konu takip çizelgesi

Öğrenmenin amacını bilmeden bir sınıfta olmak, tanıdık olmayan bir şehre amaçsız bir yolculuğa çıkmaya benzer. Öğretmenler, öğrencilerin öğrenme yolculuğunun amaca yönelik olmasını sağlamak için hedefler belirleyebilir.

Öğretmenler öğrenme hedeflerini belirleyip ilettiklerinde, gelecek öğrenme aktiviteleri için bir odak noktası olduğu mesajını gönderirler. Bu, öğrencilere öğrenmenin bir nedeni olduğu konusunda güvence verir. Öğretmenlere konu takip çizelgesi için bir odak noktası sağlar. Öğrenme hedeflerine özel geri bildirim sağlamak, öğrencilerin performanslarını geliştirmelerine ve anlayışlarını sağlamlaştırmalarına yardımcı olur.

Okullarda işlenen derslerin yoğunluğuna rağmen, birçok kurum yoğun ders programına ayak uydurmak zorunda kalıyor. Öğretmenler her bir sınıf için haftalık ders işleme konusu belirler. Öğretmenler açısından en iyi seçenek her zaman hazırlıklı olmaktır. Konu takip çizelgesi ile konular hazırladıktan sonra, sınıfa girerken öğretmenler ve öğrenciler çok daha verimli olur.

Konu Takip Çizelgesi Modüllerini İnceleyin, Demo İsteyin!

ABC'nin kolay kullanımı ve profesyonel yapısı ile ön plana çıkan Konu Takip Çizelgesi modüllerini buradan inceleyebilirsiniz. Demo isteğinde bulunan okullarımıza modülleri ABC olarak online ve yerinde anlatıyoruz.

Günlük Yoklama Takibi

Saniyeler içinde yoklamanızı alın. Otomatik bildirimler gönderin.

Haftalık Ders Programı

Haftalık ve günlük ders programı

ABC Konu Takip Çizelgesi Modülünün Avantajları

Eğitim kurumlarında konu takip çizelgesi sayesinde öğretmenler, öğrencileri ile ilgilenirken derslere hazırlık aşamasında da en son işledikleri konuda her zaman bilinçli olur.

Hayattaki en büyük dersler başarısızlıklardan kaynaklanır. Bu hatalardan çıkarılan dersler öğrencilerin kendini geliştirmesine yardımcı olur. Öğretmenler bu hayat dersini günlük olarak öğretirler. Hiçbir öğrenci mükemmel değildir. Hatalar yaparlar ve öğrencilerinin hatanın ne olduğunu, nasıl düzeltileceğini anlamalarını sağlarlar. Bu hataların tekrarlanmamasını sağlayacak stratejiler vermek öğretmenin görevidir. ABC konu takip çizelgesi modülü de tıpkı birer öğretmen stratejisi gibi öğrencilerin sürekli ders hakkında zinde ve başarılı kalmasını sağlar.

Konu takip çizelgesi, öğretmenlerin öğrettiği konuyu derinlemesine araştırmaları için adım adım bir rehber sağlar. Dersin içeriği ile öğretimin nasıl ilerlemesi gerektiğini size söyler. Örneğin Haftalık işlenecek konu hakkında bilgi sahibi olan öğrenci ve veli derse hazırlıklı gider. Derste aktif bir ders ilişkisi sağlar. Böylelikle okul ve sınıf ortamı monoton olmaz. Diyalog yolu ile karşılıklı etkileşim daha da artar.

Eğitimde Konu Takibi

Eğitim, büyüyen her çocuk için, özellikle de geleceğe dair akademik planı olan çocuklar için çok önemlidir. Eğitim eksikliği nedeniyle öğrencilerin eğitimde eksik kalmaması gerektiğine inanıyoruz.

Eski düşünce tarzının ilkelerini takip etmen öğretmenler, yeni öğretim mekanizmalarını dahil edecektir. Ders planı, etkili öğretim sağlayan en iyi öğretim uygulamalarına bağlı kalmasına yardımcı olur. Bilgili ve son derece kendine güvenen bir öğretmen olarak öğrencilerin karşısına çıkmak eşsiz bir konfor artısıdır.

Genel olarak en çok çalışan öğrencilerin en iyisini başardıklarını söyleriz. Öğretmenler, bazı öğrencilerin diğerlerinden daha yetenekli olduğunu anlar. Ancak en yetenekli öğrenci bile ders çalışmazsa pek başarılı olamaz. Bunun önemini bilen öğretmenler genellikle öğrencilerin durumlarını sürekli olarak takip eder. Bu noktada öğretmenlerin en önemli yardımcısı konu takip çizelgesi modülüdür. Başarılı veya başarısız öğrencinin eksiklerini de anlık olarak fark eder.

ABC App Store
Mağazası

IOS işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
App Store'den İndirin

ABC Google Play
Mağazası

Android işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
Google Play'den İndirin