öğrenci devamsızlık programı

Öğrenciler sınıfta yerlerine yerleşirken, öğretmenlerinin yaptıkları ilk iş sınıf listesini girmektir. Alfabe sırasına göre isimlerinin okunmasını bekleyen heyecanlı gözler ve tüm çocukların hesaba katıldığı görsel olarak devamlı kontrol eden alışkanlığın bir başka adıdır yoklama almak. Yoklama olarak bildiğimiz bu süreç artık çevrim içi olarak kontrol edilmektedir. Kayıt tutmak istediğiniz yoklama listesi ile daha öncesinde tanınan isimlerin sisteme girilişi öğrenci devamsızlık programı ile artık online olarak takip edilebiliyor.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Devamsızlık Programı, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

ABC Öğrenci Devamsızlık Programı'nı Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Öğrenci Devamsızlık Programı komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci takiplerini yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

ABC Devamsızlık Takip Modülü

ABC Devamsızlık Takip Modülü ile öğrencilerin devamsızlık kayıtları kolayca takip edilebilir. Öğretmenler, öğrencilerin devamsızlık durumlarını hızlı bir şekilde kaydedebilir ve bu kayıtların raporlarını alabilirler. Böylece, okuldaki devamsızlık oranları kontrol altında tutulabilir ve öğrencilerin devamsızlık sebeplerine yönelik önlemler alınabilir. Ayrıca, bu modül sayesinde veliler de öğrencilerinin devamsızlık durumlarını takip edebilirler ve gerekli önlemleri alabilirler.

Eski Sistemleri Bırakma Zamanı

Öğrenci isim listesini gözden geçiren eğitmen, her çocuğun adını yüksek sesle okur, onları sıcak bir gülümsemeyle karşılar ve onlarla göz teması kurar ve bu etkinlik sabahın ilk saatlerinde öğrenciler arasında sıcak bir aktivite olarak karşılanır. Artık öğrenci devamsızlık programı ile devam eden bu yaklaşıma atfedilen en belirgin faydalardan üçü, öğretim süresinde ölçülebilir bir artış, daha kişiselleştirilmiş bir öğrenme ortamı ve öğrenci güvenliği üzerinde olumlu bir etkidir.

Öğrenci devamsızlık programı sayesinde öğrencinin adını ve sınıf tarihini tıklatıp devam mı, geç mi, devamsızlık mı yoksa mazeret mi olduğunu işaretleyebileceğiniz bir yoklama aracı olarak geliştirilen mobil devamsızlık uygulaması, artık sürecin öğretmenler tarafından çok daha rahat olarak yönetilmesini ve okula gidemeyen velilerin çocukları hakkındaki eğitime katılım oranlarını inceleyebilme fırsatı da sunmaktadır.

Öğrenci Devamsızlık Programı ile Eğitim Kalitesini Artırın

Günümüzde daha fazla okul günü daha uzun okul günleri ve daha az tatil. Eğitim kalitesini en üst düzeye çıkarmaktan bahsettiğimizde, muhtemelen karşılaşacağınız önerilen çözümler bunlar. Ancak olumlu katılım, okullara, takvime dokunmadan yapılması zor bir uygulamadır.

Olumlu katılım uygulamalarının çoğu, öğrencilere devamsızlık kontrolü yapması için bir tür yardımcı gereklidir. Öğrenci devamsızlık programı da tam olarak bu ve benzeri ihtiyaçları karşılamak noktasında devreye girmektedir.

ABC Mobil Yoklama Sistemi

Öğrenci devamsızlık programını online devamsızlık yazılımı olarak tanımlayan okullarımız var. ABC’ye mobil yoklama alma özelliği kazandıran yoklama modülü ile ders başlamadan mobil cihazlarından kesinti süresi yaşanmadan zil çaldığında öğretmenler doğrudan günün dersine adım atabilir. Bunlar günlük bazda artan tasarruflardır, ancak bir okul yılı boyunca devam ettiğinde bu alışkanlığın verimliliği çok daha iyi anlaşılacaktır.

Uygulama daha oluşum aşamasını içerdiği yıllarında, okullar tarafından gelen erken geri dönüşler ufuk açıcıydı. ABC mobil uygulama ile gelen mobil yoklama sistemi farklı bölgelerde yaşayan öğretmenlerin zamanı dikkate alındığında yüz binlerce lira tasarruf sağlayan binlerce eğitim saatini geri kazandırdıklarını bildirdi.

Olumlu katılım modelinin dolaylı faydalarından biri, öğrencilerin nerede olmaları gerektiğinin aksine, mobil yoklama sistemi ile öğrencilerin günün herhangi bir noktasında nerede olduklarını bilmenin adıdır. Öğrenciler belirli bir odaya fiziksel olarak giriş yaptıkları için, ofis personelinin nereye gitmiş olabileceklerini takip etmesine gerek yoktur. Acil bir durumda, bu dakikalar çok değerli olabilir.
 
Mobil yoklama sistemi özelliğinin başarısı göz önüne alındığında, bu strateji, okul personelinin bir kriz sırasında bir öğrencinin nerede olduğu hakkında velilere doğru bilgi sağlamasına yardımcı olabilir ve zaten korkutucu bir durumun yarattığı panik ve kafa karışıklığını önemli ölçüde azaltır.

Devamsızlık, zaman gerektiren bir iştir. Sınıf ne kadar büyük olursa, potansiyel olarak o kadar fazla zaman gerekir. Derse katılmanın öğrenci başarısı için önemli olduğunu bildiğimiz için yoklama alınır. Devamsızlık, öğrencileri sorumlu tuttuğumuz anlamına gelir. Ancak, derse katılmak için hesap verebilirliği, sorumluluğu ve motivasyonu öğrencilere aktarmanın da yolları vardır. Mobil yoklama sistemi yüklü olan okul yönetim programlarının yeteneklerinden biri de bunlardır.

Bir öğrencinin fiziksel olarak “sınıfta” olması, bilişsel olarak “sınıfta” oldukları anlamına gelmez. Hem yoklama kontrolü hem de ders sırasında yapılan bir bilgi kontrolü işlevi görebilecek ve alıştırmayı tamamlamak için katılım puanlarına değebilecek bazı fikirler bulunmaktadır. Bunun yoklama almaktan daha fazla zaman gerektireceğini düşünüyor olabilirsiniz, ancak bunun gibi etkinlikler öğrencilerin gerçekten “orada” olup olmadığını da size söyleyecektir. Öğrenci devamsızlık programı sayesinde ayrıca öğrencilerin bir şeyi siz onu açıklamak için daha fazla zaman harcamadan anlayıp anlamadıklarını hızla fark edecek yetenekleri de size kazandıracaktır.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin