Başarılı Bir Okul Yönetimi için 10 İpucu

başarılı okul yönetimi

Bir okulu yönetmek göz korkutucu bir görev olabilir. Yüzlerce öğrenci, öğretmen ve yönetici ile günlük işlemleri herhangi bir yardım almadan yönetmek çok zordur. Teknolojinin tüm sorunlarımıza birçok etkili çözüm sunduğu günümüzde, ideal okul yönetimi sistemi her eğitim kurumu için hayati önemdedir. Öğrencilerin, öğretmenlerin, velilerin ve yönetici personelin erişebildiği kapsamlı bir çevrimiçi portaldır; ve herkesin kendi işini yapmasını kolaylaştırmayı amaçlar.

Yeni Kayıtları Okul Yönetimi Sistemi İle Yapın

Öğrenci kabul sürecinde farklı aşamalar vardır ve bunlar genellikle büyük ölçekte gerçekleşir. Tüm başvuru formlarını manuel olarak ele almak, taramak ve daha ileri adımlar atmak neredeyse imkansızdır. Çevrimiçi okul yönetimi sistemi böyle zamanlarda en iyi seçenektir. Aday öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmış bir okul yönetim sistemi, onu ideal bir çözüm haline getiriyor. Çevrimiçi bir uygulama modülü ile, akıcı bir yöntemle bilgi toplamak ve çok fazla uzatmadan uygulamanın ilerlemesini izlemek daha kolay hale gelir.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Veri Yönetimi ve Okul Yönetimi Sistemi Bütünlüğü

Evet bu, okul yönetimi sisteminin çok önemli bir parçasıdır. Sistemde öğrenci, öğretmen ve yöneticilere ait çok sayıda veri bulunmaktadır. Ayrıca, daha önce bayılmış öğrencilerden ve eski çalışanlardan da oluşabilir. Bunun dışında yönetim raporları, finansal stratejiler ve ortadan kaldırılamayacak çok daha önemli veriler var. Bu tür bilgileri her zaman saklamak gerekir.

Okul Yönetiminde Tasarruf

Online bir okul yönetim yazılımı ideal seçim olmalıdır. Kağıtsız bir sistem daha az güçlükle gelir ve aynı zamanda uygun maliyetlidir. Kağıda bağımlı olmaya gerek yoktur ve bu, verileri yönetmek için çevre dostu bir yöntemdir. Diğer bir avantaj ise erişilebilirliktir. Tüm veriler bulutta depolandığından, kimlik bilgilerine sahip herkes herhangi bir gecikme olmadan bunlara erişebilir. Kağıt tabanlı olsaydı, belirli verileri belirlemek ve ardından ilgili bilgileri aramak çok zaman alacaktı. Okullar, çevrimiçi okul yazılımıyla yerden, paradan ve emekten tasarruf edebilir.

Güvenlik

Öğrencilerin güvenliği birincil öneme sahiptir. Okullarda öğrencilerin karıştığı pek çok istenmeyen olay oldu ve bunlar velileri koğuşlarının güvenliği konusunda şüpheci bıraktı. Çevrimiçi bir portalın yardımıyla, herhangi bir zamanda okul otobüsünün yerini takip edebilecekler. Diğer bir özellik ise kimlik kartlarında bulunan bir RFID takip cihazıdır. Bununla, öğrencinin nerede olduğu, erişimi olan herkes tarafından takip edilebilir.Çevrimiçi okul yazılımı yardımıyla okula gelen ziyaretçiler de takip edilebilir. Ziyaretçilerin taranması ve sadece gerçeklerin bina içine girmesine izin verilirse öğrencilerin güvenliği artar.

Testler ve Notlandırma

Öğrenciler için testlerin planlanması, öğretmenlerin ve yönetici personelin planlaması gereken devam eden bir süreçtir. Web portalı olan bir okul yazılımı, bu tür testleri planlamalarını, not vermelerini ve gerektiğinde yazdırmalarını kolaylaştırır.Bu sistem, hiçbir kayıp olmamasını ve her şeyin planlandığı gibi sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Böyle bir çözümle her türlü test iyi yönetilebilir. Yöneticiler de gerekli düzenlemeleri zamanında yapabilirler.

Ebeveyn Portalı

Çocukların gelişimini takip etmek için sınıf öğretmenleriyle aylık veya üç ayda bir yapılan toplantılara güvenmek zorunda kalmak uzun zamandır gereksizdir. Günümüzde ebeveynler, bulut tabanlı okul yönetimini kullanarak bunu gerçek zamanlı olarak kontrol edebiliyor. Bu, web üzerinden veya bir mobil cihaz (uygulama) üzerinden gerçekleştirilebilir.

e-Öğrenme

Mevcut kriz örneğini ele alalım – koronavirüs. Pandemi nedeniyle okullar bir süredir kapalı ve bu durum çocukların öğrenmesini etkiliyor. Bir e-Öğrenim modülü yardımıyla durum doğru bir şekilde ele alınmaktadır.Öğretmenler artık sosyal mesafeyi korurken , öğrencilerin derslerinden geri kalmamaları için online dersler de verebiliyorlar. Bu şekilde, müfredatı zamanında tamamlayabilecekler ve öğrencilerin kendi hızlarında öğrenmeleri için zamanları olacak.

İletişim

Ebeveynler/öğrenciler ve okul arasındaki iletişim hafife alınamayacak bir şeydir. Mesajlar, e-postalar vb. sayesinde okullar daha iyi bir iletişim sistemine sahip olacaktır. Okul ERP yazılımı bunu mümkün kılmak için gereklidir. Kullanımı kolay bir arayüz, onu her iki taraf için de ideal hale getirebilir ve bu şekilde herhangi bir iletişim herhangi bir gecikme olmadan aktarılabilir.

Etkinlikler

Bir eğitim kurumunun düzenlediği birçok etkinlik vardır. Spor karşılaşmalarından yıllık gün kutlamalarına ve diğer etkinliklere kadar her etkinliği iyi kaydetmeye ihtiyaç vardır. Okul yönetim yazılımının yardımıyla okullar, katılımcıları iyi yönetebilir, kaydedebilir ve ileride başvurmak üzere kazananların bir listesini yapabilir.

Raporlar

Bir okulun işleyişi ile ilgili olarak yönetici kadronun doğru kararlar alabilmesi için yönetim raporları önemli bir rol oynamaktadır. Bulut tabanlı okul yönetiminin yardımıyla bilgiye ulaşabiliyor ve ihtiyaçlarına en uygun yapıyı tasarlayabiliyorlar. Ülkemizde okullar için yazılım talebi, okul yönetimini çok daha kolay hale getirmesi nedeniyle yakın geçmişte keskin bir artış gördü. Kapsamlı ve özelleştirilebilir bir çözüm, bir eğitim sisteminin başarılı bir şekilde işlemesinin anahtarıdır. Güvenilir ve uygun maliyetli okul ERP yazılımı bir zorunluluktur ve artık küçük, orta ve büyük okullar tarafından kaçınılamaz.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin