9 Yaşındaki Küçük Çocuk Hayvan Barınaklarına Destek Olmanın Harika Bir Yolunu Buldu

Sanata duyduğunuz aşk ile sahipsiz hayvanlara yardım etme isteğinizi nasıl birleştirebilirsiniz? 9 yaşındaki iyi yürekli Pavel Abramov, bu soruya mükemmel bir şekilde cevap veriyor. Rusya’nın Arzamas isimli küçük bir kentinden gelen genç sanatçı, evcil hayvanların portrelerini çiziyor. Ancak bunu kendine oyuncak ya da yeni bir telefon almak için yapmıyor. Tatlı portreleri karşılığında hayvan maması ve malzemeleri alıp bunları mahalledeki bir hayvan barınağına bağışlıyor.

Pavel ve annesi Ekaterina Bolshakova, yaklaşık bir yıl önce dört ayaklı bir hayvan arkadaşlarını kaybedince bu muhteşem fikri bulmuşlar. Sokaklarda dolaşan sahipsiz hayvanlara yardım etmek amacıyla başlattıkları “İyilik Fırçası” isimli projeyi, çok sevdikleri Barsik’in anısına bir değişim yaratmak amacıyla hayata geçirmişler.

Altın kalpli Pavel, çok sevdikleri evcil hayvanlarının portreleri karşılığında kilolarca mama, et ve diğer malzemeleri bağışlamaya gönüllü hayvan sahipleriyle çalışıyor. Evcil hayvanları, fotoğraflarına bakarak resmeden Pavel, modellerinin her birinin ismini biliyor ve resim bittiğinde her biriyle şahsen tanışıyor. Soğuk sokaklardan kurtarılan evcil hayvanların hikayelerini çok dokunaklı bulan Pavel, tüm çabasının daha fazla hikaye yazmak olduğunu söylüyor.

Bu cesur sosyal girişimin ünü Arzamas şehrinin sınırlarını aştı bile. Rusya’nın her yerinden hatta yurtdışından çok sayıda hayvansever projeye katılıyor. Pavel’in içinden iyilik fışkıran fırça darbeleri İspanya, Almanya ve daha pek çok başka ülkede ulaşmayı başardı.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/russian-boy-exchanges-pet-paintings-helps-shelter-animals-pavel-abramov/