ABC Ödev Takip Sistemi

Okulda işlenen derslerden sonra verilen çalışmalar, sorular, projeler kısacası ev ödevleri öğrencinin işlenen konuları kavraması açısından çok önemlidir. Okulda idealist öğretmenler ödev kontrol sistemini manuel olarak bireysel emekleri ile yapabilirler. Ama tüm okulu düşününce profesyonel bir ödev takip sistemi kullanmanın ayrıcalıklarını okulunuzda yaşamak istersiniz.

ABC Ödev Takip Sistemi'ni Kimler Kullanabilir?

Öğretmenler

ABC ödev takip sistemi komple ve pratik çözümler sunmaktadır. Yeni ödevler vermek, verilen ödevleri değerlendirmek öğretmenler için çok pratik ve en az zamanlarını alacak şekilde planlanmıştır.

Veliler & Öğrenciler

Ödevlerin bildirimleri otomatik gider. Veliler ödeve özel yorumlar yazabilir veya yazılan yoruma cevap verebilirler. Veli ve öğrenciler ödev çözüm eklerini yükleyebilir, ödev raporlarını filtreleyebilir.

mobilabc2

ABC'yi İnceleyin

Profesyonel eğitimcilerin yönergeleri, velilerin istekleri ve öğrenci gelişim takibi ön planda tutularak sürekli geliştirilen ABC'yi inceleyin.

Şimdi İncelemek İstiyorum

ABC Ödev Takip Sistemi İle Neler Yapabilirsiniz?

ABC Ödev takip sistemi ile aşağıda maddeler halinde yazdığımız tüm özellikleri mobil aplikasyonlar (Android, IOS, Harmony) üzerinden kullanabilirsiniz.

Ödev Takip Sistemi Nedir?

Ödevler okul için ve öğrencilerin akademik gelişimleri için önemlidir. Fakat çeşitli sebeplerden dolayı ev ödevi öğrenciler tarafından çok sevilen bir durum değildir. Hatta bazı aileler tarafından da sıkıntılı bir durum olabiliyor. Ödev takip sistemi kullanmayan bir okul düşünün. Bir gün içinde öğrencilere her öğretmenin ödev ve test çözümü verdiğini varsayarsanız bu ödevlerin, soruların ve tekrarların evde yapılması can sıkıcı olabiliyor.

Öğrenciler kendilerine zaman ayıramadıkları gibi, artık ödev yapmaktan yavaş yavaş soğumaya ve maalesef ki öğrenci ile dersleri arasında soğuk duvarların örülmesine başlanıyor. Düzgün bir ödev kontrol sistemi ile öğrencilere fazla ödev vermemek, ev ödevini zamana göre düzgünce paylaştırmak gibi özellikler olmalıdır.

Ödev takip sistemi öğrenci ile dersleri arasında bu kadar önemli bir üst görevi üstlenmekle kalmıyor, aynı zamanda öğretmenlerinde kurtarıcısı oluyor.

Öğretmenler ABC online ödev takip sistemi ile hangi ödevleri verdiklerini, öğrencilerin ödevleri yapıp yapmadıklarını, ödevlerle alakalı özel bilgilendirmeleri ebeveynler ile paylaşabilmeli otomatik bildirimler ile ebeveynleri bilgilendirmelidir. Tüm bu ev ödevi takibi işlemleri ise veli toplantılarında öğretmenlere ciddi anlamda yardımcı olmaktadır. Ödev raporları, öğrenci ödev durumlarını rahatlıkla alabilmektedirler.

ödev takip sistemi

Ödevler ve Öğrencilerin Zaman Yönetimi

Ev ödevi öğrencilere zaman yönetimini öğretir. Böylelikle öğrenci okuldan arta kalan zamanlarında zamanını tıpkı bir sorumluluk sahibi birey gibi kullanabilir. Düzgün bir şekilde yapılan ödev takipleri ile öğrenciler öncelik belirlemeyi öğrenebilir. Aynı zamanda ödev takip sistemi ile öğrencilerin problem çözme aşamalarında kullandıkları yöntemleride bir formata kavuşturur.

Öğrencilere ders materyalini tekrarlamak için ev ödevi bir fırsat daha verir. Aynı zamanda öğrencilerin istemedikleri zamanlarda da bazı şeyleri yapmak zorunda olduklarını öğretir. Bu sayede ev ödevi öğrencilere eğitim sürecinde kendi paylarına düşenin sorumluluğunu almayı öğretir.

