Kedi ve Köpeklerin Daha Kolay Sahiplenilmesini Sağlamak için Çalışan Bir Çocuk

Hayat boyu yaşayacakları evi bulma konusunda barınak hayvanları pek çok zorlukla karşılaşır. Bazıları için bekleyiş dayanılmaz derecede uzun olurken, bazıları hayatlarını paylaşacakları sevgi dolu aileye asla ulaşamazlar. Yürek burkan hikayelerle doludur barınaklar. Ama bazen de, terkedilmiş hayvanların fark edilmesine ve nihayet sahiplenilmesine sebep olan ilham verici insanların hikayelerine şahit oluruz. Tıpkı 12 yaşındaki genç kahraman Darius Brown gibi.

Barınaklardaki tüylü dostlarımızın çok daha hızlı bir şekilde sahiplenilmesini sağlamak amacıyla yola çıkan Brown, onlar için el yapımı şık papyonlar üretiyor. Papyonları hayvan barınaklarına bağışlayan Brown, bu yolla barınakta bekleyen kedi ve köpeklerin gelecekteki sahiplerinin dikkatini çekmelerini sağlıyor.

Darius Brown’un büyük kalbinin ve kararlılığının ilham verici bir hikayesi var. 2 yaşındayken konuşma, anlama ve motor becerilerinde gecikme teşhisi konan Brown’ı hiçbir zorluk durduramadı. 8 yaşındayken, ablasının kurdele kumaşlarını kesmesine yardım etmesi ince motor becerilerini geliştirmesine yardımcı oldu. Bu sırada dikiş yeteneğini keşfeden Brown, bu becerisini ve yaratıcılığını hayata olumlu bir katkıda bulunmak amacıyla kullanmaya karar verdi.

11 yaşında tüylü dostları ve onların sahipleri için benzersiz ve şık papyonlar üreten “Beaux & Paws” tasarım şirketini kurdu. ABD ve İngiltere’deki hayvan barınaklarına sayısız papyon bağışlayan Brown’ı bugün Instagram’da 44.000’den fazla takipçisi destekliyor.

Gerçek bir köpek sever olan Darius, 2017’de Amerika’da yaşanan Harvey ve Irma kasırgalarında evsiz kalan hayvanlara destek oldu. O dönemde ülke genelinde farklı barınaklara transfer edilen kedi ve köpeklerin bir kısmı uyutulma riskiyle karlı karşıya kaldı. Brown bu dönemde üretttiği şık papyonlarla binlerce barınak sakinini her an eve gitmeye hazır, sevimli ve zarif evcil hayvanlara dönüştürdü.

Bugün 12 yaşında olan Brown, 2018 yılında Barack Obama’dan aldığı takdir mektubu sayesinde kendi ülkesinde ve sosyal medyada tanınan bir isim. Pek çok ödüle layık görülen Brown, çeşitli etkinliklerde gönüllük üzerine konuşmalar bile yapıyor.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/handmade-bow-ties-pet-adoption-promotion-darius-brown/ utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic