öğrenci takip programı

Çocuğu okula giden ebeveynlerin günlük yaşamında ilgilenmek zorunda oldukları pek çok konu vardır. Ebeveynlerin çocukları ile alakalı olan her şey ile ilgilenmeleri gerekmektedir. İlgilenmeleri gereken ve belki de en yorucu olanı da okula giden öğrencilerinin takibidir. Çocuklarını iyi bir okula gönderen aileler okullarının kullandıkları öğrenci takip programı sayesinde sistemli ve rahat bir öğrenci gelişim takibi yapabilmektedirler.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Öğrenci Takip Programı, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Ancak okulda öğrenci takip programı kullanılmıyorsa bu durumda özellikle anne ve babaların öğrenci takipleri oldukça sıkıntılı ve içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Bununla birlikte okulda profesyonel bir öğrenci takip programı kullanılmıyorsa bu konuda yine ebeveynlere çok ciddi sorumluluk yüklemektedir.

İyi bir öğrenci takip programı öğrencileri eksiksiz takip ederken, onların akademik ve sosyal gelişimlerinde pozitif dokunuşlar yapabilmelidir. Aynı zamanda ebeveynlerin ise sorumluluklarını hafifletmeli, mutlu bir şekilde çocuklarının gelişimini takip edebilmedir.

ABC Öğrenci Takip Programını Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

Yöneticiler: Okuldaki yöneticiler sorumlu oldukları öğrenciler hakkında bilgilere, belirli dönemlerde ihtiyaç duymaktadırlar. Yöneticiler öğrenci takip programı ile branş öğretmenlerine ihtiyaç duymadan, anlık olarak öğrencinin takibini yapabilirler.

Öğretmenler
: ABC öğrenci takip programı komple ve pratik çözümler sunmaktadır. Öğrenci gelişim analizlerinin anında çıkarılabilmesi ve özellikle veli toplantılarında bu bilgilere ulaşmak öğretmenler için çok değerlidir.

Veliler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci raporlarına ulaşmaları yeterlidir. Tüm bilgilerin sade bir şekilde sunulduğu raporlar sayesinde veliler öğrencisi hakkında bilgilere rahatlıkla ulaşabilecekler.

Verilen testlerin, ödevlerin, işlenen konuların ve daha birçok bilginin veri olarak girilmesi Öğrenci Takip Programının en önemli özellikleri arasındadır.

ABC Öğrenci Takip Modülü Çok Profesyonel!

ABC Öğrenci Takip Modülü, öğrencilerin akademik performanslarını ve sosyal gelişimlerini takip eden ve bu verileri analiz ederek öğrencilere yönelik stratejiler geliştiren bir sistemdir. Modül, öğrencilerin devamsızlıklarını, notlarını, sınav sonuçlarını, ödevlerini ve diğer önemli bilgileri kaydederek öğretmenlerin ve yöneticilerin öğrencilerin durumları hakkında daha iyi bir bilgi sahibi olmasına yardımcı olur.

Öğretmenlerin Yardımcısı Öğrenci Takip Programı

Veliler nezdinde bu kadar önemli olan ve sosyal hatlarını dahi etkileyen öğrenci takip programı hiç şüphesiz öğretmenlerimiz içinde çok çok önemlidir.

Çünkü kendini mesleğine adamış ve mesleğini yapmayı seven öğretmenlerimiz; her gün, her sınıfta, her öğrenciye özel zaman ayırmak ister.

Onlarla özel ilgilenmek ister. Sorunları varsa sorunlarını çözmek, akademik gelişimlerine faydalı olmak isterler. Bu öğretmenlerimiz öğrencilerinin rol modelleri olurlar. Ve tüm bunlar içinde öğretmenlerimizin ihtiyacı olan en önemli şey zamandır. Teneffüslerde dahi öğrencileri ile ilgilenen öğretmenlerimiz iyi tasarlanmış ergonomisi ve kalitesi iyi olan öğrenci takip programları ile öğrenci takiplerini, gelişimlerini analiz edip, rapor alabilmelidirler. Öğrencinin gelişimine yön vermek, bazı durumlarda müdahale etmek çok önemlidir.

Anında Tespit ve Teşhis Öğrenciyi Kurtarır

Profesyonel öğrenci takip programı ile öğrencilerin okul hayatında dönem içerisinde gösterdikleri performanları grafiklerle izleyebilirsiniz. Eğer öğrencinin derslerinde bir sorun tespit ederseniz bu sorunu sıcağı sıcağına çözmek hem öğrenci için hem de öğretmeni ve de velisi için çok önemlidir. Şöyle düşünün matematikten kesirler konusunu anlayamamış bir öğrencinin bu sorunu tespit edilemediğinde öğrencinin matematiğe karşı bakışı zamanla soğuyacak ve belkide çok başarılı olabilecek bir öğrenciyi kayıp edebileceksiniz. Bu örneğimizin birebir yaşanmış örnekleri çevrenizde kesinlikle vardır.

Öğrenci Takip Programı Sade Olmalıdır

Günümüzde farklı farklı öğrenci takip programları vardır. Kurumunuz için bir öğrenci takip programı seçerken özelliklerine, kullanım kolaylığına, öğretmen merkezli olmasına ve raporlarının anlaşılır olmasına dikkat ediniz. Öğrenci takip programları içerisinde beğeni toplayan ABC Öğrenci Takip Programı öğretmen merkezli olmasının yanında ergonomik kullanımıylada tüm kullancılarının taktirini toplamaktadır.

ABC öğrenci ile ilgili girilen verileri, okul içerisindeki akademik faaliyetlerinin saniyeler içerisinde anlamlı rapor halinde sunulmaktadır.

Yönetici, öğretmen ve veli tarafında sade ve anlaşılır bir tasarım ile beğeni toplayan ABC’yi sizde kurumunuzda kullanmadan önce demo isteğinde bulunmanız ve canlı demo olarak ABC’yi görmeniz karar vermeniz açısından önemli olacaktır.

Mobil Uygulama Artık Kaçınılmaz

Öğrenci takip programlarında eski yöntemlerle yapılması artık çok hantal ve yorucu olmaktadır. Big data kavramını düşündüğümüzde bir öğrencinin eğitim hayatının tüm evrelerindeki raporlarını eski takip yöntemleri ile alabilmek imkansızdır. Ancak günümüzde iyi kurgulanmış öğrenci takip programları ile neredeyse saniyeler içerisinde tüm raporlarını alabilirsiniz.

ABC Öğrenci takip programı mobil uygulama omurgası üzerine inşa edilmiştir. Sade ve ergonomiyi ön plana alan tasarımları ile kullanıcılarından yüksek puanlar alan ABC Mobil uygulamasını mağazalardan indirebilirsiniz.

Kaliteli bir mobil uygulama sahip olan öğrenci takip programı sayesinde öğretmenleriniz, öğrenci ve velileriniz oldukça rahatlayacaklardır. Artık öğretmenler veli toplantılarında rapor hazırlamak için günlerce çalışmayacaklar raporlarını anlık olarak sunabileceklerdir.

Veliler ise öğrencilerinin gelişimlerini uygulama üzerinden zaten takip ettiklerinden dolayı çocuğu ile ilgili öğretmeni ile daha lokal konularda görüş alışverişi yapabileceklerdir. Yukarıda ki verdiğimiz örneği devam ettirmek gerekirse,  çocuğunun kesirlerle alakalı sorunundaki gelişimi daha başka yapabilinecek başkaca şeylerin olup olmadığı konusu konuşulacaktır.

Bu örneğimizden de göreceğiniz üzere profesyonel bir öğrenci takip programı bir öğrenciyi öğrencinin farkında bile olmadan çok iyi bir şekilde motive edecektir.

Öğrenci Takip Sistemi

Öğrencilerin akademik gelişiminde öğretmenleri ve velileri tarafından takip edilmeleri önemli bir konudur. Eğitim yılı içerisinde öğrenciler motivasyon kayıpları yaşayabilmektedirler. Motivasyon düşüklüğü yaşamaya başlayan öğrencileri ise iyi bir öğrenci takip sistemi vasıtasıyla kolaylıkla tespit edilebilir.

ABC Öğrenci Takip Sistemi ile öğretmenlerin ebeveynler ile anlık olarak iletişime geçmesini sağlayarak hatırlatmaların, etkinliklerin ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde çok önemli katkı sağlar. Böylelikle gerçek başarıya etkili ve hızlı ulaşabilirsiniz.

Verilen testlerin, ödevlerin, işlenen konuların ve daha birçok bilginin veri olarak girilmesi ABC Öğrenci Takip Sisteminin en önemli özellikleri arasındadır.

PDF Versiyonu

Öğrenci takip programı makalemizi PDF olarak okumak için tıklayınız.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin