yoklama takip programı

Uluslararası raporlara göre, okula düzenli devamlılık sağlamak daha yüksek seviyelerde başarılı olan öğrencilerle bağlantılıdır. Buna karşılık olarak, sürekli devamsızlık, öğrencilerin okulu bırakması gibi zararlı sonuçlara yol açabilir. Yoklama takip programı ile öğretmenler, öğrencilerin okuldaki zamanını duyarlı bir şekilde takip edebilir.

Derslere sağlıklı ve düzenli devam, okulların başarısı için çok önemlidir. Pek çok araştırma türü, düşük katılımın eğitim kalitesini etkilediğini ortaya çıkarmaktadır. Okullar, düzensiz manuel devam yönetim sistemi nedeniyle velilerin beklentilerini karşılayamamaktadır. Veliler özellikle öğrencilerinin derslere katılım durumlarını online olarak görmek istemektedirler. Başarılı okullar velilerin bu isteklerini profesyonel yoklama takip programı ile gidermektedir.

Yoklama kontrolünde bugüne kadar geleneksel olarak ders saatleri, ders çizelgeleri kullanılarak yaklaşılmıştır. Ancak yoklama takip programı, çalışan performansını en üst düzeye çıkaran ve motive eden bir çalışma ortamı sağlamak için bunun ötesine geçer. Yoklama takip programı bir kurumun üretkenliği açısından dile getirildiğinde büyük önem taşımaktadır.

İdari düzeyde, günün saatine, haftanın gününe ve yılın dönemine göre yoklama değişikliklerini izlemek, okul planlamasını ve kaynak gereksinimlerini tahmin etmeye yardımcı olabilir. Yoklama takip programının en büyük faydalarından biri, yoklama verilerinin toplanmasını ve analizini basitleştirmesidir. Öğretmenler yoklamayı kâğıda kaydetmek yerine, süreci kolaylaştırmak için tabletlerinde veya akıllı telefonlarında dijital bir çözüm kullanabilirler.

ABC Yoklama Takip Programı'nı Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Yoklama Takip Programı komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci takiplerini yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

mobilabc2

ABC'yi İnceleyin

Profesyonel eğitimcilerin yönergeleri, velilerin istekleri ve öğrenci gelişim takibi ön planda tutularak sürekli geliştirilen ABC'yi inceleyin.

Şimdi İncelemek İstiyorum

Yoklama Takip Programı ile Her Şey Kontrol Altında

ABC Yoklama Takip Programı ile tüm ağır manuel görevler artık sistematik olarak yönetildiği için zamandan ve kaynaktan tasarruf sağlar. Yazılımın tek amacı sadece öğrencileri takip etmek değil, çevrimiçi devam sisteminin etkin kullanımını denetlemesine yardımcı olur. Uzaktan eğitim süreçlerinde de devamlılığın sağlanması için çok önemlidir.

Bir öğrencinin bir sınıfa katılımının yetersiz olması, öğrencilerin notlarını veya diğer değerlendirmelerini etkileyebilir. Yoklama takip çizelgesi ile kontrol altına alınarak takip edilen derslerde yapılan devamsızlıklar, bir öğrencinin kişisel durumundaki sorunları da yansıtabilir.

Öğretmenler, öğrencilerin devam durumlarını kontrol etmek için doğrudan öğrenciyle iletişime geçebilir. Böylece yoklama takip programı öğrencilerin güvenini sağlar. Öğretmelerden gelen anlık güncellemeler sayesinde öğrencilerin güvenli bölgede olduğunu bilerek huzur içinde olmalarına yardımcı olur.

Çalışanların ve öğrencilerin okulda devamlılık sağlaması aileler açısından oldukça önemlidir. İzin alan öğrenci anlık olarak ebeveynine bildirilir. Böylelikle olumsuz olabilecek durumların önüne geçilmiş olur. E-okul gibi resmi kanallar ile yoklama takip programı entegreli olarak çalışmaktadır.

Neden Yoklama Takip Programı?

Yoklama takip programı, eğitim ve öğretim dönemine birçok yönden yardımcı olabilir. Bu yöntem, katılım ve ayrılma ile ilgili çok sayıda manuel işlemi ortadan kaldıracaktır. Devam saatlerini hesaplayarak zamandan ve enerjiden tasarruf etmeye yardımcı olacaktır.

ABC Yoklama Takip Programı ile öğretmenler, öğrencilerin sınıftaki zamanını daha doğru ve hızlı bir şekilde takip edebilir. Sınıfta zamandan tasarruf etmenin ve öğretmenlerinizin yoklama sırasında bir öğrenciyi kaçırmamak oldukça önemlidir. Bu durumun bir yolunu arıyorsanız, ABC Yoklama Takip Çizelgesi doğru yoldur. Sonuçta, öğretmenlerin geleneksel, kâğıt temelli bir devam sürecinden etkilenmemesini sağlayabilirsiniz. Bunun yerine, onlara derse daha çok, yoklama takibi gibi idari görevlere daha az odaklanmalarını sağlayan dijital bir araç verebilirsiniz.

ABC Yoklama Takibinde Neden Çok Tercih Ediliyor?

Bir okulun ve daha özelde bir sınıfın tüm eğitim süreçlerindeki önemini çok iyi analiz eden ABC, öğretmenlerin yoklama alma süreçlerini çok pratikleştirmiştir. Bir öğretmen saniyeler içerisinde tüm sınıfının yoklamasını alır, sisteme kaydeder ve derse gelemeyen öğrencilerin velilerine de bildirimleri anında göndermiş olur.

Yoklaması alınmayan bir dersin bilgisi yönetici tarafından gözlemlenmekte ve dilerse yönetici de öğretmen yerine yoklama alabilmektedir. Bu noktada ise yönetici yoklama modülümüz kullanılmakta ve okul herhangi bir aksaklık olmasının önüne geçmiş olmaktadır.

Kullanıcılar bunları da inceledi

Okul Bilgi Sistemi

Okul bilgi sistemi, bilgi akışının çok hızlı yaşandığı günümüzde eğitim sektörüde bu durumdan etkilenmemesi için en önemli görevi üstlenen yazılımlardır.

Bir okulun kurulumunu tamamladıktan sonraki ilk araştırdığı konu kaliteli, velilerinin memnun kalacağı, öğretmenlerin ise zamanlarını çok almadan hızlıca işlemlerini yaptıkları, mobil alt yapısı olan bir okul bilgi sistemi olmaktadır.

Okuldaki öğrencilerin, velilerin öğretmenlerin ve yöneticilerin sürekli bir bilgi akışı içinde olduğunu düşündüğümüzde okul bilgi sistemi oldukça önem arz etmektedir.

Profesyonel bir okul bilgi sistemi ile kurumunuzu diğer okullara göre bir adım öne çıkarabilirsiniz. ABC Okul Bilgi Sistemi ile okul, veli ve öğrenci iletişimini güçlendirin. ABC OBS, okulunuzun prestijini artırır, öğretmenlere yardımcı olur.

Okul Yönetim Yazılımı

Tüm eğitim kurumlarında ve en çok da özel eğitim kurumlarında öğrencinin, velinin, öğretmen, personel, yönetici yani komple bir okulun eksiksiz bir işleyiş içinde olması gerekmektedir. Okul yönetim yazılımı kurumlardaki tüm kullanıcıların birbiri ile ilgili iletişimi bir düzene koyarken aynı zamanda da okuldaki tüm kullanıcılar arasındaki bilgi akışını sağlamaktadır.

Başarılı bir okulda, okul yöneticilerinin okuldaki tüm işleyişi, öğretmenlerin sınıflarındaki öğrencileri ve velilerini, velilerin öğrencileri ile ilgili her şeyi öğrencilerin ise dersleri ile ilgili sorumluluklarını düzenli takip etmeleri gerekmektedir.

Çıkacak eksiklikler anında tespit edilerek çözüm üretilmelidir. Okul yönetim yazılımı bir okulun en önemli yardımcısıdır. Okul içi bilgilendirme, veli bilgilendirmesi, öğrenci takibi gibi en kritik yönetim süreçlerini üstlenir.

Öğrenci Takip Sistemi

Öğrencilerin akademik gelişiminde öğretmenleri ve velileri tarafından takip edilmeleri önemli bir konudur. Eğitim yılı içerisinde öğrenciler motivasyon kayıpları yaşayabilmektedirler. Motivasyon düşüklüğü yaşamaya başlayan öğrencileri ise iyi bir öğrenci takip sistemi vasıtasıyla kolaylıkla tespit edilebilir.

ABC Öğrenci Takip Sistemi ile öğretmenlerin ebeveynler ile anlık olarak iletişime geçmesini sağlayarak hatırlatmaların, etkinliklerin ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde çok önemli katkı sağlar. Böylelikle gerçek başarıya etkili ve hızlı ulaşabilirsiniz.

Verilen testlerin, ödevlerin, işlenen konuların ve daha birçok bilginin veri olarak girilmesi ABC Öğrenci Takip Sisteminin en önemli özellikleri arasındadır.

Veli Bilgilendirme Sistemi

Veli bilgilendirme sistemi ile veliler; öğrencilerinin okulda neler yaptığını, akademik gelişimlerinin seviyesini, arkadaşları ile sosyal ilişkilerini sorunsuz bir şekilde öğrenmektedir.

Veliler de oluşan bu bilgi ihtiyacı ise okul yönetimlerinde velilerin bilgilendirilmesi konusunu ön plana almalarını zorunlu kılmıştır. Veliler okullarından paylaşılan duyurular, öğretmenlerin verdiği ödevleri, değerlendirmelerini, yoklama durumlarını sınav takibini, öğrencileri hakkındaki öğretmen görüşlerini vb. profesyonel bir veli bilgilendirme sistemi ile takip edebilirler.

ABC, okul ile veliler öğrencisi hakkında Veli Bilgilendirme Sistemi, öğrencilerinin son durumlarını 7 gün / 24 saat aktif olarak takip etmektedir. Ailelerin çocuğu ile ilgili bilgilere anında ulaşma imkânı sağlar. Okulda öğretmenler tarafından verilen ödevleri, duyuruları, testleri, kitapları, alınan yoklama sonuçları gibi modüler olan tüm aktiviteleri ABC üzerinden takip edebilmektedirler.

Böylelikle velilerin dönemsel olarak ortak kaygısı olan çocuğum okulda mı, çocuğum okulu ile ilgilimi sorusuna, ABC Veli Bilgilendirme Sistemi ile anlık olarak yanıt bulabilirler.

ABC Mobil Uygulama

ABC Okul Yönetim Sistemi mobil uygulama omurgası üzerine inşa edilmiştir. Sade ve ergonomiyi ön plana alan tasarımları ile kullanıcılarından yüksek puanlar alan ABC Mobil uygulamasını aşağıdaki mağazalardan indirebilirsiniz.

Yoklama takip programı makalemizi PDF versiyonunda okumak için tıklayınız.

abc şimdi okulunuzda