akademik takvim programı

Akademik takvim, eğitim kurumlarının farklı ders ve gruplardaki tüm öğrenci ve velilerle iş birliği ve iletişim kurması açısından çok önemlidir. ABC Akademik takvim programı, akademik ve idari faaliyetlerin planlanmasında öğretim üyeleri ve kurum yönetiminin bir iletişim aracı olarak çalışır.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Akademik Takvim Programı, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Her yıl kurumda öğrenim gören öğrenci sayısı arttıkça tek bir akademik takvim programı olması ve doğru uygulanması önemlidir. Akademik takvim yönetimi, farklı tarihlere eşlenmiş etkinliklerin listesini içeren kolay bir programdır.

Akademik takvim programında planlanma şekli önemlidir. Akademik hedeflerde ve eğitim kurumlarının iş hedeflerinde sonuç üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır.

ABC Okul Yönetim Sistemi bünyesinde ABC Akademik Takvim Modülü olarak yer alan program okullara büyük kolaylıklar sağlar. Okullar ve etüt merkezleri için akademik takvim kavramı büyük ölçüde değişir. MEB’e bağlı kurumlar, tam bir akademik yıl için dönemler ve günler etrafında planlanır. Öğrencilerin başlangıcı, sınavlar, tatiller ve önemli olaylar gibi çeşitli etkinlikler akademik takvim programına önceden eklenebilir. Bu sayede okul çeşitli zaman çizelgeleri şeklinde diğer çizelgeleme araçlarını hazırlamaya başlayabilir. Akademik takvim, tüm eğitim kurumu için dönüm noktası planlama sistemidir.

ABC ile Akademik Takvim Programınız Her Zaman Yanınızda

ABC Akademik takvime eklenecek anlık bir sınav tarihi, ani tatil gibi herhangi bir değişiklik yapılabilirsiniz. Başka bir deyişle anlık değişimler ABC Akademik takvimde öğrenci ve velilere anlık olarak iletilebilirsiniz.

Her şeyin çok hızlı bir şekilde gelişerek değiştiği günümüzde kurumunuzda ki ABC akademik takvim programını kullanarak yeniliklerin nimetlerinden yararlanabileceksiniz. ABC Akademik Takvim Programı, kurumun akademik takvimlerini ve zaman çizelgelerini yapılandırmak ve çalıştırmak için çeşitli modüller içerir.

Tüm öğrenciler ve öğretmenler için ortak olan veya gruplara veya sınıflara özel bir etkinlik oluşturabilirsiniz. Etkinlikler takvimde oluşturulduktan veya otomatik olarak doldurabilirsiniz. Veliler, öğrenciler ve öğretmenler gibi diğer kullanıcılar bunu panolarından görüntüleyebilirsiniz.

Akademik Takvim Sisteminde Olması Gereken Özellikler

Akademik takvim, bir okulun eğitim ve öğretim yılı boyunca yapılacak olan dersler, sınavlar, tatiller ve diğer etkinliklerin belirlendiği takvimi ifade eder. Akademik takvim sistemi, bu takvimi elektronik ortamda düzenleyip, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin erişimine sunarak okulun tüm bileşenlerinin aynı sayfada olmasını sağlar. İyi bir akademik takvim programında olması gereken özellikler aşağıda belirtilmiştir:

  • Kullanıcı Dostu Arayüz: Akademik takvim programı, kullanıcıların kolayca erişim sağlaması ve takvimlerini düzenlemesi için kullanıcı dostu bir arayüze sahip olmalıdır. Bu sayede öğrenciler, öğretmenler ve veliler, takvimlerini hızlı ve kolay bir şekilde düzenleyebilirler.
  • Çoklu Görüntüleme Seçenekleri: İyi bir akademik takvim sistemi, öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin takvimleri farklı şekillerde görüntülemelerine olanak tanımalıdır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık görüntüleme seçenekleri sunulmalıdır.
  • Hatırlatıcı Özellikler: Akademik takvim modülü, öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin hatırlatıcılar ayarlamalarına olanak tanımalıdır. Bu sayede, önemli etkinlikler ve sınavlar hakkında hatırlatmalar alabilirler.
  • Güncelleme Seçenekleri: Akademik takvim programı, öğretmenlerin ve yöneticilerin takvimi düzenleyebilmesi için güncelleme seçenekleri sunmalıdır. Bu sayede, takvimdeki değişiklikler hızlı bir şekilde güncellenebilir.
  • Mobil Uyumluluk: İyi bir akademik takvim modülü, mobil cihazlarda kullanılabilir olmalıdır. Öğrenciler, öğretmenler ve veliler, telefonlarına indirerek takvimlerine kolayca erişebilirler.
  • Veri Güvenliği: Akademik takvim modülü, öğrenci, öğretmen ve veli bilgilerinin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlamalıdır. Veri güvenliği konusunda yüksek standartlar uygulanmalıdır.

ABC Okul Yönetim Sistemi’nin Akademik Takvim Programı, yukarıda belirtilen tüm özellikleri içeren bir programdır. Okullar, bu programı kullanarak akademik takvimlerini kolayca yönetebilir, öğrencilerin eğitimlerini takip edebilir ve eğitim kalitesini yükseltebilir.

ABC Akademik Takvim Programının Faydaları

Akademik takvim programındaki etkinliklere dilerseniz bildirim seçeneği ekleyebilirsiniz. Entegre bir SMS paketiniz varsa, olaylarla ilgili SMS bildirimi anlık olarak gönderilebilir. Ayrıca, ABC mobil uygulama yüklenirse, bir etkinlikle bağlantılı tüm kullanıcılar bir anında iletme bildirimi alır.

ABC akademik takvim programı, kullanıcılara birçok konuda yardımcı olur. Özellikle öğretmenlere, idari birime, velilere ve öğrencilere ayrıcalıklarına göre takvime erişim verilmesi. Böylelikle her birey kendisine göre yardımcı olabilecek planlamaları inceleyebilirsiniz.

Planlanan veli-öğretmen toplantılarının takibi sayesinde öğretmenler ve veliler arasında sürekli bir diyalog aktif hale gelir. Özellikle her yerden, her zaman ABC akademik takvime erişim sağlayabilirsiniz.

ABC akademik takvim programı her zaman sizi iletiye taşır. Sınavlar hakkında öğrenci ve velilere önceden bilgi verildiği için öğrencilerin akademik performanslarını arttırabilirsiniz. Bu sayede öğrenci ve öğretmenlerin başarısı artarak ilerleyecektir.

Öğrenci ve öğretmenler arasında eklenen etkinlikler sayesinde önceden hazırlık yapılması gereken tüm işlere her birey entegre olacaktır.

ABC akademik takvim programı ile sınırsız düzenleme yapabilirsiniz. ABC akademik takvime erişen yüzbinlerce kullanıcı göz önüne alınmaktadır. Düzenleme ve revizyonların yetki alanlarını dilediğiniz yetkiliye iletebilirsiniz.

Bir Yıllık Akademik Takvim Planınızı ABC Okul Yönetim Sistemi ile Yapın!

Öğretmen merkezli yapısı ile kullanıcıların gözdesi olan, modern arayüzü, kullanım kolaylığı, yenilikçi yapısı ile tüm okul kademelerinde kullanılan, akademik takvim modülünün yönetiminde de kullanıcılarına pratiklik sunan ABC Okul Yönetim Sistemi standartları yukarılara taşıyor. ABC; okul yönetim yazılımını, inovatif bir sistem haline getirmiştir.

Okul bünyesinde olması istenen mobil uygulama, muhasebe, ölçme değerlendirme, akademik takvim planı gibi alanlarada girerek başarılı bir okul yönetim sistemi olmayı başarmıştır. ABC OYS komple bir sistemdir. Web sitesi ve mobil uygulama birbirine entegredir. ABC ile okulunuzu tek noktadan yönetmenin konforunu sizde yaşayın.

Akademik takvim programı makalemizi PDF versiyonunda okumak için tıklayınız.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin