okul bilgi sistemi

Bilgi akışının çok hızlı yaşandığı günümüzde eğitim sektörüde bu durumdan etkilenmektedir. Okuldaki öğrencilerin, velilerin öğretmenlerin ve yöneticilerin sürekli bir bilgi akışı içinde olduğunu düşündüğümüzde okul bilgi sistemi oldukça önem arz etmektedir.

Okul Bilgi Sistemi Nedir?

En genel anlatımıyla, okul da kayıtlı olan öğrenci, öğrenci velisi, öğretmen ve yöneticilerin iletişimlerini güçlü bir yapıda tutmasıdır. OBS olarak kısaltılan okul bilgi sistemi okulların en önemli yardımcıları olmuştur.

Son yıllarda mobil uygulamalar çok popüler ve internet kullanımının büyük bir kısmı mobil cihazlar telefon, tablet vb. ile takip edilmektedir. Okul Bilgi Sistemi yazılımlarında da mobil uygulamalar öğretmen ve veliler tarafından çokça aranan programlardır. ABC OBS ise bu konuda oldukça iddialı bir çıkış yakalamış ve kullanıcılarının büyük taktirini toplamıştır.

Okul Bilgi Sistemi Modüllerini İnceleyin, Demo İsteyin!

ABC'nin kolay kullanımı ve profesyonel yapısı ile ön plana çıkan Okul Bilgi Sistemi modüllerini buradan inceleyebilirsiniz. Demo isteğinde bulunan okullarımıza modülleri ABC olarak online ve yerinde anlatıyoruz.

Haftalık Ders Programı

Haftalık ve günlük ders programı

Öğrenci Kayıt Takip Programı

Öğrenci görüşmelerinin her aşaması kayıt altında

Okul Bilgi Sistemi İle Veli Bilgilendirmesi

Veliler okuldaki çocuklarının hem akademik gelişimleri ve hemde sosyal gelişimleri hakkında bilgi sahibi olmak isterler. ABC Okul Bilgi Sistemi ise velilerin ihtiyaç duyduğu çoğu bilgiyi otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Örnek vermek gerekirse bir ödev verildiğinde bu ödevin bilgilendirmesi velilere gönderilmesi gerekir. Veya ödev değerlendirildiğinde öğrencinin ödevi yapıp yapmadığı, eksik yaptığı, eksik olan konuların ne olduğu gibi bilgiler velilere otomatik gönderilmektedir.

Profesyonel Öğrenci Bilgilendirmesi

Öğrencilerde bilginin hızlı bir şekilde aktığı günümüzde okulda aldığı bilgilendirmelerle yetinememektedir. Veya bir kısmı okulda paylaşılan bilgileri unutabilmektedir. Öğretmenlerinin verdiği ödevleri, ödev sürelerini veya yaptıkları bir bilgilendirme duyurusunu unutmaktadırlar. Bu noktada da ABC Okul Bilgi Sistemi yine devreye girmektedir. İlgili bilgileri hem veliler ile ve hemde öğrenciler ile otomatik paylaşan ABC OBS, öğrencilerinde artık en çok takip ettiği programlar olmuştur.

ABC Öğretmen Dostudur

Öğretmenlerimize, “Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” diyen atamız; öğretmenlerimizin değerini ve önemini ilk sıraya yerleştirmiştir. Evet her bir öğrenci kıymetli öğretmenlerimizin eğitiminden geçmekte ve öğretmenlerimiz öğrencilerini ilmek ilmek işlemektedirler. Bu kadar değerli olan eğitimde ise öğretmenlerimiz oldukça büyük fedakarlıklar göstermektedir. Hem öğrencilerle ilgilenmekte, sonra velilerle ilgilenmekte, daha sonra okul yönetimine gerekli raporları sunmakta ve çıkan sorunları çözmeye gayret etmektedirler.

Tüm bu yoğunluğu ise tek başlarına sürekli devam ettirebilmeleri neredeyse olanaksızdır. ABC OBS  öğretmenlerimizin de yardımına yetişmekte ve onların iş yüklerini hafifletmektedir.

Bir veli toplantısı olduğunu düşünelim. Bu toplantıdan önce her bir öğrenci için öğretmenlerimiz raporlar oluşturmalı velileri bilgilendirmeli, öğrencilerin artılarını ve geliştirmesi gereken yönlerini veliler ile paylaşmalıdır. Kaliteli bir bilgi sistemi kullanmayan bir öğretmenimizin bu raporları çıkarabilmeleri için oldukça çok mesai harcaması gerekmektedir. Ancak ABC OBS ile bu raporlar eksiksiz bir şekilde dakikalar içinde çıktı olarak elinizde olacaktır.

Okulunuzun Prestijini Artırın

Öğrencisi hakkında gerekli olduğu durumlarda eksiksiz olarak bilgi sahibi olan veliler okullarını sever, öğretmenlerini sever. Bu ise okulunuzun en büyük reklamıdır. Profesyonel bir OBS ile okulunuzun prestijini çok yukarılara çıkarabilirsiniz. Ancak bunun tam zıddıda olabilir. İşte bu konuda çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Örneğin ödev bilgilerini açmak isteyen veli eğer okul bilgi sistemininde yaşanan teknik sorun dan dolayı açamaz ise bu durumun olumsuzluğu okulunuza fatura edilir. Bu ise sizin dışınızda ve istenmeyen bir durumdur.

Kurumsal Raporlar

Öğretmenlerimizin girdiği her bilgi ile ABC OBS, otomatik olarak rapor üretmeye başlar. Yöneticiler veya öğretmenler istedikleri anda raporlarını pdf yada excel çıktısı olarak alabilirler. ABC Bilgi Sistemi sizlere çok geniş yelpazede raporları en anlaşılır ve sade bir biçimde sunmaktadır.

ABC App Store
Mağazası

IOS işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
App Store'den İndirin

ABC Google Play
Mağazası

Android işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
Google Play'den İndirin