Devamsızlık Takibi

Öğrencilerin akademik gelişimlerini iyi seviyelere getirebilmeleri için okulu aksatmadan derslerine girmeleri önemlidir.  ABC devamsızlık takibi ile öğrencilerin derslere katılım durumlarını Mobil Aplikasyonumuz sayesinde anlık olarak görebilirsiniz.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Devamsızlık Takibi, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Devamsızlık Takibi ile Kurumunuzun Prestijini Artırın

Dersleri sorunsuz öğrenmek için altın kural “Ders, derste öğrenilir…” kuralıdır. Öğrenciler her derse zamanında girdiklerinde ve dersi dinlediklerinde anlatılan dersleri rahatlıkla anlayabilmektedirler. Bu bilinçte olan eğitim kurumları devamsızlık takibine oldukça önem göstermektedir. Çünkü öğrencinin başarılı olması eğitim kurumunun prestijini istisnasız olarak ilerilere taşıyacaktır.

Çok basit olmasına rağmen önemi çok büyük olan devamsızlık takibi ile öğrenci başarısını artırırken veliler de mutlu olur.

Devamsızlık Takibini Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC devamsızlık takip modülü komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerinin günlük yoklamasını alır, raporlarla öğrenci devamsızlık grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci devamsızlık takibine ABC mobil uygulamadan her an ulaşabilir. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi devam/devamsızlık durumlarını takip ederler.

ABC Devamsızlık Takibi İle Neler Yapabilirsiniz?

Özel Eğitim Kurumlarında Veli Memnuniyeti Önemlidir

Veliler devamsızlık takibini 2 noktada değerlendirmektedirler.

  • Çocuğunun sabah derse katılım sağlayıp sağlamadığını takip ederler. Katılım sağladı ise çocuğu artık okulda ve güvendedir. Böylelikle bu düşünce ile hareket eden ebeveynler artık gündelik yaşamlarına dönebilirler.
  • Çocuğunun derslere katılımı ve başarısını sorgulayan veliler de devamsızlık takibi noktasında eksiksiz bir takip istemektedirler. Öğrenci devamsızlık takibini iyi yapamayan bir kurum veliler nezdinde pekte başarılı olarak görülmemektedirler.

Bu yaklaşımla, öğrencinin başarısızlığının tüm sebebini “devamsızlık takibi” iyi yapılmadığı gibi algılanabilir. Öğrencinin başarısız olduğu derslerin de başka önemli sebepleri de vardır. Bu sebeplerin hem okul hemde veli tarafından, veli toplantılarında veya özel veli görüşmelerinde gündem yapılması gerektiğinin de altını çizmek istiyoruz.

ABC Devamsızlık Modülü Yöneticilerin İşlerini Kolaylaştırır

Yöneticiler, ABC Devamsızlık Takip Modülü sayesinde öğretmenlerini de takip edebilirler. Hangi öğretmenin yoklama alıp/almadığının raporuna anında ulaşabilirler. Gerek gördüklerinde öğretmenlere uyarılarda buluna bilirler.

Geriye dönük olarak istenilen herhangi bir tarihteki yoklama durguna ulaşabilirler, bilgileri rahatlıkla aktarabilirler.

Devamsızlık Takibi Modülü Öğretmenlere Zaman Kazandırır

Devamsızlık takibini kullanan okullarda öğretmenler sınıf yoklamalarını 3-5 saniye içerisinde almış olurlar. Velilere otomatik olarak bilgilendirme göndermiş olurlar. Va yine yöneticilerede yoklama sonuçlarını otomatik olarak ulaştırmış olurlar.

Öğretmenler sınıflarının yoklamasını toplu bir şekilde alabildiği gibi her öğrenci için tek tekte yoklama alabilirler.

ABC Devamsılık Takibi İle

Kurumlar için çeşitli modüller sunan ABC’nin en çok tercih edilen modüllerinden birisi de devamsızlık takibi diğer bir adı ilede yoklama takibi modülüdür. ABC devamsızlık takibi modülünde yapabileceğiniz ve önemli olarak gördüğümüz maddeleri aşağıda sıraladık.

  • Saniyeler içerisinde sınıf yoklamasını alırsınız.
  • Otomatik olarak devamsılık takibi mobil bildirimlerini veya SMS bildirimlerini gönderirsiniz
  • Sınıfın geçmiş tarihlerde ki yoklama durumunu anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.
  • Öğrencinin detaylı devamsızlık takibi raporlarına ulaşabilirsiniz.
  • Grafikli raporlar ile çok rahat ve anlaşılır ekranlardan sunumlarınızı, bilgilendirmelerinizi yapabilirsiniz.
  • Gelen/gelmeyen öğrenci raporlarına tek ekrandan ulaşabilirsiniz.
  • Öğrencinin gelemediği günlerde hangi derslerin işlendiği bilgisine ulaşabilirsiniz.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin