Dershane Yazılımı

dershane yazılımı

Son birkaç yılda, okulların, dershanelerin, etüt merkezlerinin kullandığı yazılım ve uygulamaları hızlı bir şekilde değişti. Değişken olarak istemsiz sebeplere neden olan covid-19 salgını ile çevrimiçi eğitim hızla büyüdü ve çevrimiçi öğrenmenin yalnızca eğitim programlarındaki, kolejlerdeki ve üniversitelerdeki yetişkin öğrenciler için değil, aynı zamanda okul öncesi ve ilkokul sınıflarındaki genç öğrenciler için de geçerli olan ihtiyaçlar olduğunu yöneticilere ve eğitmenlere gösterdi. Çevrimiçi öğrenmenin büyümesi, daha önceden sahip olduğu tüm sınırlarını aştı. Akıllı cihazların kolay erişilebilirliği, yüksek hızlı internet ve 4.5 gibi yeni teknolojiler ile çevrimiçi eğitimi ve paralelinde dershane yazılımı gibi eğitim uygulamalarını geliştirdi.

ABC dershane yazılımı ile; öğrencinin ilk kayıt aşamasından, dershaneden ayrılışına kadar olan tüm süreçleri kolay ve pratik bir şekilde takip edebilirsiniz.

Dershane yazılımı ile birbirinden güçlü tüm modülleri seçerek veli ve öğrencileriniz ile çok güçlü bir iletişim kurabilirsiniz. Öğrenci kayıt aşamalarından günlük yoklamalara, ödevlerden ölçme değerlendirme sınav sonuçlarına ve bunun gibi birbirinden değerli ve inovatif modüllerimiz ile velilerinizi anında bilgilendirebilirsiniz.

Online Dershane Yazılımı

Çevrimiçi bir okul, sanal dünyadaki bir bilgisayar veya akıllı cihaz da dahil olmak üzere interneti ve diğer araçları kullanarak geleneksel sınıfı oluşturur. Öğrenci ve öğretmen, öğrenme alanını sınıfın dört duvarı ile sınırlamadığı için çevrimiçi okula herhangi bir yerden erişebilir.

Online dershane yazılımı da, öğretmenlerin ve personelin uzaktan çalışabildiği ve öğrencilerin profesyonel olarak geliştirilmiş çevrimiçi okul müfredatına ve geleneksel sınıf sınırlarının ötesinde mükemmel öğrenme materyallerine erişebildiği sanal bir okul olarak da anılır.

Dershane yazılımı ile öğrenciler, öğrenimlerinin ve akademik ilerlemelerinin çevrimiçi gerçekleşmesi dışında normal okulda olacakları gibi kaydolurlar ve çevrimiçi sınıf tartışmaları yoluyla akranlarıyla etkileşime girebilir ve dershane yazılımı sayesinde derslerini takip ederken okul topluluğunda arkadaşlıklar da kurabilirler.

Dershane yazılımı sayesinde dershane öğrencileri öğretmenlerden destek aldıkları çeşitli eğitim kaynaklarına erişebildikleri ve ebeveynlerinin çocuklarının öğrenimini denetleyebildiği bu uygulama ile benzersiz bir deneyim yaşayabilmektedirler.

Dershane Programı

Hangi seviyede eğitim verdiğine bakılmaksızın dershaneler geleneksel okul yönetimini, günümüzde çevrimiçi bir okula dönüştürebilmek için çaba harcamaktadır. Okullar genellikle belgelerini ve kayıtlarını geleneksel bir sistem aracılığıyla fiziksel dosyalarda saklar. Dershane etüt programı kullanan eğitim kurumlarının en büyük avantajlarından biri de okulları kağıtsız hale getirilebilmesi avantajıdır. Okulla ilgili tüm belgeler, eğitim kılavuzları, mezun kayıtları ve diğer ayrıntılar bu programlarla çevrimiçi bir veritabanında güvenli bir şekilde saklanmaktadır. Belgeleri çevrimiçi tutmak, güvenliklerinin garanti edildiği ve gerektiğinde kullanıcıya özel erişime sahip oldukları anlamına gelir.

Dershane yönetim programı kurumların, çevrimiçi öğrenmeyi ve günlük akademik eğitim süreçlerini hatta idari faaliyetlerini tek bir ekrandan yönetmesine olanak tanır. Bu uygulamaları kullanarak dershane programı kullanarak öğretmenler, medya açısından zengin özelleştirilmiş kurslar sunabilir, sınıf sınırlarının ötesinde etkileşimli bir öğrenme ortamını teşvik edebilir ve tek bir ekran üzerinden yönetici anlamında daha iyi operasyon kontrolleri sağlayabilir.

Eğitmenler video, ses, görüntü, metin, sunum ve belge gibi ortamlarını kullanarak öğretim materyalleri ekleyerek özelleştirilmiş ve ilgi çekici kurslar oluşturabilir. Dershane programı sayesinde öğretmenler dersleri kaydedebilir ve öğrencilerle paylaşabilir. Öğrenciler anlık güncellemelerden haberdar edilir ve kayıtlı dersleri diledikleri zaman yeniden izleyebilirler. Öğrenciler, okul yönetim yazılımı ile birlikte eğitim kaynaklarını mobil uygulamaya indirebilir ve ardından dersleri çevrimdışı modda da izleyebilirler. Veliler ise kurslar ve ödevlerle ilgili şüpheleri netleştirmek için sınıf arkadaşlarınızla ve eğitmenlerle kolayca bağlantı kurabilir, ek olarak, öğrenciler dijital ortamda gerçek zamanlı olarak işbirliği yapabilir, fikirlerini paylaşabilir ve sınıf arkadaşlarıyla etkileşim kurabilir.

Dershane Programı Özellikleri

Çevrimiçi öğrenme

Çevrimiçi okulların en belirgin faydalarından biri, öğrencilerin çevrimiçi öğrenmelerine izin vermesi ve böylece fiziksel sınıfın getirdiği sınırlamaları ortadan kaldırmasıdır. Bir öğrenci, çevrimiçi öğrenmenin avantajlarından yararlanarak evden veya herhangi bir yerden öğrenebilir. Dershane programı sayesinde akıllı telefon, tablet veya bilgisayar kullanarak sabit bir zamanda çevrimiçi derslere katılma yeteneği, çevrimiçi eğitimin en çekici yönlerinden biridir. Canlı sınıflar, öğretmenlerin öğrettiği ve öğrencilerin aynı anda öğrendiği gerçek bir sınıfı taklit eder. Canlı dersler sırasında öğrenciler, öğretmenleri ve akranlarıyla normalde olduğu gibi etkileşim kurma, şüphelerini netleştirme ve sorular sorma fırsatına sahip olurlar.

Daha Kaliteli Bir Sınıf Yönetimi

Çevrimiçi öğrenciler, tek bir odaya hapsolmadıkları için diğer öğrencilerden etkilenmezler. Ayrıca öğretmenler, öğrencilerin katılımını sağlamak için testler, anketler, oyunlar, videolar ve diğer araçlar dahil olmak üzere çeşitli araçlardan yararlanabilir. Dershane Programı ile birleşen online eğitimin en önemli özelliklerinden biri, dershane ve kursların günlük işlevselliğine sadece masaüstü cihazlardan değil, aynı zamanda mobil cihazlardan da erişilebilmesidir. Online Okul Uygulaması, tüm süreçleri tek bir uygulama altında toplar ve okul yöneticisinin, öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin hareket halindeyken günlük işlemleri takip etmelerini sağlar. Uygulama, öğrencilerin sınıf içeriğini yayınlamasına ve indirmesine olanak tanırken, öğretmenler çevrimiçi sınavlar yapabilir, günlük katılımı işaretleyebilir ve ödevleri doğrudan mobil uygulama aracılığıyla öğrencilerle paylaşabilir.

Gerçek Zamanlı İletişim

Çevrimiçi Okul, öğrenci, öğretmen ve veliler arasındaki iletişimi gerçek zamanlı olarak basitleştirir. Veliler, okul tesislerinde fiziksel olarak bulunmadan aynı ekran üzerinden çevrimiçi toplantılarına katılabilir ve çocuklarının ilerlemesini öğretmenlerle tartışabilir. Ayrıca öğrenciler öğretmenlerle bağlantı kurabilir, sorular sorabilir, şüphelerini giderebilir ve kendi akranlarıyla işbirliği içinde çalışabilir.

Dijitalleştirilmiş Akademik ve İdari İşlemler

Bir eğitim kurumunun sorunsuz işleyişi, idari görevlerin etkin yönetimine bağlıdır. Okul takip yönetim yazılımı, okulun öğrenci kaydı, kabul yönetimi, çevrimiçi aidat toplama ve çok daha fazlası gibi manuel görevleri tek bir tıklamayla dijitalleştirmesine ve otomatikleştirmesine olanak tanır. Öğretmenler ayrıca çevrimiçi sınavları, ödevleri ve ev ödevlerini yapmak için dershane programı uygulamalarını kullanabilirler.

Veri Tabanlı Dershane Yazılımı

Online Eğitim ile kurumlar geleneksel kağıt tabanlı veri yönetiminden dijital veri yönetimine geçebilir. Bu sayede ayrıcalıklı çalışanlar, verileri istedikleri zaman istedikleri yerden organize edebilir, yönetebilir ve bunlara erişebilir. Böylece veri konusunda data anlamındaki tutarsızlıklarını en aza indirebilir ve dershane yada kursun veri güvenliğini arttırabilirsiniz. Bu sistem, yetkililerin bekleyen ücretler, öğrenci katılımı, öğrencilerin notları, kabul talepleri ve çok daha fazlası gibi verileri gerçek zamanlı olarak izlemesini ve veriye dayalı kararlar vermede yardımcı olmasını sağlar.

Geliştirilmiş Teknik Yetenekler

Geleneksel öğrenme ortamları, öğrencilere bilgisayarlara ve akıllı cihazlara sınırlı erişim sağlar. Ancak dershane yazılımları, öğrencilerin dizüstü bilgisayarlardan akıllı telefonlara kadar çeşitli cihazları kullanmalarına olanak tanır. Yeni yazılım paketleri ile çocuklar öğrenerek teknik becerilerini geliştirebilirler. Öğrenciler, tartışma forumları da dahil olmak üzere çeşitli formatlarda etkili ve güvenli bir şekilde iletişim kurabilmeleri için dijital okuryazarlıkta temel becerilerini ileriye taşıyabilirler.

Dershane Programı, öğrencileri portal odaları, e-postalar, sohbetler, grup tartışmaları ve diğer uygun yöntemlerle birbirleriyle iletişim kurmaya ve çalışmaya teşvik etmek için de tasarlanmıştır. Öğrenciler istedikleri zaman birbirlerine anlık olarak ulaşabilirler. Öğrenciler okul saatleri dışında da birbirleriyle iletişim kurabilirler. Bunu yaparak, öğrenciler işbirliği yapabilir, bağlantı kurabilir ve birbirlerinden öğrenebilirler.

Geleneksel eğitim kurumları coğrafya nedeniyle sınırlı sayıda öğrenci ve öğretmene sahiptir. Alternatif olarak, dershane programı kullanan okullar dünya çapındaki öğrencilere ve öğretmenlere çevrimiçi eğitim sağlayarak erişimlerini genişletebilirler. Bu nedenle, yalnızca daha geniş bir tabandan öğrencileri çekebilmekle kalmaz, aynı zamanda onlara dünya çapındaki en iyi öğretmenlerden bazılarına dahi erişim olanağı sunabilirler.

Kullanıcılar bunları da inceledi

Okul Yönetim Yazılımı

Tüm eğitim kurumlarında ve en çok da özel eğitim kurumlarında öğrencinin, velinin, öğretmen, personel, yönetici yani komple bir okulun eksiksiz bir işleyiş içinde olması gerekmektedir. Okul yönetim yazılımı kurumlardaki tüm kullanıcıların birbiri ile ilgili iletişimi bir düzene koyarken aynı zamanda da okuldaki tüm kullanıcılar arasındaki bilgi akışını sağlamaktadır.

Başarılı bir okulda, okul yöneticilerinin okuldaki tüm işleyişi, öğretmenlerin sınıflarındaki öğrencileri ve velilerini, velilerin öğrencileri ile ilgili her şeyi öğrencilerin ise dersleri ile ilgili sorumluluklarını düzenli takip etmeleri gerekmektedir.

Çıkacak eksiklikler anında tespit edilerek çözüm üretilmelidir. Okul yönetim yazılımı bir okulun en önemli yardımcısıdır. Okul içi bilgilendirme, veli bilgilendirmesi, öğrenci takibi gibi en kritik yönetim süreçlerini üstlenir.

Öğrenci Takip Sistemi

Öğrencilerin akademik gelişiminde öğretmenleri ve velileri tarafından takip edilmeleri önemli bir konudur. Eğitim yılı içerisinde öğrenciler motivasyon kayıpları yaşayabilmektedirler. Motivasyon düşüklüğü yaşamaya başlayan öğrencileri ise iyi bir öğrenci takip sistemi vasıtasıyla kolaylıkla tespit edilebilir.

ABC Öğrenci Takip Sistemi ile öğretmenlerin ebeveynler ile anlık olarak iletişime geçmesini sağlayarak hatırlatmaların, etkinliklerin ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde çok önemli katkı sağlar. Böylelikle gerçek başarıya etkili ve hızlı ulaşabilirsiniz.

Verilen testlerin, ödevlerin, işlenen konuların ve daha birçok bilginin veri olarak girilmesi ABC Öğrenci Takip Sisteminin en önemli özellikleri arasındadır.

ABC Mobil Uygulama

Okul takip sistemi mobil uygulama omurgası üzerine inşa edilmiştir. Sade ve ergonomiyi ön plana alan tasarımları ile kullanıcılarından yüksek puanlar alan ABC Mobil uygulamasını aşağıdaki mağazalardan indirebilirsiniz.

ABC’yi App Store’den indirin. (IOS işletim sistemini kullanan cihazlar)
ABC’yi Google Play’den indirin. (Android işletim sistemini kullanan cihazlar)
ABC’yi App Gallery’den indirin. (HarmonyOS işletim sistemini kullanan cihazlar)