ABC Ödev Takip Sistemi

ABC Ödev Takip Sistemi, öğretmenlerin öğrencilerin ev ödevlerini kolay ve verimli bir şekilde takip etmelerini sağlar. Bu sayede öğrencilerin dersleri daha iyi kavramaları için gereken çalışmaların takibi daha etkili bir şekilde yapılabilir.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Ödev Takip Sistemi, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Ödev Takip Sistemi Nedir?

Ödevler okul için ve öğrencilerin akademik gelişimleri için önemlidir. Fakat çeşitli sebeplerden dolayı ev ödevi öğrenciler tarafından çok sevilen bir durum değildir. Hatta bazı aileler tarafından da sıkıntılı bir durum olabiliyor. Ödev takip sistemi kullanmayan bir okul düşünün. Bir gün içinde öğrencilere her öğretmenin ödev ve test çözümü verdiğini varsayarsanız bu ödevlerin, soruların ve tekrarların evde yapılması can sıkıcı olabiliyor.

Öğrenciler kendilerine zaman ayıramadıkları gibi, artık ödev yapmaktan yavaş yavaş soğumaya ve maalesef ki öğrenci ile dersleri arasında soğuk duvarların örülmesine başlanıyor. Düzgün bir ödev kontrol sistemi ile öğrencilere fazla ödev vermemek, ev ödevini zamana göre düzgünce paylaştırmak gibi özellikler olmalıdır.

Ödev takip sistemi öğrenci ile dersleri arasında bu kadar önemli bir üst görevi üstlenmekle kalmıyor, aynı zamanda öğretmenlerinde kurtarıcısı oluyor.

Öğretmenler özel olarak tasarlanmış olan ve ABC Okul Yönetim Sisteminin en güçlü modülleri arasında kendine yer bulan ABC Ödev Takip Modülü ile hangi ödevleri verdiklerini, öğrencilerin ödevleri yapıp yapmadıklarını, ödevlerle alakalı özel bilgilendirmeleri ebeveynler ile paylaşabilmeli otomatik bildirimler ile ebeveynleri bilgilendirmelidir. Tüm bu ev ödevi takibi işlemleri ise veli toplantılarında öğretmenlere ciddi anlamda yardımcı olmaktadır. Ödev raporları, öğrenci ödev durumlarını rahatlıkla alabilmektedirler.

Ödev Takip Sistemi Teknik Özellikleri İçin Tıklayın →

ABC Ödev Takip Sistemi'ni Kimler Kullanabilir?

Öğretmenler

ABC ödev takip sistemi komple ve pratik çözümler sunmaktadır. Yeni ödevler vermek, verilen ödevleri değerlendirmek öğretmenler için çok pratik ve en az zamanlarını alacak şekilde planlanmıştır.

Veliler & Öğrenciler

Ödevlerin bildirimleri otomatik gider. Veliler ödeve özel yorumlar yazabilir veya yazılan yoruma cevap verebilirler. Veli ve öğrenciler ödev çözüm eklerini yükleyebilir, ödev raporlarını filtreleyebilir.

ABC Ödev Takip Sistemi İle Neler Yapabilirsiniz?

ABC Ödev takip sistemi ile aşağıda maddeler halinde yazdığımız tüm özellikleri mobil aplikasyonlar (Android, IOS, Harmony) üzerinden kullanabilirsiniz.

İyi Bir Ödev Takip Sistemi Okulların Kalitesini Artırır

İyi bir ödev takip sistemi okulların kalitesini artırabilir çünkü öğrencilerin düzenli olarak ödevlerini yapmalarını ve tamamlamalarını sağlar. Bu da öğrencilerin başarılarını artırır ve dolayısıyla okulun başarısını yükseltir.

Ayrıca, ödev takip sistemi öğretmenlere öğrencilerin ödevlerini daha etkili bir şekilde kontrol etme ve geri bildirim verme imkanı sağlar. Öğretmenler öğrencilerin ödevlerine daha fazla zaman ayırarak öğrencilerin öğrenme düzeyini daha iyi anlayabilirler. Bu da öğrencilerin akademik gelişimine yardımcı olur.

Ödev takip sistemi ayrıca öğrencilerin ödevlerini zamanında tamamlamalarını sağlar ve öğrencilerin zaman yönetimi becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Bu da öğrencilerin okulda daha başarılı olmalarına ve daha iyi sonuçlar elde etmelerine yardımcı olur.

Evet, iyi bir ödev takip sistemi okulların kalitesini artırır çünkü öğrencilerin başarılarını artırır, öğretmenlere öğrencilerin ödevlerini daha etkili bir şekilde kontrol etme imkanı sağlar ve öğrencilerin zaman yönetimi becerilerini geliştirir.

Ödev Takip Sisteminde Olması Gereken Özellikler

Bir ödev takip sistemi, öğrencilerin ödevlerini takip etmelerine, ödev teslim tarihlerini hatırlamalarına, öğretmenlerin ödevlerin durumunu takip etmelerine ve öğrencilere geri bildirimler vermesine yardımcı olan bir programdır. Aşağıda, bir ödev takip sistemi için olması gereken bazı özellikler bulunmaktadır:

  • Ödevlerin tanımlanması: Öğretmenlerin ödevlerin detaylarını belirlemelerine olanak tanıyan bir özellik.
  • Ödev teslim tarihi: Öğrencilerin ödevlerin teslim tarihlerini takip edebilmeleri için tarihleri belirleyen bir özellik.
  • Öğrenci ödevleri: Öğrencilerin ödevlerini sisteme yükleyebilmeleri için bir özellik.
  • Öğretmen inceleme: Öğretmenlerin öğrencilerin ödevlerini inceleyebilmeleri ve geri bildirim sağlamaları için bir özellik.
  • Ödev durumu: Öğrencilerin ödevlerinin durumunu (tamamlandı, devam ediyor, teslim edildi vb.) belirtebilmeleri için bir özellik.
  • Hatırlatmalar: Öğrencilerin ödev teslim tarihlerine yaklaştığında hatırlatma mesajları alabilmeleri için bir özellik.
  • Görev atama: Öğretmenlerin ödevler için görev atayabilecekleri öğrencileri belirleyebilecekleri bir özellik.
  • Sınıf paylaşımı: Öğretmenlerin sınıf içinde ödevleri paylaşabileceği bir özellik.
  • Değerlendirme: Öğretmenlerin ödevleri puanlandırabilmeleri için bir özellik.
  • Raporlama: Öğrenci, öğretmen ve velilerin ödev performanslarını takip etmek için raporlara erişebilmeleri için bir özellik.

Özetle, bir ödev takip sistemi, öğrencilerin ödevlerini takip etmeleri ve öğretmenlerin öğrencilerin ödevlerini takip etmelerine yardımcı olması için birçok farklı özellik içermelidir.

Ödevler ve Öğrencilerin Zaman Yönetimi

Ev ödevi öğrencilere zaman yönetimini öğretir. Böylelikle öğrenci okuldan arta kalan zamanlarında zamanını tıpkı bir sorumluluk sahibi birey gibi kullanabilir. Düzgün bir şekilde yapılan ödev takipleri ile öğrenciler öncelik belirlemeyi öğrenebilir. Aynı zamanda ödev takip sistemi ile öğrencilerin problem çözme aşamalarında kullandıkları yöntemleride bir formata kavuşturur.

Öğrencilere ders materyalini tekrarlamak için ev ödevi bir fırsat daha verir. Aynı zamanda öğrencilerin istemedikleri zamanlarda da bazı şeyleri yapmak zorunda olduklarını öğretir. Bu sayede ev ödevi öğrencilere eğitim sürecinde kendi paylarına düşenin sorumluluğunu almayı öğretir.

Ebeveyni çalışan öğrenciler bağımsız olarak ders çalışmayı öğrenir. Çalışan ebeveynler çocuklarının ödevlerini anlık olarak takip edebilirler. Böylelikle ebeveyn-okul-öğrenci üçgeninde ödev takibi konusunda bir aksaklık olmadan işleyiş devam eder.

ABC ödev takip sistemi ile ev ödevi öğrencilere problem çözmeyi, bağımsız düşünmeyi ve yakın ve uzak çevrelerindeki sorunları anlamayı ve bunlarla ilgilenmeyi de öğretir. Böylelikle sadece öğrenme değil aynı zamanda sosyal yaşantıya da katkı sağlar.

Öğretmenler ve ebeveynler açısından ev ödevi, velilerin çocuğun okulda ne öğrendiğini görmelerini sağlar. Daha öncede belirttiğimiz gibi profesyonel bir ödev takip sistemi ile verilen bir ev ödevinin; derslerin ve materyallerin öğrenciler tarafından ne kadar iyi anlaşıldığını belirlemelerine yardım eder.

Ödev Takip Sistemi Öğretmenlerin Yardımcısıdır

ABC ödev takip sistemi ile öğretmenler ödevleri saniyeler içinde değerlendirebilirler. Değerlendirme sonuçlarını ve öğretmene tarafından yazılmış ödev bazlı yorumları ise veliler ve öğrenciler görebilirler.

Kuşkusuz biten ödevlerin üzerini çizmek ve kendi gelişimlerini takip etmek çocuklar için tatmin edicidir ve çalışmaya devam etme motivasyonunu kazanmalarına yardım eder.

Ödev Takip Sistemi sayesinde öğretmenlerin iş yükünü hafifler. Sınıflara özel ödev listeleri oluşturabilir, dilediği her an ödev güncellemesi yapılabilir.

Online Ödev Kontrolü

Öğretmenlerin ABC ödev takip sistemi üzerinden özenle verdikleri ödevler öğrencilerin derslerindeki başarılarında ve gelişimlerinde önemli bir faktördür. Verilen ödevlerin takibi ise öğretmenler tarafından dikkatle takip edilmesi gereken bir noktadır. Manuel olarak yapılan takiplerde eğitim yılının başında sorun olmamaktadır.

Ancak eğitim yılının ortalarına doğru artık manuel ödev takipleri yapılması çok zor olmaktadır. Öğretmenlerini düşünen eğitim kurumları ve dolayısıylada kendi kurumlarının pozitif olarak gelişimini öngören kurumlar Online ödev kontrolü yapabildikleri ABC’yi tercih etmektedirler.

ABC, online ödev kontrolü ile öğretmenlere çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ancak özellikle zamanlanmış ödevler yapısıyla da öğretmenlere oldukça ideal zamanlar kazandırmaktadır.

Ödev Kontrol Çizelgesi

Ödev takip sistemi kullanmayan bir öğretmen, öğrencilere verdiği ödevleri ödev kontrol çizelgesi başlığı altında dosyalamaktadır. Ancak bu işlem öğretmenlerin ciddi anlamda zamanlarını almakta ve geriye dönük olarak raporlaması da çok zor olmaktadır. ABC ödev takip sisteminde mobil uygulama üzerinden ödevleri verebildiğiniz gibi dijital ortamda da ödev kontrol çizelgenizi listeleyebiliyorsunuz.

Dijital ortamda olan bilgilerinizi dilediğiniz zaman grafikli raporlara dökebiliyorsunuz.

Ödev kontrol çizelgesinin düzenli olarak tutulması öğrencinin gidişatını gözlemleyebilmek açısından oldukça önemlidir. Öğrencinin zaman içindeki olumlu ya da olumsuz gelişiminin somut bir belgesidir ödev kontrol çizelgesi.

Başarılı bir okul yönetim sisteminde ile öğrenciye not vermek için göz önüne alınması gereken en büyük kriterlerden biri ödev kontrolüdür. Ayrıca ödev takip sistemi üzerinden ödev kontrol çizelgesinin düzenli olarak tutulması öğrenciyi bir şekilde disipline eder ve ödevini yapmasını sağlar.

Böylelikle öğrenci ödev yapmanın öğretmeni açısından önemini kavrayarak daha istekli olarak ödev yapar. Kontrol edilmeyen ödevler öğrenci için yararlı olmadığı gibi öğrenciyi baştan savmacılığa sevk edebilir.

Öğrenciler yarışmadan hoşlandıkları için ödevler bu yarışma duygusu içinde ödev takibi yapılabilir. Çocuğa, verilen ödevi başarabileceği duygusu aşılanmalıdır.

Bireysel Ödev Takip Çizelgesi

ABC ödev takip sisteminde dersine girdiğiniz tüm sınıflara aynı anda ödev verebilirken dilerseniz bireysel ödev de verebilirsiniz. Sınıfınızda bir öğrencinin konuları anlama kavrama seviyesi diğer öğrencilerden daha ileride iye o öğrencinize ek kaynaklardan ödevlendirmekler yapabilirsiniz.

Ödevleri takip ederkende bu öğrenciniz için bireysel ödev takip çizelgesi gibi bir çalışmaya ihtiyacınız olacaktır. ABC’de bireysel olarak ödev raporlarınızı alabilir, veli toplantılarında paylaşabilirsiniz.

Ödev Takipleri ABC Okul Yönetim Sistemi ile Çok Rahat

Öğretmen merkezli yapısı ile kullanıcıların gözdesi olan, modern arayüzü, kullanım kolaylığı, yenilikçi yapısı ile tüm okul kademelerinde kullanılan ABC Okul Yönetim Sistemi standartları yukarılara taşıyor. ABC; okul yönetim yazılımını, inovatif bir sistem haline getirmiştir.

Okul bünyesinde olması istenen mobil uygulama, muhasebe, ölçme değerlendirme, ödev takip sistemi gibi alanlarada girerek başarılı bir okul yönetim sistemi olmayı başarmıştır. ABC OYS komple bir sistemdir. Web sitesi ve mobil uygulama birbirine entegredir. ABC ile okulunuzu tek noktadan yönetmenin konforunu sizde yaşayın.

Veliler İçin Ödev Kontrol Sistemi

Okulda öğrencisi olan velilerin en çocuklarına okuldan soraki sorduğu sorulardan birisi de ödevin var mı sorusudur? Özelliklede ilkokul ve ortaokul çağındaki çocukları olan veliler bu soruları daha sıklıkla sormaktadırlar. Psikologlar çocuklara sürekli bu soruların sorulmasını ise önermemektedirler. Bunun çözümü olarak otomatik olarak ödev bilgilendirmesi yapan ödev kontrol sistemlerinden yararlanılmaktadır.

Ödev kontrol sistemi ile veliler tüm ödevlere ve ödev değerlendirmelerine anında haberdar olurlar.

Ödev Takip Sistemi PDF Versiyonu

Ödev takip sistemi makalemizi PDF versiyonunda okumak için tıklayınız.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin