okul otomasyon programı

Her alanda olduğu gibi eğitim alanında da durmaksızın sürekli dijital dönüşüm olarak nitelendirilen gelişmeler yaşanmaktadır. Global eğitim anlayışı içerisinde birçok kurum otomasyon içerikli okul otomasyon programı sistemlerini kullanmaktadır.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Okul Otomasyon Programı, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Okul Otomasyon Programını Kimler Kullanabilir?

Kolejler, Özel ve Devlet Okulları

Özel okullar ve devlet okullarının tüm kademelerinde ABC okul otomasyon programı kullanılmaktadır.

Dershane, Kurs ve Etüt Merkezleri

Özellikle yoklama, ödev takibi ve ölçme değerlendirme gibi önemli modüller dershane, kurs ve etüt merkezleri tarafından tercih edilmektedir.

Dernekler ve Yayınevleri

Dernekler ve özellikle okullara ders kitapları & soru bankaları desteği veren yayınevleri ile ABC okul otomasyon programı başarılı işbirlikleri yapmaktadır.

ABC Okul Takip Modülü

ABC Okul Takip Modülü, eğitim kurumlarında yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerin bir araya gelerek bir okul topluluğu oluşturduğu ortamlarda kullanılan bir takip yazılımıdır. Modül, öğrenci başarılarını, öğretmen-öğrenci etkileşimini, veli-öğretmen iletişimini ve diğer birçok veriyi toplayarak raporlama yapar ve eğitimdeki eksiklikleri tespit ederek çözüm önerileri sunar.

Okul Otomasyon Programı Neler Yapar?

Okullarda, etüt merkezlerinde, dershanelerde otomasyon kullanarak siz de alan, zaman ve kaynak tasarrufu sağlamanıza yardımcı olabilir ve aynı zamanda verimlilik sağlayabilirsiniz.

Okulların kendileri ile ilgili olan yenilikleri takip etmeleri, en verimli olacak şekilde uygulamaları gözlemlemeleri kaçınılmazdır. Okul otomasyon programı, eğitim kurumlarının ihtiyaç duyduğu tüm modülleri tek çatı altında toplar. Okullara tüm yenilikleri en hızlı şekilde sunmaya gayret eder. ABC Okul Otomasyon Programı yenilikler konusunda çok iddialıdır. Yenilikleri takip etmenin yanında yenilikleri çıkardığı modüller ile de yenilikleri ilk çıkaran uygulamalar alanında ismini yazdırmıştır.

Okul Otomasyon Programı Nedir?

Eğitim sektörünün pandemi ile birlikte yaşadığı atfedilecek bir kelime varsa, o da kaos kelimesidir.

Dünya uzaktan eğitime doğru ilerliyor ve pandemiye karşı nihai zaferden sonra bile orada olmayı planlıyor. Dijital dönüşümü otomasyonla benimseyen veya geleneksel süreçlere harmanlayabilen eğitim merkezleri ise bu süreci başarıyla tamamlayacaklardır.

Teknolojik Eğitim endüstrisi, okul otomasyon programı sayesinde iki yıldan daha kısa bir sürede tanınmayacak kadar gelişmiştir. Covid öncesi okul otomasyon programları ve uygulamaları öncelikle temel operasyonlarıyla ilgili kurslar arayan profesyonelleri hedefliyordu; Ancak bu sisteminin üniversite öğrencileri için dahi eğitim teknikleri paradigmalarını değiştirdiğini gördük. Eğitmenler de, bu süreç içerisinde dijital eğitim ve okul teknolojileri konusunda bilgi sahibi oluyor ve video kaynaklarıyla dijital kurslar hazırlıyor.

ABC Okul Yönetim Sistemi

Öğretmen merkezli yapısı ile kullanıcıların gözdesi olan, modern arayüzü, kullanım kolaylığı, yenilikçi yapısı ile tüm okul kademelerinde kullanılan ABC Okul Yönetim Sistemi standartları yukarılara taşıyor.

ABC; okul yönetim yazılımını, inovatif bir sistem haline getirmiştir. Okul bünyesinde olması istenen mobil uygulama, muhasebe, ölçme değerlendirme gibi alanlarada girerek başarılı bir okul yönetim sistemi olmayı başarmıştır. ABC OYS komple bir sistemdir. Web sitesi ve mobil uygulama birbirine entegredir. ABC ile okulunuzu tek noktadan yönetmenin konforunu sizde yaşayın.

Okul Otomasyon Sistemi Nedir?

Teknoloji, günümüz eğitim sistemini birbirine bağlayan ortak bağdır. Ancak okullar ve üniversiteler, otomasyon ve dijitalleşmenin son dönemlerde olduğu kadar geleceğe yönelik olduğunu da kabul edemeyebiliyor. Bu da okullar arası dijital dönüşüm seviyelerinde belirgin farklar ve hizmet altyapısında kaliteye yönelik seviye değişikliklerini ön planda tutuyor.

Üniversiteler ve okullar, yönetim ve idari cephede süreçlerinde ciddi bir optimizasyon ve verimlilik kaydettiler. Bu nedenle, otomasyonun eğitim endüstrisini yeni, parlak ve kazançlı olarak dijitalleşiyor. Beyaz tahta araçları, kara tahta tabanlı eğitimin yerini hızla alıyor. Ana akım eğitim metotları değişiyor ve yenileniyor. Okul otomasyon sistemi nedir şeklindeki bir sorunun altını doldurmak adına birkaç maddede okul otomasyon sistemi nedir sorusunu inceleyelim;

1. Öğrenme Yönetim Sistemi

Öğrenciler için dijital öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek için öğretmenler, birkaç saat uygulama ve web sitesi eğitiminden geçer. Ne yazık ki, dağınık kaynaklar genellikle öğretmenlerin verimli saatlerini sınırlar ve bu da okulların/dershanelerin uzun vadede üretkenliğine zarar verebilir. En iyi çözüm, okul otomasyon programı ile öğretmenlerin sürekliliği için bir sonraki derslerine hazırlanmaları adına tüm araçları ve kaynakları tek bir yerde içeren öğrenme yönetimi yazılımıdır.

