ABC'ye Sıkça Sorulan Sorular

1. ABC hangi okul türlerine hizmet veriyor?

ABC, hizmetleriyle anaokullarından ilkokullara, ortaokullardan liselere, kurs merkezlerinden etüt merkezlerine ve dil kurslarına kadar çeşitli okul türlerine yönelik bir destek sağlamaktadır.

2. ABC sadece Türkiye'de ki okullar mı kullanabiliyor?

ABC, Türkiye genelindeki okulların yanı sıra yurt dışındaki okullarda da kullanılmaktadır.

3. ABC’yi cepten veya webden kullanabilir miyiz?

ABC’nin temelleri mobil uygulama üzerine kurulmuştur. İşlevsellik ve kullanım kolaylığı konusunda iddialıyız. Uygulamayı kullanarak ne demek istediğimizi daha iyi anlayacağınızdan eminiz.

Mobil uygulamamıza App Store (iOS) ve Google Play (Android) mağazalarından ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, mobil versiyonumuzun yanı sıra yönetici raporları, online dersler ve belirli modüllerimizi web sitemiz üzerinden daha rahat takip edebilirsiniz.

4. ABC ne kadar güvenli?

Güvenlik açısından, SSL işlemleri, DDoS saldırılarına karşı koruma, sunucu güvenliği ve güncelliği gibi tüm önemli güvenlik işlemleri titizlikle uygulanmaktadır.

5. Okulumuza özel modül veya işlevsellik isteyebilir miyiz?

Evet, bu soruya cevabımız evet.

Ancak, her istenen özelliği otomatik olarak eklemiyoruz. Önce sizleri iyice dinliyoruz, isteklerinizi anlıyoruz. Eğer istediğiniz özellik ABC’de mevcut değilse ve diğer kurumlar içinde uygulanabilir ise, ekibimizle bir araya gelip bu talemi detaylı bir şekilde değerlendiriyor ve birlikte karar veriyoruz.

6. SMS veya Mobil bildirimler var mı?

Evet, hem SMS hem de ekran bildirimleri kullanılmaktadır.

ABC üzerinden gönderilmesi gereken yoklama, duyuru, ödev gibi bildirimler; ABC mobil uygulamayı kullanan kullanıcılara ekran bildirimi olarak iletilirken, uygulamayı kullanmayan kullanıcılara ise SMS olarak gönderilmektedir.

Bu yöntemle, okul giderleri en aza indirilirken aynı zamanda veli memnuniyeti de gözetilmektedir.

7. Öğretmen, veli ve öğrencilerimiz nasıl üye olacaklar?

Okullar, ABC üzerinden hesaplarını açtıktan sonra kendi panellerine tek tek veya toplu olarak girebilirler.

Her kullanıcı girişi için ABC tarafından özel bir davet kodu oluşturulmaktadır. Bu kodlar, kurumunuza özel “Kullanıcı Davetiyesi” ile birlikte ABC tarafından otomatik olarak oluşturulmaktadır.

Oluşturulan davetiyeleri dilerseniz online ortamda PDF olarak, dilerseniz yazıcıdan çıktı alarak bir zarf içinde kullanıcılara iletebilirsiniz.

Bu sayede kullanıcılar, kendi kullanıcı adı, şifre, telefon numarası, kişisel bilgileri gibi bilgileri girebilir ve üyeliklerini tamamlayarak daha sonra bu bilgilerle giriş yapabilirler.

8. ABC eğitimleri nasıl yapıyor?

ABC, tanıtım eğitimlerini ve demolarını online platformlar üzerinden gerçekleştirmektedir.

9. Kayıt takibi nasıl işliyor?

ABC’ye okullar hesaplarını açtıktan sonra, kendi bünyelerinde kullanıcılarını girebilirler. Kullanıcılar, okul tarafından sunulan davet ile üyelik oluşturabilirler.

10. Okulumuzun logosu ve ismi görünecek mi?

Evet, ABC’yi kullanan veliler, öğrenciler veya öğretmenler giriş yaptıktan sonra doğrudan okulunuzun logosu ile uygulamayı kullanmaktadırlar. Bu sayede, uygulamayı kullanırken sizin okulunuza özel bir deneyim yaşadıkları hissiyatını almaktadırlar.

11. ABC'de online eğitimler nasıl yapılıyor?

ABC, online eğitim platformları ile bağlantı kurma konusunda esnek bir yapı sunmaktadır. Öğretmenler, istedikleri platformlarda online ders bağlantılarını ekleyebilirler. Öğrenciler ise ders saatinde “Derse Gir” butonunu tıklayarak derse katılabilirler. Bu sayede, okulun öğrencilere online ders linki, ID ve şifre paylaşma zorunluluğu ortadan kalkar.

Ayrıca, ABC üzerinden derse giren öğrencilerin dışındaki kullanıcılar, derslere katılmak için gerekli olan ID ve şifre bilgilerine sahip olmadıkları için derslere giremezler. Bu, ders güvenliği açısından ek bir rahatlık sağlar.

12. Okulumuz için hangi modülleriniz var?

ABC, öğretmen, yönetici, veli ve öğrencilerin ihtiyaç duyduğu modülleri kapsayan bir platform sunmaktadır.

Özellikle okul türüne göre önem kazanan ve uzmanlık alanında iddialı modüller, öğretmenlerin zamanını etkili bir şekilde yönetmelerine olanak tanır. Bu modüller, ihtiyaç duyulan raporlar için geniş bir bilgi yelpazesi sunarak, okulların daha etkili ve verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

13. Ödevler gibi modüllere dosya eki eklenebiliyor mu?

Belirli başlı modüllerinize PDF, JPG gibi dosya ekleri eklemek, velilere bu ekleri telefonlarında görme ve çıktı alma imkanı sunar. Bu özellik, iletişimi artırır ve velilere gerekli belgeleri kolayca erişebilme fırsatı tanır. Bu sayede, bilgilerin paylaşımı daha etkili ve erişilebilir hale gelir.

14. Öğrenciler çözüm eki yükleyebiliyor mu?

Öğretmenler ve veliler için önemli bir güncel konu, online verilen ödevlerin kontrolüdür. ABC platformunda sadece öğrenciler değil, aynı zamanda öğrenci ve veliler de ödevlerin çözüm eklerini aynı ödev altına yükleyebilmektedirler. Bu özellik, öğrenci-öğretmen-veli işbirliğini destekleyerek, ödev süreçlerini daha şeffaf ve etkileşimli hale getirir.

15. Veliler ABC'de ne kadar aktif oluyorlar?

ABC, okullara ve velilere katkılarından birisi, velileri çocuklarının eğitim hayatlarına aktif bir şekilde katkıda bulunmaya teşvik etmektir.

Velilerin daha rahat hissetmelerini ve öğretmenlerle iletişimlerini güçlendirmelerini sağlamak amacıyla, ABC platformunda velilerin ödev kontrolleri, ödevler ve çeşitli modüllere öğretmenlere yorum yazma gibi interaktif işlevsellikler standart bir hale getirilmiştir. Bu sayede, velilerin çocuklarının eğitim sürecine daha etkili bir şekilde dahil olmaları ve işbirliği içinde olmaları desteklenir.

16. Online ders girişleri nasıl yapılıyor?

ABC, Google Meets, Microsoft Teams ve Zoom gibi profesyonel canlı toplantı programlarına entegre bir şekilde çalışmaktadır.

Aşağıda, “Okulunuzun Ders Programı” üzerinden Zoom programındaki canlı derslere nasıl gireceğinizi anlatan bir kılavuz hazırladık. Bu kılavuz, öğrencilere ve diğer kullanıcılara bu entegrasyonu rahatlıkla kullanma konusunda rehberlik etmektedir.

 

ZOOM bağlantı kılavuzu için tıklayınız. (PDF)

17. ABC Genel Kullanım Klavuzu

ABC kullanım kılavuzunu PDF formatında inceleyerek, aşağıda belirttiğiniz sorularınıza kolayca cevap bulabilirsiniz:

– ABC’ye nasıl üye olunur?
– ABC’ye nasıl giriş yapılır?
– ABC menülerinde neler görüntülenir ve neleri takip edebilirsiniz?
– Birden çok öğrenciniz varsa, öğrenciler arasında nasıl geçiş yapılır?
– ABC’de kişisel bilgileri, şifreyi ve e-posta adresini nasıl güncellenir?

Bu soruların yanıtlarını bulmak için kılavuza göz atabilir ve ABC platformunu daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

ABC Genel Kullanım Klavuzu (PDF)

18. Şifremi Unuttum! Yeni Şifre Nasıl Alabilirim? Şifre Yenileme İşlemleri

Şifrenizi unuttuysanız, ABC platformunda iki yöntemle şifrenizi yenileyebilirsiniz:

**Mail Adresi İle Şifre Yenileme İşlemleri:**
1. ABC uygulamasını açtığınızda “Giriş Yapın” ekranında iseniz, ekranın en altında “Şifremi Unuttum” linkine dokunun.
2. Karşınıza gelen ekranda ABC’ye üye olurken girmiş olduğunuz e-posta adresinizi girin.
3. Eğer girmiş olduğunuz e-posta adresi ABC’de kayıtlı ise, bu adrese şifrenizi yenileyeceğiniz bir link gönderilecektir. Mail kutunuzu kontrol ediniz.
4. Mail adresinize gelen linki tıklayarak açılan ekrandan yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

**SMS İle Şifre Yenileme İşlemleri:**
– Mail adresinizi hatırlamıyorsanız veya kullanmıyorsanız, ABC’de kayıtlı olan telefon numaranıza SMS ile şifre yenileme işlemleri yapabilirsiniz.
1. “Şifremi Unuttum” linkine dokunun.
2. Açılan ekrandan “SMS” sekmesini seçin.
3. Telefon numaranızı başında 0 olmadan girerek “Gönder” butonuna dokunun.
4. Telefonunuzdan mesajları kontrol edin. Mesajlarınıza kullanıcı adınız ve yeni şifreniz gönderilecektir.

Eğer SMS gelmediyse, okulunuzun SMS alt yapısını kullanıyor olması gerekmektedir. Okulunuz SMS alt yapısını kullanmıyorsa, SMS gönderimi yapılamayacaktır.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin