ortaokul yonetim yazilimi

Bir ortaokulun yöneticisi iseniz, okulunuzu otomatikleştirmek ve dijitalleştirilmiş hizmetlerin tüm avantajlarından faydalanmak sizin için çok önemlidir. Bunların arasında, ortaokul yönetim yazılımı artık tüm okullar için önemli bir unsurdur. Yazılım, okulun genel üretkenliğini ve performansını geliştirmek için birçok okul işleminin dijitalleştirilmesine yardımcı olur.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC Ortaokul Yönetim Yazılımı, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

ABC Ortaokul Yönetim Yazılımı'nı Kimler Kullanabilir?

Öğretmen ve Yöneticiler

ABC Ortaokul Yönetim Yazılımı komple çözümler sunar. Öğretmenler öğrencilerini takip eder, raporlarla öğrenci gelişim grafiklerini çıkarırlar. Yöneticiler ise kurumlarının öne çıkan veya geliştirilmesi gereken noktalarını tespit ederler.

Veli ve Öğrenciler

Velilerin öğrenci takibini yapmak için ABC mobil uygulamadan öğrenci takiplerini yaparlar. Öğrenciler ise yine mobil uygulama üzerinden kendi gelişimlerini, ödevlerini, sınav sonuçlarını, kazanımlarını vb takip ederler.

ABC Okul Takip Modülü

ABC Okul Takip Modülü, bir okul yönetim sistemi yazılımıdır ve okulların öğrenci, öğretmen, veli ve yönetim gibi farklı kullanıcıları için bir dizi işlevi içerir. Bu modül, okulların günlük operasyonlarını, öğrenci kayıtlarını, sınıf düzenlemelerini, ders programlarını, sınavlarını ve öğrenci performanslarını takip etmelerini kolaylaştırır.

ABC Okul Takip Modülü, öğrencilerin devamsızlık, notlar, davranışları ve ödevleri gibi verileri de izleyebilir. Bu modül aynı zamanda öğretmenlerin ders materyallerini yönetmelerine ve öğrenci notlarını girmelerine olanak tanır. Veliler, öğrenci performansları hakkında bilgi edinmek için modüle erişebilirler.

ABC Okul Takip Modülü ayrıca okulların yönetim işlerini kolaylaştırmak için finansal işlemleri, personel yönetimini ve bütçe planlamasını da içerir. Bu modül, okulların verimliliğini artırmak, öğrenci performansını izlemek, yönetim işlerini yönetmek ve iletişimi artırmak için faydalı bir araçtır.

Ortaokul Yönetim Yazılımı Nedir?

Ortaokul yönetim yazılımı, bir okulun ve öğrencilerin tüm yaşam döngüsünü yönetmek için çeşitli modüllerden oluşur. Günümüzde tüm eğitim kurumları, öğrencilere en iyi eğitim kaynaklarını vermek için yeni fırsatlar araştırıyor.

Öğrenciler, öğretmenler ve veliler arasındaki operasyonel performansı ve etkileşimi destekleyen bir ortaokul yönetim programının birçok avantajı vardır.

Veli-öğretmen görüşmesi zorlu süreçleri sistemleştirerek gerçekleştirilir. Ortaokul yönetimi yazılımı ayrıca öğretmenlere ve müdürlere yardımcı olan çeşitli raporlar oluşturabilir.

Kısa Mesaj Servisi (SMS) kullanımı ile velilerle anında ve verimli bir şekilde etkileşimde bulunabilirsiniz. Kısa bir metin mesajı, ebeveynlere önemli bir rapor iletebilir. Ayrıca ebeveynlerin ebeveynlerle etkileşime girebilirler.

Okul kademelerinin her alanında başarı ile kullanılan ve büyük beğeni toplayan ABC, ortaokul yönetim yazılımı çatısı altında sunduğu modüller ise oldukça başarılıdır. ABC’nin sadece kullandığınız modüller bazlı hizmeti ile okullar kendi istedikleri modülleri seçebilirler ve velilerine sadece kullandığı modülleri sunarlar. Böylelikle kullanıcıları büyük bir karmaşadan kurtarırlar.

Öğrenci takibinde en önemli kademe ortaokuldur

Genel olarak kendisi ile alakası olmayan modülleri gören kullanıcılar belli bir zamandan sonra okuldan gelen bilgilendirmeleride önemsememeye başlar. Çünkü kendisi ile ilgisi olmayan modüller var ve gelen bilgilendirmeninde kendisi ile ilgisi olmadığını düşünen kullanıcı sayısı göz ardı edilemeyecek oranlarda. Bunu gözlemleyen ABC AR-GE ekibi okullarımıza sadece kullandığınız modülleri velilerinize sunabileceğiniz modüler kullanımı hayata geçirmiştir. Bu ise ortaokul yönetim yazılımı ile birlikte diğer tüm eğitim kademelerindeki çok iyi geri dönüşler olmasını sağlamıştır.

Ortaokul Yönetim Yazılımı Faydaları

Ortaokul yönetim sistemi, bir öğrencinin yaşam boyu verilerinin gerçek verilerini, ilk andan başlayarak öğrencinin kurumdan ayrıldığı güne kadar işlemektir. Bu aşama boyunca öğrenci birçok sınıfta çalışır ve farklı sınavları dener. Tüm bu veriler, katılım, öğretmen notları ve okulun öğrencisiyle bağlantılı diğer bilgiler, okul yönetim yazılımı tarafından toplanır ve korunur.

Okul içerisinde geçirilen tüm zamanları kapsayan dersler çok önemlidir. Ortaokul yönetim Programı ders programı çizelgeleri üretmeye ve yönetmeye yardımcı olur. Öğretmenler ve yöneticiler, basit yazılım sayesinde planlar oluşturabilir. Oluşturulan ders programı çizelgeleri tüm kullanıcılara sunulabilir.

Tüm sınav zamanlaması çizelgeleri ile öğretmenler yazılım içerisinde her konuda alınan notları modernize edebilirler. Bu nedenle, tüm öğrenciler için notları, kurumun önceden uyguladığı modülde otomatik olarak gönderilecektir.

ABC Her Zaman Okulunuzun Yanında

Kütüphane, okul ortamında en çok kullanılan bölümdür. Ayrıca öğrenim imkanların önemli bir parçasıdır. Kitapların hesaplanması ve dağıtılması, kitap yayınlanması, kitapların izlenmesi vb. Gibi tüm kütüphane yönetimi süreçleri önemlidir. Bu düzenlemeler ortaokul yönetimi yazılımı rehberliğinde yapılabilir.

Ortaokul yönetimi yazılımının bir okulun yönetici ve yöneticileri için en önemli faydası, yazılım içinde hazırlanan ve hızlı ve doğru kararlar alabilmek için kullanılabilecek farklı raporlardır. Modüllerin her birinde pek çok modül mevcuttur. En iyi raporlama için ek araçlar okul yönetim sistemiyle birleştirilebilir.

Öğrenci Takip Sistemi

Öğrenci Takip Sistemi

Öğrencilerin akademik gelişiminde öğretmenleri ve velileri tarafından takip edilmeleri önemli bir konudur. Eğitim yılı içerisinde öğrenciler motivasyon kayıpları yaşayabilmektedirler. Motivasyon düşüklüğü yaşamaya başlayan öğrencileri ise iyi bir öğrenci takip sistemi vasıtasıyla kolaylıkla tespit edilebilir.

ABC Öğrenci Takip Sistemi ile öğretmenlerin ebeveynler ile anlık olarak iletişime geçmesini sağlayarak hatırlatmaların, etkinliklerin ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde çok önemli katkı sağlar. Böylelikle gerçek başarıya etkili ve hızlı ulaşabilirsiniz.

Verilen testlerin, ödevlerin, işlenen konuların ve daha birçok bilginin veri olarak girilmesi ABC Öğrenci Takip Sisteminin en önemli özellikleri arasındadır.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin