okul kulüpleri

Okul hayatı her açıdan renkli ve birbirinden farklı deneyimlere adım atılan bir yaşamdır. Birbirinden farklı aktiviteler ve sosyal yaşam açısından da renkli günler okul çağında yaşanmaktadır.

Öğrencilerin becerilerini keşfetmek ve o geliştirmek kaliteli okullardan beklentilerdendir. Öğrenci becerileri keşfinde ve geliştirilmesinde ise okul kulüpleri önemli bir görev üstlenmektedir. Öğrencilerin ilgi alanlarına göre oluşturulan kulüplerin yönetimi ve düzenli bir şekilde işleyişi ise oldukça önemlidir.

Okul Kulüpleri Takibi Modüllerini İnceleyin, Demo İsteyin!

ABC'nin kolay kullanımı ve profesyonel yapısı ile ön plana çıkan Okul Kulüpleri Takibi modüllerini buradan inceleyebilirsiniz. Demo isteğinde bulunan okullarımıza modülleri ABC olarak online ve yerinde anlatıyoruz.

Mesaj Takip Programı

ABC bildirimleri veya SMSler ile profesyonel bilgilendirme yapın.

Konu Takip Programı

Müfredattaki konuları takip edin.

Okul Kulüplerinin Nedir?

Okullarda ortak ilgi alanına sahip, aynı amaca yönelik ve çözüm odaklı gruplara öğrenci kulüpleri denilmektedir. Her kulübün farklı vizyon ve misyonu bulunmaktadır. Bununla birlikte eğitim hayatında farklı aktivitelere yönelmek için en doğru yer okul kulüpleri kendine yer bulmaktadır.

Öncelikle öğrenci kulüplerinin okul tarafından desteklenmesi gerekmektedir. Ancak okullarda açılan kulüpler için velilerin ayırması gereken maddi ve manevi desteği ne yazık ki istenilen seviyede değildir. Bu noktada öğretmenlerin yönlendirmeleriyle birlikte öğrencilerin kulüplere olan ihtiyaçları ve öğrenci gelişimlerini ebeveynlere çok iyi izah edilmelidir.

Öğrencilerin kulüplerde kazanımlarına, öğrencinin keşfedilen yeteneğini işleyerek dahada ön plana nasıl çıkarılacağı noktasında da gerekli bilgilendirmelerin yapılması gereklidir. İyi bir bilgilendirme ile tüm kulüpler ilgi görecektir.

Ülkemizde çoğu okulun eğitim programları ve çeşitli aktiviteler için hiçbir çalışma göstermediği, öğrenci kulüplerine gereken özeni göstermediği de aşikardır. Okulun sıkıcı olmaması, herhangi bir aktivite olmaması için öğrenci kulüplerine üye olunması önemlidir.

ABC Kulüp Takip Modülü

ABC bünyesinde buluna kulüp takibi modülü ile okulunuzda kulüpler düzenleyerek öğrencilerinizin kulüp takibini rahatlıkla yapabilirsiniz. Okulunuzdaki öğrenci kulüplerinin yönetimi ve düzenli bir şekilde işleyişi ise oldukça önemlidir. Öğrenci kulüpleri yönetimi konusunda “ABC Kulüpler Modülü” bir çok yönden okul yönetiminin işine yarayacaktır.

Kulüp takipleri sayesinde herhangi bir öğrencinin önceki yıllarda aldığı görev aldığı kulüpleri inceleyebilirsiniz. Kulüplerdeki etkinliklerde öğretmenlerinin görüşlerini vb. rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Öğrenci kulüpleri faaliyet alanlarına göre birlikte grup çalışmaları yapmaktadır. Öğrencilerin birlikte hareket etme bilinci kazanılan bu süreç çok önemlidir. Öğrencilerin hem sosyalleşme hem de grup çalışmalarına yatkınlığı artar. Kazanacakları bu deneyim öğrenciler için sosyal hayatında avantaj sağlayacaktır.

Okul yıllarında ilgi alanlarına ve yeteneklerine yönelik aktivitelerde yer almak öğrenciler için en faydalı işlerdendir. Öğrenci kulüplerinde yer almanın faydaları arasında yeteneklerinizi geliştirme fırsatı önemlidir. Müzik, resim, fotoğrafçılık vb. yeteneklerinizi daha iyi aşamalara ulaştırmak için bu alanlarla ilgili kulüplere üye olabilirler.

Öğrencilerin En Sevdiği Etkinlik Kulüpler

Yapılan analizler ve incelemelerde görülmüştür ki öğrencilerin okulda en çok sevdiği etkinliklerden biriside çeşitli sanatsal ve sportif faaliyetlerin olduğu kulüplerdir. Kulüpler alanlarına göre farklı faaliyetlerde bulunabilirler. Bilim, sanat gibi kulüpler daha çok öğrencinin gelişimsel dünyasıyla ilgili çalışmalar yapar. Böylelikle öğrencilere bu alanda değer katmayı hedefler.

Öğrencilerin gözdesi olan gezi kulübü, etkinlikler ile öğrencilerin iletişimini güçlendirmeyi ve onları eğlendirmeyi amaçlar. Bu kapsamda şehir dışı hatta yurt dışı gezileri düzenlenebilir. Aileler ise anlık olarak okul yönetiminin desteklediği bu programlardan haberdar olabilirler.

Okuldaki kulüplerde sadece eğlence, eğitim odaklı kulüpler bulunmamaktadır. Bunların dışında sosyal sorumluluk amacıyla kurulmuş birçok kulüp de bulunmaktadır. Bu sayede sosyal sorumluluğu artan bir nesil yetişmesine katkı sağlanmış olur.

Öğrenci kulüpleri tamamen öğrencilerden oluşmasının verdiği enerji ile yaratıcı fikirlerin tam adresi. Kulübünüzün yeni projelere adım atması öğrencilerin yaratıcı fikirleri ile ortaya çıkıyor. Böylelikle bir projeyi nasıl değerlendirip, geliştirebileceğinizi deneyimlemiş oluyorsunuz. Genç düşüncelerin oluşumuyla yapılan beyin fırtınaları inanılmaz projeler ortaya çıkarmaktadır. Hep beraber oluşturulan bir proje hem kulüp hem de kişisel olarak başarı duyusunu en uç noktada tatmanızı sağlıyor.

ABC App Store
Mağazası

IOS işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
App Store'den İndirin

ABC Google Play
Mağazası

Android işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
Google Play'den İndirin