konu takip çizelgesi

Öğrenmenin amacını bilmeden bir sınıfta olmak, tanıdık olmayan bir şehre amaçsız bir yolculuğa çıkmaya benzer. Öğretmenler, öğrencilerin öğrenme yolculuğunun amaca yönelik olmasını sağlamak için hedefler belirleyebilir. Konu takip çizelgesi ise bu hedefi belirleyecek olan öğretmenlerin klavuzu niteliğindedir.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Konu Takip Sistemi, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Konu Takip Çizelgesi'ni Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Konu Takip Çizelgesi komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci takiplerini yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

Planlı Çalışanlar için Konu Takip Çizelgesi

Öğretmenler öğrenme hedeflerini belirleyip ilettiklerinde, gelecek öğrenme aktiviteleri için bir odak noktası olduğu mesajını gönderirler. Bu, öğrencilere öğrenmenin bir nedeni olduğu konusunda güvence verir. Öğretmenlere konu takip çizelgesi için bir odak noktası sağlar. Öğrenme hedeflerine özel geri bildirim sağlamak, öğrencilerin performanslarını geliştirmelerine ve anlayışlarını sağlamlaştırmalarına yardımcı olur.

Okullarda işlenen derslerin yoğunluğuna rağmen, birçok kurum yoğun ders programına ayak uydurmak zorunda kalıyor. Öğretmenler her bir sınıf için haftalık ders işleme konusu belirler. Öğretmenler açısından en iyi seçenek her zaman hazırlıklı olmaktır. Konu takip çizelgesi ile konular hazırladıktan sonra, sınıfa girerken öğretmenler ve öğrenciler çok daha verimli olur.

Konu takip çizelgesi her kurumda planlı bir işleyişi sağladığı gibi öğrenci ve velilerdede planlı bir çalışmaya sebep olur. Planlı çalışan bir öğrenci sürekli mesafe kaydeder ve başarıya uzanan yolda emin adımlarla ilerler. İlk etapta nasıl olsa bu konular işlenecek noktasıyla yaklaşan kurumlar veli ve öğrencileri ile bir konu takip çizelgesi paylaşmanın önemini daha sonra kavramışlar ve konu takibini profesyonel bir şekilde yapan okul yönetim sistemelerine ihtiyaçlarını anlamışlardır. ABC okul yönetim sistemi ise okulların ve öğretmenlerin olmazsa olmaz uygulamaları arasında yerini almıştır.

ABC Konu Takip Modülü

ABC Konu Takip Modülü ile öğrencilerin derslerde öğrendikleri konuları takip etmeleri kolaylaşıyor. Öğrencilerin hangi konularda daha fazla çalışması gerektiğini anlamalarına yardımcı olan bu modül, öğretmenlerin de öğrencilerin gelişimlerini daha iyi izlemelerini sağlıyor. Konuları detaylı bir şekilde ele alarak öğrencilerin eksiklerini tamamlamalarına, güçlü yönlerini daha da geliştirmelerine yardımcı olan ABC Konu Takip Modülü, öğrencilerin başarıya ulaşmalarında önemli bir rol oynuyor.

ABC Konu Takip Çizelgesi Modülünün Avantajları

Eğitim kurumlarında konu takip çizelgesi sayesinde öğretmenler, öğrencileri ile ilgilenirken derslere hazırlık aşamasında da en son işledikleri konuda her zaman bilinçli olur.

Hayattaki en büyük dersler başarısızlıklardan kaynaklanır. Bu hatalardan çıkarılan dersler öğrencilerin kendini geliştirmesine yardımcı olur. Öğretmenler bu hayat dersini günlük olarak öğretirler. Hiçbir öğrenci mükemmel değildir. Hatalar yaparlar ve öğrencilerinin hatanın ne olduğunu, nasıl düzeltileceğini anlamalarını sağlarlar. Bu hataların tekrarlanmamasını sağlayacak stratejiler vermek öğretmenin görevidir. ABC konu takip çizelgesi modülü de tıpkı birer öğretmen stratejisi gibi öğrencilerin sürekli ders hakkında zinde ve başarılı kalmasını sağlar.

Konu takip çizelgesi, öğretmenlerin öğrettiği konuyu derinlemesine araştırmaları için adım adım bir rehber sağlar. Dersin içeriği ile öğretimin nasıl ilerlemesi gerektiğini size söyler. Örneğin Haftalık işlenecek konu hakkında bilgi sahibi olan öğrenci ve veli derse hazırlıklı gider. Derste aktif bir ders ilişkisi sağlar. Böylelikle okul ve sınıf ortamı monoton olmaz. Diyalog yolu ile karşılıklı etkileşim daha da artar.

ABC Konu Takip Çizelgesi ile Farkı Yaşayın

Öğretmen merkezli yapısı ile kullanıcıların gözdesi olan, modern arayüzü, kullanım kolaylığı, yenilikçi yapısı ile tüm okul kademelerinde kullanılan ABC Okul Yönetim Sistemi standartları yukarılara taşıyor.

ABC; okul yönetim yazılımını, inovatif bir sistem haline getirmiştir. Okul bünyesinde olması istenen mobil uygulama, muhasebe, ölçme değerlendirme, konu takip çizelgesi gibi alanlarada girerek başarılı bir okul yönetim sistemi olmayı başarmıştır. ABC OYS komple bir sistemdir. Web sitesi ve mobil uygulama birbirine entegredir. ABC ile okulunuzu tek noktadan yönetmenin konforunu sizde yaşayın.

Konu Takip Çizelgesi Neden Önemli

Eğitim, büyüyen her çocuk için, özellikle de geleceğe dair akademik planı olan çocuklar için çok önemlidir. Eğitim eksikliği nedeniyle öğrencilerin eğitimde eksik kalmaması gerektiğine inanıyoruz.

Eski düşünce tarzının ilkelerini takip etmen öğretmenler, yeni öğretim mekanizmalarını dahil edecektir. Ders planı, etkili öğretim sağlayan en iyi öğretim uygulamalarına bağlı kalmasına yardımcı olur. Bilgili ve son derece kendine güvenen bir öğretmen olarak öğrencilerin karşısına çıkmak eşsiz bir konfor artısıdır.

Genel olarak en çok çalışan öğrencilerin en iyisini başardıklarını söyleriz. Öğretmenler, bazı öğrencilerin diğerlerinden daha yetenekli olduğunu anlar. Ancak en yetenekli öğrenci bile ders çalışmazsa pek başarılı olamaz. Bunun önemini bilen öğretmenler genellikle öğrencilerin durumlarını sürekli olarak takip eder. Bu noktada öğretmenlerin en önemli yardımcısı konu takip çizelgesi modülüdür. Başarılı veya başarısız öğrencinin eksiklerini de anlık olarak fark eder.

Konu takip çizelgesi makalemizi PDF versiyonunda okumak için tıklayınız

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin