kitap okuma takibi

Öğrencilerin okudukları kitapları bir liste olarak tutmak, onların çeşitli kitaplar okumalarını sağlamak önemlidir. Kitap okuma takibi ile çeşitli ve kaliteli kitaplar öğrencilerin hem okul hemde sosyal gelişiminde büyük katkıları olacaktır.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Kitap Okuma Takibi, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

ABC kitap okuma takibi modülü ile öğrencilerinizin okudukları kitapları yıl yıl, dönem dönem takip edebilirsiniz. Okuduğu kitapları çeşitlendirmek ,için önceki yıllarda okunan kitapları görüntüleyebilir, aynı kitabın okunması için tekrar düşmemiş olursunuz.

ABC Kitap Okuma Takibi'ni Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Kitap Okuma Takibi komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci takiplerini yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

Öğretmenler İçin ABC Kitap Okuma Takibi Modülünün Kolaylıkları

ABC üzerinden sınıf kitaplığınızı oluşturabilirsiniz. Kitaplığınızdan sınıfınızdaki öğrencilerinize kitaplar verebilir, okuduklarında teslim alabilirsiniz. Öğrenciler kitaplarını eksik okuyarak teslim ettiklerinde eksik okudukları sayfa sayısınıda girerek tam bir kitap okuma takibi yaparsınız.

Aynı zamanda daha okumayı yeni öğrenenler için ise sayfa sayısı okuma olarakta takibinizi yapabilirsiniz. Takip edilen kitaplar okunduğunda ise teslim alarak, takibinizi rahatlıkla yapmış olursunuz.

Öğretmenler sınıf kitaplığına kitap okuma takibi için kitaplarını tek tek okunacak şekilde ekleyebildikleri gibi online ortamda pdf kitap olarak okunmasını sağlayabilirler. Böylelikle bir kitabın okunması için birden çok öğrenciye vermiş olurlar.

Globalleşen dünya ile beraber öğrencilerin odağı hemen bozuluyor. Öğrencilerin odağını korumak için hedefler ekleyebilirsiniz. Ödüllü okuma yarışmaları hazırlayabilirsiniz. Öğretmenler, ABC’nin profesyonel modülü sayesinde sınıf düzeyine uygun kitaplıklar oluşturdukları gibi her öğrencinin okuma serüvenini bu ekran sayesinde takip edebilir.

Okuma Takibi sayesinde öğretmenler, kitabını tamamlayan öğrencinin performansı hakkında değerlendirme yapabiliyor. Aynı zaman da öğretmenler, öğrenci velisine de ilgili okuma takibi için önerilerini, gözlemlerini yazabiliyor.

Okunan Sayfa Sayısı Takibi

Öğrencilerinizin okuma alışkanlığı kazanması tüm hayatlarını etkileyen önemli bir etkendir. Kitapların içerikleri kadar okudukları sayfa sayıları da oldukça önemlidir. Okudukları kitaplar ve sayfa sayılarının takibini ABC kitap okuma takibi modülümüz ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu özellik sayesinde, öğrencilerinizin kitap bitirme sürelerine göre onları zorlayan ya da hızlı bitirebilecekleri kitaplar verebilirsiniz.

Kitap Okuma Takibi programında, öğrencilerin okudukları kitaplar ve sayfa sayıları yer almaktadır. Toplam kitap ve sayfa sayısının da görülebildiği bu ekran, öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanmalarına katkı sağlar. Öğrencileri motive etmekle kalmayıp aynı zamanda cesaretlendirmek önemlidir. Uygulama sayesinde öğretmenler her zaman öğrencileri destekleyebilir.

ABC Kütüphane Modülü

ABC Kitap Takip Modülü olarak da bilinen bu sistem, okulların veya kütüphanelerin kitap kayıtlarını tutmasına ve öğrencilerin kitap okuma durumlarını takip etmesine yardımcı olur. Bu modül, öğrencilerin okuduğu kitapları, sayfaları, okuma hızlarını ve anlama düzeylerini kaydederek okuma becerilerini izlemelerine yardımcı olur. Ayrıca, kitaplar için zaman sınırları veya okuma hedefleri belirleyebilir ve öğrencilerin bu hedeflere ulaşmasına yardımcı olabilir. Öğretmenler de öğrencilerin okuma performanslarını takip edebilir ve okuma ödevlerini vermek için bu verileri kullanabilirler.

Kitap Okuma Takibi ABC ile Kontrol Altında

Öğretmen merkezli yapısı ile kullanıcıların gözdesi olan, modern arayüzü, kullanım kolaylığı, yenilikçi yapısı ile tüm okul kademelerinde kullanılan ABC Okul Yönetim Sistemi standartları yukarılara taşıyor.

ABC; okul yönetim yazılımını, inovatif bir sistem haline getirmiştir. Okul bünyesinde olması istenen mobil uygulama, muhasebe, ölçme değerlendirme, kitap okuma takibi gibi alanlarada girerek başarılı bir okul yönetim sistemi olmayı başarmıştır. ABC OYS komple bir sistemdir. Web sitesi ve mobil uygulama birbirine entegredir. ABC ile okulunuzu tek noktadan yönetmenin konforunu sizde yaşayın.

Öğrenci Kitap Okuma Listesi

Öğrencilerin, anlama, yorumlama gibi becerilerini gelişmesi için kitap okuma alışkanlığı kazanmaları çok önemlidir. Her sınıf bünyesinde bulunan sınıf kitaplığı sayesinde öğrenciler sosyal bir etkileşime gireceklerdir. Çünkü kitap okuyan öğrenciler kitapların içeriği hakkında sohbet oluşturacaktır. Böylelikle sohbetten eksik kalmak istemeyen öğrencilerde dolaylı yoldan okumaya yönelecektir.

Öğretmenler, sınıf düzeylerine uygun olarak belirledikleri kitapları sınıf kitaplığında listeleyebilir. Böylelikle bu kitaplık üzerinden her öğrenci için uygun bir kitap seçebilirler. Kitap okuma takibi modülümüz gibi sade bir ara yüz sayesinde öğrenciler okuyacakları kitaplar hakkında önceden bilgi sahibi olabilecek. Öğrenciler, sanal kitaplıklarını çok sevecekler.

Öğretmenlerin farklı algoritmalarla öğrencileri pek çok açıdan değerlendirebildikleri seçenekler uygulama sayesinde mevcut. Takip sistemi ile öğrencilerin okuma performanslarını değerlendirilebilecek. Öğretmenler kitap sayısı ya da sayfa sayısı seçeneğinden herhangi birisini seçerek, farklı kriterlerde değerlendirme yapabiliyorlar.

Veliler de Kitap Okuma Takibini Yapabilirler

Çocuklara okuma alışkanlığının kazandırılması için anne-babalara da önemli görevler düşmektedir. Aplikasyon aracılığıyla veli çocuğunun bitirdiği ya da devam ettiği kitapları ABC kitap okuma takibi modülü üzerinden görebilmektedir. Böylece, kitap sayısını artırmak isteyen veliler, öğretmenleriyle iş birliği yaparak, evde uygun ortamı oluşturabilir. Aileler çocuklarını motive etmek gibi destekleyici faaliyetlerde bulunabilirler.

Veliler aplikasyon sayesinde, çocuklarının bitirdikleri kitap sayısına ve okudukları toplam sayfa sayısına ulaşabilmektedir. Çocuğunun okuduğu kitap sayısını artırmak isteyen veliler, günlük ya da haftalık hedefler belirleyebilir. Böylelikle çocuklarını bu yönde motive edebilirler.

Okunan kitap listesi takibi, öğrencilerin okudukları kitapları listeleyebildikleri bir ekran bulunmaktadır. Kitap okuma takibi ekranlarında, her dönem okudukları kitap listesi kabardıkça öğrencilerin özgüvenleri de artmaktadır. Okuma alışkanlığı kazanan öğrenciler zamanla birbirlerini motive eder. Velilerinin de teşvikiyle, sınıf kitaplığındaki tüm kitapları okuyabilmek için önemli bir çaba harcayacaklardır.

Kitap okuma takibi makalemizi PDF olarakta okuyabilirsiniz.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin