Barınak Hayvanlarını Kurtaran Gerçek Bir Süper Kahraman

Barınak Hayvanlarını Kurtaran Gerçek Bir Süper Kahraman

Tam bir Batman hayranı olan 27 yaşındaki Chris Van Dorn, Amerika, Orlando’daki hayvan kurtarma örgütleri için gönüllü olarak çalışmaya başladığında, bu özelliğini evcil hayvan sahiplenmenin önemine dikkat çekmek için kullanmaya karar verdi.

Chris önceleri, yaptığı çalışmaları anonim tutmak için (tam bir klasik süper kahraman hareketi!) Batman kostümünü kullandı. Ancak kitlesel fonlama sitesi GoFund Me kendisini Mayıs ayında “Kahraman” ilan edince Chris’in kimliği de ortaya çıktı.

Maskesinin ardına gizlenen gerçek bir kahraman

Chris, 2018’de kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Batman4Paws’ı (Patiler İçin Batman) kurdu. O zamandan beri, hayvanları ötenaziden kurtarmak ve onlara kalıcı bir yuva bulmak için ülke genelinde sayısız yolculuğa çıktı.

Chris kurtarma operasyonları için Batmobile’i değil kendi mütevazi aracını kullanıyor.

Ancak en büyük hayali, hayvan kurtarma çalışmalarını daha verimli hale getirebilmek için daha iyi bir araca sahibi olmak.
“Bir çocuk olarak Batman gibi süper kahramanların yansıttığı değerlerle büyüdüm ve iyi niyet ruhunu hayata geçirmek için bunun mükemmel bir kanal olacağını düşündüm. Böylece, çılgın Batman4Paws fikri doğdu,” diye anlatıyor Chris.

“İhtiyaç içindeki hayvanları elimden geldiğince kurtarmaya çalışıyorum”
Kalıcı bir yuvaya, koruyucu aileye ya da kendilerini öldürmeyecek tesislere ihtiyaç duyan köpekleri, kedileri ve diğer tüm hayvanları kurtarmaya ve nakletmeye çalışıyorum. Uçağı tercih etsem de tüm taşıma işlemlerini şahsen kendi arabamla yapıyorum.” Batman kendisine gelen talepleri modern iletişim araçları (e-posta, telefon veya sosyal medya platformları) üzerinden alıyor.

Chris barınak hayvanları hakkında farkındalık yaratmaya ve insanları satın almak yerine sahiplenmeye teşvik etmeye çalışıyor.
Chris tüylü arkadaşlarımızın hayatını kurtarmak için kostümler giymeye gerek olmadığının farkında olduğunu söylüyor. Ancak kostümün en büyük faydası, satın almak yerine sahiplenmenin önemi hakkında konuşmasına gösterilen ilginin artmasını sağlaması.

“Gerçek süper kahramanlar hayvanlara sevgi dolu bir yuva sağlayanlar,” diyor Chris.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/real-life-batman-rescues-animals-from-shelter/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic