Öğrenci Kayıt Yenileme

öğrenci kayıt yenileme

Eğitim yönetim süreçlerinin içerisinde önemli bir yer teşkil eden öğrenci kayıt yenileme işlemi, düzenli bir sistem gerektiren özellikle günümüzde birçok açıdan online olarak devam etmesini tavsiye ettiğimiz bir konudur.

Bir dizi başlığı da kendi bünyesinde bulunduran öğrenci kayıt yenileme süreçlerinde gözden kaçırılmaması gereken okul yönetiminin kayıt esnasında bir önceki dönem verilerinin sonraki döneme aktarımı ve öğrencilerin kayıt işlemi sonlandığında elde etmesi gereken döneme ait detayların eksiksizce velilere ulaştırılmasıdır.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Önceleri konum olarak fark etmeksizin öğrenci kayıt yenileme işlemleri okul binasında ve ıslak imza işlemlerin de devam ederken dahi gözden kaçan detaylar ABC öğrenci kayıt programı sayesinde anlık olarak da güncellenebilmektedir.

Öğrenci Kayıt Yenileme ABC’de Yerleşik Bir Modüldür

Öğrencilerin kendine ait okul numaraları sayesinde bu ve benzeri işlemler tüm elektronik sistemlerin yenilemesi ve sonlandırılmasında da kullanılabilmektedir. Öğrenci kayıt yenileme özelliği sayesinde okul yönetim sistemlerinin sahip oldukları muhasebe panelleri de, bahsi geçen öğrencilerin, dönem ödemeleri ve dönem sonu borçlarının da görülebilmesini sağlamaktadır.

Böylece okul yönetimi de öğrenci kayıt yenileme esnasında, gereksinim duyduğu tüm bilgileri aynı ekran üzerinden görebilmekte ve güncelleyebilmektedir. Okul bilgi sistemi, bilgi akışının çok hızlı yaşandığı günümüzde eğitim sektörüde bu durumdan etkilenmemesi için en önemli görevi üstlenen yazılımlardır.

Kayıt yenilemeyi unuttum ne yapmalıyım?

Aktif bir öğrenci iseniz ve yeni yıl okul kaydınızı yenilemedi iseniz okul kayıt departmanı ile iletişime geçmelisiniz. Süreç hakkında yetkililerden bilgi alarak işlemelerinizi devam ettirmelisiniz. Öğrenci kaydınızın aktif olup olmadığını yine yetkililerden veya okul web sitesinin hizmeti var ise web sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Eğer üniversitede okuyorsanız her üniversitenin kendisine özel fakat genelinde de olan mazeret bildirme hakkı tanımlamaktadırlar. Bu dilekçeleri doldurarak kayıt yenileme süreçlerini devam ettirebilirsiniz.

İlkokul, ortaokul ve lise okul kademelerini devlet okulunda okuyan ve öğrencilerin kayıtları otomatik olarak yenilenmektedir.  Ancak özel okullarda okuyan bir öğrenci iseniz kaydınız ön kayıt olarak yenilenmekte ve veliler ile kayıt sözleşmesi imzalandıktan sonra kayıt yenilemesi yapılmaktadır.

Bir özel okulda kayıt departmanında görevli iseniz; okulunuzda kaydı olan ve eğitimi süren öğrencilerin kayıtlarının gelecek eğitim yıllarında da devam yenileyerek devam etmeleri eğitim kurumu için önemlidir. Ancak hem iş yoğunluğu olsun veya farklı sebeplerden dolayı kayıt yenileme işlemleri gözden kaçabilir.

Manuel takip edilen öğrenci kayıt yenileme işlemlerinde bu daha sık yaşanan bir durumdur. ABC okul yönetim sistemi bünyesinde olan öğrenci kayıt yenileme modülü öğrencilerin kayıt yenileme işlemlerini saniyeler içerisinde asil kayda çevirerek devam edebilirsiniz.

Kayıt yenileme kimler için geçerli?

Kayıt yenileme işlemeleri okulda aktif kaydı bulunan, kaydı henüz silinmemiş eğitim yılı sonuna gelinmiş, henüz mezun olmayacak tüm öğrenciler için geçerlidir.

Kayıt yenileme ne zaman?

Her eğitim kurumunun kendine özel kayıt yenileme takvimi vardır. Üniversitelerde akademik yılın başında bu işlemi yapabilirsiniz. Özel kolejlerde ise eğitim yılı bitmeden kayıt yenileme işlemlerine başlanılmaktadır.

ABC Okul Bilgi Sistemi

Bir okulun kurulumunu tamamladıktan sonraki ilk araştırdığı konu kaliteli, velilerinin memnun kalacağı, öğretmenlerin ise zamanlarını çok almadan hızlıca işlemlerini yaptıkları, mobil alt yapısı olan bir okul bilgi sistemi olmaktadır.

Okuldaki öğrencilerin, velilerin öğretmenlerin ve yöneticilerin sürekli bir bilgi akışı içinde olduğunu düşündüğümüzde okul bilgi sistemi oldukça önem arz etmektedir.

Profesyonel bir okul bilgi sistemi ile kurumunuzu diğer okullara göre bir adım öne çıkarabilirsiniz. ABC Okul Bilgi Sistemi ile okul, veli ve öğrenci iletişimini güçlendirin. ABC OBS, okulunuzun prestijini artırır, öğretmenlere yardımcı olur.

Öğrenci Kayıt Yenilemeyi Uygulama ile yapın!

Öğrenci kayıt yenileme modülü ABC’de web sitesi ve aynı zamanda  mobil uygulama omurgası üzerine inşa edilmiştir. Sade ve ergonomiyi ön plana alan tasarımları ile kullanıcılarından yüksek puanlar alan ABC Mobil uygulamasını aşağıdaki mağazalardan indirebilirsiniz.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin