E Öğrenci Kayıt

E Öğrenci Kayıt

Online Eğitim Programları kapsam olarak özellikle okul yönetiminin yetki ve sorumluluğunda olan bir çok işlemi aynı ekran üzerinde gerçekleştirme fırsatı vermektedir. Bunlardan biri de e öğrenci kayıt işlemi olarak göze çarpmaktadır.

Öğrenci kayıt sistemi online anlamda bazı kimlik bilgileri ile kolaylıkla gerçekleştirilen ve genelde e kayıt yenileme maksadı ile kullanılan bir modüldür. Bu yazılımın kontenjan gözeten farklı anlamlarda öğrencileri sınıflayan arka planda bazı kodları bulunmaktadır. Okul yöneticilerinin beklentileri ışığında düzenlenen e öğrenci kayıt programı eşsiz özellikler barındırmaktadır.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Bu sistem üzerinden kayıt olan öğrencilerin güvenli olarak sisteme kayıt olmaları için talep edilen bilgilerin doğruluğu önemlidir. Çünkü e öğrenci kayıt sonunda dönemsel olarak öğrenci kimliği okul yönetiminin talebine göre dönemsel değişimler gösterebilmektedir. E-öğrenci kayıt sistemi kayıt gerçekleştiğinde otomatik sms mesajları ile sizi bilgilendirecektir.

Öğrencilerin özellikle kayıt yenileme dönemlerinde ise sınırlı süreyle e öğrenci kayıt programını kullanabileceklerini unutmamalıdır. Bu öğrenci kayıt süreleri okul yönetimi tarafından belirlenip, okul yönetim panelleri ekranları tarafından paylaşılarak, kayıt dönemi öncesinde velilere de haber edilmektedir.

E Kayıt Sistemi

Kayıt olacak okulun adres ve konum bilgisi gereği mesafe konularının belirleyici olduğu bazı özel durumlar vardır. Bu durumların aşılmasının ardından e kayıt sistemi sayesinde öğrencilerin okul kaydı gerçekleştirilebilir. Okul yönetim programı içerinde mevcut olan modüllerden biri olan e kayıt sistemi bir yazılım olarak yalnızca öğrencilerin kayıt işlerinde değil, eğitim süresi içerinde farklı zaman dilimlerinde ölçme ve değerlendirme için de kullanılmaktadır.

Ancak okul kayıtlarının yapıldığı dönem içerisinde ilk defa okula başlayacak olan öğrencilerin velilerinin e kayıt sistemi üzerinden bu işlemi gerçekleştirmeleri mümkün olmayabilir. Çünkü e kayıt sistemi okul yönetim programı içerisine önceki dönemlerde kayıt olmuş öğrencilerin devamlılığını sağlayabilmektedir.

Okul yönetiminin elden alması gereken orijinal evrakların teslimi e kayıt sistemi dışında tutulabilmektedir. Dönem bazında değerlendirildiğinde yeni eğitim öğretim yıllarına has kontenjanlar belirlenmektedir. Bu kontenjan e kayıt sistemi üzerindeki sayı ile koordineli olarak kayıt başı azalım göstermektedir. Bu yüzden zaman yönetimi bu konuda önem arz etmektedir.
Her dönem gerçekleştirilen e kayıt yenileme işlemleri adres değişikliği durumlarında da online olarak düzenlenebilmektedir.

E Öğrenci Kayıt Sistemi Pandemi İle Daha Yoğun Kulanıldı

E-Öğrenci Kayıt Sistemi, pandemi döneminde özellikle okulların kapalı olduğu dönemlerde online eğitim sürecinde sıkça kullanıldı. Bu sistem sayesinde öğrencilerin kayıt işlemleri online olarak gerçekleştirildi ve öğrencilerin kayıt yaptırmak için okula gitmelerine gerek kalmadı.

E-Öğrenci Kayıt Sistemi, öğrencilerin kayıt işlemlerini daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getirerek velilerin de işlerini kolaylaştırdı. Özellikle pandemi döneminde, online eğitim sürecinde öğrenci sayısındaki artış nedeniyle E-Öğrenci Kayıt Sistemi daha yoğun kullanıldı.

Bu sistem sayesinde öğrencilerin kayıt işlemleri daha az zaman alırken, velilerin de zaman ve emek tasarrufu sağlanmış oldu. Ayrıca, E-Öğrenci Kayıt Sistemi sayesinde kayıt işlemleri daha az kağıt kullanılarak çevreye de katkı sağlandı.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin