sınav takvimi

Derslere sağlıklı ve düzenli devam, okulların başarısı için çok önemlidir. Pek çok araştırma türü, düşük katılımın eğitim kalitesini etkilediğini ortaya çıkarmaktadır. Okullar, düzensiz manuel devam yönetim sistemi nedeniyle velilerin beklentilerini karşılayamamaktadır.

Uluslararası raporlara göre, okula düzenli devamlılık sağlamak daha yüksek seviyelerde başarılı olan öğrencilerle bağlantılıdır. Buna karşılık olarak, sürekli devamsızlık, öğrencilerin okulu bırakması gibi zararlı sonuçlara yol açabilir. Yoklama takip programı ile öğretmenler, öğrencilerin okuldaki zamanını duyarlı bir şekilde takip edebilir.

Yoklama Takip Programı Modüllerini İnceleyin, Demo İsteyin!

ABC'nin kolay kullanımı ve profesyonel yapısı ile ön plana çıkan Yoklama Takip Programı modüllerini buradan inceleyebilirsiniz. Demo isteğinde bulunan okullarımıza modülleri ABC olarak online ve yerinde anlatıyoruz.

Kulüp Takip Programı

Kulüpler açın, kayıtlar alın

Anket Takip Programı

Platform bağımsız online anketler

Yoklama kontrolünde bugüne kadar geleneksel olarak ders saatleri, ders çizelgeleri kullanılarak yaklaşılmıştır. Ancak yoklama takip yönetimi, çalışan performansını en üst düzeye çıkaran ve motive eden bir çalışma ortamı sağlamak için bunun ötesine geçer. Yoklama takip programı bir kurumun üretkenliği açısından dile getirildiğinde büyük önem taşımaktadır.

İdari düzeyde, günün saatine, haftanın gününe ve yılın dönemine göre yoklama değişikliklerini izlemek, okul planlamasını ve kaynak gereksinimlerini tahmin etmeye yardımcı olabilir. Yoklama takip çizelgesinin en büyük faydalarından biri, yoklama verilerinin toplanmasını ve analizini basitleştirmesidir. Öğretmenler yoklamayı kâğıda kaydetmek yerine, süreci kolaylaştırmak için tabletlerinde veya akıllı telefonlarında dijital bir çözüm kullanabilirler.

Yoklama Takip Programı ile Her Şey Kontrol Altında

ABC Yoklama Takip Programı ile tüm ağır manuel görevler artık sistematik olarak yönetildiği için zamandan ve kaynaktan tasarruf sağlar. Yazılımın tek amacı sadece öğrencileri takip etmek değil, çevrimiçi devam sisteminin etkin kullanımını denetlemesine yardımcı olur. Uzaktan eğitim süreçlerinde de devamlılığın sağlanması için çok önemlidir.

Bir öğrencinin bir sınıfa katılımının yetersiz olması, öğrencilerin notlarını veya diğer değerlendirmelerini etkileyebilir. Yoklama takip çizelgesi ile kontrol altına alınarak takip edilen derslerde yapılan devamsızlıklar, bir öğrencinin kişisel durumundaki sorunları da yansıtabilir.

Öğretmenler, öğrencilerin devam durumlarını kontrol etmek için doğrudan öğrenciyle iletişime geçebilir. Böylece yoklama takip programı öğrencilerin güvenini sağlar. Öğretmelerden gelen anlık güncellemeler sayesinde öğrencilerin güvenli bölgede olduğunu bilerek huzur içinde olmalarına yardımcı olur.

Çalışanların ve öğrencilerin okulda devamlılık sağlaması aileler açısından oldukça önemlidir. İzin alan öğrenci anlık olarak ebeveynine bildirilir. Böylelikle olumsuz olabilecek durumların önüne geçilmiş olur. E-okul gibi resmi kanallar ile yoklama takip programı entegreli olarak çalışmaktadır.

Neden Yoklama Takip Programı?

Yoklama Takip çizelgesi, eğitim ve öğretim dönemine birçok yönden yardımcı olabilir. Bu yöntem, katılım ve ayrılma ile ilgili çok sayıda manuel işlemi ortadan kaldıracaktır. Devam saatlerini hesaplayarak zamandan ve enerjiden tasarruf etmeye yardımcı olacaktır.

ABC Yoklama Takip Çizelgesi ile öğretmenler, öğrencilerin sınıftaki zamanını daha doğru ve hızlı bir şekilde takip edebilir. Sınıfta zamandan tasarruf etmenin ve öğretmenlerinizin yoklama sırasında bir öğrenciyi kaçırmamak oldukça önemlidir. Bu durumun bir yolunu arıyorsanız, ABC Yoklama Takip Çizelgesi doğru yoldur. Sonuçta, öğretmenlerin geleneksel, kâğıt temelli bir devam sürecinden etkilenmemesini sağlayabilirsiniz. Bunun yerine, onlara derse daha çok, yoklama takibi gibi idari görevlere daha az odaklanmalarını sağlayan dijital bir araç verebilirsiniz.

ABC App Store Mağazası

IOS işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
App Store'den İndirin

ABC Google Play Mağazası

Android işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
Google Play'den İndirin