okul takip sistemi

Okul takip sistemini kısaca şöyle açıklayabiliriz; Eğitim sektöründe her kullanıcının takibi önemli bir unsurdur. Öğrencilerin performanslar, öğretmenlerin öğrencilerle olan iletişimi, okulun velilerle olan iletişimi gibi tüm konular bir bütün olarak ele alanmalıdır. Bu gibi takiplerin tamamına ise okul takip sistemleri can kurtarıcı olarak yetişmektedir. Eğitim kurumlarında; yönetici, öğretmen, veli ve öğrencilerin tek noktada buluştuğu Okul Takip Sistemidir. ABC hızlı, sade ve kullanıcı dostudur.

ABC Okul Takip Sistemi'ni Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Okul Takip Sistemi komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci takiplerini yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

mobilabc2

ABC'yi İnceleyin

Profesyonel eğitimcilerin yönergeleri, velilerin istekleri ve öğrenci gelişim takibi ön planda tutularak sürekli geliştirilen ABC'yi inceleyin.

Şimdi İncelemek İstiyorum

Okul Takip Sistemi İle Okul Başarısını Yükseltin

ABC, piyasada benzeri okul takip sistemi olarak hizmet sunmaya çalışan ilkel, sınırlı ve günceli takip edemeyen sistemlerinden farklıdır. Okulunuzun düzgün çalışması, Okul Takip Sistemi ile her bölümdeki sorunsuz iş akışına bağlıdır. Bir okulun yönetim bölümü, dokümantasyon çalışmalarının hepsini kapsadığı için özel dikkat gerektirir. ABC Okul Takip Yazılımı, rutin işi çok daha hızlı ve daha kolay yönetmenize yardımcıdır. İçerisinde birçok yardımcı araç ve modül bulundurur.

Akademik takvim düşünülerek hazırlanmış yıllık planları dilediğiniz aşamalarla bütünleştirebilirsiniz. Okul Takip Sistemini hem eğitimci hem de okul yönetimi personeli olarak kullanılabilmektedir. Zaman çizelgeleri, okul çizelgesi, öğretmen çizelgesi, ders çizelgesi ve kurumsal çizelgeler ile planlar oluşturulabilir.

Okul Takip Programı Nedir?

Bireysel olarak öğrencilerin takibinin yapıldığı ve daha genel olarakta okuladaki tüm hareketlerin takip edilerek rapor altan alındığı sisteme okul takip programı denilmektedir. Öğrenci takip sistemi olarakta adlandırılan program ile öğrenci, veli, öğretmen, personel ve diğer okul içinde faaliyet gösteren bireylerin takibini yapabilirsiniz. Okul takibinizi online ortamda ve daha da güzeli mobil uygulama ile yapabildiğiniz ABC Okul takip programı  bir çok modülden oluşmaktadır. Okulların en çok tercih ettiği modüllerden bazıları günlük yoklama alma (devamsızlık takibi), ödev takibi, duyuru takibi, sınav takipleri olarak yer almaktadır.

Okul Takip Süreçleri

Tek bir organizasyon altında birden fazla okulu bulunan kuruluşlar grubu, dijital süreçleri birbirine bağlama ve raporlama sistemini kullanabilirsiniz. Yönetici paneli sağlama güvencesi nedeniyle bir yardımcısı olmadan sadece uygulamadan faydalanabilirsiniz. ABC Okul Takip Sistemi ayrıca öğretmenlere ve müdürlere yardımcı olan çeşitli raporlar oluşturabilir ve bu da süreçte verimli zaman tasarrufu sağlar.

ABC Okul Takip Sistemi, eğitim kurumlarında sistemin etkin bir biçimde çalıştırılır. Kurum personeli – yönetici – öğrenci – veli dörtgeninde koordinasyonun mükemmel derecede senkronize olur. Bu süreçlerde tüm detaylar düşünülmüş ve geliştirilmiştir.

Okul yönetimi ve öğretmenler açısından öğrencilerin derse devam durumu oldukça önemlidir. Anı şekilde öğrencilerin ebeveynlerinin yoğun istekleri ile ABC Okul Takip Yazılımına ek olarak yoklama takip sistemini geliştirdik. Okul Takip Programı içerisinde derse devam takip sistemi, velilerin öğrenci hakkında bilgiye anlık olarak ulaşmasını sağlamaktadır. Bu durumlarda Okul Takip Sistemi içerisindeki farklı aplikasyonlarla öğrencinin son durumunu öğrenebilirsiniz.

Online Eğitim Süreçlerinde Okul Takibi

Günümüz koşullarında online eğitime yoğun bir yönelme durumu mevcuttur. Okul yönetimi olarak müfredatta birçok alanda güncelleme yapmanız gerekmektedir. Profesyonel bir Okul Takip Yazılımı ile haftalık ders programlarını dilenen saatlere göre planlayabilirsiniz. Ödevleri günlük veya dönemsel olarak programlayabilirsiniz. Projeleri online olarak aşamalı şekilde planlayabilir ve süreçlerin tamamını sorunsuz yönetebilirsiniz.

Bu dönem içerisinde çevrimiçi olarak katılım sağlayan öğrencilerin gelişimlerini Okul Takip Sistemi ile online olarak takip edebilirsiniz. Çevrimiçi Okul Takip Sistemi ile online olarak devam eden eğitim ve öğretim aşamalarını dönemsel anket takip sistemleri sayesinde ölçümleyebilirsiniz. Bu sonuçları velilerle paylaşabilirsiniz. Böylelikle velilerin yorumlarını interaktif olarak eğitim programlarınıza ekleyebilirsiniz. Ek olarak programlarınızı sürekli güncel olarak tüm datanızı revize edebilirsiniz.

Hem öğretmen hem de yönetim olarak öğrencilere gerekli olan duyuru, talep ve beklentiler oluşturabilirsiniz. Okul Takip modülü ile belirleyeceğiniz sürelerde bildirimler aktif olarak paylaşılacaktır. Öğretmenler sınıflar içinde gruplar oluşturabilir. Farklı oluşturulan gruplar ile proje çalışmaları yapılabilirsiniz. Bu proje sonuçlarını gruplar olarak değerlendirebilirsiniz. Sonuçlarını gruplar arasında karşılaştırabilirsiniz.

abc banner

ABC Okul Takip Sistemi Profesyoneldir

Okulunuzun kalitesini artıracak olan okul takip sistemini seçerken dikkatli olmanız gerekmektedir. İyi bir okul takip sistemi okulunuzun prestijini artırırken aynı zamanda da okulunuzun reklamınıda yapmaktadır. Fakat bu durumun tam terside olabilir. Yetkin olmayan bir okul takip sistemi okulunuzun prestijini düşürecek, öğretmenlerinizin emeklerinin karşılığını alamadığınız gibi sizinde negatif reklamınız yapılabilir.

ABC Okul Yönetim Sistemi en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş olan modülleri, sade ve basit kullanımı ile okulunuzun prestijini üst noktalara çekmektedir. Sizleri de ABC ailesi içinde görmek için sabırsızlanıyoruz.

Kullanıcılar bunları da inceledi

Okul Yönetim Yazılımı

Tüm eğitim kurumlarında ve en çok da özel eğitim kurumlarında öğrencinin, velinin, öğretmen, personel, yönetici yani komple bir okulun eksiksiz bir işleyiş içinde olması gerekmektedir. Okul yönetim yazılımı kurumlardaki tüm kullanıcıların birbiri ile ilgili iletişimi bir düzene koyarken aynı zamanda da okuldaki tüm kullanıcılar arasındaki bilgi akışını sağlamaktadır.

Başarılı bir okulda, okul yöneticilerinin okuldaki tüm işleyişi, öğretmenlerin sınıflarındaki öğrencileri ve velilerini, velilerin öğrencileri ile ilgili her şeyi öğrencilerin ise dersleri ile ilgili sorumluluklarını düzenli takip etmeleri gerekmektedir.

Çıkacak eksiklikler anında tespit edilerek çözüm üretilmelidir. Okul yönetim yazılımı bir okulun en önemli yardımcısıdır. Okul içi bilgilendirme, veli bilgilendirmesi, öğrenci takibi gibi en kritik yönetim süreçlerini üstlenir.

Öğrenci Takip Sistemi

Öğrencilerin akademik gelişiminde öğretmenleri ve velileri tarafından takip edilmeleri önemli bir konudur. Eğitim yılı içerisinde öğrenciler motivasyon kayıpları yaşayabilmektedirler. Motivasyon düşüklüğü yaşamaya başlayan öğrencileri ise iyi bir öğrenci takip sistemi vasıtasıyla kolaylıkla tespit edilebilir.

ABC Öğrenci Takip Sistemi ile öğretmenlerin ebeveynler ile anlık olarak iletişime geçmesini sağlayarak hatırlatmaların, etkinliklerin ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde çok önemli katkı sağlar. Böylelikle gerçek başarıya etkili ve hızlı ulaşabilirsiniz.

Verilen testlerin, ödevlerin, işlenen konuların ve daha birçok bilginin veri olarak girilmesi ABC Öğrenci Takip Sisteminin en önemli özellikleri arasındadır.

ABC Mobil Uygulama

Okul takip sistemi mobil uygulama omurgası üzerine inşa edilmiştir. Sade ve ergonomiyi ön plana alan tasarımları ile kullanıcılarından yüksek puanlar alan ABC Mobil uygulamasını aşağıdaki mağazalardan indirebilirsiniz.

ABC’yi App Store’den indirin. (IOS işletim sistemini kullanan cihazlar)
ABC’yi Google Play’den indirin. (Android işletim sistemini kullanan cihazlar)
ABC’yi App Gallery’den indirin. (HarmonyOS işletim sistemini kullanan cihazlar)

abc şimdi okulunuzda