Ortaokul Sınıflarının 6 Temel Alanı

ortaokul siniflari

ortaokul
Bu makalemizdeki ipuçları, yeni öğretmenlerin sınıflarını sonbahara hazırlamalarına yardımcı olacak ve tüm alanın akıllıca kullanılmasını sağlayacaktır. Yeni ortaokul öğretmenlerinin eğitim-öğretim yılının başında bunalıma girdiklerini söylemek yetersiz kalır. Planlanacak dersler, gözden geçirilecek öğrenci bilgileri ve çok sayıda toplantı var. Peki siz nereden başlıyorsunuz?

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Yolculuğunuza başlamak için iyi bir yer, sınıfın fiziksel alanı ve orada yaşayacak öğelerdir. Sonuçta, siz ve öğrencileriniz, zamanınızın büyük çoğunluğunu sınıfta geçireceksiniz ve bunun verimli ve eğlenceli olmasını isteyeceksiniz. Ortaokul sınıfınızı oluşturmaya başladığınızda, odanızdaki her bir değerli mülkün verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak için altı farklı alan oluşturmayı düşünün.

1) Öğrenci başlangıç alanı

Bu bir gerçektir—öğrenciler sınıfa malzemeleri olmadan gelecekler ve öğretmenlerin bu sorunu ortaya çıktıkça halletmenin bir yoluna ihtiyacı var. Öğrenci malzemeleriyle dolu, belirgin bir şekilde görüntülenen bir başlangıç alanına sahip olmak bu sorunu çözecektir. Öğrenciler odaya girdiklerinde kalem, kâğıt veya ihtiyaç duydukları her şeyi alma fırsatına sahip olacaklar.

Bu, öğrencilere gün boyunca ihtiyaç duydukları tüm öğeleri edinmeleri için açık bir fırsat sunduğundan, derse başlamanın etkili bir yoludur. Bu, öğretim sırasında gereksiz kesintileri azaltacak ve görevde daha fazla zamana yol açacaktır. Dersin sonunda öğrenciler kullanılmayan eşyaları belirlenen alana iade edebilirler.

2) Odak noktası alanı

Doğrudan öğretim, eğitimciler tarafından öğrencilerin bilgi oluşturmasına ve öğrenme hedeflerine hâkim olmasına yardımcı olmak için kullanılan birçok öğretim yönteminden biridir. Tüm grup eğitimini etkili bir şekilde vermek için beyaz tahtanızın, interaktif beyaz tahtanızın veya akıllı TV’nizin yakınında odak noktanızı oluşturun. Bu size tek bir mekânda tahtaya yazma, AirPlay bilgileri ve video klipleri gösterme seçeneği sunar.

Birçok öğretmen bu alanda bir mikrofon, hoparlör, tablet ve ekran kalemi bulundurur. Küçük bir masa, bir podyum ve tel klipsler, bu önemli iletişim cihazlarını düzenlemenize yardımcı olacaktır. Tüm sınıfa hitap etme zamanı geldiğinde, etkili bir şekilde iletişim kurmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

3) Küçük grup alanı

Birçok okulun misyon ve vizyon beyanları, tüm öğrenciler için yüksek kaliteli bir eğitim sağlamayı taahhüt eder. Ancak, çeşitli ihtiyaçları olan tüm öğrencilerin başarılı olmak için talimat almaları nasıl sağlanır? Bunu işi başarmanın bir yolu, belirlenmiş bir küçük grup alanında küçük öğrenci gruplarıyla çalışmaktır.

Odak noktanızda olduğu gibi, malzemelerinizin hazır olmasını isteyeceksiniz. Eğitim malzemeleri ve manipülatifler içeren yuvarlanan bir alet arabası veya raflar, sizin ve öğrencilerinizin malzeme aramak için alanı terk etmesini ve öğretim zamanını kaybetmesini önleyecektir. Masanızı ve sandalyelerinizi sınıftan uzağa bakacak şekilde düzenleyin. Bu, dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirecek ve öğretmenlerin sevdiği ilham anlarını en üst düzeye çıkaracaktır.

4) Teknoloji alanı

Teknoloji, öğrenmeyi eğlenceli ve ilgi çekici hale getirebilir. Ancak, teknolojiyi derslerinize entegre etmek için gerekli ekipmanı takip etmek zor olabilir. İnternet, teknolojiyi depolamak için tonlarca yaratıcı yolla doludur. Örneğin, ayakkabı düzenleyiciler, kulaklıkları görüntülemek ve bunlara hızlı bir şekilde erişmek için harika bir seçenektir ve renk kodlu kablo klipsleri, dağınık şarj kablolarını temizleyebilir. Alanınızı nasıl düzenlemeyi seçerseniz seçin, teknolojiyi sayılarla veya adlarla etiketlemek, öğrencilerin gün boyunca kullandıkları teknolojiye özen göstermelerinden sorumlu tutmanın anahtarıdır.

İnternet güvenliği kurallarınızı ve prosedürlerinizi bu alana da göndermeyi unutmayın; bu, ekipmanın ve en önemlisi öğrencilerinizin güvende kalmasına yardımcı olacaktır.

5) Depolama alanı

Malzemeler sınıfta çok sık kaybolur. İster mendil ister kuru silme kalemi olsun, bir şeye ihtiyaç duymak ve onu bulamamak sinir bozucu olabilir. Organize bir depolama alanı en iyi arkadaşınızdır. Ancak bir sürü şey getirmemeye ve dolaba yapıştırmamaya dikkat edin; malzemeleri istiflemek, ihtiyacınız olanı bulmanızı zorlaştıracaktır. Bunun yerine, sizin ve öğrencilerinizin en çok kullandığı materyalleri düşünün ve bunları kolayca erişebilecekleri yerlere yerleştirin. Etiketli şeffaf kaplar, eşyaları depolamak için iyi bir seçimdir. Ağır eşyaları alta, hafif olanları üste yerleştirin.

Dikkat: Acil çıkışları veya yürüme yollarını kapatarak güvenli olmayan bir ortam yaratmayın.

6) Ortaokul Bülten panoları

Herhangi bir okula girin ve çok sayıda renkli, dekoratif bülten panosu bulacaksınız. Estetik açıdan hoş olmasının yanı sıra, bülten panoları öğrenci başarısını artırabilir. Yeni kavramları tanıtmak ve güçlendirmek için kullanılabilirler. Ayrıca sınıf yönetimi konusunda size yardımcı olabilirler. Kurallar, prosedürler ve acil durum protokolleri gibi bilgiler, etkili rutinler ve süreçler oluşturmada çok önemli olan açık beklentiler sağlar.

Tahtanızı oluşturmaya hazır olduğunuzda boya veya kumaş kullanın. Bu, temaları değiştirmeyi kolaylaştırır. Tahtalarınızın güzel görünmesini sağlamakla kalmayın, onları bir öğretim aracı olarak kullanın. En önemlisi, bülten panoları size öğrencileriniz tarafından tamamlanan heyecan verici çalışmaları vurgulama fırsatı verir. Bu onlara kendilerini değerli hissettirecek ve aynı zamanda başkalarının çalışmalarını takdir etmeyi öğretecektir.

Sınıfınızı düzgün bir şekilde kurmak, yıla iyi bir başlangıç ​​yapmanın etkili bir yoludur. Odanızı dikkatlice planlamak için zaman ayırmak, olumlu etkileşimleri teşvik eden ve öğrenci başarısını en üst düzeye çıkaran bir öğrenme ortamı yaratacaktır.

Kaynak: edutopia. org/ article/6-key-areas-middle-school-classrooms

Kullanıcılar Bunları da İnceledi

Öğrenci Takip Sistemi

Öğrencilerin akademik gelişiminde öğretmenleri ve velileri tarafından takip edilmeleri önemli bir konudur. Eğitim yılı içerisinde öğrenciler motivasyon kayıpları yaşayabilmektedirler. Motivasyon düşüklüğü yaşamaya başlayan öğrencileri ise iyi bir öğrenci takip sistemi vasıtasıyla kolaylıkla tespit edilebilir. ABC Öğrenci Takip Sistemi ile öğretmenlerin ebeveynler ile anlık olarak iletişime geçmesini sağlayarak hatırlatmaların, etkinliklerin ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde çok önemli katkı sağlar. Böylelikle gerçek başarıya etkili ve hızlı ulaşabilirsiniz. Verilen testlerin, ödevlerin, işlenen konuların ve daha birçok bilginin veri olarak girilmesi ABC Öğrenci Takip Sisteminin en önemli özellikleri arasındadır.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin