misafir öğrenci kaydı

Özel okullar için öğrenci kayıtları çok önemlidir. Yeni kayıtlar almak için kurum tanıtımları, bursluluk sınavları vb gibi çalışmalar içerisine girilmektedir. Özellikle bursluluk sınavına gelen misafir öğrencilerin kayıtları tüm kademelerde önemlidir. Sınavlarda gelen misafir öğrenci veya okula görüşmeye gelen tüm öğrencilerle birlikte misafir öğrenci kaydının sistem tarafından otomatik olarak alına bilmelidir.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Kayıt Takip Programı, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Misafir Öğrenci Kaydı Modülünü Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Misafir Öğrenci Kaydı modülü komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci takiplerini yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

Misafir Öğrenci Kaydı Önemlidir

Öğrenci takip programı olarak her dönem güncellenen, pandemi süresi boyunca uzaktan eğitimin zorunlu hale dönüştüğü koşullardan dolayı eksiklerinin tamamlandığı uygulamalar günümüzde eğitim teknolojisi içerisinde oldukça önemli bir konuma geldi. Süreç içerisinde bir çok öğrenci okul takip programları sayesinde derslerine devam ederek kariyerinden fedakarlık yapmak zorunda kalmadan eğitim hayatına devam edebildi.

İlk okul ve ortaokul gibi lise öğrencilerinin de okul değiştirmek zorunda kaldığı dönem içerisinde önceki okul hayatını ilgilendiren bilgilerinin yeni kayıt esnasında taşınması gereklidir. Lise misafir öğrenci kaydı yapılırken bahsi geçen önceki dönemlerin bilgilerinin içeriği, eğer bir okul yönetim yazılımında kayıtlı ise daha kolaydır. Lise misafir öğrenci kaydı olarak belirtilen kayıt süreci belli bir dönemi içeren zaman süresince uygulama üzerinden yada bizzat misafir olarak öğrenim görülecek okul yönetimi bilgisinde bizzat da yapılabilmektedir.

Pandemi süresince çok sık rastlanan öğrenci transfer işlemlerinin normalde yaşandığı durumlar şartların değiştiği, memurluk süresince velilerin yaşadığı farklı bölgelere atanma olayları ile gerçekleşir. Bu tarz bölge değişikliklerinde okul değiştirme prosedürleri Lise misafir öğrenci kaydı için de prosedür olarak birebir geçerlidir.

Misafir Öğrenci Kayıt Görüşmeleri

Kayıt altına alınan öğrencilerin velilerine ve kendilerine kayıt süreçleri içerisinde bilgilendirmelerin yapılması sağlıklı ve güçlü bir kayıt süreci için önemlidir. Kurum içerisinde kayıtların alınabilmesi, alınan kayıtların takibinini yapılması ve görüşmelerinde velilere iletilebilmelidir.

ABC kayıt görüşme takip modülü ile kurucular, kayıt takipteki personeller ve veliler için eksiksiz bir iletişim sunmaktadır. Otomatik bilgilendirmeler, görüşme randevuları ve kayıt görüşmesini kimlerin takip edebileceğini belirleyebilirsiniz.

Misafir Öğrenci Kaydı Nasıl Yapılır?

Üniversitelerde misafir öğrenci olabilmek için çeşitli başvurular yapılmalıdır. Ancak biz burada ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde misafir okul kayıtlarından bahsedeceğiz. Özel okullarda ve devlet okullarında asil (gerçek) kayıtlar yapılmadan önce öğrencilerin ilk görüşmeye geldikleri andan itibaren misafir öğrenci statüsünde kayıtları alınır. Bu kayıtlar genellikle iletişim bilgilerinden ibaret olmaktadır.

Misafir kaydını alan okullar veliler ile daha sonra tekrar iletişime geçerek öğrencileri asil kayıt olarak almaktadırlar. Misafir öğrenci kaydı alınan öğrenciler ön kayıttan bir tık daha ileri seviyede sınıflara yerleştiriler. ancak asil kayıt olmadığı için herhangi bir ödev vb gibi bilgilendirmeler yapılmamasına dikkat edilir. Bu gibi bilgilendirmeler asil kayıtlı olan öğrencilere ve velilerine yapılmaktadır.

ABC okul yönetim sisteminde misafir öğrenci kaydı almak çok kolay ve zahmetsizdir. Web sitesi üzerinden veya ABC Mobil Uygulama üzerinden kayıt takip modülünü kullanarak misafir öğrenci kayıtlarını saniyeler içerisinde alabilirsiniz.

İlkokul Misafir Öğrenci Kaydı

Özel okullar için ilkokul kayıtları çok önemlidir. Bundan dolayı ilkokul misafir öğrenci kayıtlarına özel bir ilgi gösterilmektedir. ABC kayıt takip modülü ve görüşme takip modülü ile birlikte hem kayıtlarınızı alabilir ve hem de görüşmeleri kaydederek sağlıklı bir kayıt görüşmesi süreci geçirirsiniz.

Ortaokul Misafir Öğrenci Kaydı

Ortaokul öğrenci kayıtlarını ABC kayıt yönetim sistemi ile alabilirsiniz. İlkokuldan ortaokula geçen öğrencileriniz eğer kendi kurumunuzda iken sınıf atlıyor ise kayıt yenile özelliği ile kaydını otomatik uzatabilirsiniz. Böylelikle ilkokulda kayıt altına aldığınız akademik gelişimleri de yeni eğitim yılına arşivleyerek atamış olursunuz. Ancak okula yeni gelen bir öğrenci ise bu durumda ortaokul misafir öğrenci kaydı olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Lise Misafir Öğrenci Kaydı

Okulunuza yeni başvuran öğrencilerinizi ABC ile lise misafir öğrenci kaydı olarak alabilir, bu kayıtlara görüşmeler yapabilir ve kayıt randevuları verebilirsiniz. Öğrencileri asil kayda geçirdikten sonra sınıf ve öğretmen atamalarını yapabilirsiniz.

ABC Mobil Uygulama

ABC mobil uygulama omurgası üzerine inşa edilmiştir. Sade ve ergonomiyi ön plana alan tasarımları ile kullanıcılarından yüksek puanlar alan ABC Mobil uygulamasını mağazalardan indirebilirsiniz.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin