Tasarruf Etmek İçin Oğluna Kendi Elleriyle Okul Çantası Yapan Bir Baba

Eğitim, bir çocuğun geleceğini belirlemede çok önemli bir rolü olan en önemli dönüm noktalarından biri. Ancak, Birleşmiş Milletler’e göre, yaklaşık 60 milyon ilkokul çağındaki çocuk okula gitmiyor. En yaygın sebeplerden biri yoksulluk. Dünyanın her yerinde, okula gitmek yerine ailelerine destek olmak, su taşımak ya da kardeşlerine bakmak için çalışmak zorunda olan birçok çocuk var.

Kamboçyalı bir öğretmen, bir babanın oğlu için kendi elleriyle yaptığı sırt çantasının fotoğraflarını sosyal medyada paylaştı.

Çoğumuz için ulaşılması çok doğal karşılanan okul malzemeleri gibi temel şeyler, satın alma gücü yetersiz olan bir çocuğun eğitim almasını engelleyebilir.

Ebeveynler çocuklarının daha iyi bir geleceğe sahip olmaları için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırlar. Bir babanın bu konudaki çabaları geçtiğimiz günlerde sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Beş yaşındaki Kamboçyalı NY Keng’in yeni okuluna başlarken taktığı kendine özgü okul çantası öğretmeni Sophous Suon’un dikkatini çekti.

Suon basit bir sırt çantasının 30000 riele (7 dolar) mal olduğunu ve bunu karşılamakta zorlanan çok sayıda ebeveyn olduğunu söylüyor. NY Keng’in çiftçi olarak çalışan babası okul çantasına para harcamak yerine çok daha yaratıcı bir çözüm buldu.

Öğrencisinin babasının rafya (palmiye) ipi kullanarak kendi elleriyle ördüğü güzel mavi sırt çantasının fotoğraflarını sosyal medyada yayınlayan Suon, insanların bu babanın fedakarlığından ve yaratıcılığından çok etkilendiğini söylüyor.

Fotoğrafların viral olmasının ardından pek çok yardımsever insan aileye yardım önerisinde bulundu. “Birkaç kişi yeni okul çantası göndermek için aileyle temas kurmak istedi, ben de onların iletişim kurmalarını sağladım,” diyor Suon.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/dad-weaves-school-bag-son-raffia-string-combodia