okul yönetim programı

Okul Yönetim Programı temel olarak, kuruluşun okulu sorunsuz bir şekilde yönetmesini sağlayan bir yazılım programıdır. Okul Yönetim Programı kullanıcıları birbirine bağlayan web/bulut tabanlı bir yazılımdır. Kullanıcılar olarak bahsettiğimiz kitle öğrenciler, öğretmenler, veliler gibi enstitü ile bağlantılı olan kullanıcılardır. Okul Yönetim Programı, katılımı sürdürmekten velilere takip mesajları göndermeye kadar çeşitli özellikler içerir.

Günümüzde Okul yönetim programı artık bir eğitim kurumunun ayrılmaz bir parçası haline geldi.

ABC OYS, bir okulun operasyonlarını dijitalleştirme sürecinde uygulanmaktadır. Bu yazılımda kabuller, öğrencilerin zaman çizelgeleri, mesajlar, notlar bulunabilir. Ayrıca Okul Yönetim Programı raporlar, ücretler, kütüphane, ulaşım vb. gibi alanları yönetmek için kullanılan çeşitli modüllere sahiptir.

Bu alanların sayısallaştırılması, bir okulda gerçekleşen farklı işlemlerin verimli ve üretken bir şekilde yönetilmesine yardımcı olur.

ABC okul yönetimi programı, zaman çizelgeleri oluşturma, katılımı kaydetme, veliler arasında mesajları iletme vb. gibi zorlu görevleri gerçekleştirebilir. Ayrıca zaman alıcı görevler ABC’ye devredildiğinde, öğretmenlerin ve yöneticilerin zaman ve enerjisinden tasarruf edilmesine yardımcı olur.

ABC Okul Yönetim Programı'nı Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Okul Yönetim Programı komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci takiplerini yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

mobilabc2

ABC'yi İnceleyin

Profesyonel eğitimcilerin yönergeleri, velilerin istekleri ve öğrenci gelişim takibi ön planda tutularak sürekli geliştirilen ABC'yi inceleyin.

Şimdi İncelemek İstiyorum

Dershane Öğrenci Aidat Takip Programı İle Neler Yapabilirsiniz?

ABC Okul Yönetim Programı ile yapabileceğiniz önemli önemli başlıkları buradan inceleyebilirsiniz. Profesyonel ve gerçek bir mobil uygulama olan (Android, IOS, Harmony) ABC Dershane Öğrenci Aidat Takip Programı’nın tüm özelliklerini incelemek ve öğrenmek için tanıtım isteğinde buluna bilirsiniz.

ABC Okul Yönetim Programı Kullanmanın Faydaları

ABC Okul Yönetim Programı ayrıca okullar için düşük maliyetli bakım hizmetlerine, yükü azalan idari personele, toplam operasyonel otomasyon ve stratejik görevlere yardımcı olur. Ayrıca çoklu kampüs yönetimine odaklanmak için daha fazla zaman gibi birçok fayda sağlayacaktır.

Okullar, her öğretmenin ve diğer çalışanların devamlılık yoklamasını almak için devam takip modülünü kullanabilir. ABC ile geçmiş günleri rapor olarak oluşturulabilirsiniz, bu da alınan rapor sayısını hesaplamayı son derece kolaylaştırır. Bu tür sistemlere okul intranetinden ve genel internetten rahatlıkla erişilebilir. Okul Yönetim Programı çevrimiçi kayıt, kolay takip ve devamlılık konularında da yardımcı olur.

Muhasebe birimi, ABC OYS’ye kolaylıkla dâhil edilir. Öğretim üyesi olmayan görevliler, yöneticiler ve öğretmenler gibi okul çalışanların muhasebesini tutmakla sorumludur. ABC Okul Yönetim Programı sayesinde bordro oluşturma, izin yönetimi, yeni personel alımı gibi görevler ABC’nin muhasebe özelliği ile gerçekleştirilir.

Zaman çizelgelerini manuel olarak oluşturmak son derece zaman alıcı ve sinir bozucu olabilir. Okul Yönetimi ABC ile okulda ihtiyaç duyulan birden fazla farklı zaman çizelgesini kolayca oluşturabilir ve yönetebilir. ABC yazılımı sayesinde manuel çabayı ve harcanması gereken zamanı azaltır. Böylelikle bir öğrenci yönetim sistemi olarak hizmet edebilir.

ABC Her Zaman Yanınızda

ABC Okul Yönetim Programına ile okul ve veli arasındaki iletişim süreci son derece basit hale geliyor. Ebeveynler genellikle güncellenmiş yazılımlardan iletişim programları alabilir. Bir okul yönetim yazılımı aynı anda birden fazla kişiye kısa mesaj göndererek, herhangi bir ek enerji kullanmadan önemli noktaları iletebilir.

Bir öğrencinin okuldaki yaşam döngüsü, kayıt için başvurduğu gün başlar ve okuldan ayrılana kadar devam eder. ABC Okul Yönetim Programı, ücretler, notlar, sınavlar, sınıflar gibi tüm aşamaların verilerinin toplanmasına ve saklanmasına yardımcı olur.

Okul Yönetim Sistemi, her öğrencinin verilerini kolayca saklayıp ayrı ayrı yaparak, bilgi toplamayı sorunsuz hale getirebilir. ABC Okul Yönetim Programı, sınav sonuçlarını korumak için bir not defteri veya bir günlük oluşturulmasına yardımcı olabilir.

Bir testten önce, değerlendirme programı v tarafından güncellenebilir. Hem ebeveynlerin hem de çocukların erişebilmesi için uygulamaya yüklenir. Benzer şekilde, incelemenin ardından sonuçlar yüklenir. ABC Okul Yönetim Programı otomatik olarak notları yayınlamaya özen gösterir.

ABC Okul Yönetim Programı Çok Modern

Öğretmen merkezli yapısı ile kullanıcıların gözdesi olan, modern arayüzü, kullanım kolaylığı, yenilikçi yapısı ile tüm okul kademelerinde kullanılan ABC Okul Yönetim Programı standartları yukarılara taşıyor. ABC; okul yönetim programını, inovatif bir sistem haline getirmiştir.

Okul bünyesinde olması istenen mobil uygulama, muhasebe, ölçme değerlendirme gibi alanlarada girerek başarılı bir okul yönetim sistemi olmayı başarmıştır. ABC OYS komple bir sistemdir. Web sitesi ve mobil uygulama birbirine entegredir. ABC ile okulunuzu tek noktadan yönetmenin konforunu sizde yaşayın.

Okul Yönetim Programlarında Her Zaman En Yararlısı

ABC Okul Yönetim Programı kullanılarak ücret ve makbuzların toplanması basit bir dijital şekilde yapılabilir. ABC Okul Yönetim Programı ödeme ağ geçitlerini entegre eder. Böylelikle ebeveynlerin ücretleri ödemek için okulu fiziksel olarak ziyaret etmeleri gerekmez. Ödenen ücretler de okulun yerleşik kuralına göre sistem tarafından düzenlenebilir ve belgelenebilir.

ABC Okul Yönetim Programı, okulun verimliliği ve işleyişi hakkında birden fazla rapor oluşturur. Bu raporlardan okul yöneticileri ve öğretmenleri hızlı ve doğru kararlar almak için yararlanabilmektedir. ABC Okul Yönetim Programının farklı modülleri tarafından oluşturulan raporlar, genel performans değerlendirmeleri vermek için de entegre edilebilir.

ABC Okul Yönetim Programı, yöneticilere ve okul yönetimine önceki hesaplamalara dayalı olarak bütçe oluşturmada yardımcı olabilecek bir finansal modüle sahiptir. Bu yazılım ayrıca belirlenen bütçenin yönetilmesine yardımcı olabilir. ABC Okul Yönetim Programı birimleri fazla harcama veya yetersiz ücret akışı konusunda bilgilendirebilir.

ABC Okul Yönetim Programı, ebeveynlere çocuklarının nerede olduğu hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlayabilir. Bu yazılım, herhangi bir sorun olması durumunda öğrencinin devamı, yeri, molası ve ulaşımı hakkında velilere bilgi sağlayabilir.

Yukarıda ABC Okul Yönetim Programının faydaları sıralanmıştır. Bir kurum, sorunsuz ve verimli işleyiş için ABC’yi düşünmelidir.

Öğrenci Dostu Okul Yönetim Yazılımı

Programı kullanmak sınıfın ötesinde öğrenci-öğretmen iş birliğine yol açar. Bu durum, personel ve öğrenciler arasındaki etkileşimi artırır. Etkileşim, öğretmenin öğrencilerin sorularını yanıtlayabileceği uygulama üzerinden gerçekleşir. Aynı zamanda veliler ile dostça bir ortamı kolaylaştırır.

Günümüz çağının teknolojisini ve eğitim verilerini birleştirerek öğrencilere yeni nesil bir takip yöntemi sağlanmaktadır. Bu nedenle Öğrenci Takip Sistemi öğrenciler için önemlidir. Uygun olan çalışma saatlerinin ve ders dağılımının belirlenmesinde de önemli bir rol oynamaktadır. Öğrenci Takip Sistemi eksikliklerin giderilmesi konusunda avantaj sağlar.

Kolay erişilebilirliği sayesinde öğrenciler test sonuçlarından anında haberdar olur.  Ayrıca velilere ve yönetime anında bilgi verilmesini kolaylaştırır.  Yazılım sayesinde öğrenci çözdüğü test sonuçlarını, hani konularda hata yaptığını, ne oranda başarılı olduğunu görmelidir. Çoğu öğrenci doğru yaptığını sandığı şeylerin iyi olduğunu düşünür. Bazı bilgilerinin yazılım yardımıyla yanlış bildiklerini düzeltmesi gerekir.

Okul Yönetimi ABC sayesinde Öğrenci ve personeller kendilerine gönderilen SMS ve Bildirimleri sayfalarında görüntüleyebilirler. Gönderilen SMS iletileri için detaylı iletim raporları alınabilir. SMS şablonları oluşturabilir ve tek bir düğmeye tıklayarak toplu olarak mesaj gönderebilirsiniz.

ABC Profesyoneldir

abc okul yönetimi sistemi
abc okul yönetimi sistemi

Belirlenen kriterlere göre süzülmüş öğrencilere, annelere, babalara veya velilere özel metinler oluşturarak SMS ve Bildirim gönderilebilir. Sınav yeri bilgileri SMS veya Bildirim olarak gönderilebilir. Yazılım ile sınav sonuçları farklı formatlarda veli ve öğrencilere SMS veya Bildirim olarak gönderilebilir. Ders başlamadan önceki son dakika değişikliği ile zaman zaman karşılaşırız. Öğrencileri anlık SMS ile bilgilendirebilirsiniz.

Öğretmenler arasında hızlı bir iletişim biçimi oldukça önemlidir. Öğretmenlerin nöbet programları sisteme işlenebilir. Bülten ve başarı belgeleri veli sayfasında yayınlanabilir. Başarı belgeleri öğrenci portfolyosu olarak saklanabilir.

Okul yönetim programı makalemizin PDF versiyonu için tıklayınız.

Kullanıcılar bunları da inceledi

Okul Bilgi Sistemi

Okul bilgi sistemi, bilgi akışının çok hızlı yaşandığı günümüzde eğitim sektörüde bu durumdan etkilenmemesi için en önemli görevi üstlenen yazılımlardır.

Bir okulun kurulumunu tamamladıktan sonraki ilk araştırdığı konu kaliteli, velilerinin memnun kalacağı, öğretmenlerin ise zamanlarını çok almadan hızlıca işlemlerini yaptıkları, mobil alt yapısı olan bir okul bilgi sistemi olmaktadır.

Okuldaki öğrencilerin, velilerin öğretmenlerin ve yöneticilerin sürekli bir bilgi akışı içinde olduğunu düşündüğümüzde okul bilgi sistemi oldukça önem arz etmektedir.

Profesyonel bir okul bilgi sistemi ile kurumunuzu diğer okullara göre bir adım öne çıkarabilirsiniz. ABC Okul Bilgi Sistemi ile okul, veli ve öğrenci iletişimini güçlendirin. ABC OBS, okulunuzun prestijini artırır, öğretmenlere yardımcı olur.

Okul Yönetim Yazılımı

Tüm eğitim kurumlarında ve en çok da özel eğitim kurumlarında öğrencinin, velinin, öğretmen, personel, yönetici yani komple bir okulun eksiksiz bir işleyiş içinde olması gerekmektedir. Okul yönetim yazılımı kurumlardaki tüm kullanıcıların birbiri ile ilgili iletişimi bir düzene koyarken aynı zamanda da okuldaki tüm kullanıcılar arasındaki bilgi akışını sağlamaktadır.

Başarılı bir okulda, okul yöneticilerinin okuldaki tüm işleyişi, öğretmenlerin sınıflarındaki öğrencileri ve velilerini, velilerin öğrencileri ile ilgili her şeyi öğrencilerin ise dersleri ile ilgili sorumluluklarını düzenli takip etmeleri gerekmektedir.

Çıkacak eksiklikler anında tespit edilerek çözüm üretilmelidir. Okul yönetim yazılımı bir okulun en önemli yardımcısıdır. Okul içi bilgilendirme, veli bilgilendirmesi, öğrenci takibi gibi en kritik yönetim süreçlerini üstlenir.

Öğrenci Takip Sistemi

Öğrencilerin akademik gelişiminde öğretmenleri ve velileri tarafından takip edilmeleri önemli bir konudur. Eğitim yılı içerisinde öğrenciler motivasyon kayıpları yaşayabilmektedirler. Motivasyon düşüklüğü yaşamaya başlayan öğrencileri ise iyi bir öğrenci takip sistemi vasıtasıyla kolaylıkla tespit edilebilir.

ABC Öğrenci Takip Sistemi ile öğretmenlerin ebeveynler ile anlık olarak iletişime geçmesini sağlayarak hatırlatmaların, etkinliklerin ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde çok önemli katkı sağlar. Böylelikle gerçek başarıya etkili ve hızlı ulaşabilirsiniz.

Verilen testlerin, ödevlerin, işlenen konuların ve daha birçok bilginin veri olarak girilmesi ABC Öğrenci Takip Sisteminin en önemli özellikleri arasındadır.

Veli Bilgilendirme Sistemi

Veli bilgilendirme sistemi ile veliler; öğrencilerinin okulda neler yaptığını, akademik gelişimlerinin seviyesini, arkadaşları ile sosyal ilişkilerini sorunsuz bir şekilde öğrenmektedirler.

Veliler de oluşan bu bilgi ihtiyacı ise okul yönetimlerinde velilerin bilgilendirilmesi konusunu ön plana almalarını zorunlu kılmıştır. Veliler okullarından paylaşılan duyurular, öğretmenlerin verdiği ödevleri, değerlendirmelerini, yoklama durumlarını sınav takibini, öğrencileri hakkındaki öğretmen görüşlerini vb. profesyonel bir veli bilgilendirme sistemi ile takip edebilirler.

ABC Veli Bilgilendirme Sistemi, öğrencilerinin son durumlarını 7 gün / 24 saat aktif olarak takip etmektedir. Ailelerin çocuğu ile ilgili bilgilere anında ulaşma imkânı sağlar. Okulda öğretmenler tarafından verilen ödevleri, duyuruları, testleri, kitapları, alınan yoklama sonuçları gibi modüler olan tüm aktiviteleri ABC üzerinden takip edebilmektedirler.

Böylelikle velilerin dönemsel olarak ortak kaygısı olan çocuğum okulda mı, çocuğum okulu ile ilgilimi sorusuna, ABC Veli Bilgilendirme Sistemi ile anlık olarak yanıt bulabilirler.

MEB e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından kullanılabilen okul yönetim bilgi sistemidir. Öğrenciler okula kayıt oldukları andan itibaren kişisel bilgileri üzerindene-Okul hesabı oluştururlar.

Öğretmenler tarafından sürekli sağlanan güncel veri girişleri ile birlikte eğitim öğretim yılındaki gelişmeleri e-Okul üzerinden takip edebilir. Öğrenciler ile birlikte veliler de e-Okul üzerinden öğrencinin eğitim hayatındaki durumunu takip etme imkanına sahip olur.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma açılmış olan e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi ile takip edilebileceğiniz bir takım hizmetler vardır.

Bu hizmetler arasında devamsızlık bilgileri, haftalık ders programları, sınav sonuçları, sözlü notları, sınav tarihleri, diploma notu sorgulama, alınan belgelerin görüntülenmesi (takdir, teşekkür, onur belgesi vb.), nakil işlemleri, öğrencinin okunan kitaplar, yerleştirme ve sınav bilgileri ve okul duyuruları gibi hizmetler yer almaktadır.

ABC e-Okul Yönetim Okul Yönetim Sistemi ile Sorunsuz Bilgi Akışı

ABC, e-Okul ile senkronize çalışmaktadır. e-Okul üzerinden verilen zorunlu hizmetler ile senkronize olan ABC ile e-Okulda yapmak zorunda olduğunuz tüm işlemleri ABC Okul Yönetim Sistemi mobil uygulama üzerinden yapabilmektesiniz.

Öğrenci veli ve öğretmenlerin iletişimini maksimum seviyelere çıkararak öğretmenlere de zaman kazandıran ABC okulun prestijini de yükseltmektedir.

abc şimdi okulunuzda