ortaokul yonetim yazilimi

Bir ortaokulun yöneticisi iseniz, okulunuzu otomatikleştirmek ve dijitalleştirilmiş hizmetlerin tüm avantajlarından faydalanmak sizin için çok önemlidir. Bunların arasında, ortaokul yönetim yazılımı artık tüm okullar için önemli bir unsurdur. Yazılım, okulun genel üretkenliğini ve performansını geliştirmek için birçok okul işleminin dijitalleştirilmesine yardımcı olur.

Ortaokul yönetim yazılımı, bir okulun ve öğrencilerin tüm yaşam döngüsünü yönetmek için çeşitli modüllerden oluşur. Günümüzde tüm eğitim kurumları, öğrencilere en iyi eğitim kaynaklarını vermek için yeni fırsatlar araştırıyor.

Öğrenciler, öğretmenler ve veliler arasındaki operasyonel performansı ve etkileşimi destekleyen bir ortaokul yönetim programının birçok avantajı vardır.

Veli-öğretmen görüşmesi zorlu süreçleri sistemleştirerek gerçekleştirilir. Ortaokul yönetimi yazılımı ayrıca öğretmenlere ve müdürlere yardımcı olan çeşitli raporlar oluşturabilir.

Kısa Mesaj Servisi (SMS) kullanımı ile velilerle anında ve verimli bir şekilde etkileşimde bulunabilirsiniz. Kısa bir metin mesajı, ebeveynlere önemli bir rapor iletebilir. Ayrıca ebeveynlerin ebeveynlerle etkileşime girebilirler.

Okul kademelerinin her alanında başarı ile kullanılan ve büyük beğeni toplayan ABC, ortaokul yönetim yazılımı çatısı altında sunduğu modüller ise oldukça başarılıdır. ABC’nin sadece kullandığınız modüller bazlı hizmeti ile okullar kendi istedikleri modülleri seçebilirler ve velilerine sadece kullandığı modülleri sunarlar. Böylelikle kullanıcıları büyük bir karmaşadan kurtarırlar.

Genel olarak kendisi ile alakası olmayan modülleri gören kullanıcılar belli bir zamandan sonra okuldan gelen bilgilendirmeleride önemsememeye başlar. Çünkü kendisi ile ilgisi olmayan modüller var ve gelen bilgilendirmeninde kendisi ile ilgisi olmadığını düşünen kullanıcı sayısı göz ardı edilemeyecek oranlarda. Bunu gözlemleyen ABC AR-GE ekibi okullarımıza sadece kullandığınız modülleri velilerinize sunabileceğiniz modüler kullanımı hayata geçirmiştir. Bu ise ortaokul yönetim yazılımı ile birlikte diğer tüm eğitim kademelerindeki çok iyi geri dönüşler olmasını sağlamıştır.

Ortaokul Yönetim Yazılımı Faydaları

Ortaokul yönetim sistemi, bir öğrencinin yaşam boyu verilerinin gerçek verilerini, ilk andan başlayarak öğrencinin kurumdan ayrıldığı güne kadar işlemektir. Bu aşama boyunca öğrenci birçok sınıfta çalışır ve farklı sınavları dener. Tüm bu veriler, katılım, öğretmen notları ve okulun öğrencisiyle bağlantılı diğer bilgiler, okul yönetim yazılımı tarafından toplanır ve korunur.

Okul içerisinde geçirilen tüm zamanları kapsayan dersler çok önemlidir. Ortaokul yönetim Programı ders programı çizelgeleri üretmeye ve yönetmeye yardımcı olur. Öğretmenler ve yöneticiler, basit yazılım sayesinde planlar oluşturabilir. Oluşturulan ders programı çizelgeleri tüm kullanıcılara sunulabilir.

Tüm sınav zamanlaması çizelgeleri ile öğretmenler yazılım içerisinde her konuda alınan notları modernize edebilirler. Bu nedenle, tüm öğrenciler için notları, kurumun önceden uyguladığı modülde otomatik olarak gönderilecektir.

ABC Her Zaman Okulunuzun Yanında

Kütüphane, okul ortamında en çok kullanılan bölümdür. Ayrıca öğrenim imkanların önemli bir parçasıdır. Kitapların hesaplanması ve dağıtılması, kitap yayınlanması, kitapların izlenmesi vb. Gibi tüm kütüphane yönetimi süreçleri önemlidir. Bu düzenlemeler ortaokul yönetimi yazılımı rehberliğinde yapılabilir.

Ortaokul yönetimi yazılımının bir okulun yönetici ve yöneticileri için en önemli faydası, yazılım içinde hazırlanan ve hızlı ve doğru kararlar alabilmek için kullanılabilecek farklı raporlardır. Modüllerin her birinde pek çok modül mevcuttur. En iyi raporlama için ek araçlar okul yönetim sistemiyle birleştirilebilir.

Kullanıcılar bunları da inceledi

Okul Yönetim Sistemi

Öğretmen merkezli yapısı ile kullanıcıların gözdesi olan, modern arayüzü, kullanım kolaylığı, yenilikçi yapısı ile tüm okul kademelerinde kullanılan ABC Okul Yönetim Sistemi standartları yukarılara taşıyor. ABC OYS komple bir sistemdir ve ortaokul yönetim yazılımı ABC’de çok pratiktir. Aynı zamanda tamda olması gerektiği gibi web sitesi ve mobil uygulama birbirine entegredir.

Şimdi ABC ile okulunuzu tek noktadan yönetmenin konforunu sizde yaşayın!

Okul Bilgi Sistemi

Okul Bilgi Sistemi

Okul bilgi sistemi, bilgi akışının çok hızlı yaşandığı günümüzde eğitim sektörüde bu durumdan etkilenmemesi için en önemli görevi üstlenen yazılımlardır.

Bir okulun kurulumunu tamamladıktan sonraki ilk araştırdığı konu kaliteli, velilerinin memnun kalacağı, öğretmenlerin ise zamanlarını çok almadan hızlıca işlemlerini yaptıkları, mobil alt yapısı olan bir okul bilgi sistemi olmaktadır.

Okuldaki öğrencilerin, velilerin öğretmenlerin ve yöneticilerin sürekli bir bilgi akışı içinde olduğunu düşündüğümüzde okul bilgi sistemi oldukça önem arz etmektedir.

Profesyonel bir okul bilgi sistemi ile kurumunuzu diğer okullara göre bir adım öne çıkarabilirsiniz. ABC Okul Bilgi Sistemi ile okul, veli ve öğrenci iletişimini güçlendirin. ABC OBS, okulunuzun prestijini artırır, öğretmenlere yardımcı olur.

Okul Yönetim Yazılımı

Okul Yönetim Yazılımı

Tüm eğitim kurumlarında ve en çok da özel eğitim kurumlarında öğrencinin, velinin, öğretmen, personel, yönetici yani komple bir okulun eksiksiz bir işleyiş içinde olması gerekmektedir. Okul yönetim yazılımı kurumlardaki tüm kullanıcıların birbiri ile ilgili iletişimi bir düzene koyarken aynı zamanda da okuldaki tüm kullanıcılar arasındaki bilgi akışını sağlamaktadır.

Başarılı bir okulda, okul yöneticilerinin okuldaki tüm işleyişi, öğretmenlerin sınıflarındaki öğrencileri ve velilerini, velilerin öğrencileri ile ilgili her şeyi öğrencilerin ise dersleri ile ilgili sorumluluklarını düzenli takip etmeleri gerekmektedir.

Çıkacak eksiklikler anında tespit edilerek çözüm üretilmelidir. Okul yönetim yazılımı bir okulun en önemli yardımcısıdır. Okul içi bilgilendirme, veli bilgilendirmesi, öğrenci takibi gibi en kritik yönetim süreçlerini üstlenir.

Öğrenci Takip Sistemi

Öğrenci Takip Sistemi

Öğrencilerin akademik gelişiminde öğretmenleri ve velileri tarafından takip edilmeleri önemli bir konudur. Eğitim yılı içerisinde öğrenciler motivasyon kayıpları yaşayabilmektedirler. Motivasyon düşüklüğü yaşamaya başlayan öğrencileri ise iyi bir öğrenci takip sistemi vasıtasıyla kolaylıkla tespit edilebilir.

ABC Öğrenci Takip Sistemi ile öğretmenlerin ebeveynler ile anlık olarak iletişime geçmesini sağlayarak hatırlatmaların, etkinliklerin ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde çok önemli katkı sağlar. Böylelikle gerçek başarıya etkili ve hızlı ulaşabilirsiniz.

Verilen testlerin, ödevlerin, işlenen konuların ve daha birçok bilginin veri olarak girilmesi ABC Öğrenci Takip Sisteminin en önemli özellikleri arasındadır.

Veli Bilgilendirme Sistemi

Veli Bilgilendirme Sistemi

Veli bilgilendirme sistemi ile veliler; öğrencilerinin okulda neler yaptığını, akademik gelişimlerinin seviyesini, arkadaşları ile sosyal ilişkilerini sorunsuz bir şekilde öğrenmektedir.

Veliler de oluşan bu bilgi ihtiyacı ise okul yönetimlerinde velilerin bilgilendirilmesi konusunu ön plana almalarını zorunlu kılmıştır. Veliler okullarından paylaşılan duyurular, öğretmenlerin verdiği ödevleri, değerlendirmelerini, yoklama durumlarını sınav takibini, öğrencileri hakkındaki öğretmen görüşlerini vb. profesyonel bir veli bilgilendirme sistemi ile takip edebilirler.

ABC, okul ile veliler öğrencisi hakkında Veli Bilgilendirme Sistemi, öğrencilerinin son durumlarını 7 gün / 24 saat aktif olarak takip etmektedir. Ailelerin çocuğu ile ilgili bilgilere anında ulaşma imkânı sağlar. Okulda öğretmenler tarafından verilen ödevleri, duyuruları, testleri, kitapları, alınan yoklama sonuçları gibi modüler olan tüm aktiviteleri ABC üzerinden takip edebilmektedirler.

Böylelikle velilerin dönemsel olarak ortak kaygısı olan çocuğum okulda mı, çocuğum okulu ile ilgilimi sorusuna, ABC Veli Bilgilendirme Sistemi ile anlık olarak yanıt bulabilirler.

ABC Mobil Uygulama

ABC Okul Yönetim Sistemi mobil uygulama omurgası üzerine inşa edilmiştir. Sade ve ergonomiyi ön plana alan tasarımları ile kullanıcılarından yüksek puanlar alan ABC Mobil uygulamasını aşağıdaki mağazalardan indirebilirsiniz.

Ücretsiz Tanıtım İsteği

    abc şimdi okulunuzda