler, tüm bunları ve daha fazlasını paylaşmak için tüm bilgilendirmeler entegredir.

Çoğu öğrenci doğru yaptığını sandığı şeylerin iyi olduğunu düşünür. Bazı bilgilerinin yazılım yardımıyla yanlış bildiklerini düzeltmesi gerekir.

En önemli noktalardan biri de uygulama sayesinde öğrencilerin sınav sonuçlarına göre eksik kaldığı konular hakkında özel programlar hazırlayabilirsiniz. Veli Bilgilendirme Sistemi ile öğrenciler, öğretmenler, veliler ve bir eğitim kurumunun yönetimi arasında sürekli ve kolay etkileşim sunan dikkate değer bir yazılımdır. ABC Okul Yönetim Sistemi İstediğiniz zaman bizi arayın veya uğrayın, tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz.

Okul Yönetim Yazılımı PDF Versiyonu

Makalemizi PDF formatında bilgisayarınıza veya telefonunuza indirebilir, daha sonra okuya bilirsiniz. Okul yönetim yazılımı PDF versiyonu için tıklayınız.

Kullanıcılar bunları da inceledi

Veli Bilgilendirme Sistemi

Veli bilgilendirme sistemi ile veliler; öğrencilerinin okulda neler yaptığını, akademik gelişimlerinin seviyesini, arkadaşları ile sosyal ilişkilerini sorunsuz bir şekilde öğrenmektedirler. Veliler de oluşan bu bilgi ihtiyacı ise okul yönetimlerinde velilerin bilgilendirilmesi konusunu ön plana almalarını zorunlu kılmıştır.

Ebeveynler; okullarından paylaşılan duyurular, öğretmenlerin verdiği ödevleri, değerlendirmelerini, yoklama durumlarını sınav takibini, öğrencileri hakkındaki öğretmen görüşlerini vb. profesyonel bir veli bilgilendirme sistemi ile takip edebilirler. ABC, okul ile veliler öğrencisi hakkında Veli Bilgilendirme Sistemi, öğrencilerinin son durumlarını 7 gün / 24 saat aktif olarak takip etmektedir. Ailelerin çocuğu ile ilgili bilgilere anında ulaşma imkânı sağlar. Okulda öğretmenler tarafından verilen ödevleri, duyuruları, testleri, kitapları, alınan yoklama sonuçları gibi modüler olan tüm aktiviteleri ABC üzerinden takip edebilmektedirler.

Böylelikle velilerin dönemsel olarak ortak kaygısı olan çocuğum okulda mı, çocuğum okulu ile ilgilimi sorusuna, ABC Veli Bilgilendirme Sistemi ile anlık olarak yanıt bulabilirler.

Okul Bilgi Sistemi

Okul bilgi sistemi, bilgi akışının çok hızlı yaşandığı günümüzde eğitim sektörüde bu durumdan etkilenmemesi için en önemli görevi üstlenen yazılımlardır. Bir okulun kurulumunu tamamladıktan sonraki ilk araştırdığı konu okul bilgi sistemidir. Okuldaki öğrencilerin, velilerin öğretmenlerin ve yöneticilerin sürekli bir bilgi akışı içinde olduğunu düşündüğümüzde okul bilgi sistemi oldukça önem arz etmektedir.

Profesyonel bir okul bilgi sistemi ile kurumunuzu diğer okullara göre bir adım öne çıkarabilirsiniz. ABC Okul Bilgi Sistemi ile okul, veli ve öğrenci iletişimini güçlendirin. ABC OBS, okulunuzun prestijini artırır, öğretmenlere yardımcı olur.

Öğrenci Takip Sistemi

Öğrencilerin akademik gelişiminde öğretmenleri ve velileri tarafından takip edilmeleri önemli bir konudur. Eğitim yılı içerisinde öğrenciler motivasyon kayıpları yaşayabilmektedirler. Motivasyon düşüklüğü yaşamaya başlayan öğrencileri ise iyi bir öğrenci takip sistemi vasıtasıyla kolaylıkla tespit edilebilir.  ABC Öğrenci Takip Sistemi ile öğretmenlerin ebeveynler ile anlık olarak iletişime geçmesini sağlayarak hatırlatmaların, etkinliklerin ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde çok önemli katkı sağlar. Böylelikle gerçek başarıya etkili ve hızlı ulaşabilirsiniz.

Verilen testlerin, ödevlerin, işlenen konuların ve daha birçok bilginin veri olarak girilmesi ABC Öğrenci Takip Sistemi’nin en önemli özellikleri arasındadır.

MEB e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından kullanılabilen okul yönetim bilgi sistemidir. Öğrenciler okula kayıt oldukları andan itibaren kişisel bilgileri üzerindene-Okul hesabı oluştururlar.

Öğretmenler tarafından sürekli sağlanan güncel veri girişleri ile birlikte eğitim öğretim yılındaki gelişmeleri e-Okul üzerinden takip edebilir. Öğrenciler ile birlikte veliler de e-Okul üzerinden öğrencinin eğitim hayatındaki durumunu takip etme imkanına sahip olur.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma açılmış olan e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi ile takip edilebileceğiniz bir takım hizmetler vardır.

Bu hizmetler arasında devamsızlık bilgileri, haftalık ders programları, sınav sonuçları, sözlü notları, sınav tarihleri, diploma notu sorgulama, alınan belgelerin görüntülenmesi (takdir, teşekkür, onur belgesi vb.), nakil işlemleri, öğrencinin okunan kitaplar, yerleştirme ve sınav bilgileri ve okul duyuruları gibi hizmetler yer almaktadır.

ABC e-Okul Yönetim Okul Yönetim Sistemi ile Sorunsuz Bilgi Akışı

ABC, e-Okul ile senkronize çalışmaktadır. e-Okul üzerinden verilen zorunlu hizmetler ile senkronize olan ABC ile e-Okulda yapmak zorunda olduğunuz tüm işlemleri ABC Okul Yönetim Sistemi mobil uygulama üzerinden yapabilmektesiniz.

Öğrenci veli ve öğretmenelerin iletişimini maksimum seviyelere çıkararak öğretmenlere de zaman kazandıran ABC okulun prestijini de yükseltmektedir.

abc şimdi okulunuzda