yoklama takibi

Öğretmenler eğitim sistemimizin can damarıdır. Gençlerimizi, hayatlarında bir sonraki adımı atmaya hazır bilgili bireyler haline getirmeye yardımcı olurlar. Aynı zamanda yoklama takibi gibi devamlı yapılan kontrollerde öğrencilerin zamanlarını planlamaya yardımı olunmaktadır.

Bununla birlikte, öğretimin etkili olması için öğrencilerin de kendi üzerlerine düşeni yapmaları gerekir. Öğrenciler çalışmalı, ödevlerini yapmalı ve sınıfta derslerine gelmelidirler. Herkes ilk iki görevin gerekli olduğunu bilir. Buna ek yoklama takibi ile kontrol altına alınan derse katılımları öğrencilerin akademik yolculuğunda önemli bir rol oynar.

Ulusal Eğitim İstatistikleri Merkezi’ne göre, düzenli okula devam, daha yüksek seviyelerde başarılı olan öğrencilerle bağlantılıdır.

Sürekli devamsızlık, öğrencilerin okulu bırakması gibi zararlı sonuçlara yol açabilir.

Katılımın öğrenci performansı üzerinde çok önemli bir etkisi vardır. Bu yüzden eğitimcilerin ve okul yöneticilerinin bunu izlemesi ve odaklanması çok önemlidir.

ABC'nin Profesyonel Modüllerini İnceleyin, Demo İsteyin!

ABC'nin kolay kullanımı ve profesyonel yapısı ile ön plana çıkan tüm modüllerini buradan inceleyebilirsiniz. Demo isteğinde bulunan okullarımıza modülleri ABC olarak online ve yerinde anlatıyoruz.

Günlük Yoklama Takibi

Saniyeler içinde yoklamanızı alın. Otomatik bildirimler gönderin.

Ön Muhasebe Takibi

Ödemeler, taksitler, kayıtlar

ABC Yoklama Takibinin Faydaları

Günlük Yoklama Takip Sistemi, öğrencilerin okula gelip gelmediğine dair düzenli bir kayıt tutma uygulamasıdır. Öğretmenler, günde yalnızca bir kez yoklama almazlar. Aynı zamanda genellikle her sınıftaki katılımı izler.

Örneğin, bir öğrenci gün içinde hastalanabilir ve onları alması için ebeveynine veya velisine ihtiyaç duyabilir. Alternatif olarak, bir öğrenci bir dersi atlayabilir (arkadaşlarıyla takılmak, ara vermek, sınavdan kaçınmak vb.). Her iki durumda, Günlük Yoklama takibi, bir öğrencinin bazı derslere katıldığı ancak diğerlerinde devam etmediği zamanları gösterecektir.

Lise öğrenimdeki eğitmenler, öğrencileri sınava hazırlandığı için devam takibi konusunda daha rahat bir yaklaşım benimseyebilir. ABC Yoklama Takip Sisteminde bu gibi durumlarda, bazı öğretmeler sadece birkaç işlem ile öğrencinin raporlu veya izinli olduğunu belirtebilir.

Akademik çalışmalara göre öğrenci katılımı ile performans arasında pozitif bir ilişki var. Daha yüksek katılım seviyeleri, bir öğrencinin eğitim programını başarıyla tamamlar. Böylelikle daha yüksek notlar alma olasılığının daha yüksek olmasıyla doğrudan bağlantılıdır.

Günlük Yoklama Takip Sistemi size detaylı analiz sağlar. Sürekli devamsızlık performansı etkilerken, bunun başka sorunlara da işaret edebilir. Düşük devam seviyeleri, bir öğrencinin öğrenimlerine katılmakta zorluk çektiğinin bir işareti olabilir. Bunun nedeni okuldaki olumsuz deneyimler veya evde karşılaştıkları zorluklar olabilir. Bu tarz durumlarda öğrencinin derslere devamlılık sağlaması çok önemlidir.

“Zamandan Tasarruf” ABC Yoklama Takip Sistemi’nin En Önemli Özelliği

Günlük yoklama takip sistemi ile günün saatine, haftanın gününe ve yılın dönemine göre devamsızlık seviyesinin izlenmesi mümkündür. Böylelikle okul planlamasının ve kaynak ihtiyaçlarının tahmin edilmesine yardımcı olabilir.

Sınıfta zaman kazanmak oldukça önemlidir. Öğretmenlerinizin yoklama sırasında bir öğrenciyi kaçırmamasını sağlamanın bir yolunu arıyorsanız, günlük takibi tam size göre. Sonuçta, öğretmenlerin geleneksel, kâğıda dayalı devamsızlık takibi altında kalmamasını sağlayabilirsiniz. Bunun yerine, onlara ABC Günlük Yoklama Takip Sistemi gibi idari görevlere daha az odaklanmalarını sağlayan dijital bir araç verebilirsiniz.

Günlük yoklama takip programı kullanımı kolay bir form oluşturucu ile eğitimcilere ve yöneticilere yardımcı olduğu birçok yoldan biridir. ABC Öğrenci Takip Programı, çevrimiçi testler, sınıf kaydı, devam takibi ve çok daha fazlası dahil olmak üzere her türlü eğitim ihtiyacı için önceden oluşturulmuş tonlarca program ile yüklü olarak gelir.

ABC App Store
Mağazası

IOS işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
App Store'den İndirin

ABC Google Play
Mağazası

Android işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
Google Play'den İndirin