Öğrenci Takibi

Okulda kayıtlı olan tüm öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimlerini öğretmen ve PDR ekibi tarafından gözlemlenerek gerekli olan bilgilerin kayıt altına alınmasına öğrenci takibi denilir. Öğrenci takibinde hem öğrenciler ve hem de veliler bilgilendirilerek gerekli iletişim de güçlü bir şekilde yapılmalıdır.

ABC öğrenci takip sistemi mobil uygulamaları ile öğrencilerin takibini eksiksiz olarak yaparsınız. Çok az bilgi girişleri ile çok sayıda rapor alabilmektesiniz.

Öğrenci Takip

Öğrencilerin ABC öğrenci takip sistemi ile takip edilmesi, okul içerisindeki akademik faaliyetlerinin rapor halinde sunmasını sağlayan modüllerin çok sayıda avantajı vardır. Öğretmenlere pratik ve sade bir akış sunan ABC’de ödevler, duyurular, günlük yoklama, davranış vb gibi işlemeleri saniyeler içerisinde girişlerini yapabilir ve öğrenci takibini zahmetsizce gerçekleştirmiş olursunuz.

ABC öğrenci takip programını okullar öğrenci ve velilerine ücretsiz olarak sunmaktadırlar.

ABC Öğrenci Takibi Sistemi

Öğretmen merkezli yapısı ile kullanıcıların gözdesi olan, modern arayüzü, kullanım kolaylığı, yenilikçi yapısı ile tüm okul kademelerinde kullanılan ABC Okul Yönetim Sistemi standartları yukarılara taşıyor. ABC; okul yönetim yazılımını, inovatif bir sistem haline getirmiştir.

Okul bünyesinde olması istenen mobil uygulama, muhasebe, ölçme değerlendirme gibi alanlarada girerek başarılı bir okul yönetim sistemi olmayı başarmıştır. ABC OYS komple bir sistemdir. Web sitesi ve mobil uygulama birbirine entegredir. ABC ile okulunuzu tek noktadan yönetmenin konforunu sizde yaşayın.

MEB Öğrenci Takibi Sistemi

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından kullanılabilen okul yönetim bilgi sistemidir. Öğrenciler okula kayıt oldukları andan itibaren kişisel bilgileri üzerindene-Okul hesabı oluştururlar.

Öğretmenler tarafından sürekli sağlanan güncel veri girişleri ile birlikte eğitim öğretim yılındaki gelişmeleri e-Okul üzerinden takip edebilir. Öğrenciler ile birlikte veliler de e-Okul üzerinden öğrencinin eğitim hayatındaki durumunu takip etme imkanına sahip olur.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma açılmış olan e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi ile takip edilebileceğiniz bir takım hizmetler vardır.

Bu hizmetler arasında devamsızlık bilgileri, haftalık ders programları, sınav sonuçları, sözlü notları, sınav tarihleri, diploma notu sorgulama, alınan belgelerin görüntülenmesi (takdir, teşekkür, onur belgesi vb.), nakil işlemleri, öğrencinin okunan kitaplar, yerleştirme ve sınav bilgileri ve okul duyuruları gibi hizmetler yer almaktadır.

ABC e-Okul Yönetim Okul Yönetim Sistemi ile Sorunsuz Bilgi Akışı

ABC, e-Okul ile senkronize çalışmaktadır. e-Okul üzerinden verilen zorunlu hizmetler ile senkronize olan ABC ile e-Okulda yapmak zorunda olduğunuz tüm işlemleri ABC Okul Yönetim Sistemi mobil uygulama üzerinden yapabilmektesiniz.

Öğrenci veli ve öğretmenelerin iletişimini maksimum seviyelere çıkararak öğretmenlere de zaman kazandıran ABC okulun prestijini de yükseltmektedir.