okul takip sistemi

Okul takip sistemi, öğrencilerin akademik performanslarını izlemek, devamsızlık takibi yapmak, öğretmenlerin öğrenci notlarını girmesini ve yöneticilerin okul verilerini analiz etmesini sağlayan bir yazılım sistemidir. Bu sistem aynı zamanda öğrencilerin velileriyle de iletişimi kolaylaştırarak velilerin öğrencilerinin durumları hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Okul Takip Sistemi, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

ABC Okul Takip Sistemi, eğitim sektöründe önemli bir araçtır. Okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler arasındaki iletişimi kolaylaştırır.

ABC OTS, hızlı, sade ve kullanıcı dostudur.

ABC Okul Takip Sistemi'ni Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Okul Takip Sistemi komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci takiplerini yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

ABC Okul Takip Modülü 1 Tık Uzağınızda!

ABC Okul Takip Modülü: Eğitim kurumlarının tüm ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanmış, kullanıcı dostu ve özelleştirilebilir bir takip sistemidir. Tek tıkla erişilebilen modülümüz, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler arasındaki iletişimi kolaylaştırarak verimliliği artırır. ABC Okul Takip Modülü ile eğitimde başarıyı yakalayın!

Okul Takip Sistemi İle Okul Başarısını Yükseltin

ABC, piyasada benzeri okul takip sistemi olarak hizmet sunmaya çalışan ilkel, sınırlı ve günceli takip edemeyen sistemlerinden farklıdır. Okulunuzun düzgün çalışması, Okul Takip Sistemi ile her bölümdeki sorunsuz iş akışına bağlıdır. Bir okulun yönetim bölümü, dokümantasyon çalışmalarının hepsini kapsadığı için özel dikkat gerektirir. ABC Okul Takip Yazılımı, rutin işi çok daha hızlı ve daha kolay yönetmenize yardımcıdır. İçerisinde birçok yardımcı araç ve modül bulundurur.

Akademik takvim düşünülerek hazırlanmış yıllık planları dilediğiniz aşamalarla bütünleştirebilirsiniz. ABC Okul Takip Sistemi hem eğitimci hem de okul yönetimi personeli olarak kullanılabilmektedir. Zaman çizelgeleri, okul çizelgesi, öğretmen çizelgesi, ders çizelgesi ve kurumsal çizelgeler ile planlar oluşturulabilir.

Okul Takip Programı Nedir?

Bireysel olarak öğrencilerin takibinin yapıldığı ve daha genel olarakta okuladaki tüm hareketlerin takip edilerek rapor altan alındığı sisteme okul takip programı denilmektedir. Öğrenci takip sistemi olarakta adlandırılan program ile öğrenci, veli, öğretmen, personel ve diğer okul içinde faaliyet gösteren bireylerin takibini yapabilirsiniz. Okul takibinizi online ortamda ve daha da güzeli mobil uygulama ile yapabildiğiniz ABC Okul takip programı  bir çok modülden oluşmaktadır. Okulların en çok tercih ettiği modüllerden bazıları günlük yoklama alma (devamsızlık takibi), ödev takibi, duyuru takibi, sınav takipleri olarak yer almaktadır.

Okul Takip Süreçleri

Tek bir organizasyon altında birden fazla okulu bulunan kuruluşlar grubu, dijital süreçleri birbirine bağlama ve raporlama sistemini kullanabilirsiniz. Yönetici paneli sağlama güvencesi nedeniyle bir yardımcısı olmadan sadece uygulamadan faydalanabilirsiniz. ABC Okul Takip Sistemi ayrıca öğretmenlere ve müdürlere yardımcı olan çeşitli raporlar oluşturabilir ve bu da süreçte verimli zaman tasarrufu sağlar.

ABC Okul Takip Yazılımı, eğitim kurumlarında sistemin etkin bir biçimde çalıştırılır. Kurum personeli – yönetici – öğrenci – veli dörtgeninde koordinasyonun mükemmel derecede senkronize olur. Bu süreçlerde tüm detaylar düşünülmüş ve geliştirilmiştir.

Okul yönetimi ve öğretmenler açısından öğrencilerin derse devam durumu oldukça önemlidir. Anı şekilde öğrencilerin ebeveynlerinin yoğun istekleri ile ABC Okul Takip Yazılımına ek olarak yoklama takip sistemini geliştirdik. Okul Takip Programı içerisinde derse devam takip sistemi, velilerin öğrenci hakkında bilgiye anlık olarak ulaşmasını sağlamaktadır. Bu durumlarda Okul Takip Sistemi içerisindeki farklı aplikasyonlarla öğrencinin son durumunu öğrenebilirsiniz.

Online Eğitim Süreçlerinde Okul Takibi

Günümüz koşullarında online eğitime yoğun bir yönelme durumu mevcuttur. Okul yönetimi olarak müfredatta birçok alanda güncelleme yapmanız gerekmektedir. Profesyonel bir Okul Takip Yazılımı ile haftalık ders programlarını dilenen saatlere göre planlayabilirsiniz. Ödevleri günlük veya dönemsel olarak programlayabilirsiniz. Projeleri online olarak aşamalı şekilde planlayabilir ve süreçlerin tamamını sorunsuz yönetebilirsiniz.

Bu dönem içerisinde çevrimiçi olarak katılım sağlayan öğrencilerin gelişimlerini Okul Takip Sistemi ile online olarak takip edebilirsiniz. Çevrimiçi Okul Takip Sistemi ile online olarak devam eden eğitim ve öğretim aşamalarını dönemsel anket takip sistemleri sayesinde ölçümleyebilirsiniz. Bu sonuçları velilerle paylaşabilirsiniz. Böylelikle velilerin yorumlarını interaktif olarak eğitim programlarınıza ekleyebilirsiniz. Ek olarak programlarınızı sürekli güncel olarak tüm datanızı revize edebilirsiniz.

Hem öğretmen hem de yönetim olarak öğrencilere gerekli olan duyuru, talep ve beklentiler oluşturabilirsiniz. Okul Takip modülü ile belirleyeceğiniz sürelerde bildirimler aktif olarak paylaşılacaktır. Öğretmenler sınıflar içinde gruplar oluşturabilir. Farklı oluşturulan gruplar ile proje çalışmaları yapılabilirsiniz. Bu proje sonuçlarını gruplar olarak değerlendirebilirsiniz. Sonuçlarını gruplar arasında karşılaştırabilirsiniz.

Okul Takip Sistemi

ABC Okul Takip Sistemi Profesyoneldir

Okulunuzun kalitesini artıracak olan okul takibini seçerken dikkatli olmanız gerekmektedir. İyi bir okul takip sistemi okulunuzun prestijini artırırken aynı zamanda da okulunuzun reklamınıda yapmaktadır. Fakat bu durumun tam terside olabilir. Yetkin olmayan bir okul takip programı okulunuzun prestijini düşürecek, öğretmenlerinizin emeklerinin karşılığını alamadığınız gibi sizinde negatif reklamınız yapılabilir.

ABC Okul Yönetim Sistemi en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş olan modülleri, sade ve basit kullanımı ile okulunuzun prestijini üst noktalara çekmektedir. Sizleri de ABC ailesi içinde görmek için sabırsızlanıyoruz.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin