Öğrenci Takip Sistemi kullanım kolaylığı ile öğrencilerin durumunu, başarısını takip etmek artık tek yazılım ile elinizin altında. Öğrencilerin gelişimini her zaman desteklemek bizler için çok önemlidir.

Öğrenci Takip Sistemi ile öğretmenlerin ebeveynler ile anlık olarak iletişime geçmesini sağlayarak hatırlatmaların, etkinliklerin ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde çok önemli katkı sağlar. Gerçek başarıya etkili ve hızlı ulaşabilirsiniz.

Verilen testlerin, ödevlerin, işlenen konuların ve daha birçok bilginin veri olarak girilmesi Öğrenci Takip Sisteminin en önemli özellikleri arasındadır.

Öğretmenlerin geleneksel sistemler ile defter doldurarak kaybedeceği zamanı artık yeni çağın en önemlisi yani zamandan kazandırır. Böylelikle öğrencilerine daha fazla vakit ayırmasını sağlayabilirsiniz.

Öğrencinin dönem içerisindeki gelişimini anlık olarak takip edebilir, eksik kaldığı konularda öğrencilerinize özel programlar oluşturabilirsiniz.

Etkinlik ve faaliyet fotoğraflarını Öğrenci Takip Sistemi ile paylaşabilir ve mutlu çocuk – ilgili ebeveyn memnuniyetini arttırabilirsiniz.

Öğrencilerinizin alan branşları dışında genel performansını ve verimliliğini arttırabilirsiniz.

Öğrenci Takip Sistemi Modüllerini İnceleyin, Demo İsteyin!

ABC'nin kolay kullanımı ve profesyonel yapısı ile ön plana çıkan Öğrenci Takip Sistemi modüllerini buradan inceleyebilirsiniz. Demo isteğinde bulunan okullarımıza modülleri ABC olarak online ve yerinde anlatıyoruz.

Öğrenci Kayıt Takip Programı

Öğrenci görüşmelerinin her aşaması kayıt altında

Ön Muhasebe Takibi

Ödemeler, taksitler, kayıtlar

Öğrenci Başarısı İçin Öğrenci Takip Sistemi

Öncelikle öğrenciler uygulamayı dilerse bilgisayarda dilerse akıllı cihazlar ile erişim sağlayabilmektedir. Öğrenciler okuldan arta kalan zamanlarda dilediği an dilediği zaman ödevlerini, projelerini takip edebilecektir

Öğrencilerin sosyal ve akademik gelişimleri kayıt altında tutmak isteyen öğretmenler, genel olarak değerlendirme oluşturabilir. Başka branşların öğretmenleri de sınıf hakkında yorum oluşturabilir. Böylelikle öğrencilerin toplu olarak sınıf ortamında veya uzaktan bile sınıf ortamında genel bir düzen oluşturabilirler. 

Öğrencilerin sadece kendi sınıfları veya okulları ile değil aynı zamanda Türkiye genelinde başarı sıralaması incelenebilir. Öğrenci Takip Sistemi sayesinde genel değerlendirme yapılarak öğrencinin tüm Türkiye arasında dönemsel olarak durum değerlendirmesi rapor edilmektedir. 

Öğrencilerin başarıları, test sonuçlarıyla ilgili bilgi almaları onların hatalarını düzeltebilmeleri için gerekli bir durumdur. Yazılım sayesinde öğrenci çözdüğü test sonuçlarını, hani konularda hata yaptığını, ne oranda başarılı olduğunu görmelidir. Çoğu öğrenci doğru yaptığını sandığı şeylerin iyi olduğunu düşünür. Bazı bilgilerinin yazılım yardımıyla yanlış bildiklerini düzeltmesi gerekir. 

Öğrencilerin sınavlarında veya test sonuçlarında hatalı yaptığı konuların 24-48 saat içinde geri bildirimi sağlanmalıdır. Böylelikle öğrenci gerekli olan sürede dönüt alamazsa bağlamı kaybeder ve verilen bilgi yerine ulaşmaz. Hatalarının anlık olarak düzeltilmesi açısından hem öğrenciler hem de öğretmenler için kullanımı oldukça önemlidir. 

Öğrenci Takip Sistemi ile Devamlılık Kontrolü

Devamsızlık, giriş, geç gelme, erken çıkma, çıkış, yemekhane giriş, etüt giriş gibi bilgileri anlık olarak veli bilgilendirmesi yapabilirsiniz. Böylelikle herhangi oluşabilecek olumsuz gelişmelere karşı öğrencinizin durumunu kontrol altında tutabilirsiniz.

Öğrencinin grubu, sınıfı, bölümü, tipi gibi alanlar ile öğrencilerinizi gruplayabilir ve rapor alırken daha sade bir görünümde rapor elde edebilirsiniz. Özellikle Öğrenci Takip Sistemi sayesinde grupladığınız öğrencilere özel programlar oluşturabilirsiniz.

Öğrenciye özel izin dilekçesi hazırlanabilir. Öğrenciye özel hazırlanan izin dilekçesi sayesinde öğrenci izinliyken kaçırdığı etkinlikler veya derslerden sonradan muaf sayılabilir. Böylelikle Öğrenci Takip Sisteminde bulunan kayıtlar baz alınarak öğretmen – öğrenci durum takibini kolaylaştırır.

Öğrenciye verilen izinlerden sonra veliye de anlık olarak bildirim gönderebilirsiniz. Öğrenci Takip Sistemi sayesinde oluşturduğunuz izinleri eşzamanlı olarak veliler de görebilir. Böylelikle öğrencinin dururumdan anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Öğrencilerin tatil günlerini Öğrenci takip Programında bulunan ders planlarında belirtebilirsiniz. Öğrenci Takip Programında tek tek manuel olarak izin verilebileceği gibi resmî tatil vs. gibi izin günlerini toplu şekilde tanımlanabilir. Böylelikle bir dönemin hatta bir yılın toplu olarak programlamasını Öğrenci Takip Sisteminde oluşturabilirsiniz.

Öğrenci Takip Sisteminin en önemli özelliklerinden biri de mail sistemidir. Mail özelliği sayesinde öğrencilerin giriş çıkış saatlerini mail olarak bilgilendirmelerini yapabilirsiniz.

ABC Öğrenci Takip Sisteminin Avantajları

Öğrenci Takip yazılımı içerisinden öğrencilerin giriş – çıkış saatlerini toplu olarak analiz yapabilirsiniz. Böylelikle hangi öğrencinin erken geldiğini, hangi öğrencinin geç çıktığının raporunu oluşturabilirsiniz. Böylelikle Öğrenci Takip Sisteminin verdiği analizler doğrultusunda öğrencilerin davranışsal analizlerini de oluşturabilirsiniz.

Hazırladığınız analizleri Office programlarına aktarabilir veya yazdırarak öğrenci dosyalarına kayıt edebilirsiniz.

Programın otomatik olarak buluta yedeklenme özellikleri sayesinde herhangi bir aksaklık durumunda geçmiş datalarınıza da erişim sağlanabilir. Öğrenci Takip Sistemi her zaman öğretmen ve öğrenci dostu olarak güncelleştirmelerine devam etmektedir.

Öğrencinin branşlar arasında olan başarısını kıyaslayabilirsiniz. Böylelikle öğrencinin hangi branşlarda başarılı hangi branşlarda eksik kaldığını analiz edebilirsiniz. Aldığınız analizler sonucunda öğrencinin branş yönlendirmesini de sağlayabilirsiniz. Böylelikle gelecekte seçeceği mesleğini hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Öğrenci Takip Sistemi İle İyi Dersler

Öğrencilerin ders anlamında başarısı önemli olduğu kadar fiziki ve biyolojik gelişimleri de bu çağlarda oldukça önemlidir. Öğrenci Takip Sistemi ile öğrencilerin boy – kilo durumları düzenli olarak eklenebilir. Böylelikle yaş ortalamasına bağlı olarak gelişimleri takip edebilirsiniz.

Bunların yanı sıra gelişimi takip edilen öğrencilerin fiziki gelişimi de baz alınır. Böylelikle ara öğünlerde neler yiyebileceği, beslenme önerileri veya spor branşlarından hangileri sayesinde kendisini geliştirebileceğinin raporu hazırlayabilirsiniz. Öğrenci Takip Sisteminin analizleri sayesinde yıl bazlı değerlendirmeler yapabilirsiniz.

Öğrenciler için kişisel gelişimde en önemli konulardan biri de kitap okuma alışkanlığıdır. Öğrenciler ve öğretmenler Öğrenci Takip Sistemi sayesinde dönemsel olarak kitap listeleri belirleyebilirler. Öğretmenler, hangi öğrencinin hangi kitapta kaçıncı sayfada olduğunun anlık olarak bilgisini alabilir. Bunun sonucunda da öğrenciye özel kitap okuma alışkanlıkları hakkında notlar oluşturabilir.

Öğrencilerin sosyal yaşamını en çok destekleyen sosyal kulüpler de Öğrenci Takip Sisteminden anlık olarak görüntülenmektedir. Oluşturulan öğrenci kulüpleri sayesinde çocuklar daha çok sosyalleşme imkânı sağlayacaktır. En önemlisi de birlik beraberlikleri açısından önemli katkıda bulunacaklardır.

ABC Öğrenci Dostudur

Öğrencilerin başarıları, test sonuçlarıyla ilgili bilgi almaları onların hatalarını düzeltebilmeleri için gerekli bir durumdur. ABC Öğrenci Takip Yazılımı sayesinde öğrenci çözdüğü test sonuçlarını, hani konularda hata yaptığını, ne oranda başarılı olduğunu görmelidir. Çoğu öğrenci doğru yaptığını sandığı şeylerin iyi olduğunu düşünür. Bazı bilgilerinin yazılım yardımıyla yanlış bildiklerini düzeltmesi gerekir.

En önemli noktalardan biri de uygulama sayesinde öğrencilerin sınav sonuçlarına göre eksik kaldığı konular hakkında özel programlar hazırlayabilirsiniz. Öğrenci Takip Sistemi ile her bir öğrenci için farklı ödev inceleyebilirsiniz ve ödevlerini yazılım üzerinden kontrol edebilirsiniz.

ABC App Store
Mağazası

IOS işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
App Store'den İndirin

ABC Google Play
Mağazası

Android işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
Google Play'den İndirin