dershane yönetim programı

Teknoloji dünyası hızla gelişiyor. Dünyanın dört bir yanındaki çeşitli endüstriler, teknoloji alanındaki gelişmelerden yararlanıyor. En asil olan eğitim endüstrisi, son birkaç yılda derinden değişti. Günümüzde eğitim kurumları çatısı altında olan dershanelerde, çalışmaları daha basit, daha kolay ve daha etkili hale getiren dershane yönetim programına yönelmektedir.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Dershane Yönetim Programı, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Dershane Yönetim Programını Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Dershane Yönetim Programı komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Veliler, öğrenci durumlarını ABC mobil uygulama üzerinden istedikleri anda yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

Profesyonel Dershane Yönetim Programı

Dershane yönetim programları ile öğrencilerin önünde yeni bir dünya açıldı. Her zaman ve her yerde derslerini takip edebilirler, güncel eğitim materyallerine kolayca erişebilirler, öğrenme ortamını özelleştirebilirler. Böylelikle hareketlilik, kaynak ölçeklenebilirliği, sonuçların güvencesi vb. gibi birçok avantajdan yararlanabilirler.

Hiç şüphe yok ki dünya çapındaki birçok eğitim kurumu elektronik modda öğrenmeyi benimsemiştir. Birçok öğretmen ve öğrenci bu konsepti sever hale geldi. Okul veya dershane yönetim programının olmadığı durumlarda, öğrenciler, öğretmenler ve tüm eğitim sistemi için bazı ciddi sorunlara oluşabilir.

İyi Bir Dershane Yönetimi Nedir

Eğitim dünyasında öznel anlamları olan çok fazla terim var ve şaşırtıcı bir şekilde hepsi doğrudur. Genel olarak dershane yönetim programı, bir öğretmenin öğrencilere düzeni ve etkili sınıf ortamını kolaylaştırabileceği bir tekniktir.

Dershane yönetim programı ile öğretmenler, öğrencilerin etkili, yapılandırılmış, güvenli ve sorunsuz bir sınıf ortamında öğrenmelerini sağlar. Sınıf yönetimi aracılığıyla öğretmenler, bir öğrencinin kendi davranış kalıbını sürdürmesi gerektiğine göre öğrencilerin beklentilerini belirleyebilir.

Dershane yönetim programının oluşturulabileceği birçok taktik vardır. En etkili yöntemlerden biri, en iyi sınıf yönetimi yazılımını kullanmaktır. Ancak, ilerlemeden ve daha fazlasını tartışmadan önce, sınıf yönetimi yazılımı kavramını anlayalım.

Dershane yönetim programının ortaya çıkışı, e-Öğrenmeyi bir sonraki seviyeye taşıdı. Bu yazılımla öğretmenler, öğrencilerin yolda kalmalarını sağlar. Dijital sınıflar, öğrencilerin cihazlarının çalışmalar için kullanıldığı sınıflardır. Bu tür entegre sınıfları yönetmek için dershane yönetim programı gereklidir. Bu yazılımla öğretmenler, öğrenci cihazı etkinliklerini görebilir, yönetebilir ve takip edebilir.

İyi bir dershane yönetim programı, öğretmenlere dersleri güvenle yürütme, etkili bir şekilde öğretme ve tamamlayıcı sınıf yönetimi stratejilerini entegre etme yetkisi verir.

Dershane yönetim programının yardımıyla öğretmenler, öğrenci profilinin 360 derecelik bir görünümünü elde eder. Öğrenci ilerleme kaydını tutar, özel rapor kartları oluşturur ve öğrencilerin faaliyetleri hakkında velilere hatırlatıcılar ve bildirimler oluşturur.

Dershane yönetim programı gereksinimine yol açan bir diğer neden de hantal evrak işlerinin yüküdür. Pek çok eğitim kurumu, öğretmenlerin yoklama kayıtlarını, öğrencilerin performans kayıtlarını ve daha fazlasını tutmasının ve izlemesinin zor olduğu, yorucu, manuel kağıt tabanlı bir süreç izler.

Her şey manuel olarak yapılırsa, ders yönetimi, öğrenciler için ders çalışmaları, ödevler, sınav kağıtları oluşturmak çok fazla zaman ve manuel çaba gerektirdiğinden eğitim endüstrisini etkiler. Bu nedenle, stratejik sınıf yönetimi yazılımının öğretmenlere verimli bir sınıf ortamı oluşturma konusunda çok yardımcı olabileceğini söyleyebiliriz.

Dershane Yönetim Programı Nedir?

Bir sınıftaki her öğrenciyi yakından takip etmek oldukça zor bir iştir. Öğrenci değerlendirme düzeyinin düşük olması da sınıfta dikkat dağınıklığının başlıca nedenlerinden biridir. Kaynak eksikliği nedeniyle, öğretmenler genellikle devam, izinler, disiplin, ödev vb. gibi öğrenci etkinliklerini izlemekte zorlanırlar.

Böyle bir durum, bir sınıfta öğretmen ve öğrenci arasında bir iletişim boşluğu yaratır. Dershane yönetim programında performans kayıtlarını otomatikleştirmek için öğretmenler, öğrencilerin etkinliklerinin gerçek zamanlı durum güncellemesini sağlayan en iyi sınıf yönetimi yazılımına ihtiyaç duyar.

Bir sınıfta çok sayıda öğrenci vardır. Bir sınıf yirmi veya daha fazla öğrenciden oluşabilir. Her öğrenciyi takip etmek ve her öğrenciye göre kişiselleştirilmiş kararlar vermek büyük çaba gerektirir. Bu, karar vermede gecikmelere neden olur.
Karar vermedeki gecikmeler, sınıf yönetimi sürecinin sağlığını etkiler. Ancak dershane yönetim programı ile bu sorunu verimli bir şekilde çözebilir.

İçinde bulunduğumuz çağda, dershanelerdeki ve okullardaki hemen hemen tüm sınıflar dijital sınıflara dönüştürülmüştür. Böylece dershane yönetim programının entegrasyonu belirgin hale gelmektedir. Genç nesil dijital cihazlara daha yatkın. Bu nedenle, öğrencilerin dersle meşgul olmalarını sağlamak için, bir öğretmen, öğrencilerin öğrenme sürecine katılmalarını teşvik eden, sınıfta öğrenci liderliğindeki etkileşimleri benimsemelidir.

Eğitimciler, bu tür sınıf yönetimi süreçlerini daha etkili hale getirmek için öğrenciler arasındaki işbirliğini artıran bu tür yöntemleri planlamalıdır. İşte öğretmenlerin bir öğrenci için ilgi çekici, etkileşimli, bağımsız ve görev odaklı bir ortam geliştirebilecekleri bir araç olan dershane yönetim programı geliyor.

Öğretmenler ayrıca öğrencilerin herhangi bir projeyle ilgili beklentilerini net bir şekilde belirleyebilir. Dershane yönetim programı ile ilerlemelerini gerçek zamanlı olarak takip edebilir.

Dershane Yönetim Programı

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin