İyi Bir Okul Öncesi Kurumunun On Göstergesi

Çocuğunuzu bir okul öncesi programına yerleştirmek çocuğun genel okul hazır bulunuşluğu becerilerini de destekleyecektir. Bununla birlikte, hayatın her alanında olduğu gibi, bazı okul öncesi programları diğerlerinden daha iyidir.

Çocuklar zamanlarının çoğunu materyallerle veya diğer çocuklarla oyun oynayarak veya çalışarak geçirirler. Ortalıkta amaçsız dolaşmazlar ve uzun süre sessiz oturmaları beklenmez.

Çocukların gün içinde çeşitli aktivitelere erişimi vardır. Gruplara ayrılmış bloklar ve diğer materyalleri ararlar; -mış gibi oyunları oynamak için aksesuarları; resimli kitapları; boyaları ve başka resim malzemeleri ve eşleştirme oyunları, delikli tahta ve yapboz gibi masa oyunları vardır. Bütün çocuklar aynı anda aynı şeyi yapmak zorunda değildir.
Öğretmenler çocuklarla gün içinde farklı zamanlarda bireysel olarak, küçük gruplar halinde ve bütün grup olarak çalışırlar. Zamanlarının tamamını bütün grupla geçirmezler.

Sınıf öğrenci çalışmalarıyla, kendi uydurdukları yazılarla ve öğrencilerin öğretmenlere anlattıkları hikâyelerle süslüdür.

Çocuklar sayıları ve alfabeyi günlük deneyimleri bağlamında öğrenirler. Bitkilerin ve hayvanların doğal dünyası ve yemek pişirme, yoklama alma veya yemek servis etme gibi anlamlı aktiviteler öğrenme aktivitelerinin temelini teşkil etmektedir.

Çocuklar projeler üstünde çalışırlar ve oyun oynamak ve keşfetmek için çok zamanları (en az bir saat) vardır.

Çocuklara her gün dışarıda oynama fırsatı verilir. Daha çok öğretim için dışarıda oyun oynama zamanından asla fedakârlık edilmez.

Öğretmenler gün içinde çocuklara bireysel olarak veya küçük gruplar halinde kitap okur, sadece grup hikâye saatinde değil.

Müfredat ileride olanlar ve yardıma ihtiyacı olanlara göre ayarlanır. Öğretmenler çocukların farklı geçmişlerinin ve deneyimlerinin aynı şeyleri aynı zamanda ve aynı şekilde öğrenmedikleri anlamına geldiğini kabul eder.

Veliler çocuklarını böyle bir programa gönderdikleri için memnundur. Çocuklar okulda mutludur; ağlamazlar veya hastayım diye şikâyet etmezler.