etüt programı

Çocukların okulda geçirdikleri zaman süresince, öğrenme motivasyonlarını kaybetmeleri normal bir durumdur. Bazen geçicidir ve çocuklar öğrenme arzularını yeniden kazanabilirler. Bununla birlikte, durum her zaman böyle olmayabilir. Bazı nedenlerden ötürü, çocukların motivasyonu düşebilir. Böylelikle okuldaki performanslarını ve notlarını ciddi şekilde etkileyebilir. Okul motivasyonlarını düşüren konulardan biriside derslerindeki konuyu kaçırmış olmaları, motive olamadığından anlayamamış olmaları gibi çeşitli sebeplerdir. Bunların üstesinden ise okullarıda uygulanan etüt takip programı ve etüt takipleri gelmektedir.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Etüt Takip Programı, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Etüt Takip Programını Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Etüt Takip Programı komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci takiplerini yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

ABC Etüt Takip Programı İle Neler Yapabilirsiniz?

ABC etüt takip programı ile yapabileceğiniz önemli bir kaç başlığı özet olarak açıkladık.

ABC Etüt Takip Programı Neden Önemlidir?

Okulda derslerde alınan notlar bir çocuğun zekasını ve bilgisini yansıtmasa da, yeterli olmadığı kabul edilerek yine de gerekli kabul edilir. Çocuğun gelecekteki seçimlerini ve sonuçlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ebeveynler sıklıkla özel ders almayı düşünürler. Profesyonel bir etüt takip programı sayesinde; iyi planlanmış etüt programı ile beraber çocuklar özel ders almaya ihtiyaç duymaz. Okulun hizmeti dahilinde etüt derslerine katılabilirler.

Geniş bir sınıf ortamı, çocukların zamanlarını akıllıca kullanmalarını engelleyerek son derece dikkat dağıtıcı olabilir. Okulda ABC Etüt Takip Programı kapsamında işlenen dersler genellikle sessiz ve huzurlu bir ortamda gerçekleştiğinden, daha az dikkat dağıtıcı şey vardır. Öğretmenler öğrencilere tüm dikkatlerini verebilir ve öğrenciler tamamen çalışma materyaline odaklanabilir.

ABC Etüt Programı Okulların Gözdesi

Hangi öğrencini hangi konuda eksiğinin tespit edilmesi önemli bir konudur. Öğrenciyi yıldırmadan eksiğini kapatabilmek ve başarısını artırmak için iyi planlama yapmak gereklidir. ABC etüt takip programı sayesinde öğrencilerin eksikleri otomatik olarak karşınıza gelir. Etüt yapılacak öğrenciler otomatik oluşturulduğu gibi, öğretmene kanaatine görede oluşturulabilir.

Öğrenciler okullardaki etütleri görebilir ve istedikleri etütlere katılmak için etüt yöneticisine istek gönderir. Etüt yöneticileri kabul ettiğinde ise artık etütte katılma hakkını almış olurlar. Okul etütlerine istek kabulü etütlerin kalite seviyesini yukarılarda tutarken diğer taraftanda katılımcıların konuları anlama seviyesini aynı orada tutmak için önemlidir.

Etüt takip programı hem yüz yüze eğitimde ve hemde online eğitimdeki etütlerde profesyonel bir şekilde kullanılmaktadır.

ABC Etüt Takip Modülü

ABC Etüt Takip Modülü ile öğrencilerin etüt programları ve devam durumları takip edilebilir. Öğrencilerin katılımını kaydedin, öğretmenlerin performansını değerlendirin ve velilere düzenli raporlar sunun. ABC Etüt Takip Modülü, etüt takibinde size yardımcı olacak kullanımı kolay bir arayüz sunuyor.

Etüt Takip Programı Öğretmenlerin Yardımcısıdır

Genel anlamda etütler, öğretmenler için ek bir mesai gibi düşünülmektedir. Oysaki gerçek anlamda kendini eğitime adamış olan öğretmenlerimiz etüt takip programı sayesinde etüt derslerini çok iyi takip etmektedirler.

Okul etütlerinde öğretmenler, öğrencilere bire bir yaklaşım sergiler. Öğrencilerin konuyla ilgili bilgilerinden daha emin olmalarına yardımcı olabilir. Böylelikle sürekli olumlu pekiştirme, özgüvenleri için faydalı olabilir. Okulda da daha aktif ve katılımcı hale gelebilirler.

Bir öğretmen, öğrenme ortamını öğrencinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarlayabilir. Uygun ortamlarda ki etüt programı derslerinde, konuyu ilgili ve uygulanabilir hale getirmenin yollarını bulabilir. Böylelikle bir çocuğun çalışması için içsel motivasyonunu artırabilir. İçsel motivasyon yalnızca uzun vadede daha etkili olmakla kalmaz. Aynı zamanda çok daha yüksek sonuçlar sağlayabilir.

Çocuklar bilgiyi kendi hızlarında işleyebildikleri içinde daha rahatlıkla özümseyebilirler. Öğrenciler motivasyonla yönlendirildikleri için, okulda da daha iyi notlar alma olasılıkları daha yüksektir. Okul etütleri sayesinde başarılarıyla birlikte artan güven ve benlik saygısı, onların bilgilerini sorgulama ve hata yapmaktan daha az korkmalarına neden olabilir.

Bir öğretmen, etüt takip programı kapsamında, etüt ders oturumlarını her öğrencinin ihtiyaçlarına göre uyarlayabilir. Müfredat materyali ile konuları ve materyalleri içerebilir. Bu şekilde çocukların konuya olan ilgisini artırabilir. Böylelikle bilgilerini gerçek hayatta uygulama yollarını gösterebilir.

Okul Etütlerinin Öğrenciye Kazandırdıkları

Ödev, öğrenciler için genellikle sıkıcı ve bazen göz korkutucu bir deneyim olabilir. Öğrenciler kendi kendilerine bırakıldığında, çoğu konuyla gerçekten ilgilenmeden sadece üzerinde çalışırlar. Böylelikle öğrenmeden ziyade ezber mantığı ile sağlıksız bir bilgi edinimi olur. Okul etütleri bu konuda da devreye girmelidir. Bilinenin aksine etütlerde sadece dersler değil bununla birlikte bir mantıkta öğrencilere aşılanmış olur.

Öğrencinin odaklanmasını ve ilgilenmesini sağlayabilen bir öğretmene sahip olmak çok önemlidir. Ödevin sadece daha yüksek bir puan için yapılmaması gerektiğini öğrencilerine aşılarlar. Etüt programına katılım sağlayan öğrencilerin yaptıkları ödevden kazanımlarını analiz edebilecek bir yapıya kavuşturulmasıda yine okulumuzdaki bu öğretmenlerimiz sayesinde olacaktır. Daha da önemlisi öğrencinin bundan ne kazanabileceği açısından daha etkili olmasını sağlayacaktır.

Benzer şekilde, etüt dersleri sınava hazırlık konusunda özellikle etkili olabilir. Sağlayabilecekleri tavsiye ve yardımlar hayati derecede önemlidir. Eksikliğin yapılandırılmasından, öğrencinin bilgisindeki zayıf noktaların giderilmesine kadar uzanır. Bu nedenle etüt dersleri yardımı paha biçilmez olabilir.

Peki Veliler?

Ebeveynlerin çocuklarının öğrenimine aktif olarak katılabilmeleri çok önemlidir. Ancak günümüz şartlarında bu her zaman pratik bir seçenek değildir. Ebeveynlerin yoğun programları, düzenlik olarak ev ödevlerine yardım etmek için harcayabileceğiniz zamanı sınırlayabilir. Günlük koşturmalardan çocuklarına zaman ayıramayan veliler içinde okul etütleri kurtarıcı durumdadır.

ABC Okul Yönetim Sistemi içerisinde yer alan etüt takip programı, çocuklar büyüdükçe ve çalışmaları ilerledikçe, ebeveynler her zaman uygun yardımı sağlayamayabilir. Her iki durumda hem gerekli zamana hem de beceriye sahip olma durumu artar. Özel bir etüt programına sahip olmak hem öğrencilere hem de ebeveynlere artı fayda sağlar.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin