özel okul muhasebe programı

Özel eğitim kurumlarının takip ettikleri önemli işlemlerden birisi de muhasebe birimidir. Özel okul muhasebe programını kullanmak özel eğitim kurumları için olmazsa olmazlar arasındadır. Ancak muhasebe programının sade ve hızlı işlem yapma yetisine sahip olması gerekmektedir.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Ön Muhasebe Programı, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Özel Okul Muhasebe Programını Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Özel Okul Muhasebe Programı komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci takiplerini yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

Aynı zamanda online muhasebe programı olarakta kullanılmalıdır. Okul muhasebe programı kullanmayan okullar genellikle eski yöntemlerle bu işlemleri devam ettirmektedirler. Genellikle maliyet giderlerini kısmak için bu yöntemi kullanan okullar ABC’nin ön muhasebe programı modülü ile artık online okul muhasebe programına kavuşmaktadırlar.

Ön Muhasebenizi ABC Özel Okul Muhasebe Programı ile tutun

Okul yönetimi uygulaması, okullar ve kolejler gibi eğitim kurumlarının gerekli süreçlerini zahmetsizce yönetmesine yardımcı olan bir araç, platform veya uygulamadır. Bir okul yönetimi uygulaması, öğrencilerden velilerde, öğretmenlerden, yöneticilere personelden yönetime kadar eğitim ekosistemindeki her paydaş için faydalıdır. Kurumların bu araca sahip olmalarının amacı, hareket halindeyken tüm idari görevleri ve süreçleri yönetmek ve okulunuzda veya kolejinizde neler olup bittiği konusunda kendinizi güncel tutmak için kolayca kullanılabilmesidir.

Öğrenci ücret/aidat ödeme takip yönetimi

Ücret işleme – aidattan ödemeye kadar – herhangi bir okul veya kolejdeki en hassas süreçlerden biri, muhasebe takip uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle, uygulama gizli mali bilgileriyle ilgilenir ve ayrıca doğrudan kullanıcı bakiyelerini etkiler.

Öğrenci Aidat Takibinde Özel Okul Muhasebe Programının Faydaları

Mali Zaman Yönetimi

Ücret ödemesinin en büyük zorluğu, genellikle ücretleri ödemek için alacaklının fiziksel mevcudiyetinin gerekliliği olmuştur. Ancak, okul yönetimi uygulamasının devreye alınmasıyla veliler, okul ücretlerini mobil cihazlarını kullanarak her yerden ve her zaman ödeyebilirler . Okul yönetimi uygulaması, ödenmesi gereken ücretleri uygulamanın içinde paylaşır ve söz konusu ücretlerin ödenmesi de uygulamanın özel yönlendirilmesi ile gerçekleşebilmektedir. Ancak ödemeyi kolay ve rahat hale getiren muhasebe takip programlarının güvenlik konusunda da gerekli standartları sunabiliyor olması oldukça hassas bir konudur.

Güvenli Ödeme Seçenekleri

Kolaylık ve rahatlık, okul yönetimi uygulamasının veliler tarafından benimsenmesini için temel faktör olsa da, aynı zamanda mali bilgilerinin güvende olması da hayati önem taşımaktadır. Bu amaçla, ABC gibi güçlü okul yönetimi uygulamaları, ödeme sırasında finansal bilgilerin güvende kalmasını sağlamak için en iyi teknik standartlara uygun güvenli ödeme işlemlerini garanti eder. Bu tür ödemeler ağ geçitleri ile son derece güvenlidir, ayrıca aynı zamanda kullanımı kolaydır, bu da onları okul yönetimi uygulamalarındaki ücret ödeme özelliği için en iyi seçenek haline getirir.

ABC Ön Muhasebe Modülü

ABC Muhasebe Modülü, işletmelerin finansal işlemlerini yönetmelerine ve kayıt tutmalarına yardımcı olan bir yazılım çözümüdür. Bu modül, işletmelerin gelir ve giderlerini takip etmelerine, finansal raporlar üretmelerine ve muhasebe işlemlerini daha verimli hale getirmelerine yardımcı olur.

ABC Muhasebe Modülü, bir dizi işlevi içerir, örneğin satın alma, satış, nakit akışı yönetimi, stok yönetimi ve finansal raporlama gibi. İşletmeler, bu modül sayesinde faturalandırma işlemlerini, ödemeleri, tahsilatları ve diğer finansal işlemleri izleyebilirler.

ABC Muhasebe Modülü aynı zamanda finansal raporlar oluşturarak işletmelerin finansal durumunu anlamalarına yardımcı olur. Bu raporlar, işletme sahiplerinin karar vermesine yardımcı olacak önemli finansal verileri içerir. İşletme sahipleri, gelir ve giderleri, kar marjlarını ve maliyetleri izleyebilirler.

ABC Muhasebe Modülü, işletmelerin finansal işlemlerini doğru ve etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olur. Bu modül, işletme sahiplerinin finansal verileri daha iyi anlamalarına, daha iyi kararlar almalarına ve işletmelerinin büyümesine katkıda bulunmalarına yardımcı olur.

Öğrenci Takip Sistemi

Öğrencilerin akademik gelişiminde öğretmenleri ve velileri tarafından takip edilmeleri önemli bir konudur. Eğitim yılı içerisinde öğrenciler motivasyon kayıpları yaşayabilmektedirler. Motivasyon düşüklüğü yaşamaya başlayan öğrencileri ise iyi bir öğrenci takip sistemi vasıtasıyla kolaylıkla tespit edilebilir.

ABC Öğrenci Takip Sistemi ile öğretmenlerin ebeveynler ile anlık olarak iletişime geçmesini sağlayarak hatırlatmaların, etkinliklerin ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde çok önemli katkı sağlar. Böylelikle gerçek başarıya etkili ve hızlı ulaşabilirsiniz.

Verilen testlerin, ödevlerin, işlenen konuların ve daha birçok bilginin veri olarak girilmesi ABC Öğrenci Takip Sisteminin en önemli özellikleri arasındadır.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin