Veli bilgilendirme sistemi

Veli Bilgilendirme Sistemi, öğrencilerinin son durumlarını 7 gün / 24 saat aktif olarak takip etmektedir. Ailelerin çocuğu ile ilgili bilgilere anında ulaşma imkânı sağlar. Ebevenylerin dönemsel olarak ortak kaygısı olan çocuğum okulda mı sorusuna, ABC veli takip sistemi ile anlık olarak yanıt bulabilirler.

Profesyonel okulların velileri profesyonel hizmet isterler. Veliler, öğrencileri hakkındaki gerekli olan her gelişmeden anında bilgi sahibi olmak isterler. Velilerin bu haklı isteklerini ABC veli bilgilendirme sistemi ile çok rahatlıkla yerine getirebilirsiniz. Veli takip işlemlerini manuel yapan bir okulda, öğretmen ve okulda ki ilgili personellerin ciddi mesai harcamaları söz konusu olur. ABC VBS ile zaman kaybının ve bilgi kaybının önüne geçebilirsiniz. ABC veli takip sistemi ile hem kurum kimliğinize katkıda bulunursunuz hem de ABC ile zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Veli Bilgilendirme

Veli olarak modüller üzerinden öğretmenlere mesaj gönderebilirsiniz. Örneğin çocuğunuzun bir ödevde çok zorlandığını ve konuyu anlamadığını düşünelim. Bu durumu öğretmenine iletmek istiyorsunuz. ABC ödevler modülü üzerinden rahatlıkla öğretmenine mesaj gönderebilirsiniz.

Veliler, çocuklarının başarıları oranında onlara nasıl destek olabilecekleriyle ilgili planlamalar yaparlar. Böylelikle daha ilgili aile bireyleri daha mutlu çocuk denklemine ulaşmış olurlar.

Anne ve babalar, veli takip sistemi sayesinde çocuklarının durumuyla ilgili gerçekçi ve doğru kararlar alırlar. Veliler böylelikle çocuğunun başarı yolculuğuna destek olurlar ve aynı zamanda öğrencinin okul hayatının pozitif yönde ilerlemesini gözlemlerler.

Veli Bilgilendirme Sistemi Modüllerini İnceleyin, Demo İsteyin!

ABC'nin kolay kullanımı ve profesyonel yapısı ile ön plana çıkan veli bilgilendirme sistemi modüllerini buradan inceleyebilirsiniz. Demo isteğinde bulunan okullarımıza ise modülleri ABC olarak online ve yerinde anlatıyoruz.

Günlük Yoklama Takibi

Saniyeler içinde yoklamanızı alın. Otomatik bildirimler gönderin.

Ön Muhasebe Takibi

Ödemeler, taksitler, kayıtlar

Veli Bilgilendirme Sisteminin Faydaları Nedir?

Ebeveynler, kayıt olduklarında öncelikle ABC’nin nasıl kullanılacağını anlatan veli kullanım kılavuzunu alarak inceleyebilirler. Ayrıca ABC tanıtım videolarını da inceleyebilirler.

Veli Bilgilendirme Sisteminde aile ve öğrenci sayfaları birbirinden farklı sayfalardır. Öğrenciler, böylelikle öğretmenlerle olan özel görüşmeleri  göremez. Öğrencilerin olumsuz bir durumdan etkilenmesi engellenmiş olur.

Aileler programı kurarken kendi şifrelerini değiştirebilirler. Veliler isterlerse ABC’ye her girişte şifreleri ile girebilirler. Böylelikle ebeveynlerin telefonlarını kullanan çocuklar, ABC Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde veli-öğretmen arasında olan özel görüşmeleri görüntüleyemez.

Öğrencilerini takip eden aileler ABC veli takip sistemi sayesinde çocuklarının ders programını görüntüleyebilirler. Bir gün öncesinde öğrencinin okula hazırlıklı olarak gitmesine katkı sağlarlar.

Pandemi döneminde oldukça gündem olan uzaktan eğitim bağlantılarını günlük olarak görüntüleyebilirler. Aileler derslerin ne zaman başlayıp bittiğini ABC Veli Bilgilendirme Sistemi ile takip edebilirler.

Dönemsel programlarını hazırlamak isteyen veliler ABC’nin ajanda modülü ile akademik takvimi görüntüleyebilirler. Böylelikle veli takip sistemi ile ileriye dönük planlar oluşturabilirler.

Ebeveynler dönem içi gönderilen duyuru ve mesajları okuyabilirler. Gelen mesajlara cevap verebilirler veya kendisine tanımlı olan personellere mesaj gönderebilirler. Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde veli, okula gitmeden öğrencinin okulundan sürekli olarak haberdar olabilir.

Anne ve babalar veli bilgilendirme programı sayesinde, öğrencilerin ev ödev bilgilerini, ödev konularını ve ödevler için verilen süreleri görüntüleyebilirler. Bu sayede çocuklarının hazırlıklarını destekler ve başarılı olmalarının en büyük yapı taşı rolünü üstlenirler.

Öğretmen ve Veli Bilgilendirme Sistemi İlişkisi

Öğretmenler, öğrencilerin sınav sonuçlarına göre eksik kaldığı konular hakkında özel programlar hazırlayabilirler. Her branşın öğretmeni tüm öğrencileri için farklı ödev oluşturabilir ve verilen ödevleri ABC üzerinden değerlendirebilir.

İlgili bir öğretmen, öğrencilerin derslerinin konu analizlerini liste ve grafiksel olarak görüntüleyebilir. ABC Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde öğrencilerin okulundan tam zamanlı verim alması sağlanır.

Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde öğretmenler, ABC’ye girişi yapılan yazılıların tarih-saat bilgisini ve konusunu görüntüleyebilirler. Böylelikle öğrenciler sınavlara zamanında detaylı olarak hazırlanabilirler.

Ebeveynler, okulda düzenlenen veli toplantılarını beklemeden yazılı, sözlü, Quiz vb. notlarını görüntüleyebilirler. Çocuklarının gelişimi açısından sürekli olarak okul başarılarını gözetim atında tutabilirler.

Veliler, Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde MEB e-okul sistemine işlenmiş tüm notlarını görüntüleyebilirler.

Ebeveynler, branş öğretmenlerinden görüşme randevusu alabilirler, alınan tüm randevularını görüntüleyebilirler.

Her bir veli; öğretmenlerin sisteme girdiği görüşme notlarını, rehberlik notlarını, kanaatlerini görüntüleyebilir. ABC Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde Öğretmen-Veli ilişkisi sürekli olarak dinamik yapıda kalır.

ABC Veli Bilgilendirme Sisteminini kullanan her bir kullanıcı, okul tarafından açılan online ve rehberlik anketlerini yanıtlayabilir, sonuçlarını görüntüleyebilir. Böylelikle demografik olarak okul hakkında bazı bilgiler edinebilir.

Çocuklarının beslenmesine önem gösteren ebeveynler, okulda bulunan yemek menüsünü günlük olarak listeleyebilirler. Aileler yemek yoklama raporlarını görüntüleyebilirler. Veliler, ABC VBS sayesinde çocuğunun fiziki gelişimini sürekli olarak takip edebilirler. Böylelikle özverili anneler, akşam öğünlerinin yemek programını okul yemek listelerine göre düzenleyebilirler.

ABC Veli Bilgilendirme Mobil Uygulama

Ebeveynler, çocuklarının kütüphaneden ödünç aldığı kitapları görüntüleyebilirler. Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde çocuklarının teslim / kitap iade tarihlerini kontrol edebilirler.

Rehber öğretmenin veya Sınıf Danışmanının yaptığı faaliyetlerini, okulda gerçekleştirilen sosyal etkinliklerin fotoğraf ve video yüklemelerini görebilirsiniz. Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde öğrencilerin sosyal etkinliklerdeki rolünü de izleyebilirsiniz. Çocuğunuzun sosyal davranışlarından da haberiniz olur.

Okullar; velileri gerekli olan tüm noktalarda sürekli bilgilendirdikleri için, velilerin tüm soruları cevaplanmış, sorunlarına anlık ve hızlı çözüm üretilmiş ve sorunlar gecikmeden ortadan kalkmış oluyor.

Veli Bilgilendirme Sisteminde aileler, sadece internete bağlı olmak koşuluyla, her ortamda öğrencisinin verilerine ulaşabilirler. Bu sayede büyük bir güven ve huzur içerisinde öğrenci-okul ortamı oluşmaktadır.

Çalışan anne ve babalar için hem iş hem ev yaşamını sürdürmeleri daha kolay bir hale gelir. Sonuç olarak , Veli Bilgilendirme Sistemiyle öğrencilerinin başarısını sürekli takip edebilirler.

MEB bilgilendirme sisteminde olan okul verileri ve veliler için gerekli olan özelliklerin tamamı detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Anne ve babalar çocuklarının eğitim durumlarını yakından takip etmek isterler. Çünkü çocuğun okul hayatında meydana gelen aksaklıklarla etkili bir şekilde mücadele etmek isterler. ABC Veli Bilgilendirme Sistemi bu yönüyle hayati bir önem taşır.

ABC Veli Takip Sisteminin Diğer Yazılımlardan Farkı

ABC’de güvenlik açıklarına asla yer verilmez. Ancak yine de çocukların bilgisini korumak nedeniyle sağlam bir şifreye gerek duyulmaktadır. Sisteme giriş yaptıktan sonra ayarlar kısmından şifreyi güncellemek mümkün olacaktır.

Veli Bilgilendirme Programı bir dönem boyunca işlenen derslerden alınan sınav notları, performans çalışması puanı, varsa proje ödevi, uygulamalı derslerde sunulan hizmetlerin puanı toplanarak aritmetik ortalama alınır. Ailelere de bu gelişimleri yakından takip etme imkânı sağlanır.

Uygulamadan faydalanan eğitim kurumlarında yönetici takımının sorumluluklarını çok daha efektif ve pratik bir şekilde yerine getirebildiği gözlemlenmiştir. Veli takip sistemi ile velilere sunulan detaylı bilgilendirme özellikleri sayesinde velilerin memnuniyetinin arttığı ve olumlu diyaloglar kurulduğu fark edilmiştir.

Günümüz çağının teknolojisini ve eğitim verilerini birleştirerek öğrencilere yeni nesil bir takip yöntemi sağlanmaktadır. Bu nedenle Öğrenci Takip Sistemi öğrenciler için önemlidir. Uygun olan çalışma saatlerinin ve ders dağılımının belirlenmesinde de önemli bir rol oynamaktadır. Öğrenci Takip Sistemi eksikliklerin giderilmesi konusunda avantaj sağlar.

Öğrenciye verilen izinlerden sonra veliye de anlık olarak bildirim gönderebilirsiniz. Öğrenci Takip Sistemi sayesinde oluşturduğunuz izinleri eşzamanlı olarak veliler de görebilir. Böylelikle öğrencinin dururumdan anlık olarak haberdar olabilirsiniz. Öğrenci Takip Sisteminin en önemli özelliklerinden biri de bilgilendirme sistemidir. Bilgilendirme özelliği sayesinde öğrencilerin giriş çıkış saatlerini mail olarak bilgilendirmelerini alabilirsiniz.

Öğrencinin branşlar arasında olan başarısını kıyaslayabilirsiniz. Böylelikle öğrencinin hangi branşlarda başarılı hangi branşlarda eksik kaldığını analiz edebilirsiniz. Aldığınız analizler sonucunda öğrencinin branş yönlendirmesini de sağlayabilirsiniz. Böylelikle gelecekte seçeceği mesleğini hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

ABC Sade ve Kolaydır

Öğrencilerin başarıları, test sonuçlarıyla ilgili bilgi almaları onların hatalarını düzeltebilmeleri için gerekli bir durumdur. ABC Veli Bilgilendirme Yazılımı sayesinde öğrenci çözdüğü test sonuçlarını, hangi konularda hata yaptığını, ne oranda başarılı olduğunu görebilir. Yanlış yaptığı konuların üzerine gidebilir.

abc okul yönetimi sistemi

En önemli noktalardan biri de uygulama sayesinde öğrencilerin sınav sonuçlarına göre eksik kaldığı konular hakkında özel programlar hazırlayabilirsiniz. Veli Bilgilendirme Sistemi ile her bir öğrenci için farklı ödev inceleyebilirsiniz ve ödevlerini yazılım üzerinden kontrol edebilirsiniz.

ABC App Store
Mağazası

IOS işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
App Store'den İndirin

ABC Google Play
Mağazası

Android işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
Google Play'den İndirin