Çocuklarla Etkinlikler: Sınıfınız İçin Stres Topları

Her sınıfın stres toplarına ihtiyacı olur! Bu sihirli küçük toplar, nefes almanızı ve rahatlamanızı hatırlatmak ve zor anlarda size destek olmak konusunda harikalar yaratabilir. Ayrıca öğrencilere de iyi gelir.

İşte bir stres topunun nasıl yapıldığını anlatan basit bir tarif ve stres toplarınızı süslemek için birkaç yaratıcı fikir (en güzeli öğrencilerinizi kendi yaratıcılığına bırakmak olacaktır elbette):

Neye ihtiyacınız var:

  • Balon
  • Karbonat
  • Saç kremi
  • Kaşık
  • Kase
  • Makas
  • Huni (plastik şişeden yapılmış)
  • Kuru silinebilir marker kalem

Karıştır, doldur ve bağla

Sınıf stres topları için karışım yapmak kolaydır. 2 fincan kabartma tozu ile 1/2 fincan saç kremi karıştırın. (Daha yumuşak hale getirmek için daha fazla, daha yoğun kıvamlı hale getirmek için daha az saç kremi ekleyebilirsiniz.) Hepsini karıştırdıktan sonra plastik bir şişenin ağız bölümünü kesin. Şişeyi huni olarak kullanacaksınız. Balonu şişenin ağzına takın ve stres topu karışımınızla doldurun. Balonu doldururken hiç hava kabarcığı oluşmadığından emin olun ve ardından bağlayarak kapatın. Balonunuzun üstünü temizleyin. Şimdi balonu süsleme zaman!

Emojiler ya da Ninjalarla süsleyin
Emojili stres toplarını yapmak çok kolay. Telefonunuzdaki emojilerden ipucu alabilirsiniz. Öğrencileriniz içinse büyük emoji görsellerinin bir kopyasını sınıfa asabilirsiniz. Böylece telefonunuza bakmak için ısrar etmelerine gerek kalmaz.

Ninja süslemeleri de harika, çünkü çok basit! Sadece beyaz bir maskeye ve birkaç küçük çizime ihtiyacınız var. Ninjalar için siyah balon kullanabilirsiniz.

File kumaşla eğlenceyi artırın!

Bu stres topları bağımlılık yaratabilir! Balonun üzerine yerleştirmek için bir parça file kumaş bulun. Biz yerel bir dükkandan satın aldık ama evinizde bile farklı amaçlarla kullanılan file kumaş bulabilirsiniz. File kumaş ne kadar yumuşak olura o kadar iyi. Kumaşınız sert ise karışımdaki saç kreminin miktarını artırabilirsiniz. Eğer balonunuz patlarsa ellerinizi yıkayıp yeni bir tane daha yapmaya başlayabilirsiniz!

Kaynak: https://www.weareteachers.com/stress-balls/