online yoklama alma programı

Yoklama almak, her dersin başında yapılması gereken idari görevlerden biridir. Dersin ilk dakikalarında değerli zamanınızı alabilir ve bazen yönetilmesi zor olabilir. Devam çizelge defterleri geleneksel olarak, okunması zor ve içinde hata yapılması kolay olabilen küçük karelere sahip büyük ızgaralardır. ABC’nin Online Yoklama Alma Programı (Çevrimiçi Okul Yönetim Sistemi olarak da bilinir) ile, yoklama almak ve yönetmek artık bir güçlük değil. ABC ile kullanımı kolay ve sağlam okula devamlılık sistemimizi inceleyebilirsiniz.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Yoklama Takip Programı, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

ABC tarafından tasarlanan, kullanımı kolay olan online yoklama alma programı, yoklamayı hızlı ve hatalara daha az eğilimli hale getirir. Bir fare tıklamasıyla bir öğrencinin katılımını renkli çizelgeye kaydedebilirsiniz. Öğrenci katılımıyla ilgili bilgiler daha sonra, çevrimiçi okul yönetim sistemimizde anlık olarak güncellenir. Online Yoklama Alma Programı aracılığıyla öğrencilerini takip etmelerine yardımcı olmak için velilerle anında paylaşılabilir.

ABC Online Yoklama Alma Programı'nı Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Online Yoklama Alma Programı komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci takiplerini yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

ABC Yoklama Takip Modülü İle Veliler Daha Rahat

ABC Yoklama Takip Modülü, okul yöneticilerine öğrencilerin günlük devamsızlık durumlarını takip etme imkanı sunan bir çözümdür. Bu modül sayesinde, okulda geçirilen her gün için öğrencilerin devamsızlık durumları kaydedilir ve velilere bu bilgiler anında aktarılır. Bu sayede, veliler çocuklarının okula gitme alışkanlıklarını takip edebilir ve devamsızlık sorunları hakkında daha bilinçli bir şekilde hareket edebilirler. Ayrıca, okul yöneticileri de devamsızlık verilerine kolayca erişebilir ve gerekli önlemleri alarak öğrencilerin devamsızlık sorunlarını en aza indirebilirler. Bu nedenle, ABC Yoklama Takip Modülü hem velilerin hem de okul yöneticilerinin hayatını kolaylaştıran bir çözümdür.

ABC’nin Online Yoklama Alma Programının Faydaları

Öğrenci yönetim yazılımının en önemli özelliklerinden biri, öğrenci yoklamaları ve takip sürecini sayısallaştırmasıdır. ABC ile online yoklama alma programının yanında öğrenci başvurusundan ücret ödemesine ve kayda kadar her şey çevrimiçi olarak gerçekleşir. Hem okul yönetimi hem de veliler, dönemsel olarak güncellenen öğrenci bilgilerinin bir kopyasına erişebilir. Öğrencinin performansı, devamı, davranışı, notları ve diğer tüm ayrıntılar sayısallaştırılmış sürümde not edilir. Böylelikle verileri gerektiğinde ve ihtiyaç anında görüntülemeyi daha uygun hale getirir.

ABC’nin Online Yoklama Alma Programında, farklı dönemler, sınıflar ve günlük gereksinimler için katılımı yakalamanın yanı sıra yönetmeyi de kolaylaştırır. Yazılım ayrıca öğrencilerin karnelerine devamlılık geçmişi ekleme özelliğine de sahiptir. Dağıtmak için esnek ve ölçeklenebilir olan bu tür devam yönetim sistemi öğretmenlerin görevlerini kolaylaştırır. Her öğrencinin yoklama verilerine erişilebileceği ve kaydedilebileceği bir profili vardır. Yönetim, öğrenci devam kurallarını dönemlere, sınıflara ve günlük gereksinimlere göre özelleştirebilir ve yapılandırabilir.

Okul için günlük geç kalma ve devamsızlık raporları gibi her türlü öğrenci raporları tek seferde oluşturulur. Bu raporlar, aynı zamanda bu kriterleri karşılamayan öğrencilere hatırlatma vermek için gerçek zamanlı olarak izlenebilir. Ayrıca öğretmenler ve idari personel izin başvurularını da ABC üzerinden yapabilirler. İzin türleri düzenlenebilir ve çevrimiçi devam yönetim sistemine eklenebilir.

Manuel yoklama sistemi artık geçmişte kaldı. Okullar ve kolejler çevrimiçi olduğundan, verimsiz süreçleri bir kenara bırakıp yeni bir yazılıma geçmek günün ihtiyacıydı. Günlük okula devamı sistematize etmek için Online Yoklama Alma Programı geliştirilmiştir. Ek olarak, özetlenmiş devam raporları oluştururken doğru kayıtların korunmasına da yardımcı olur.

Online Yoklama Alma Programı, öğrenci katılımını kaydetmek ve yönetmek ve günlük süreci hızlandırmak için en iyi yenilikçi araçlardan biridir. Online Yoklama Alma Programı, öğretmenlerin manuel çalışmayı azaltmak için ders sırasında çevrimiçi katılımı işaretlemelerine yardımcı olur. Ayrıca katılımı izlemek, devamsızlık kaydını ve devam geçmişini ve ilgili belgeleri tutmak için de kullanılabilir.

Öğrenci Takip Sistemi

Öğrencilerin akademik gelişiminde öğretmenleri ve velileri tarafından takip edilmeleri önemli bir konudur. Eğitim yılı içerisinde öğrenciler motivasyon kayıpları yaşayabilmektedirler. Motivasyon düşüklüğü yaşamaya başlayan öğrencileri ise iyi bir öğrenci takip sistemi vasıtasıyla kolaylıkla tespit edilebilir.

ABC Öğrenci Takip Sistemi ile öğretmenlerin ebeveynler ile anlık olarak iletişime geçmesini sağlayarak hatırlatmaların, etkinliklerin ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde çok önemli katkı sağlar. Böylelikle gerçek başarıya etkili ve hızlı ulaşabilirsiniz.

Verilen testlerin, ödevlerin, işlenen konuların ve daha birçok bilginin veri olarak girilmesi ABC Öğrenci Takip Sisteminin en önemli özellikleri arasındadır.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin