2 Yaşındaki Çocuk ve Futbolcunun Muhteşem Karşılaşma Anı

2 Yaşındaki Çocuk ve Futbolcunun Muhteşem Karşılaşma Anı

Joseph Tidd sıradan bir çocuk değil. 21 aylık küçük çocuk, sol ön kolu olmadan doğmasına neden olan doğuştan gelen bir anomaliye sahip. Hamileliğin 18. haftasında fark edilse de, aslında 4. haftada yani çoğu insanın henüz hamile olduğunu bilmeden önce ortaya çıkan bu durumun adı Symbrachydactyl. “İlk öğrendiğimizde, ‘Buna neden olacak ne yaptım?’ diye düşünerek çok acı çektim. Oysa bizim yaptığımız bir şey değildi,” diyor Joseph’in annesi.

Farklılığını yeni yeni öğrenen küçük çocuk, ailesi tarafından yönetilen Instagram hesabı aracılığıyla bu durum hakkında büyük bir farkındalık yaratmayı başardı bile. “Uzuv anomalileri olan insanları bir araya getiren bir proje başlattık. Bu konuda farkındalık yaratmayı umut ediyoruz. Umarız bu projeyle dünyaya, Joseph ve uzuv anomalileri olan diğer insanların engelli ya da sınırları olan insanlar olmadığını gösteririz. Onlar sadece farklılar,” diyor Joseph’in annesi.

Geçtiğimiz günlerde Orlando Pride isimli kadın futbol takımının savunma oyuncusu Carson Picket ile birlikte yayınlanan fotoğrafı sayesinde Joseph çok daha fazla insan tarafından tanınmaya başladı.

Fotoğraf geçen ay Pride takımının futbol maçlarından birinde çekildi. Joseph’in annesi, tıpkı oğlu gibi bir ön kolu olmadan doğan Picket ile Joseph’in insanın içini ısıtan tokalaşma anını fotoğrafladı. Futbolcunun selamıyla büyük bir mutluluk yaşayan küçük çocuk, etrafa gülücükler dağıttı.

“Çok güzel bir bağ kurdular. O günden sonra pek çok maça gittik. Her maçın sonunda Carson yanımıza geldi, Joseph ile birlikte gülüştüler, sarıldılar ve tokalaştılar. Sanki uzun yıllardır arkadaş gibiydiler.”

“Joseph’in durakladığı anı görebiliyorsunuz, yüzündeki bakış değişiyor… Carson’ın kolunu incelerken bir taraftan düşünüyor. ‘Tıpkı benim gibi” farkındalığı geldiğinde yüzünü neşe kaplıyor. Gülüşler, kıkırdamalar ve ardından kolunu Carson’a gösterme arzusu geliyor,” diye anlatıyor Joseph’in annesi ilk karşılaşma anlarını.

Hiç kuşkusuz futbol oyuncusu Carson, hiçbir şeyin sizi sevdiğiniz şeyleri yapmaktan alıkoyamayacığını gösteren harika bir rol model.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/toddler-joseph-tidd-meets-footballer-without-forearm-carson-pickett/