Ebeveyni çalışan öğrenciler bağımsız olarak ders çalışmayı öğrenir. Çalışan ebeveynler çocuklarının ödevlerini anlık olarak takip edebilirler. Böylelikle ebeveyn-okul-öğrenci üçgeninde ödev takibi konusunda bir aksaklık olmadan işleyiş devam eder.

ABC ödev takip sistemi ile ev ödevi öğrencilere problem çözmeyi, bağımsız düşünmeyi ve yakın ve uzak çevrelerindeki sorunları anlamayı ve bunlarla ilgilenmeyi de öğretir. Böylelikle sadece öğrenme değil aynı zamanda sosyal yaşantıya da katkı sağlar.

Öğretmenler ve ebeveynler açısından ev ödevi, velilerin çocuğun okulda ne öğrendiğini görmelerini sağlar. Daha öncede belirttiğimiz gibi profesyonel bir ödev takip sistemi ile verilen bir ev ödevinin; derslerin ve materyallerin öğrenciler tarafından ne kadar iyi anlaşıldığını belirlemelerine yardım eder.

Ödev Takip Sistemi Öğretmenlerin Yardımcısıdır

ABC ödev takip sistemi ile öğretmenler ödevleri saniyeler içinde değerlendirebilirler. Değerlendirme sonuçlarını ve öğretmene tarafından yazılmış ödev bazlı yorumları ise veliler ve öğrenciler görebilirler.

Kuşkusuz biten ödevlerin üzerini çizmek ve kendi gelişimlerini takip etmek çocuklar için tatmin edicidir ve çalışmaya devam etme motivasyonunu kazanmalarına yardım eder.

Ödev Takip Sistemi sayesinde öğretmenlerin iş yükünü hafifler. Sınıflara özel ödev listeleri oluşturabilir, dilediği her an ödev güncellemesi yapılabilir.

Online Ödev Kontrolü

Öğretmenlerin ABC ödev takip sistemi üzerinden özenle verdikleri ödevler öğrencilerin derslerindeki başarılarında ve gelişimlerinde önemli bir faktördür. Verilen ödevlerin takibi ise öğretmenler tarafından dikkatle takip edilmesi gereken bir noktadır. Manuel olarak yapılan takiplerde eğitim yılının başında sorun olmamaktadır.

Ancak eğitim yılının ortalarına doğru artık manuel ödev takipleri yapılması çok zor olmaktadır. Öğretmenlerini düşünen eğitim kurumları ve dolayısıylada kendi kurumlarının pozitif olarak gelişimini öngören kurumlar Online ödev kontrolü yapabildikleri ABC’yi tercih etmektedirler.

ABC, online ödev kontrolü ile öğretmenlere çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ancak özellikle zamanlanmış ödevler yapısıyla da öğretmenlere oldukça ideal zamanlar kazandırmaktadır.

Ödev Kontrol Çizelgesi

Ödev takip sistemi kullanmayan bir öğretmen, öğrencilere verdiği ödevleri ödev kontrol çizelgesi başlığı altında dosyalamaktadır. Ancak bu işlem öğretmenlerin ciddi anlamda zamanlarını almakta ve geriye dönük olarak raporlaması da çok zor olmaktadır. ABC ödev takip sisteminde mobil uygulama üzerinden ödevleri verebildiğiniz gibi dijital ortamda da ödev kontrol çizelgenizi listeleyebiliyorsunuz.

Dijital ortamda olan bilgilerinizi dilediğiniz zaman grafikli raporlara dökebiliyorsunuz.

Ödev kontrol çizelgesinin düzenli olarak tutulması öğrencinin gidişatını gözlemleyebilmek açısından oldukça önemlidir. Öğrencinin zaman içindeki olumlu ya da olumsuz gelişiminin somut bir belgesidir ödev kontrol çizelgesi.

Başarılı bir okul yönetim sisteminde ile öğrenciye not vermek için göz önüne alınması gereken en büyük kriterlerden biri ödev kontrolüdür. Ayrıca ödev takip sistemi üzerinden ödev kontrol çizelgesinin düzenli olarak tutulması öğrenciyi bir şekilde disipline eder ve ödevini yapmasını sağlar.

Böylelikle öğrenci ödev yapmanın öğretmeni açısından önemini kavrayarak daha istekli olarak ödev yapar. Kontrol edilmeyen ödevler öğrenci için yararlı olmadığı gibi öğrenciyi baştan savmacılığa sevk edebilir.

Öğrenciler yarışmadan hoşlandıkları için ödevler bu yarışma duygusu içinde ödev takibi yapılabilir. Çocuğa, verilen ödevi başarabileceği duygusu aşılanmalıdır.

Bireysel Ödev Takip Çizelgesi

ABC ödev takip sisteminde dersine girdiğiniz tüm sınıflara aynı anda ödev verebilirken dilerseniz bireysel ödev de verebilirsiniz. Sınıfınızda bir öğrencinin konuları anlama kavrama seviyesi diğer öğrencilerden daha ileride iye o öğrencinize ek kaynaklardan ödevlendirmekler yapabilirsiniz.

Ödevleri takip ederkende bu öğrenciniz için bireysel ödev takip çizelgesi gibi bir çalışmaya ihtiyacınız olacaktır. ABC’de bireysel olarak ödev raporlarınızı alabilir, veli toplantılarında paylaşabilirsiniz.

Ödev Takipleri ABC Okul Yönetim Sistemi ile Çok Rahat

Öğretmen merkezli yapısı ile kullanıcıların gözdesi olan, modern arayüzü, kullanım kolaylığı, yenilikçi yapısı ile tüm okul kademelerinde kullanılan ABC Okul Yönetim Sistemi standartları yukarılara taşıyor. ABC; okul yönetim yazılımını, inovatif bir sistem haline getirmiştir.

Okul bünyesinde olması istenen mobil uygulama, muhasebe, ölçme değerlendirme, ödev takip sistemi gibi alanlarada girerek başarılı bir okul yönetim sistemi olmayı başarmıştır. ABC OYS komple bir sistemdir. Web sitesi ve mobil uygulama birbirine entegredir. ABC ile okulunuzu tek noktadan yönetmenin konforunu sizde yaşayın.

Veliler İçin Ödev Kontrol Sistemi

Okulda öğrencisi olan velilerin en çocuklarına okuldan soraki sorduğu sorulardan birisi de ödevin var mı sorusudur? Özelliklede ilkokul ve ortaokul çağındaki çocukları olan veliler bu soruları daha sıklıkla sormaktadırlar. Psikologlar çocuklara sürekli bu soruların sorulmasını ise önermemektedirler. Bunun çözümü olarak otomatik olarak ödev bilgilendirmesi yapan ödev kontrol sistemlerinden yararlanılmaktadır.

Ödev kontrol sistemi ile veliler tüm ödevlere ve ödev değerlendirmelerine anında haberdar olurlar.

Ödev Takip Sistemi PDF Versiyonu

Ödev takip sistemi makalemizi PDF versiyonunda okumak için tıklayınız.

Kullanıcılar bunları da inceledi

Öğrenci Takip Sistemi

Öğrencilerin akademik gelişiminde öğretmenleri ve velileri tarafından takip edilmeleri önemli bir konudur. Eğitim yılı içerisinde öğrenciler motivasyon kayıpları yaşayabilmektedirler. Motivasyon düşüklüğü yaşamaya başlayan öğrencileri ise iyi bir öğrenci takip sistemi vasıtasıyla kolaylıkla tespit edilebilir.

ABC Öğrenci Takip Sistemi ile öğretmenlerin ebeveynler ile anlık olarak iletişime geçmesini sağlayarak hatırlatmaların, etkinliklerin ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde çok önemli katkı sağlar. Böylelikle gerçek başarıya etkili ve hızlı ulaşabilirsiniz.

Verilen testlerin, ödevlerin, işlenen konuların ve daha birçok bilginin veri olarak girilmesi ABC Öğrenci Takip Sisteminin en önemli özellikleri arasındadır.

Okul Yönetim Yazılımı

Tüm eğitim kurumlarında ve en çok da özel eğitim kurumlarında öğrencinin, velinin, öğretmen, personel, yönetici yani komple bir okulun eksiksiz bir işleyiş içinde olması gerekmektedir. Okul yönetim yazılımı kurumlardaki tüm kullanıcıların birbiri ile ilgili iletişimi bir düzene koyarken aynı zamanda da okuldaki tüm kullanıcılar arasındaki bilgi akışını sağlamaktadır.

Başarılı bir okulda, okul yöneticilerinin okuldaki tüm işleyişi, öğretmenlerin sınıflarındaki öğrencileri ve velilerini, velilerin öğrencileri ile ilgili her şeyi öğrencilerin ise dersleri ile ilgili sorumluluklarını düzenli takip etmeleri gerekmektedir.

Çıkacak eksiklikler anında tespit edilerek çözüm üretilmelidir. Okul yönetim yazılımı bir okulun en önemli yardımcısıdır. Okul içi bilgilendirme, veli bilgilendirmesi, öğrenci takibi gibi en kritik yönetim süreçlerini üstlenir.

Okul Bilgi Sistemi

Okul bilgi sistemi, bilgi akışının çok hızlı yaşandığı günümüzde eğitim sektörüde bu durumdan etkilenmemesi için en önemli görevi üstlenen yazılımlardır.

Bir okulun kurulumunu tamamladıktan sonraki ilk araştırdığı konu kaliteli, velilerinin memnun kalacağı, öğretmenlerin ise zamanlarını çok almadan hızlıca işlemlerini yaptıkları, mobil alt yapısı olan bir okul bilgi sistemi olmaktadır.

Okuldaki öğrencilerin, velilerin öğretmenlerin ve yöneticilerin sürekli bir bilgi akışı içinde olduğunu düşündüğümüzde okul bilgi sistemi oldukça önem arz etmektedir.

Profesyonel bir okul bilgi sistemi ile kurumunuzu diğer okullara göre bir adım öne çıkarabilirsiniz. ABC Okul Bilgi Sistemi ile okul, veli ve öğrenci iletişimini güçlendirin. ABC OBS, okulunuzun prestijini artırır, öğretmenlere yardımcı olur.

Veli Bilgilendirme Sistemi

Veli bilgilendirme sistemi ile veliler; öğrencilerinin okulda neler yaptığını, akademik gelişimlerinin seviyesini, arkadaşları ile sosyal ilişkilerini sorunsuz bir şekilde öğrenmektedirler. Veliler de oluşan bu bilgi ihtiyacı ise okul yönetimlerinde velilerin bilgilendirilmesi konusunu ön plana almalarını zorunlu kılmıştır.

Veliler okullarından paylaşılan duyurular, öğretmenlerin verdiği ödevleri, değerlendirmelerini, yoklama durumlarını sınav takibini, öğrencileri hakkındaki öğretmen görüşlerini vb. profesyonel bir veli bilgilendirme sistemi ile takip edebilirler.

ABC Veli Bilgilendirme Sistemi, öğrencilerinin son durumlarını 7 gün / 24 saat aktif olarak takip etmektedir. Ailelerin çocuğu ile ilgili bilgilere anında ulaşma imkânı sağlar. Okulda öğretmenler tarafından verilen ödevleri, duyuruları, testleri, kitapları, alınan yoklama sonuçları gibi modüler olan tüm aktiviteleri ABC üzerinden takip edebilmektedirler.

Böylelikle velilerin dönemsel olarak ortak kaygısı olan çocuğum okulda mı, çocuğum okulu ile ilgilimi sorusuna, ABC Veli Bilgilendirme Sistemi ile anlık olarak yanıt bulabilirler.

MEB e-Okul

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından kullanılabilen okul yönetim bilgi sistemidir. Öğrenciler okula kayıt oldukları andan itibaren kişisel bilgileri üzerindene-Okul hesabı oluştururlar.

Öğretmenler tarafından sürekli sağlanan güncel veri girişleri ile birlikte eğitim öğretim yılındaki gelişmeleri e-Okul üzerinden takip edebilir. Öğrenciler ile birlikte veliler de e-Okul üzerinden öğrencinin eğitim hayatındaki durumunu takip etme imkanına sahip olur.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma açılmış olan e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi ile takip edilebileceğiniz bir takım hizmetler vardır.

Bu hizmetler arasında devamsızlık bilgileri, haftalık ders programları, sınav sonuçları, sözlü notları, sınav tarihleri, diploma notu sorgulama, alınan belgelerin görüntülenmesi (takdir, teşekkür, onur belgesi vb.), nakil işlemleri, öğrencinin okunan kitaplar, yerleştirme ve sınav bilgileri ve okul duyuruları gibi hizmetler yer almaktadır.

ABC e-Okul Yönetim Okul Yönetim Sistemi ile Sorunsuz Bilgi Akışı

ABC, e-Okul ile senkronize çalışmaktadır. e-Okul üzerinden verilen zorunlu hizmetler ile senkronize olan ABC ile e-Okulda yapmak zorunda olduğunuz tüm işlemleri ABC Okul Yönetim Sistemi mobil uygulama üzerinden yapabilmektesiniz.

Öğrenci veli ve öğretmenlerin iletişimini maksimum seviyelere çıkararak öğretmenlere de zaman kazandıran ABC okulun prestijini de yükseltmektedir.

abc şimdi okulunuzda