İhtiyaç Sahibi Annelere Bebek Bezi Almak İçin Limonata Satan Küçük Kız

3 yaşındaki bir kız çocuğu mahalledeki ihtiyaç sahibi annelerin bebek bezi masraflarını karşılamak için limonata satmaya başlayınca gazete manşetlerinde yerini aldı.

Ava’nın limonata standı annesinin kuaför salonunun hemen önünde yer alıyordu. Bir süre sonra o kadar ilgi gördü ki annesinin müşterileri bardakla değil litreyle limonata satın almaya başladılar.

“Salonu kapattığımızda bile insanlar Ava’nın standına gelmeye devam ediyor. İnanılmaz gerçekten,” diyor annesi Maggie.

Anne-kız kazandıkları paralarla aldıkları bebek bezi paketlerini ve ıslak mendilleri bölgedeki evsiz annelere geçici barınma sağlayan Good Samaritan Inn isimli bir sivil toplum kuruluşuna teslim ediyor. Kuruluş her akşam ortalama 130 kadın ve çocuğa ev sahipliği yapıyor.

“Başkalarını düşünen küçük bir çocuk görmek bizim için çok değerli,” diyor kuruluşun direktörü Gail Mills. “Ava’nın bebek bezi ve ıslak mendil almak için kendi limonatasını satması muhteşem bir şey. Hayatı güzel kılan bir şey. Zor zamanlar yaşayan insanlara yardım etmeyi henüz 3 yaşındayken kızına öğreten annesinin de kalbimizdeki yeri büyük.”

Ava ve annesi artık mahallede herkes tarafından tanınıyorlar. Küçük kızın bir lakabı bile var: “Limonata Bebek”.

Kaynak: https://abc11.com/community-events/durham-girl-3-sells-lemonade-buys-supplies-for-moms-in-need/5462759/?fbclid=IwAR34tmhjlCHf9nbV0DSgWlGmOZuTPK-LaZBSCIWxYBiuoVdZyi_-wqpwRso