Her Gün Bir Kitap Okumayı Sağlayan Yöntem!

hergun kitap okuma

Tüm günümüzü evde geçirirken günde bir kitap bitirip kültürel devrimimizi yaşasak fena mı olur? Bu yöntemle hiç de zor değil.

Bir öğretmen veya ebeveyn isek öğrenci veya çocuklarımızında kitap okuma alışkanlıklarının kazandırılması için uğraşlar vermekteyiz. Özellikle öğretmenler olarak öğrencilerimizin hangi kitapları okuduklarını takip etmesi bir noktadan sonra imkansız hale gelmektedir.

Tamda bu konuda ABC Kitap Okuma Takip Sistemi öğretmenlerimizin işini çok kolaylaştırıyor.

Kitapların açtığı yepyeni dünyaların, bize sunduğu zevkin hepimiz farkındayız ama sosyal medya çağında odaklanıp bir kitabı okumak hiç de kolay değil.

Bir yandan gelen bildirimler, öte yandan sürekli aklımızı kurcalayan Twitter, Instagram gönderileri, yani hayatı kaçırıyormuş hissi bir kitaba odaklanmamızı zorlaştırıyor. Günler süren okuma çabaları da bir yerde pes etmemize sebep oluyor ve kitaplığımız yarıda bıraktığımız kitaplarla dolup taşıyor.

Her Gün Bir Kitap Okumayı Sağlayan Yöntem!
ABC Kitap Okuma Takip Sistemi

Özellikle son günlerde sürekli evde vakit geçirdiğimiz ve acil ihtiyaçlar dışında ev dışına çıkmadığımız için kendimize ayırabileceğimiz zaman arttı.

Bu zamanı daha iyi değerlendirmek için kitap okumak istiyor ama motivasyonumuzu bir türlü yerine getiremiyoruz. Bir çözüm var ve bu çözüm sayesinde hem kitap okuma alışkanlığınızı geri kazanacaksınız hem de hızlı ve anlayarak her gün en az bir kitap bitirebileceksiniz.

Gidip onlarca kitap sipariş etmenize yahut yüzlerce liralık uygulamalar indirmenize de gerek yok.

Bunu sürekli elimizde olan mobil telefonlarla yapacağız ve okuyacağımız kitapların maliyeti çok düşük olacak, sadece kitap okumak zorunda da kalmayacağız.

Öncelikle ihtiyacımız olan şey bir okuma listesi. Bu listeyi oluşturmakla hiç vakit harcamayın diye size yardımcı olacak bir listemiz var.