2. Öğrenci Bilgi Sistemi

Çizelgelere sahip tablolar ve öğrenci bilgileri eski çağlara aittir. Manuel hatalar için son derece düşük bir toleransa sahiptir. Ayrıca, daha fazla detay ve veri eklenmesi, sayfalarda daha fazla detaya inmek anlamına gelir. Lakin eğitim sektörünün yeni yüzü otomatik okul bilgi sistemlerini içeren bilgi ölçümlerini hizalayan ve daha hızlı veri almayı amaçlayan uygulamaları önümüzdeki on yıllar içerisinde tüm seviyelerdeki okullar tarafından sınırsızca kullanılacaktır.

3. Sınıf Yönetim Sistemi

Zoom veya Google Meet çevrimiçi eğitimi desteklemek için ne kadar yaygın olursa olsun, eğlence unsurundan yoksundurlar. Dijital eğitimin sıradan ve tek yönlü olması ise teknik olarak şart değildir. Öğrenme iki yönlü bir yoldur ve sınıf yönetim sistemleri etkileşimli öğrenmenin yolunu genişletir. Simülasyonlar, gerçek zamanlı geri bildirimler, canlı tartışmalar ve testler, yaratıcı bir öğrenme ortamı oluşturarak nihayetinde daha iyi hatırlama ve hatırlama oranlarına yol açar. Bu sebeple hem velilerin hem de öğretmenlerin eğitim alan öğrencilerin her yönden gelişimlerini çeşitlendirmek adına sınıf olarak talep edecekleri yazılımlar geliştirilmektedir. Bu yazılımların bir araya geldiği uygulamalar da okul otomasyon programı olarak adlandırılmaktadır.

4. Değerlendirme Yazılımı

Okul çağındaki her öğrencinin ağzındaki “okudunuz mu hocam” tabirini bilmeyen yoktur. O sınav kağıtları da okunmaz bir türlü, çünkü el yazısı olarak işlenmiş zor değerlendirmelerdir. Ancak devamlılığı olan ve oldukça anlaşılır sistemlere sahip okul otomasyon programı sayesinde okullardaki değerlendirme karmaşası da son bulmaktadır. Eğitimdeki dijital dönüşüm uygulamaları ve modülleri, kağıt kalem modundan daha iyi olduğunu kanıtlasa da, entegre değerlendirme yazılımının rahatlığının yerini alamaz. Değerlendirme yazılımı, desteklenen sayısız dosya ve formatla öğretmenler ve öğrenciler için zamandan tasarruf edebilir ve değerlendirmeyi eğlenceli hale getirebilir.

5. Entegre Beyaz Tahta Yazılımı

Okunan bir kelime, hatırlanan bir kelimedir. Duyulan bir kelime algılanan bir kelimedir. Yazılan bir kelime, anlaşılan bir kelimedir. Ve üçünün birleşimi, tutulan bilgidir. Online eğitimin yetersiz kaldığı bir alan varsa o da kara tahta tabanlı eğitim olabilir. Bununla birlikte, günümüz teknolojisi, beyaz tahta yazılımı ile de kapsanan bir yöne de sahiptir. Okul otomasyon programı etkin olarak kullanılan dijital beyaz tahta ile bağlantı kurarak entegre olarak aynı ekrandaki güncellemeleri de öğrencilerin hizmetine sunabilmekte, ekran projeksiyonları, etkinlik zamanlayıcıları, ikili iletişim ve daha fazlasıyla birlikte işbirlikçi bir öğrenme ortamı sunmaktadır.

6. Okul Kantin Fuaye Yönetim Yazılımı

Eğitim alanındaki sıradan görevlerden biri de kampüs yönetimidir. Sonuçta, alan ve kampüs planlaması için etkili bir bakım stratejisine ihtiyacınız var. Okul fuaye yönetimi, sistem içerisinde alakalı kalmak için fiziksel bir mimari kadar dijital bir mimari de kurmayı da gerektirir. Kantin alışverişinin öğrencinin eğitim haricindeki okul davranışlarını kurgulamak ve değerlendirmeyi de dijital olarak öngörebilir, alışveriş alışkanlıkları ile okul hayatının analizini entegre olarak sunabilir.

7. Okul Muhasebe Yönetim Yazılımı

Mobil muhasebe programlarının uzun zamandır hayatımızda olduğu için, nakit çağından banka havaleleri ve çevrimiçi ödemelere geçtik. Bu, okullar/dershaneler/bağımsız ders veren kurslar için muhasebeyi biraz daha kolaylaştırdı. Çözüm, çok boyutlu mali sıkıntıları çözmek için hesap yönetimi yazılımıdır. Bordro ve eğitim harcamalarından ücretlere ve defter tutmaya kadar, hesap yönetimi yazılımına öncelik verilmesi gerekir. Öğrencilerin dönemsel bakiye yönetimleri ve okul giderlerinin her kalem adına stok sistemine entegre giderlerini hesaplamanızı kolaylaştırarak aynı ekran üzerinden verileri güncellemenizi sağlar. Bu modül sayesinde otomasyona yatırım yapmak, uzun vadede kâr satın almak gibi anlaşılabilir.

Okul Otomasyon Programı

ABC Mobil Uygulama Mağazalarda

Okul Otomasyon Programı

Okul Otomasyon Programı

Okul Otomasyon Programı