Hastanede Yatan Küçük Çocukların Serumlarını Saklayan Oyuncak Ayılar

Hastanede Yatan Küçük Çocukların Serumlarını Saklayan Oyuncak Ayılar

Her ebeveynin en büyük arzusu, çocuğunu sağlıklı görmektir. Kimse küçük çocuğunu hasta görmek ya da onu hastaneye götürmek istemez. Ancak hastane ziyaretlerinin bir zorunluluk olduğu kaçınılmaz dönemler olabilir. Çocuklar hastanede yattıkları bu dönemlerde etraflarında rahatsız edici şeyler görmek zorunda kalabilirler. İçi kanla ya da ilaçla dolu serum torbaları bunlardan biridir.

Küçük bir kız, serum torbalarından duyduğu korkunun üstesinden gelmek için basit ve eğlenceli bir çözüm buldu: Serum torbalarını oyuncak ayılara bağlamak. Bu buluşun adı, Medi Teddy. Medi Teddy, serum torbasının ön tarafını saklamayı başaran bir peluş oyuncak. Çocuklar bu oyuncak sayesinde gizemli sıvılarla dolu serum torbalarına bakmak yerine bir ayıcığın gülümseyen yüzüne bakabiliyor.

Bugün 12 yaşında olan Ella Casano’ya 7 yaşındayken trombositleri tahrip eden ve yaralanma ve kanama riskini artıran bir hastalık olan İmmün Trombositopenik Purpura (ITP) teşhisi kondu. Bu nedenle, hastanede her sekiz haftada bir kan serumu almak zorunda kaldı.

“İlk kan serumu alışımda gördüğüm torbalar, borular ve tıbbi ekipman beni hem şaşırttı hem de korkuttu. Aynı duyguları yaşayan pek çok çocuk gördükten sonra benim gibi küçük hastaların daha güzel bir hastane deneyimi yaşamalarına katkı sağlamak istedim. Her şey böyle başladı,” diyor Ella.

Medi Teddy fikrini bulan ve küçük ayıcığı çizen küçük kızın yaratıcılığı hastane personelini şaşırttı. Bu fikirden oldukça etkilendiler ve daha fazla oyuncak ayı üretmeleri için Ella ve annesini teşvik ettiler.

GoFundMe aracılığıyla yüzlerce kişiden gelen bağışlar sayesinde, Ella ve annesi daha fazla oyuncak ayı yapmak ve onları ihtiyacı olan çocuklara bağışlamak için gerekli olan parayı topladılar.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/teddy-bear-hides-iv-bags-ella-casano/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic