koçluk sistemi

Öğrenciler için koçluk sistemi, son zamanlarda ölçülemeyecek kadar yardımcı olabilir. Ortaokuldan liseye, lisansüstü okula ve ötesine kadar her türden öğrencilerle hitap etmektedir.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Koçluk Sistemi, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Bir öğrenci olarak, başarmanız ve üstesinden gelmeniz beklenen birçok görev vardır: Ödev yapmak, ders çalışmak, derslere katılmak gibi birçok etkinlik vardır. Başarılı olma ve hayatta üstün olma arzusu, sürekli bir rekabet gibi hissedilebilir. ABC Koçluk Sistemi ise size her zaman yardımcı olacaktır.

Çoğu zaman, öğrenciler günlerini bir aktiviteden diğerine, boş bir dakika olmadan, uyandıkları dakikadan başlarını yastığa koydukları ana kadar, yoğun tempolu geçirirler. Koçluk sistemi ile öğrenciler her anlarını planlı ve programlı yaşayabilirler.

ABC Koçluk Sistemi'ni Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Koçluk Sistemi komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci takiplerini yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

İletişim Çağında Koçluk Sistemi

Günümüzdeki tüm gelişmeler çok hızlı değişkenlik göstermektedir. İletişim teknolojilerini hızlı gelişimi ile birlikte tüm insanların ve özellikle de gelişim çağında olan öğrencilerin sosyal yaşamlarını direk olarak etkilemektedir. Öğrencilerin eğitim hayatınıda etkileyen bu gelişmeler ise öğrenci koçluk sistemi tarafından yakından takip edilmeli ve gelişmelerin gerisinde kalmamalıdır. Örneğin her işini mobil uygulamalar üzerinden yapan bir öğrencinize koçluk sitemi ile sadece kağıtta yazılı bir sistem verirseniz sonucu çok sağlıklı olmayacaktır.

ABC koçluk sistemi ise bu konuda eğitmenlerimizin yardımına yetişmekte ve onları direk iletişim çağının özelliklerinden yararlanmalarını sağlamaktadır. Koçluk sistemi çalışmalarınızı öğrencilerinizle mobil uygulama üzerinden birebir yapabilirsiniz. Planlarınızı dilerseniz öğrencileriniz ile paylaşabildiğiniz gibi öğrenci velileri ilede paylaşabilirsiniz. Eğer kurumsal bir yapıda bu çalışmayı yapacak iseniz paylaşımlarınızı diğer eğitim koordinatörlerinde görmesini sağlayabilirsiniz. Bu ise size hem güçlü geri dönüşler ve eğitim koçluğu yaptığınız öğrencilerinize planlı çalışmayı motive edici bir uygulama olacaktır.

ABC Okul Koçluk Sistemi

Yeni okul yöneticileri ilk başladığı zaman yoğun bir iş temposuna başlarlar. Sadece bu değil, öğretmenlerin birçoğu okulda stresli olduğu gözlemleniyor. Bu nedenle, okullarda kaliteli eğitmen istihdam etmenin ve elde tutmanın önemi daha da anlaşılmaktadır.

Daha önemli stratejik şeyleri planlamak ve üzerinde çalışmak için daha fazla zamanınız olacak. Sonuç olarak, daha az çabayla daha çok iş yaparsınız. Böylece çok daha az stresli ve baskı altında hissedeceksiniz. Dahası, öğrencilerin gelecekleri için artık daha başarılı vazgeçilmez bir öğretmen olacaksınız.

Sonuç olarak, daha da iyi bir lider veya öğretici olacaksınız. Bu becerileri öğrendiğiniz için, başkalarının da aynısını yapmasına yardım edebileceksiniz. Özetle, okulunuzun olabileceğinin en iyisi olmasını sağlayabileceksiniz.

Öğrenci Koçluk Sistemi

Koçluk sergileyen ve uygulamalarında sürekli iyileştirmeler yapılan öğrenciler her zaman daha başarılı olurlar. Öğrenci gelişmeye devam etmek için motive edildiğinde ve güçlendirildiğinde başarıları sürekli artarak devam eder. Korktukları ya da kaygılandıkları için değil, yapabileceklerinin en iyisi olmaya içsel olarak motive oldukları için. Bu öğrenciler için gerçek bir gelişimdir. Ve öğrenci performansında devam eden bu iyileştirmeler, sınıflar arasında ve kademeli olarak tüm okulda iyileştirmelere yol açar.

Öğrencilere özel olarak hazırlanan koçluk sistemi ile gözlem ve geri bildirim sistemimiz, öğrencilere ve öğretmenlere profesyonel gelişimlerine daha fazla sahip çıkar. Öğrenciler, koçluk sistemini “yargılayıcı” ve “stresli” değil, “gelişimsel” ve “yararlı” buluyor. Dışarıdan övgü veya tehditler ile değil değil, içsel bir iyileştirme kararlılığıyla hareket edebilir.

Okul Yönetim Sistemi

Öğretmen merkezli yapısı ile kullanıcıların gözdesi olan, modern arayüzü, kullanım kolaylığı, yenilikçi yapısı ile tüm okul kademelerinde kullanılan ABC Okul Yönetim Sistemi standartları yukarılara taşıyor. ABC OYS komple bir sistemdir ve koçluk sistemi ABC’de çok pratiktir. Aynı zamanda tamda olması gerektiği gibi web sitesi ve mobil uygulama birbirine entegredir.

Şimdi ABC ile okulunuzu tek noktadan yönetmenin konforunu sizde yaşayın!

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin