E Öğrenci Kayıt

Online Eğitim Programları kapsam olarak özellikle okul yönetiminin yetki ve sorumluluğunda olan bir çok işlemi aynı ekran üzerinde gerçekleştirme fırsatı vermektedir. Bunlardan biri de e öğrenci kayıt işlemi olarak göze çarpmaktadır.

Öğrenci kayıt sistemi online anlamda bazı kimlik bilgileri ile kolaylıkla gerçekleştirilen ve genelde e kayıt yenileme maksadı ile kullanılan bir modüldür. Bu yazılımın kontenjan gözeten farklı anlamlarda öğrencileri sınıflayan arka planda bazı kodları bulunmaktadır. Okul yöneticilerinin beklentileri ışığında düzenlenen e öğrenci kayıt programı eşsiz özellikler barındırmaktadır.

Bu sistem üzerinden kayıt olan öğrencilerin güvenli olarak sisteme kayıt olmaları için talep edilen bilgilerin doğruluğu önemlidir. Çünkü e öğrenci kayıt sonunda dönemsel olarak öğrenci kimliği okul yönetiminin talebine göre dönemsel değişimler gösterebilmektedir. E-öğrenci kayıt sistemi kayıt gerçekleştiğinde otomatik sms mesajları ile sizi bilgilendirecektir.

Öğrencilerin özellikle kayıt yenileme dönemlerinde ise sınırlı süreyle e öğrenci kayıt programını kullanabileceklerini unutmamalıdır. Bu öğrenci kayıt süreleri okul yönetimi tarafından belirlenip, okul yönetim panelleri ekranları tarafından paylaşılarak, kayıt dönemi öncesinde velilere de haber edilmektedir.

E Kayıt Sistemi

Kayıt olacak okulun adres ve konum bilgisi gereği mesafe konularının belirleyici olduğu bazı özel durumlar vardır. Bu durumların aşılmasının ardından e kayıt sistemi sayesinde öğrencilerin okul kaydı gerçekleştirilebilir. Okul yönetim programı içerinde mevcut olan modüllerden biri olan e kayıt sistemi bir yazılım olarak yalnızca öğrencilerin kayıt işlerinde değil, eğitim süresi içerinde farklı zaman dilimlerinde ölçme ve değerlendirme için de kullanılmaktadır.

Ancak okul kayıtlarının yapıldığı dönem içerisinde ilk defa okula başlayacak olan öğrencilerin velilerinin e kayıt sistemi üzerinden bu işlemi gerçekleştirmeleri mümkün olmayabilir. Çünkü e kayıt sistemi okul yönetim programı içerisine önceki dönemlerde kayıt olmuş öğrencilerin devamlılığını sağlayabilmektedir.

Öğrenci Kayıt Sistemi

Okul yönetiminin elden alması gereken orijinal evrakların teslimi e kayıt sistemi dışında tutulabilmektedir. Dönem bazında değerlendirildiğinde yeni eğitim öğretim yıllarına has kontenjanlar belirlenmektedir. Bu kontenjan e kayıt sistemi üzerindeki sayı ile koordineli olarak kayıt başı azalım göstermektedir. Bu yüzden zaman yönetimi bu konuda önem arz etmektedir.
Her dönem gerçekleştirilen e kayıt yenileme işlemleri adres değişikliği durumlarında da online olarak düzenlenebilmektedir.